Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2013., 17:58   #7201
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
Ne znam zasto se svi boje keramickog, a i najbolje ti je poslusati preporuku ortodonta

inace, 15 000 nije puno ako su ukljuceni pregledi i retencija (metalni je doduse jeftiniji, ali ako ces na gornju celjust estetski i ako je u cijenu ukljuceno sve ostalo, cijena je prihvatljiva)
Potpis! Ja imam keramicki i ne mogu biti zadovoljnija.
Galadriel is offline  
Old 19.06.2013., 19:02   #7202
stvarno se nadam da to s keramičkim nije krenulo od mene kad sam ono rekla da požute. tražila sam informacije na sve strane i na kraju ispada da se u izvorima radilo o materijalu koji je već izašao iz upotrebe. rekla sam već to ali imam potrebu ponoviti.

danas sam bila kod ortodonta i zaboravila sam pitati za gumice za zagriz. zubi su se u ovih par mjeseci gotovo svi ispravili ali je gornja čeljust puno ispred donje, pola centimetra sigurno. znam da je stvar individualna ali samo mi plis recite kad ste ih otprilike vi dobili.
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Old 19.06.2013., 21:39   #7203
:-)

Quote:
gloria22 kaže: Pogledaj post
bok svima, imam pitanje, jel puno 15 000 kn, za obje čeljusti, s tim da su samoligirajuće bravice, cijena je takva i ako uzmem metalni ili estetski. Ja bi stavila metalni na donju čeljust, a estetski (nadam se da je safirni) na gornju. Ja sam rekla da ne želim keramički, a ona kaže da je safirni isto keramički samo kvalitetnija keramika, da ona ne koristi plastiku. E sad ne kuzim sta je pod tim mislila, je su ti keramički u biti plastični. Nisam još otisla do nje. Ali eto čisto da se s vama konzultiram


hej mene moj izade 18000,al stim da sam rekla da bi ipak dolje metalni tako da ce po mojoj racunici biti 1000kn jeftiniji,u tu cijenu je ve ukljuceno...pitaj jel ti sve ukljuceno..jer moja frendica je platila 16000 za obje celjusti i onda svaki dolazak placala,i na kraju reitenar...:-))//...ja zab koji imam gore bijeli mi je a sad neznam jel keramika ili plastika,ugl.najkvalitetniji bijeli nista se nanjega ne hvata...:-)..moram pitati sljedeci puta koji imam od svih tih naziva ja zab....jer uvijek govorim imam bijeli...:-)
avi1987 is offline  
Old 20.06.2013., 16:44   #7204
Ja plaćam Damon metalni 12 000 za obje čeljusti sa svim pregledima i retainerom.
Prošlo je oko 2 mjeseca i već vidim pomak , jedinice su se ispravile i napravio se mali razmak između dvojke i četvorke i nadam se da će se trojka uspjet spustit.
2.7 stavljam na donju čeljust i jedva čekam . To mi je ujedno i prva kontrola nakon postavljanja, hoće li mi sad stvait deblju žicu? Kako to ide?
Tillea is offline  
Old 20.06.2013., 18:43   #7205
tillea kod koga si ? moze na pm
__________________
"Odlučila sam se za ljubav. Manje je istinito i manje vjerojatno, ali je plemenitije. I ljepše: tako sve ima više smisla. I smrt. I život."
gloria22 is offline  
Old 20.06.2013., 19:58   #7206
uglavnom meni ej ortodontica predložila In-ovation C, e sad ja na spomen keramike odmah pomislim: požutit će i ispadat ce mi bravice jer sam to negdje pročitala po forumima i slično.. ali mislim da su te in ovation C (samolegirajuće keramičke), nesto kvalitetnije.. ne znam nisam pametna.. :/
__________________
"Odlučila sam se za ljubav. Manje je istinito i manje vjerojatno, ali je plemenitije. I ljepše: tako sve ima više smisla. I smrt. I život."
gloria22 is offline  
Old 21.06.2013., 14:42   #7207
Talking

