Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2017., 11:03   #2741
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Bit će još i veća kriza kako se svijet razvija (sloboda, tehnologija, informacije, globalizacija)...
To sve što si nabrojio je napredak a ne kriza. Isus se neće ubrzo vratiti. lol
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Old 06.07.2017., 18:15   #2742
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Znači, žrtve seksualnog zlostavljanja ženske katoličke škole u Baltimoreu koje su konačno htjele progovoriti o tome kako su ih katolički svećenik-makro i njegovi pajdaši iz policije, politike, Crkve i biznisa silovali su gadne same u sebi (oni su razlog što istraga o ubojstvu redovnice koja je saznala za te kriminalce, nikad nije sprovedena kako spada)? Pravi si jebač, nema što. Zaslužio si nagradu ženomrsca godine. :klap:
Iz sadržaja serije The Keepers:
"Sedmodijelni dokumentarac o neriješenome umorstvu baltimoreske časne sestre i groznim tajnama i strahotama koje su se održale i danas, gotovo pet desetljeća nakon njezine smrti.
Sestra Cathy Cesnik, omiljena u katoličkoj školi u kojoj je radila, nestala je 7. studenog 1969. godine. Njezino tijelo pronađeno je tek nakon dva mjeseca, no to ubojstvo do danas nije riješeno. Slučaj se ponovno otvorio 1990-ih kada jedna njezina bivša učenica, čiji identitet nije objavljen, otkriva detalje o seksualnim zlostavljanjima tadašnjeg kapelana. Ista je učenica rekla kako je odvedena do još neotkrivenog tijela sestre Cathy i rečeno joj je: Vidiš što se dogodi kada pričaš loše stvari o ljudima. Unatoč ovome i svjedočanstvima drugih svjedoka i žrtava, nitko nije odgovarao pred zakonom i priča je ostala relativno nepoznata izvan Baltimorea.
Kroz razgovore s prijateljima, rodbinom i novinarima, vladini službenici i građani Baltimorea odlučili su otkriti istinu koja ne obuhvaća samo smrt redovnice, već i razotkriva zlostavljanja unutar svećeničkog reda."
Ja govorim o vama ovde koji se bavite crkvom to je pataološki.
EliEliLama is offline  
Old 06.07.2017., 18:56   #2743
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ja govorim o vama ovde koji se bavite crkvom to je pataološki.
Kako da se ne bavimo Crkvom ako ista utjeće pretežno negativno na naše živote???

-------------------------

Međutim ponekad ipak ima pomaka. U mooj župi je župnik već sedam godina jedan te isti. Jedan župljanin je na svom Fecesbook profilu napisao da je red da župnik ode, pa tamad da je i najbolji jer svakoj vlasti dođe vrijeme za smjenu, pa zašto nebi i njemu došao red za smjenu.

Ovaj kojeg još imamo ne zna ni osnove govorništva. I takav da održi stado na broju, a kamoli da ga poveća?!?!?! Ma ajd moloim te.

Ako idući župnik bude bar malo introvertiraniji, duhovniji i obzirniji od ovog, bit će to pozitivna promjena.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 06.07.2017., 19:04   #2744
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
To sve što si nabrojio je napredak a ne kriza. Isus se neće ubrzo vratiti. lol
Napredak čovječanstva znači krizu dogmatskih vjerskih institucija, ali i priliku za razvoj nekog naprednijeg gledanja na duhovnost
Hammerstone is offline  
Old 06.07.2017., 21:08   #2745
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ja govorim o vama ovde koji se bavite crkvom to je pataološki.
Imaš pravo. Tema bi se trebala zvati "Patologija Katoličke Crkve".
konjokradica is offline  
Old 06.07.2017., 21:33   #2746
Ne vidite vi dalje od nosa ni tko vam glavu nosi podcjecate me na one homofobe i abortusfobe po intezitetu ponavljanja.
EliEliLama is offline  
Old 06.07.2017., 22:01   #2747
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post

