Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2012., 23:12   #61
Susjed mog prijatelja je jedno vrijeme tvrdio da ga prate i da su mu na operaciji sljepog crijeva ugradili nekakvu sondu
Uglavnom lik se je objesio i našli su ga kad se je dobro usmrdio kasnije su našli neku bilježnicu gdje je pisao o samoubojstvu i da kad se on bude pokušavao ubiti agenti tajne sile če ga u tome spriječiti jer im je jako ˝bitan˝za njihove planove
Sama činjenica koliko je bio bitan ovom svijetu i njegovoj familiji da su ga našli tek nakon 2mj i to da nije smrdio nebi ga ni onda našli jer nikog NIJE BRIGA

Zaključak: laprdanje da vas netko prati i da ste nekome jako bitini da vas prate kamerama i sl tehnikom su samo vaša paranoja
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 23:17   #62
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
U Singapuru se za vandalizam ili nasilnicko ponasanje dobivaju udarci bambusovim stapom po ledjima, za voznju pod utjecajem alkohola dugogodisnje zatvorske kazne, bilo kakvo ubojstvo smrtna kazna... rezultat je da imaju ulice kao apoteke, mladez je ljubazna i obzirna kao Jehovini svjedoci, nula poginulih na cestama zbog utjecaja alkohola, ubojstva se godisnje mogu izbrojati na prste jedne ruke... kriminal opcenito gotovo da i ne postoji (a broj stanovnika je podjednak kao u Hrvatskoj)
Pa ti i dalje sviraj da preventivna represija nema smisla.

I da -imaju video kamere na javnim mjestima...
Strah je jako bitan bez njega imaš kaos
Sječam se ko klinac kad su milicioneri pretukli lokalnog lopova pred školom kad smo izlazili van onak lagano tempirano i još kad je brkati milicajac još rekao ovak završavaju lopine i loši ljudi nikom od nas nije palo na pamet da nešto ukrademo
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 23:25   #63
Quote:
KREACIONIST kaže: Pogledaj post
Daj jedan primjer, ali da ima veze s ovom temom...
To da se supersile bave geostrategijom (političkom, vojnom i ekonomskom) nisu nedavno otkrili neki njuejđ genijalci. To je predmet izučavanja na fakultetima političkih i inih znanosti već koje stoljeće.

Quote:
Što se tiče kamera, slijepi ste na isti način kao što vas je dobar postotak bio slijep i u pitanju ACTAe i ostalih napada na privatnost i ljudska prava, vidite samo jedan recimo pozitivan vid (identifikacija kriminalaca i prekršitelja zakona u prometu) i ko lički medvjedi inzistirate na tome, a gdje su ljudska prava i pravo na privatnost? Ok, na javnom mjestu toga nema i s tim se isto mogu složiti, ali i na javnom mjestu valjda postoji neka mjera nadziranja ili ne postoji? Po vama očito ne postoji, jer su vam mozgovi odavno isprani i svako glupavo opravdanje vam je lako servirati u čipirane mozgove koji nisu u stanju vidjeti i ono negativno (koje prevladava), a ne samo ko sivonje inzistirati na nekom eventualno pozitivnom vidu neke od metoda sveopće policijske države koja polako, ali sigurno metastazira po cijelom "civiliziranom" dijelu svijeta.

...
... dakle i tebi je najveći problem i sindrom globalizacije što te neko vidi kako ideš preko ceste ili pišaš pod stupom, a ne to što sve veća masa ljudi radi za crkavicu koja nije dostatna ni za pola mjeseca?
a nekome zbilja treba -ne čip -već čitava matična ploča+procesor+grafička u mozak...

