Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2024., 14:35   #8781
Quote:
LoreleiLee kaže: Pogledaj post
Sutra moram doći na sastanak sa šeficom - tu sam obavijest dobila danas, u zadnji čas.
Dobila sam ultimatum od kolegice s kojom sam se danas kasnije čula: ili ću pristati na otvaranje obrta ili dobivam otkaz i idem na burzu.
Znam da imam zakonska prava, ali tvrtka u kojoj radim ne igra po pravilima, nažalost. Čekali su pola godine da odgovore na moju molbu za povišicom, i to tako da se nisu meni obratili direktno, već preko kolegice. Ova me njihova odluka zatekla preko noći.
Nisam sigurna mogu li išta učiniti po tom pitanju. A o obrtima bilo kakve vrste nemam pojma.
Moraju imati dobar razlog, da. Objašnjenje koje sam posredno dobila jest da sam im preskupa.

I, što se desilo?
MacklinB is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 17:32   #8782
Pozdrav, pitanje...

Zbog osobnih razloga (plus manjka posla jednostavno) nisam radio par mjeseci te zbog tog nisam ni plaćao doprinose od cca 10. mjeseca (nisam imao para).

Od porezne mi je nedavno stigla opomena koju sam morao platiti u roku 5 dana (800 i nešto eura).

To sam i platio. Na PKK kartici stoji 200 eura duga, to je za ovaj mjesec pretpostavljam, ili prošli. To sam isto riješio.

Sad, moje pitanje je ovo: dal svejedno moram od 10. mjeseca dosad platiti sve zaostale doprinose ili sam to riješio s ovim što mi je porezna poslala? Mogu li se na PKK vidjeti doprinosi i koliko dugujem za njih ili? Hvala!
Twist1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 21:30   #8783
Da, na PKK se vide zaduženja za doprinose.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2024., 13:44   #8784
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Da, na PKK se vide zaduženja za doprinose.
Znači sad s ovim se smatraju plaćeni ti zaostali doprinosi i ne moram ih ponovno platiti sve od 10. mjeseca pa dosad? Jer vidim da imam zdravstveno, tako da mora biti istina da su pokriveni. Jer u pravilu ga ne bi trebao imati s obzirom da dugo nisam platio doprinose.
Twist1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 21:27   #8785
Isplata sredstava trećim osobama

Pozdrav,

nedavno sam otvorila obrt pa mi je sve još novo i bojim se da sam napravila pogrešku pa bih Vas željela pitati za savjet.

Naime, majci su hitno trebala neka sredstva, a ja na svom računu nisam imala dovoljno pa sam joj stoga prije nekoliko dana uplatila sredstva direktno sa računa svog paušalnog obrta misleći da je to u redu s obzirom da ionako ne moram pravdati isplate nego samo uplate.

Nakon što sam već napravila isplatu i čitajući neke članke na internetu, došla sam u nedoumicu da li sam to smjela učiniti jer bi joj se ta uplata mogla smatrati dohotkom.

Više ni sama nisam sigurna što učiniti, koji su zapravo sljedeći koraci, i da li se može ta isplata nekako opravdati, napisati izjava, napraviti povrat ili da li možda bilo koja druga opcija dolazi u obzir da se ova situacija sada izvuče.

Hvala unaprijed svima
d0r0tea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 15:39   #8786
Prilikom uplate trebali ste u opis plaćanja napisati da je to pozajmica. Sad, nisam siguran da li će to trenutno predstavljati problem, ali mislim da bi se to moglo riješiti pomoću izjave isto kao što se to rješava na kraju poslovne godine prilikom porezne prijave. Samo je bitno kad će vam majka napraviti povrat da napiše u opis plaćanja da je to povrat pozajmice.

Neka me netko slobodno ispravi ako ima drugačije iskustvo.

Poslano sa mog M2101K6G koristeći Tapatalk
Tomyhr is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 10:51   #8787
mamu vjerojatno nece niko pitat za obrazlozenje te uplate. ako bude vama vracala na poslovni račun nek napise povrat pozajmice. neka tako napise i ako na privatni bude vracala novce jer vam i privatni mogu kontrolirat.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 10:55   #8788
Vezano za te uplate, konkretno članu obitelji. U obrtu neprijavljeno može pomagati član obitelji. Kako je onda najbolje isplatiti honorar? Sa privatnog računa kao dug?
blue-bell is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.