Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2010., 20:46   #1
Kovrčava vs. ravna kosa

Koja vam ljepše izgleda? zašto?
(npr.)
lolipopp is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 13:19   #2
Quote:
lolipopp kaže: Pogledaj post
Koja vam ljepše izgleda? zašto?
(npr.)
Ravna. Inače više volim ravnu kosu, jednostavno mi je ljepša!
miska is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 16:47   #3
kovrcava ...izgleda zenstvenije iako inace preferiram ravnu kosu jer cesto kovrcava izgleda neuredno al to ovisi od osobe do osobe
darkilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 17:56   #4
Kovrčava. Samo zato što imam ravnu, a susjedova je trava uvijek zelenija.
Gamzati is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 14:54   #5
joj joj

Ja imam kovrčavu, joj kako se mučim cijeli život s njom. Ona na jednu stranu ja na drugu
Uvijek glasam za ravnu. S njom možeš kako hoćeš.
leda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 22:39   #6
Obicno oni koji imaju ravnu zele frckavu i obrnuto.
Ja imam prirodno ravnu i nebi htjela da mi je frckava... Za neke prigode mi se sviđa frckavo i frckam ju, ali za svaki dan no way. Previse je to posla za mene ljenu
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 14:36   #7
Moja kosa je prirodno kovrčava i živcirala me uvijek jer ju nije lako održavati. Brzo postane suha i vrhovi se rascvjetaju, a dan poslije uopće nije toliko lijepa jer se zaleži dok spavam. O repu da i ne pričam. Kovrče su mi bile prekrasne kad sam oprala kosu, sve savršeno, ali sljedeći dan niš. Borila sam se s njima godinama.

A onda sam konačnu kupila peglu. Koristim je godinu i pol, peglam se svaka 3 dana. Ubila sam svaku kovrčavost u kosi.
Nekad mi bude žao, ovih dana konkretno, jer s dok sam bila kovrčava po ljeti je samo operem i fino se suši na zraku, kad je vani vlažno to ne utječe na nju. Ovako peglana kosa na vlazi se još dobro odupire istoj, al ne svaki put. Ako ništa, dobro izgleda sva 3 dana ne pranja kose.

Eh, kad bi mi kosa uz peglanje mogla bit kovrčava ko prije...

Evo vam moje slike prije i poslije za usporedbu.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 17:53   #8
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Evo vam moje slike prije i poslije za usporedbu.
Woow koja promjena svidja mi se
Dosla bi ti ona opet u stanje ko prije, ali tek nakon par pranja. Frendica koja je inace jos frckavija prirodno od tebe se za maturalnu speglala na ful ravno i tek nakon 2-3 tjedna joj se kosa vratila natrag u frckavo ko prije.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 18:28   #9
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
vo vam moje slike prije i poslije za usporedbu.
Nekako mi se ne sviđa na drugoj baš. Možda je to i zbog boje. Ne znam je li na slici ispala takva ili je to stvarni izgled, ali nijansa nije moj stil pa mi kvari dojam. Prva slika mi izgleda lijepše iako nisam neki fan jako kovrčave kose. Razumljivo je da ti se više nije dalo gnjavit ako ti je stvarala probleme. Koji sprej za zaštitu od vrućine koristiš?

Onu sliku Jessice Albe iz prvog posta ne bih nazvala kovrčavom, nego valovitom i to mi se sviđa kad je lijepo napravljeno. Najdraža mi je uredna, ravna kosa onako lijepo speglana. Volim kad je sve uredno i svaka dlaka na svom mjestu. No, ima ljudi koji imaju zaista prekrasnu kovrčavu kosu i ravna im ne bi jednako dobro stajala. Znam ja cijenit i lijepe kovrče.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 19:32   #10
Quote:
Princess Yuna kaže: Pogledaj post
Woow koja promjena svidja mi se
Dosla bi ti ona opet u stanje ko prije, ali tek nakon par pranja. Frendica koja je inace jos frckavija prirodno od tebe se za maturalnu speglala na ful ravno i tek nakon 2-3 tjedna joj se kosa vratila natrag u frckavo ko prije.
Hvala. Ne znam bi li se moja stvarno vratila u kovrčavo, ipak je kurim već godinu i pol. A ne da mi se hodat ko raščupana kokoš dva tjedna da to saznam.