Zadnje uređivanje haram : 21.08.2012. at 23:32.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 23:34   #64
ali čemu to izvrtanje, kakva paranoja?

pa fino je objašnjeno da postoji tehnologija koja omogućava pračenje i još svašta/nešta.. neki su mislili da je to još uvijek SF, ali eto, ko bi reko', čovjek se ni ne okrene i već nešto novo izmisle.. - kako bi se olakšala implementacija i kompatibilnost opreme raznih proizvođača, radi se i na standardizaciji sučelja..
postoje još razna ograničenja, pa treba malo mudrijat, al sve je u osnovi tu..

tak da gdje je tu paranoja?

lagano nam se navlači lanac oko vrata, za naše dobro naravno, koji mogu zategnut kada procjene da je prigodno..
pa tako, šetam, pričam sa frendom, velim: "da im psmtr, sve bi to pred zid poteral" - uredno me pokupe i krene postupanje.. to je većini sasvim ok, jer šta ja imam pred zid terat, fino šutit i naguzit se..
__________________
Power is Nothing without Control
suzuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 23:53   #65
Quote:
Huricanechaser kaže: Pogledaj post
gledaj kako si se navuko lako na tanak led. ja sam tocno znao da ce netko spomenut singapore...medjutim, u ostalom svjetu je situacija bitno drukcija, singapore je velika koncentracija na malo prostora i vrlo ih je lako kontrolirat jer su ograniceni prostorom...

gleaj sad... vise je drzava s drakonskim kaznama koje su nakrcane kriminalom.. citaj dalje... ja bio u masu masu njih i uvjerio se na svoje oci majke mi....
U japanu sve isto tako ko sto si nabroio za s'pore pa se ne dobija bambusom po ledjima nit se kidaju prsti za piz trave. Niti ikakve drakonske kazne postoje. u zemljama skandinavije takodjer. u kanadi takodjer. a vidi sad ko za vraga tebi, u kini ti odsjeku glavu za drogu, ili tezi prekrsaj, u arapskim zemljama kamenuju do smrti, u joznoj americi ides u najgore zatvore na svijetu iz kojih te bog nemoze izvuci a u rusiji u gulag ili nesto slicno. pa su ipak nakrcane kriminalom. vise nego bilo di, i noc te pojede pogotovo u kini. izvini haram i adama ali stvarno smtram da kazne nisu nikakvo rijesenje, pa vi govorite sta ocete, singapour je unikat, i to je jedini grad koji je uspio dobit ono sto oce pendrekm. uostalom 95 je kineza, a iz gore navedenog, vidi se kako kina postupa s prijestupnicima, medjutim nista ne dobija. nadalje imam osjecaj da nisi bio u s'poreu a govoris o njemu. ja doslovce zivio tamo 3 mjeseca. ljudi tamo nemaju potrebe za bavit se kriminalom jer je to najzauzetija luka na svitu i od toga dobro zivi.... da se vratim na temu kamera, highfive za suzukija. lijepo objasnjeno ono sta sam ja odavno htio rec ali se uvijek odbacim u offf.... tehnologija je tu, rade se baze podaka, ljudi se prate iz mozda cisto iz informativnih razloga, statiska se vrsi, a statistickom analizom mos predvidjeti barem u blisko kako bi se stoka.mogla ponasat. nema tu nista cudno ljudi moji budite pametni jeboga pas i razmisljajte da nije sve bas tako lipo. mislim prema vasin postovima izgleda mi ko da uzimate zdravo za gotovo sto god vam mainstream mediji postave. uzas, ....triba malo razmisljat i izvan kutije.. kamera je skoro ultimativno za danasnje pojmove za kontrole mase. a ustvari znas sto, boli me kua sta vi i drugi mislite i jesu li ili nisu, ja ubiti nikom netribam nista dokazivat, nit cu se trudut, a koliko vidim ima i ljudi koji razumiju i koji su svjesni sto je kamera na javnom mjestu...i to mi je dovoljno da znam da nisam jedini, vi ste aza nas budale, mi za vas, mi smo u pravu vi u krivu...tocka... necu se obazirat na vase postove, jer ko sta rekoh misim da pricam s neprimjerenom generacijom
Svašta si nadrobio, ali uglavnom je ovako: u zemljama sa učinkovitim pravnim sistemom koji obuhvaća sve stanovništvo (ne misliš valjda da su to Brazil, Rusija, Kina, u manjoj mjeri SAD, i sl.?), kao i sa onima koje tradicioalno poštuju vlast i neke vrijednosti (u Japanu se sami ubijaju za neuspjehe -što opet nije dobro... ni za njihove Jakuze ni smrtnu kaznu nisi čuo...), stanje je osjetno bolje.
Kakve onda veze kamere imaju sa kontrolom savjesnih građana?
Ako ti je nelagodno da dimiš maricu pred kamerama, zalaži se za njenu legalizaciju, a ne za eskiviranje i ovako mlakih i neučinkovitih zakona.