U mooj župi je župnik već sedam godina jedan te isti. Jedan župljanin je na svom Fecesbook profilu napisao da je red da župnik ode, pa tamad da je i najbolji jer svakoj vlasti dođe vrijeme za smjenu, pa zašto nebi i njemu došao red za smjenu.
Je, boljeg župnika zamjenite lošijim samo zato jer vam došlo dosadno župne vlasti ()


Hah, ljudi, ljudi, po fejsbuku bi nominacijama za naj Rkc svećenika, posle će se katoličke fejsbukovce priupitat dal nisu možda i sami pridonijeli skandalima
Pravi Život is offline  
Old 07.07.2017., 07:25   #2748
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Napredak čovječanstva znači krizu dogmatskih vjerskih institucija, ali i priliku za razvoj nekog naprednijeg gledanja na duhovnost
Ma da,a razliciti oblici humanizma,naturalizma pa recimo i krscanskog ateizma nisu od jučer.
hatrick is offline  
Old 07.07.2017., 15:38   #2749
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ja govorim o vama ovde koji se bavite crkvom to je pataološki.
Katolička Crkva u Hrvatskoj želi nametnuti ovakve zakone: http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...aj/981362.aspx
Dokle god će se ona baviti privatnim i javnim životom građana i građanki, a pritom ne samo ne plaćati porez, već lagodno živjeti na leđima radnih ljudi, bavit ćemo se i mi njom, a možda pritom i spasimo koje ljudsko biće od tih manipulatora, lažova i zlostavljača. Dotle, odjebi.
konjokradica is offline  
Old 07.07.2017., 15:58   #2750
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Katolička Crkva u Hrvatskoj želi nametnuti ovakve zakone: http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...aj/981362.aspx
Dokle god će se ona baviti privatnim i javnim životom građana i građanki, a pritom ne samo ne plaćati porez, već lagodno živjeti na leđima radnih ljudi, bavit ćemo se i mi njom, a možda pritom i spasimo koje ljudsko biće od tih manipulatora, lažova i zlostavljača. Dotle, odjebi.
Dakle ti si kao crkva to ja i govorim da nema tu razlike.
EliEliLama is offline  
Old 07.07.2017., 16:00   #2751
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Dakle ti si kao crkva to ja i govorim da nema tu razlike.
Da, jebem djecu i tjeram maloljetnice na robiju zbog spontanih pobačaja. Odi se liječi.
konjokradica is offline  
Old 07.07.2017., 16:06   #2752
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Da, jebem djecu i tjeram maloljetnice na robiju zbog spontanih pobačaja. Odi se liječi.
Takav izraz reći da hebeš djecu je malo začuđujući od nekoga tko to kritizira.
EliEliLama is offline  
Old 07.07.2017., 18:11   #2753
Quote:
hatrick kaže: Pogledaj post
Ma da,a razliciti oblici humanizma,naturalizma pa recimo i krscanskog ateizma nisu od jučer.
Ovo kao da govoriš o toplom ledu i hladnoj vatri.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 08.07.2017., 00:25   #2754
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ovo kao da govoriš o toplom ledu i hladnoj vatri.
Svega ima,raznoraznih filozofija koji nisu od jucer,pa tako i bizarnih poput navedenog krscanskog ateizma,koji su se pojavili znatno prije naglog razvoja tehnologije.I sta su pridonijeli napretku?
Jel problem u religiji?.Dokidanjem religija zbog napretka tehnologije bi bio raj na zemlji?mos mislit.
hatrick is offline  
Old 08.07.2017., 09:29   #2755
Quote:
hatrick kaže: Pogledaj post
Svega ima,raznoraznih filozofija koji nisu od jucer,pa tako i bizarnih poput navedenog krscanskog ateizma,koji su se pojavili znatno prije naglog razvoja tehnologije.I sta su pridonijeli napretku?
Religije? Zapravo su unazadile ljudski napredak.

Quote:
Jel problem u religiji?.
Jest. Problem je u vučenju unazad. Oslanjanju na prastare dogme. Okoštavanju ljudske radoznalosti i istraživanja. Svođenje duhovnosti na ono što nije - vjerovanje da će te Bog pretvoriti u vječnog neranjivog fikusa u raju. Duhovnost je povezana s našom smrtnošću. Umišljanje vlastite besmrtnosti je problematično po ljudski duh.