Quote:
Maiya kaže: Pogledaj post
Koji sprej za zaštitu od vrućine koristiš?
Tigi heat defender, ljubičasta tvar ružnog mirisa koja na kosi nema nikakav miris.
Inače mi je kosa super, kao što si mogla vidjet, blajhana, peglana redovito, a super se drži.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 16:07   #11
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Moja kosa je prirodno kovrčava i živcirala me uvijek jer ju nije lako održavati. Brzo postane suha i vrhovi se rascvjetaju, a dan poslije uopće nije toliko lijepa jer se zaleži dok spavam. O repu da i ne pričam. Kovrče su mi bile prekrasne kad sam oprala kosu, sve savršeno, ali sljedeći dan niš. Borila sam se s njima godinama.

A onda sam konačnu kupila peglu. Koristim je godinu i pol, peglam se svaka 3 dana. Ubila sam svaku kovrčavost u kosi.
Nekad mi bude žao, ovih dana konkretno, jer s dok sam bila kovrčava po ljeti je samo operem i fino se suši na zraku, kad je vani vlažno to ne utječe na nju. Ovako peglana kosa na vlazi se još dobro odupire istoj, al ne svaki put. Ako ništa, dobro izgleda sva 3 dana ne pranja kose.

Eh, kad bi mi kosa uz peglanje mogla bit kovrčava ko prije...

Evo vam moje slike prije i poslije za usporedbu.
Jeli ti sada puno oštećena od tog silnog peglanja??
__________________
I BELIEVE IN FAIRIES!!!
I DO!
I DO!
cutie1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 16:24   #12
Kovrčava- definitivno
(iako ja svoju peglam kada god stignem )
anahi


leighton meester




Meni je ona najljepša i ima najljepšu kosu, a kako je ružna s ravnom kosom.....
__________________
I BELIEVE IN FAIRIES!!!
I DO!
I DO!
cutie1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 01:12   #13
Quote:
cutie1994 kaže: Pogledaj post
Jeli ti sada puno oštećena od tog silnog peglanja??
Pa napisala sam, nije. Štoviše, uopće mi nije oštećena. Imam jako zahvalnu kosu.

Leighton je baš odvratna s tom ravnom kosom, fuj fuj, gabor, trebalo bi je obrijat za kaznu!

BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 13:18   #14
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Pa napisala sam, nije. Štoviše, uopće mi nije oštećena. Imam jako zahvalnu kosu.

Leighton je baš odvratna s tom ravnom kosom, fuj fuj, gabor, trebalo bi je obrijat za kaznu!

Koristiš li sredstvo za zaštitu od topline i sl?????
da,odvratna je
__________________
I BELIEVE IN FAIRIES!!!
I DO!
I DO!
cutie1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 16:19   #15
Quote:
cutie1994 kaže: Pogledaj post
Koristiš li sredstvo za zaštitu od topline i sl?????
A da malo odvrtiš 3, 4 posta gore da vidiš kaj sam napisala?
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 22:27   #16
Zašto kovrčave žele ravnu kosu?

Dakle, pitam se - zašto kovrčave žene često pate za ravnom kosom i troše vrijeme i lovu na peglanje? Imam dugu, potpuno ravnu kosu i osobno ne vidim nikakve njene prednosti. Izgleda prihvatljivo samo dan kad se opere, ali i dalje bezlično ako ne odem na frizuru. Već idući dan nakon spavanja izgleda zaležano i spigano i opet zahtjeva ili uvijanje ili peglanje da bi bila uredna. Lako izgledam raščupano, naročito po zimi, dovoljno je da skinem šal i sve je već naelektrizirano. A i duga potpuno ravna kosa nekako je odavno out. Osim ako ne želite izgledati kao Morticia Adams.
S druge strane, kad pomislim na kovrče, vidim samo prednosti - kao prvo, kosa je uvijek oblikovana. Imam prijateljicu koja ima krasne prirodne lokne. I da pet dana ne opere kosu i dalje izgleda kao da je upravo bila na frizuri, a ja za takvu zurku moram dati min. 70kn. Kosa je bujna i sexy, upečatljiva. Sjećate se možda Violete Popadić iz ExYu serije "Bolji život"? Ta glumica dan danas nosi istu frizuru, svoju prirodnu, dugu, crnu sitno nafrčkanu kosu. Kaže da je postala popularna zbog nje i da je ona njen zaštitni znak. A ne sjećam se da je neka glumica postala poznata po dugim, ravnim ispeglanim rezancima