Zadnje uređivanje haram : 22.08.2012. at 00:03.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 23:55   #66
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Istina živa. Prijatelj tamo bio i radio nekoliko mjeseci. Inače čovjek zbog posla obašao cijeli svijet (Brazil, Kanada, Katar, Nigerija...) i kaže da je Singapur zakon. Vrlo, vrlo uređeno društvo. Da, kamere su posvuda.

Što se tiče same teme i onih koji navijaju za razno-razne teorije zavjera i toga da nas truju itd itd: prije sto godina prosječni životni vijek je bija puno kraći, pogledajte slike ljudi od 40 godina iz 1920-ih - tako danas izgledaju ljudi pred penziju.

Osobno sam duboko i nepokolebljivo uvjeren da ako za 20 godina prosječni životni vijek bude 100 godina, onda to sigurno neće biti zbog zdrave hrane iz domaćeg uzgoja, zelja i ribe nego zbog tablete i znanosti.
Nije nego se slika o sa starim filmovima. A danas je bitan izgled i svi Žele izgledat lijepo. Zapravo neznam nit sam siguran da se Životni vijek produzija. Produzit se vjerovatno može ili ce sE moci kibernetickim implantima, kroz par desetaka godina... gmooma sigurno neće. Nadalje hrana je jako bitan faktor. Recimo rekordan broj ljudi preko 100 godina je zabilježen u Japanu ponajprije zahvaljujući hrani koju jedu.... nadalje, ko to Želi Život vječno
__________________
... need a chill pill
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 00:20   #67
Quote:
suzuki kaže: Pogledaj post
ali čemu to izvrtanje, kakva paranoja?

pa fino je objašnjeno da postoji tehnologija koja omogućava pračenje i još svašta/nešta.. neki su mislili da je to još uvijek SF, ali eto, ko bi reko', čovjek se ni ne okrene i već nešto novo izmisle.. - kako bi se olakšala implementacija i kompatibilnost opreme raznih proizvođača, radi se i na standardizaciji sučelja..
postoje još razna ograničenja, pa treba malo mudrijat, al sve je u osnovi tu..

tak da gdje je tu paranoja?

lagano nam se navlači lanac oko vrata, za naše dobro naravno, koji mogu zategnut kada procjene da je prigodno..
pa tako, šetam, pričam sa frendom, velim: "da im psmtr, sve bi to pred zid poteral" - uredno me pokupe i krene postupanje.. to je većini sasvim ok, jer šta ja imam pred zid terat, fino šutit i naguzit se..
Dakle kamere ti smetaju jer hipotetički govoreći čut će te na nekoj kako činiš kazneno djelo verbalnog delikta koji je odavno ukinut? ... a jadan
Ako si nezadovoljan sa vlasti pokaži to na izborima ili civilnim aktivizmom. Ako to pokazuješ kao skinhead, ne žali se na netoleranciju.

Zadnje uređivanje haram : 22.08.2012. at 00:35.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 00:48   #68
Quote:
Huricanechaser kaže: Pogledaj post
mislim prema vasin postovima izgleda mi ko da uzimate zdravo za gotovo sto god vam mainstream mediji postave. uzas, ....triba malo razmisljat i izvan kutije.. kamera je skoro ultimativno za danasnje pojmove za kontrole mase. a ustvari znas sto, boli me kua sta vi i drugi mislite i jesu li ili nisu, ja ubiti nikom netribam nista dokazivat, nit cu se trudut, a koliko vidim ima i ljudi koji razumiju i koji su svjesni sto je kamera na javnom mjestu...i to mi je dovoljno da znam da nisam jedini, vi ste aza nas budale, mi za vas, mi smo u pravu vi u krivu...tocka... necu se obazirat na vase postove, jer ko sta rekoh misim da pricam s neprimjerenom generacijom
Nemoj da ti izgleda ko da...to je tako, to su ti fanatici kojima da neko na TVu kaže da im je tata crnac oni bi povjerovali u to, vjeruj mi!