Quote:
Dokidanjem religija zbog napretka tehnologije bi bio raj na zemlji?mos mislit.
Svaki religijaš zapravo snuje da ljudi konačno shvate da je baš njegova religija, njegov partikularni opis Boga istinit, i napuste svoje opise. Pa će nastat Raj na zemlji. Svi katolici. Moš mislit...
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Old 08.07.2017., 11:44   #2756
neću ići u rasprave,već sam djelom u drugoj temi načeo kako ti različiti -izmi postaju malo po malo religije,ali koga zanima ima bezbroj rasprava na netu pa neka čita.
Ukratko, sekularizam se danas pretvara u primamljivi antiteizam, koji se krije iza simbioze humanizma i sinkretizma,ali sve dok je u svom korijenu protiv nečeg(posebice krščanstva) neće pridonijeti nikakvom napretku čovječanstva,jer svu svoju snagu troši na rušenje a ne na stvaranje
hatrick is offline  
Old 09.07.2017., 10:31   #2757
Quote:
hatrick kaže: Pogledaj post
neću ići u rasprave,već sam djelom u drugoj temi načeo kako ti različiti -izmi postaju malo po malo religije,ali koga zanima ima bezbroj rasprava na netu pa neka čita.
Ukratko, sekularizam se danas pretvara u primamljivi antiteizam, koji se krije iza simbioze humanizma i sinkretizma,ali sve dok je u svom korijenu protiv nečeg(posebice krščanstva) neće pridonijeti nikakvom napretku čovječanstva,jer svu svoju snagu troši na rušenje a ne na stvaranje
Uvijek su nove ideje protiv onih starih...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 09.07.2017., 16:23   #2758
Zato je u Katoličkoj Crkvi toliko protivljenje gay brakovima. Ta tko će puniti muške i ženske istospolne samostane i ići za svećenika ako se pederima i lezbama dozvoli brak i registrirano partnerstvo?
http://www.index.hr/vijesti/clanak/e...va/981650.aspx

Pro Life: http://www.index.hr/vijesti/clanak/a...lu/981148.aspx
konjokradica is offline  
Old 09.07.2017., 19:13   #2759
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Uvijek su nove ideje protiv onih starih...
To mi slici na oporbu koja nakon sto svrgne vladajacu,ostane zabezeknuta pitanjem sto sad?Jedini je cilj ostvaren,daljnjeg plana nema..
hatrick is offline  
Old 09.07.2017., 20:18   #2760
Quote:
hatrick kaže: Pogledaj post
Ukratko, sekularizam se danas pretvara u primamljivi antiteizam,
Ne, nego se vjerskim fanaticima tako čini da svi koji nisu za njih, da su protiv njih, militanti i anti.

Sekularizam je neprobavljiv za takve. Ali kao društvo, jedini put naprijed.

Quote:
koji se krije iza simbioze humanizma i sinkretizma,
Ateistički humanizam i poštivanje ljudskih prava, posebice žena itd., je kost koja je zapela u grlu mnogim religijašima. Zar nije sve dobro i moral započelo od Isusa i kršćanstva?

Quote:
ali sve dok je u svom korijenu protiv nečeg(posebice krščanstva) neće pridonijeti nikakvom napretku čovječanstva,jer svu svoju snagu troši na rušenje a ne na stvaranje
"Protiv katoličanstva su svi ostali, koji nisu katolici... Oni bi nas rušili!"

Ali sekularizam izjednačava sve vjere i religije i savlja ih pod istu kapu, a ne da nešto ruši ili zabranjuje, pa nek pričaju što žele u svojim bogomoljama, samo nek se ne nameću javnom prostoru i obrazovanju, kao Bogom dan jedini put i istina.

Kršćanstva su nekako primorana na sve veću sekularizaciju, uz dosta škrgutanja zubima i dreke, ali u islamskom svijetu to malo teže ide, no ide....
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:10.