Shvaćam jedino žene koje žele kratku kosu ili možda frizuru u stilu Kleopatre. Ali kad je u pitanju duga ili poluduga kosa, i one koje imaju ravnu i ne pate na kovrčavu konstantno pri rađenju frizura manje ili više uviju kosu. Prema tome, kovrčave su se samo riješile te gnjavaže.
Recite mi molim vas - koje su za vas prednosti ravne kose, prije nego što napravim minival na koji sam se nedavno čvrsto odlučila!

teta_Saveta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 22:36   #17
Ja imam jaaaaaaaaako kovrčavu dugu kosu. Nešto blaža verzija onog što je Anđa Marić furala neko vrijeme. Ali moje je prirodno. I kad idem na farbanje i šišanje, obavezno maltretiram frizerku peglanjem. Zašto? Zato što je to jedini put da mogu nositi raspuštenu kosu, zato što mi onda izgleda duža, zato što mi dobro stoji, zato što si sama ne mogu ispeglati, zato što se inače ne češljam....i tak.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 22:39   #18
oni koji imaju ravnu kosu bi htjeli imati frčkavu...koji imaju frčkavu bi htjeli ravnu... klasika moja je ni vrit ni mimo blago valovita..i takooo bi htjela imati zurku kao anđa marić ali jbg... osuđena sam na ovo što imam...ili minival...koji ne dolazi u obzir
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 22:48   #19
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Ja imam jaaaaaaaaako kovrčavu dugu kosu. Nešto blaža verzija onog što je Anđa Marić furala neko vrijeme. Ali moje je prirodno. I kad idem na farbanje i šišanje, obavezno maltretiram frizerku peglanjem. Zašto? Zato što je to jedini put da mogu nositi raspuštenu kosu, zato što mi onda izgleda duža, zato što mi dobro stoji, zato što si sama ne mogu ispeglati, zato što se inače ne češljam....i tak.
Super je tu i tamo promijeniti frizuru, to shvaćam. Jer si izgledaš drugačije, novo, jer je zabavno... Al to je samo povremena promjena, a na duge staze i dalje mislim da je kovrčava kosa praktičnija.
teta_Saveta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 22:49   #20
Meni se duga, ravna, ispeglana kosa sviđa i sasvim mi je jasno zašto je to ljudima lijepo i zašto netko želi imati takvu kosu. Sviđa mi se i valovita kosa i kovrčava kosa i nesumnjivo je da je s takvom kosom lakše zadržati neki oblik. Ono, nije da ti se kosa malo zamasti pa se slijepi za glavu, i to.
A odgovor na pitanje je jasan. Kaj ne? Puno ljudi uvijek hoće ono što nema...kovrčave bi bile ravne, ravne bi bile kovrčave. A i žene vole promjene i srećom imamo mogućnosti za njih. Nema potrebe da ti svaki dan kosa bude kovrčava ni da svaki dan bude ravna. Tak da ne znam, ono... zašto neke kovrčave žele ravnu kosu? A zašto je ne bi htjele? Promjene su super, to svi znamo. Nisam sigurna ni da je ekstra kovrčavu kosu taoliko lagano održavat, ili je? Uglavnom, meni je ok ovako, s valovitom koso... ičesto ju peglam.... a opet volim i kad je valovita.
A ako ti se radi minival. Baš to ti se sviđa i veliš da si čvrsto odlučila...pa samo naprijed.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.