da li mi netko može preporučiti nekog kvalitetnog ortodonta u splitu? i koliko vas je došao aparatić?
sogar čak is offline  
Old 21.06.2013., 22:53   #7208
Quote:
Tillea kaže: Pogledaj post
Ja plaćam Damon metalni 12 000 za obje čeljusti sa svim pregledima i retainerom.
Prošlo je oko 2 mjeseca i već vidim pomak , jedinice su se ispravile i napravio se mali razmak između dvojke i četvorke i nadam se da će se trojka uspjet spustit.
2.7 stavljam na donju čeljust i jedva čekam . To mi je ujedno i prva kontrola nakon postavljanja, hoće li mi sad stvait deblju žicu? Kako to ide?
da, najvjerojatnije ce ti gore promijenit zicu, ali nema straha, to ti je najmanji problem
Lua is offline  
Old 22.06.2013., 15:19   #7209
Da pokažem svoj napredak, koliki-toliki dakle, slika nakon postavljanja i sad, nakon 3mj
__________________
...ja sam samo hteo da je volim u Novom Sadu na Dunavu, gdje je postojao jedan stari gvozdeni most, preko kojeg je prelazila nekad, raspuštajući one svoje kose kao mrežu svilenu u koju su se hvatale vlati mjesečine, kao glupe deverike...eto ti pesma, ludo jedna!
How to save a life is offline  
Old 23.06.2013., 02:19   #7210
Baš se lijepo vidi napredak
Tillea is offline  
Old 23.06.2013., 22:47   #7211
Helou,
evo nova san odi, a priključila se i ja društvu fiksnih aparatića nedavno, zasad sve super
Meredith Lu is offline  
Old 23.06.2013., 23:17   #7212
Quote:
sogar čak kaže: Pogledaj post
da li mi netko može preporučiti nekog kvalitetnog ortodonta u splitu? i koliko vas je došao aparatić?
skužajte ako nisan dobro quote napravila nova san
ja san ti u dr.Radice, i super mi je, stvarno žena super radi, po druga mišljenja nisan uopće išla
Meredith Lu is offline  
Old 26.06.2013., 20:00   #7213
stavljen aparatić i gornja i donja čeljust, prije sat vremena.. zasad ne boli ništa, pretpostavljam da će bol početi nakon par sati )
__________________
"Odlučila sam se za ljubav. Manje je istinito i manje vjerojatno, ali je plemenitije. I ljepše: tako sve ima više smisla. I smrt. I život."
gloria22 is offline  
Old 26.06.2013., 20:47   #7214
Quote:
gloria22 kaže: Pogledaj post
stavljen aparatić i gornja i donja čeljust, prije sat vremena.. zasad ne boli ništa, pretpostavljam da će bol početi nakon par sati )

Koji si stavila?
Neće te bolit baš bolit, meni je npr počelo nakon 1-2 sata trnit, pa kad taknes to zaboli na dodir, ovako osjecas samo lagani pritisak ako ne diras, pocne ti bolit kad se bas bude micalo, i svaki put te boli drugi zub, malo trica pa malo sestica ili tako, ne boli bas sve odjednom, bar meen nije
Opskrbi se čokolinon, keksolinon, juhama i ostalon tekućon hranom, neces bas moc grist
Meredith Lu is offline  
Old 27.06.2013., 12:38   #7215
@meredith stavila sam quick clear estetski stvarno je super, nista se ne kuzi iako meni ne smeta i da se kuži, meni je to slatko..
i super je šta je samoligirajući.. uglavnom prezadovoljna sam..
__________________
"Odlučila sam se za ljubav. Manje je istinito i manje vjerojatno, ali je plemenitije. I ljepše: tako sve ima više smisla. I smrt. I život."

Zadnje uređivanje gloria22 : 27.06.2013. at 13:37.
gloria22 is offline  
Old 27.06.2013., 13:06   #7216
jel netko od vas nosio gumicu tzv. "noj" (slikica noja je na vrećici)?
__________________
Moj aparatić
Basset_Angie is offline  
Old 27.06.2013., 13:31   #7217
Ja trenutno imam gumice "sob",do sad sam imala i "maline" i "kolibri",s tim da su "kolibri" najmanje,a "sob" najvece do sada
mondaymorning is offline  
Old 27.06.2013., 14:00   #7218
@gloria iman i ja samoligirajuće bravice (valjda, to su one oko kojih ne idu gumice u bojama?), a ovo quick, zamislila san da je to uvjet ako su bravice samoligirajuce, ono otvaraju se nekako na 'vrata' nekakva
Meredith Lu is offline  
Old 27.06.2013., 15:58   #7219
pozdrav ljudi, idem sutra stavljati aparatic. zanima me debljina samog aparatica? imam zube prema van i bojim se da cu izgledati kao da imam silikone a usta su mi sama po sebi punija...
lagano me frka
tanjatac is offline  
Old 27.06.2013., 18:57   #7220
Vaditi četvorke ili ne?

Pozdrav.
Ortodontica je rekla da moram vaditi gornje četvorke ako želim da mi se zubi poravnaju. Ako ih ne vadim, viditi će se mali napredak. Ne znam da ih vadim, zato što su mi te četvorke zdrave, a čitao sam da se nakon aparatića zubi vrate na staro. Šteta zdravih zubi... Vaša mišljenja?
čovjekzg is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.