Neprimjerena generacija, šta ćeš, isprani mozgovi, jedino rješenje kako reče ovaj mainstream freak matična u mozak, samo je pogriješio adresu, obraća se krivoj generaciji, a ne shvaća da je neprimjeren. Sad bi ovdje stavio lol al nije mi do smijeha kad vidim šta takvi mainstream fanatici pišu, a nije mi svejedno zato što znam da su oni taj materijal na čijoj naivnosti se i gradi sva ta NWO priča.

Da je takvih bitno manje bilo bi bitno više građanskih akcija koje su jedina kočnica robovlasništvu koje je već na djelu.

Haram zna uočiti koliko su male plaće, ali ne zna zbrojiti dva i dva,a kad ne znaš zbrojit dva i dva onda nakon male plaće slijedi nikakva plaća.

Samo treba imat mozak, a ne čip u glavi da se zbroji dva i dva...
KREACIONIST is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 01:11   #69
Quote:
KREACIONIST kaže: Pogledaj post
Nemoj da ti izgleda ko da...to je tako, to su ti fanatici kojima da neko na TVu kaže da im je tata crnac oni bi povjerovali u to, vjeruj mi!

Neprimjerena generacija, šta ćeš, isprani mozgovi, jedino rješenje kako reče ovaj mainstream freak matična u mozak, samo je pogriješio adresu, obraća se krivoj generaciji, a ne shvaća da je neprimjeren. Sad bi ovdje stavio lol al nije mi do smijeha kad vidim šta takvi mainstream fanatici pišu, a nije mi svejedno zato što znam da su oni taj materijal na čijoj naivnosti se i gradi sva ta NWO priča.

Da je takvih bitno manje bilo bi bitno više građanskih akcija koje su jedina kočnica robovlasništvu koje je već na djelu.

Haram zna uočiti koliko su male plaće, ali ne zna zbrojiti dva i dva,a kad ne znaš zbrojit dva i dva onda nakon male plaće slijedi nikakva plaća.

Samo treba imat mozak, a ne čip u glavi da se zbroji dva i dva...
Slažem se s tobom da je robovlasništvo već na djelu, slažem se s tobom da triba više građanskih akcija. Slažem se s tobom u puno stavova koje zastupaš ali da me jebeš uzduž i popriko daj mi molim te objasni kao malom ditetu: koja je razlika između kamere na kantunu i Konzum kartice?

Dalje mi reci, da li ti plaća sjeda na tekući ili ti je poslodavac (po tvom izboru) isplaćiva kao nekad - gotvina u koverti (na koju su normalno plaćeni porezi i doprinosi)?

Pričekaću odgovor pa ćemo nastaviti, samo požuri jer mi je godišnji do ponediljka
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 01:32   #70
Quote:
KREACIONIST kaže: Pogledaj post
Nemoj da ti izgleda ko da...to je tako, to su ti fanatici kojima da neko na TVu kaže da im je tata crnac oni bi povjerovali u to, vjeruj mi!

Neprimjerena generacija, šta ćeš, isprani mozgovi, jedino rješenje kako reče ovaj mainstream freak matična u mozak, samo je pogriješio adresu, obraća se krivoj generaciji, a ne shvaća da je neprimjeren. Sad bi ovdje stavio lol al nije mi do smijeha kad vidim šta takvi mainstream fanatici pišu, a nije mi svejedno zato što znam da su oni taj materijal na čijoj naivnosti se i gradi sva ta NWO priča.

Da je takvih bitno manje bilo bi bitno više građanskih akcija koje su jedina kočnica robovlasništvu koje je već na djelu.

Haram zna uočiti koliko su male plaće, ali ne zna zbrojiti dva i dva,a kad ne znaš zbrojit dva i dva onda nakon male plaće slijedi nikakva plaća.

Samo treba imat mozak, a ne čip u glavi da se zbroji dva i dva...
... a male su plaće zbog -kamera?

tvoja očito ne ovisi o matematici, kao ni ičem što ima veze s mozgom...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 08:18   #71
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Dakle kamere ti smetaju jer hipotetički govoreći čut će te na nekoj kako činiš kazneno djelo verbalnog delikta koji je odavno ukinut? ... a jadan
Ako si nezadovoljan sa vlasti pokaži to na izborima ili civilnim aktivizmom. Ako to pokazuješ kao skinhead, ne žali se na netoleranciju.
meni trenutno ne smetaju, čak suprotno, imam direktne koristi od njih.. samo velim što se može, a ti jadan to ne razumiješ pa pripisuješ paranoji..

naša vojska dizača ruku, kako ukida, tako može ponovno i uvesti.. dovoljno je da eu nešto uvede, mi se dalje samo uskladimo..
pokazal sam na izborima, al uzalud, ovce su me nadglasale.. demokracija..
__________________
Power is Nothing without Control
suzuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 08:27   #72
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Strah je jako bitan bez njega imaš kaos
Sječam se ko klinac kad su milicioneri pretukli lokalnog lopova pred školom kad smo izlazili van onak lagano tempirano i još kad je brkati milicajac još rekao ovak završavaju lopine i loši ljudi nikom od nas nije palo na pamet da nešto ukrademo
To ti je zato sta nikad nisi neimao, pito bi te ja da nemaš za kruh bish li krao. I to ne zato Što ti se neda radit nego zato sto nema posla.
__________________
... need a chill pill
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 08:58   #73
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Svašta si nadrobio, ali uglavnom je ovako: u zemljama sa učinkovitim pravnim sistemom koji obuhvaća sve stanovništvo (ne misliš valjda da su to Brazil, Rusija, Kina, u manjoj mjeri SAD, i sl.?), kao i sa onima koje tradicioalno poštuju vlast i neke vrijednosti (u Japanu se sami ubijaju za neuspjehe -što opet nije dobro... ni za njihove Jakuze ni smrtnu kaznu nisi čuo...), stanje je osjetno bolje.
Kakve onda veze kamere imaju sa kontrolom savjesnih građana?
Ako ti je nelagodno da dimiš maricu pred kamerama, zalaži se za njenu legalizaciju, a ne za eskiviranje i ovako mlakih i neučinkovitih zakona.
Isusee, ccccc, kakav si ti lik. Pa je boga pas Pričamo o kaznama valjda i prebijanju na mrtvo ime, odsjecanju prstiju ruku nogu glave kamenovanju itd. Jel to učinkovito. Ti navodis jedan jedini grad na svijetu u kojemu se to smatra normalnim, i kad si vidio da sam u pravu najlakse je stavit svasta si nadrobio. Nisam nadrobio nego je to tako, a ti shvacas dasi u krivu lagano. po meni samo Debil može ići pribijat nekoga na mrtvo ime radi toga sto je zapalio...ja ti dokazujem da to nije učinkovit pravni sistem. Reci mi jeli ti misliš da je odsjecanje glave radi sitne kradje preljuba pisanja na javnom mjestu crtanja grafita učinkovit sistem. Smatraš li da bi to i hrvatska trebala uvest te smatraš li da bi nam tako bilo bolje? Meni ispada iz Čitanja tvojih i adaminih postova da da. SAD razmisli u kojim se zemljama na svitu postupa tako.
__________________
... need a chill pill
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 12:26   #74
Ček, što ne valja sa kamerama na javnim mjestima? Što? Kako se one to mogu iskoristiti protiv stanovništva od strane "elite"? Koji je to tako golemi minus kamera koji ne opravdava njihovo uvođenje?


Svi su spremni napisati gomilu teksta, ali ništa u tom tekstu ne odgovara na ova gornja pitanja. Štoviše, strašno je koliko su neki ljudi odjeljeni od stvarnosti i što su spremni progutati samo radi nezadovoljstva trenutnim sustavom i situacijom.
Scythe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 12:56   #75
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom da je robovlasništvo već na djelu, slažem se s tobom da triba više građanskih akcija. Slažem se s tobom u puno stavova koje zastupaš ali da me jebeš uzduž i popriko daj mi molim te objasni kao malom ditetu: koja je razlika između kamere na kantunu i Konzum kartice?

Pričekaću odgovor pa ćemo nastaviti, samo požuri jer mi je godišnji do ponediljka
U tome što s karticom moraš dići lovu u banci, a ne sve plaćati karticom pa da znaju na šta trošiš, a ako oćeš zajebat kameru moraš na auto stavit lažne tablice i prerušit se u ženu, a ljubavnici nacrtat brkove tako da se ne zna ko je koga jeba, a to je puno kompliciranije nego otić u banku neprerušen i bez pištolja podić legalno lovu koja ti nelegalno ne pripada.

Sve (uključujući i kamere) može biti legalno i humano ako se ljudi uistinu demokratski, a ne lažno demokratski dogovore oko bilo čega (pa i kamera) i ako se u skladu s tim i takvim dogovorom doneseni zakoni primjenjuju bez korištenja crnih rupa (astronomski velikih) u tim zakonima na temelju kojih primjena u praksi više nema nikakve veze s biti istih zakona.

Koliko puta čovjek treba ponoviti da čak i kamere u okviru dozvoljenoga i demokratski dogovorenoga i bez zloupotreba masivnih ko crne rupe, mogu biti ok i prihvatljive. Zloupotreba, manipulacija i policijska država to je problem, a to je na djelu. Kod nas još ne, ali mi pričamo o trendovima i situaciji na zapadu koja će sutra postati i tvoja svakidašnjica. Da, već sutra.

Ne vjeruješ? Pa pričekaj da se vratiš s godišnjeg...

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... a male su plaće zbog -kamera?

tvoja očito ne ovisi o matematici, kao ni ičem što ima veze s mozgom...
Ne male su plaće zbog tvoje dioptrije...

Quote:
Scythe kaže: Pogledaj post
Ček, što ne valja sa kamerama na javnim mjestima? Što? Kako se one to mogu iskoristiti protiv stanovništva od strane "elite"? Koji je to tako golemi minus kamera koji ne opravdava njihovo uvođenje?

Svi su spremni napisati gomilu teksta, ali ništa u tom tekstu ne odgovara na ova gornja pitanja. Štoviše, strašno je koliko su neki ljudi odjeljeni od stvarnosti i što su spremni progutati samo radi nezadovoljstva trenutnim sustavom i situacijom.
Mi smo odjeljeni od stvarnosti? Ajd prvo ugasi televizor pa onda dođi ovdje raspravljati o stvarima o kojima nemaš pojma...
KREACIONIST is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 13:10   #76
pa isto bi se moglo postaviti pitanje što valja sa kamerama na javnim mjestima? koji je to ogroman plus kod njihovih uvođenja?

eto, nitko nije odgovorio ni na ta pitanja, osim nekih primjera gdje bi trebale poslužiti kao alat u smanjenju kriminala, samo što ne daju svugdje uspjeh..

meni se više čini da strah i paranoja služe cilju da se te kamere svugdje uvedu.. jer krimosi svugdje vrebaju, nitko nije siguran, bombe ostavljaju, bakice pljačkaju, djecu otimaju, pišaju po cesti.. katastrofa, čovjek više nemre ni na ulicu, a da ne riskira da ga neko ne popiša il digne u zrak.. al nema straha, bumo mi stavili kamere, pa više nema straha da će vas netko popišat, a ako i bude, budite sigurni da će odgovarat..

i tako uplašeni i paranoični, sa veseljem čekaju kamere.. kako bi bilo lijepo da još svatko dobije i policajca kojeg će držat za ruku dok se šeće po javnim mjestima..

a još ljepši je nadzor u oblaku.. - platiš/plaćaš da drugi može gledat što ti se dešava u dvorištu i u kući (ali ne reagira, to se dodatno plaća).. jednostavno genijalno.. moraš se tome divit..
__________________
Power is Nothing without Control
suzuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 13:52   #77
Zaista je neshvatljivo koliko netko treba biti slijep ili imati naočale deblje od slonove kože da ne vidi vezu između kamera i policijske države.

Naravno da će za svaku novouvedenu metodu opresije u jednoj diktaturi koja je danas čak i globalizirana (nije više ograničena na samo neke države), postojati razno razni izgovori, tipa uvodimo kamere radi pljačkaša i prekršitelja u prometu, ali nitko ne postavlja pitanje služe li te kamere i zato da kad god netko izađe na ulicu prosvjedovati zbog terora države taj netko zna da ga gleda i snima veliki brat i da veliki brat lijepo može usporediti konture lica nositelja nekog transparenta ili izvikivača nekih anti-državno-terorističkih parola, sa konturama lica u policijskoj arhivi zavedenog vlasnika osobne karte te će isti izvikivač parola biti u tajnom policijskom dosjeu zaveden i obilježen kao anti-državni element i sudbina će mu biti doživotno zapečaćena, a kako policijska država i državni teror cvjeta, zbog njegovog izvikivačkog krimena mogu sutra biti zapečaćene i sudbine članova njegove bliže obitelji.

Eto jedan mali bezazleni primjer bezazlene upotrebe kamera.

A vi vjerujte tome da su one tu samo zato da pribilježe kako se netko krivo parkirao. Pa čak i to je teror, jer ako je netko stao na minutu da kupi novine u trafici i nije nikog ugrozio niti na nikoji način djelovao destruktivno na odvijanje prometa bit će kažnjen samo zato da se napuni državni proračun.

Takvih je primjera bezbroj, osjetio sam ih na vlastitoj koži, npr. konj te s onom radar-kamericom snimi da si vozio 65 km/h, umjesto dozvoljenih 60 km/h, a cesta i uvjeti na cesti su takvi da možeš bez ikakvih problema voziti barem 80 km/h. I što je najbolje ti si možda vozio i manje od 60 km/h, a majmunu je ostalo na displeju tih navodnih 65 km/h od nekog koga je majmun snimio ranije i sad tebi podmeće njegovu brzinu. I kaj bumo sad?

Eto, male svakidašnje situacije koje zorno pokazuju beskonačne mogućnosti zloupotreba koje se svakodnevno i događaju.

Al, šta ste svi navalili samo na kamere, ima tu bezbroj metoda, kamere su samo jedan mali segmentić policijskog terora koji već gmiže po svima nama, a što će tek uskoro biti svako razuman može pretpostavljati. Ustvari šta imaš pretpostavljati, uzmeš "1984." i čitaš, čovjek je prije više od 60 godina opisao našu današnjicu...
KREACIONIST is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 14:15   #78
već stara vijest, ali nekako mi se uklapa ovdje.. još jedna zamisao koja će nam olakšati život i učiniti ga sigurnijim.. mada bi se večere sa ljubavnicama mogle malo zakomplicirat..

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/sve...-gotovinu.html

ima još niz linkova, pa izaberite onaj koji vam je draži..
__________________
Power is Nothing without Control
suzuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 15:59   #79
Quote:
KREACIONIST kaže: Pogledaj post
Zaista je neshvatljivo koliko netko treba biti slijep ili imati naočale deblje od slonove kože da ne vidi vezu između kamera i policijske države.

Naravno da će za svaku novouvedenu metodu opresije u jednoj diktaturi koja je danas čak i globalizirana (nije više ograničena na samo neke države), postojati razno razni izgovori, tipa uvodimo kamere radi pljačkaša i prekršitelja u prometu, ali nitko ne postavlja pitanje služe li te kamere i zato da kad god netko izađe na ulicu prosvjedovati zbog terora države taj netko zna da ga gleda i snima veliki brat i da veliki brat lijepo može usporediti konture lica nositelja nekog transparenta ili izvikivača nekih anti-državno-terorističkih parola, sa konturama lica u policijskoj arhivi zavedenog vlasnika osobne karte te će isti izvikivač parola biti u tajnom policijskom dosjeu zaveden i obilježen kao anti-državni element i sudbina će mu biti doživotno zapečaćena, a kako policijska država i državni teror cvjeta, zbog njegovog izvikivačkog krimena mogu sutra biti zapečaćene i sudbine članova njegove bliže obitelji.

Eto jedan mali bezazleni primjer bezazlene upotrebe kamera.

A vi vjerujte tome da su one tu samo zato da pribilježe kako se netko krivo parkirao. Pa čak i to je teror, jer ako je netko stao na minutu da kupi novine u trafici i nije nikog ugrozio niti na nikoji način djelovao destruktivno na odvijanje prometa bit će kažnjen samo zato da se napuni državni proračun.

Takvih je primjera bezbroj, osjetio sam ih na vlastitoj koži, npr. konj te s onom radar-kamericom snimi da si vozio 65 km/h, umjesto dozvoljenih 60 km/h, a cesta i uvjeti na cesti su takvi da možeš bez ikakvih problema voziti barem 80 km/h. I što je najbolje ti si možda vozio i manje od 60 km/h, a majmunu je ostalo na displeju tih navodnih 65 km/h od nekog koga je majmun snimio ranije i sad tebi podmeće njegovu brzinu. I kaj bumo sad?

Eto, male svakidašnje situacije koje zorno pokazuju beskonačne mogućnosti zloupotreba koje se svakodnevno i događaju.

Al, šta ste svi navalili samo na kamere, ima tu bezbroj metoda, kamere su samo jedan mali segmentić policijskog terora koji već gmiže po svima nama, a što će tek uskoro biti svako razuman može pretpostavljati. Ustvari šta imaš pretpostavljati, uzmeš "1984." i čitaš, čovjek je prije više od 60 godina opisao našu današnjicu...
Policijsku državu bi imao da ti uvedu zabranu kretanja nakon 20 sati.

Po čemu je ovo diktatura? Naravno da se uvode metode sprečavanja nasilja i kojekakvih pizdarija na ulici. Očito slabo pamtiš što se po Zagrebu dešavalo. Sjeti se samo jadnog Luke...A premlaćenih ima još.

Prosvjedovati možeš ako je prosvjed najavljen. A prosvjedovati se može bez urlanja i izvikivanja kojekakvih uvreda. Osim toga, umjesto prosvjeda postoje razne udruge, inicijative i društva koja rade na promjeni stanja i uklanjanju problema. Ali divljaku je lakše izaći na ulicu, derati se, razbiti par izloga, zapaliti par automobila nego nešto napraviti mozgom.

Konj ili majmun koji na cesti kontrolira koliko brzo voziš, čuva te od idiota koji bi jurili 250 km/h.
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 16:35   #80
ba te led i ko je onda paranoičan i u strahu..
- metode sprečavanja nasilja i kojekakvih pizdarija na ulici
- Sjeti se samo jadnog Luke...A premlaćenih ima još
- divljaku je lakše izaći na ulicu, derati se, razbiti par izloga, zapaliti par automobil
- čuva te od idiota koji bi jurili 250 km/h

provlači se cijelo vrijeme neka posprdna teza, da se potpunoj kontroli i nadzoru odupiru paranoični i uplašeni, a realnost situacije je da se upravo paranoja i strah koriste kao elegantan alat kako bi se nametnula kontrola i nadzor.. cirkus..

iz mišje rupe viču: "vi paranoični kriminalci i razbojnici i treba da vas se kontrolira"

a krvnici jadnog Luke, kolko sam upućen, šetaju gradom.. al nemaš brige, udruge su tu, čak i država ubaci neku lovu kako bi podržala rad tih udruga, te se na taj način bori sa nastalom situacijom.. na sudskim sporovima se izredaju cijele generacije, al stvar je još u postupku..

prosvjedovat se može, al ne svugdje, reda mora biti.. a i nije bila izjava u smislu dal se smije il ne smije, nego kasnije posljedice koje bi mogao imati ako si nepodoban..

društva i inicijative.. pa genijalci se slikaju sa pederima, al nitko ne zna što traže.. eto znaju da je parada.. jbte..
__________________
Power is Nothing without Control

Zadnje uređivanje suzuki : 22.08.2012. at 16:49.
suzuki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.