Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Da li vjerujete da su ljudi doista bili na mjesecu?
Da,vjerujem da su ljudi bili na mjesecu 866 59.93%
Ne,sve je to ogromna laž 579 40.07%
Glasovatelji: 1445. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2017., 14:24   #6121
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
I to sve pod uvjetom kada bi u opće postojao nasin svemir
Ma da. Svemir tebi ne izgleda kako ga opisuju znanstvenici astronomi, nego prastara Biblija - kao pljosnate velike livade za ispašu stoke i planine i oceane, iznad kojih je razapet šator s rupicama kroz koje prodire Božji sjaj, a ne da su to nekakve zvijezde.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Old 03.09.2017., 15:45   #6122
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ma da. Svemir tebi ne izgleda kako ga opisuju znanstvenici astronomi, nego prastara Biblija - kao pljosnate velike livade za ispašu stoke i planine i oceane, iznad kojih je razapet šator s rupicama kroz koje prodire Božji sjaj, a ne da su to nekakve zvijezde.
Nije zastor nego kupola unutar koje su zvijezde i ostalo, zvijezde možemo lijepo približiti već sa 80x optičkim zumom, što znači da nisu udaljene milionima svjetlosnih godina, Mars je primjerice isto zvijezda, a ne crvena hrga iz photoshopa.
Planiram si nabaviti neku opremu pa da i ja to pobliže vidim, a ako postam primjerice Mars onda će te reći da ja radim photoshop.

Kako je tužno vidjeti osobe koje negiraju obzervacije koje ukazuju na svemoćnog Stvoritelja a ne idu u prilog fiju briju panteističkim modelima samosastavljanja koji su protivni zakonima fizike.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 03.09.2017., 19:07   #6123
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
... Mars je primjerice isto zvijezda...
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Old 03.09.2017., 19:44   #6124
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
Gasi internet!
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Old 03.09.2017., 21:10   #6125
Bok druśtvo
Da li su vjernici progledali na oći, to jest tipkovnicu?

Jel ima novih objaśnjenja o aluminijskoj foliji oko nogica i madżionićarskim prolazima kroz Van Allenov pojas, kao i uzastopne viśestruka "turistićka" putovanja tamo i nazad kutijama za cipele ovinute u AL foliju?

Nedavno je netko iz NASA rekao, da rade na problemu prolaska kroz Van Allenov pojas, kako bi mogli planirati let ćovjeka na Mars.
Mislite da će uspjeti?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 03.09.2017., 22:26   #6126
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Mars je primjerice isto zvijezda
A šta su onda Phobos i Deimos? Planeti?

Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Gasi internet!
Dajte molim vas
strange quark is offline  
Old 03.09.2017., 23:08   #6127
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Bok druśtvo
Da li su vjernici progledali na oći, to jest tipkovnicu?

Jel ima novih objaśnjenja o aluminijskoj foliji oko nogica i madżionićarskim prolazima kroz Van Allenov pojas, kao i uzastopne viśestruka "turistićka" putovanja tamo i nazad kutijama za cipele ovinute u AL foliju?

Nedavno je netko iz NASA rekao, da rade na problemu prolaska kroz Van Allenov pojas, kako bi mogli planirati let ćovjeka na Mars.
Mislite da će uspjeti?
:
Pa di si Benny nema te ni za lijek, nema te sto let
Dobrodošao nam
Ma svakakve ti bajke izlaze iz produkcije NASA-e

Zadnje uređivanje Rorion : 03.09.2017. at 23:19.
Rorion is offline  
Old 03.09.2017., 23:32   #6128
Bok Rorion Kako me nema ni za lijek? Pa lijekovi su obićno u gramima, a ja imam oko 96000 grama, dakle ima me za podosta lijekova

Ali vidim da Tvojih postova od medjuvremena na grupi ne fali i da ne dozvoljavaś, da svi forumaśi idu spavati mirne glave

Nije za ćuditi (barem mene ne ćudi) za NASA produkcije razlićitog kalibra. Ipak dobijaju gomile miliona od drżave, pa to trebaju nekako argumentirati

A onak najozbiljnije, jel se pojavilo śta novog u temi śto bi potvrdjivalo ZA ili PROTIV slijetanja? -u kratko, sa par rijeći.

Htio sam sve novo u temi proćitati, ali od kada sam bio zadnji puta, "naśtampali" ste oko 50 novih strana, pa...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 04.09.2017., 00:21   #6129
Duh naroda je živ, mada žele da ga zaguše.
I zaglupe bolesnim holywodskim debilizmima, znanosti u službi profita....
Sam pogled na autenticne fotografije "lunarnog modula" , ti govore dovoljno, a od znanstvenih dokaza, izdvojio bih
problem ;
c/p sam dio svoga starijeg posta, što smatram izrazito bitnim

Rusi su obelodanili da oni neće nikada pokušati otići na Mesec, pošto nemaju ideju šta sve radijacija može da uradi.Možda i ovo dovoljno govori o problemu radijacije.
http://ce-4.forumotion.com/t4554-dug...anju-na-mjesec

A Van Alenov pojas,
Sadrži visoko energetske protone (više od 100 MeV) i elektrone od nekoliko stotina keV-a.
"– U standardnim demonstracijskim i školskim pokusima kalibracijski izvori gama zračenja daju 1 MeV, a izloženost toj količini zračenja duža od 5 minuta pogubna je. Sve preko 10-ak MeV razara ljudsko tkivo. Zamislite kakav bi onda utjecaj imalo zračenje jačine 100 MeV-a – komentirao je profesor odsjeka za fiziku na Fakultetu elektrotehnike i računarstva Tomislav Petković.

Dakle
1 MeV na 5 min te ubije
10 MeV te razori
100 MeV je radijacija Van Alenovog pojasa


Ima li dobrovoljaca za malo letanja do mjeseca, Van Alenov pojas treba samo dva puta proći, i nećemo se dugo zadržavati u tom pojasu, kojih sat vremena koliko nam treba da ga preletimo.
Dakle, hrabri dobrovoljci ?


Benny, od dobrovoljaca ni d , posakrivali se na sigurno.
Drž se zemlje, hvali let na mjesec.
Rorion is offline  
Old 04.09.2017., 00:44   #6130
Baś me interesira, da su Amerikanci onda (60-tih) probali prodati tu istu priću, kao o letu na Mars, da li bi "medijski zaćarana" raja i u to povjerovala

Osim problema sa Van Allenovim pojasom, npr nitko do sada nije dokazao, kako je moguće da je pijesak ispod mlaznica modula Apollo N E D I R N U T

Tolika pogonska masa mlaznica, koje moraju modul spustiti i "odlijepiti" od Mjeseca, a pijesak ispod njih je kao zabetoniran ili priljepljen sekundarnim ljepilom
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 04.09.2017., 06:54   #6131
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Baś me interesira, da su Amerikanci onda (60-tih) probali prodati tu istu priću, kao o letu na Mars, da li bi "medijski zaćarana" raja i u to povjerovala

Osim problema sa Van Allenovim pojasom, npr nitko do sada nije dokazao, kako je moguće da je pijesak ispod mlaznica modula Apollo N E D I R N U T

Tolika pogonska masa mlaznica, koje moraju modul spustiti i "odlijepiti" od Mjeseca, a pijesak ispod njih je kao zabetoniran ili priljepljen sekundarnim ljepilom
Van Allen je isto intelektualni bulshit koji im služi kao zadnja crta obrane protiv onih koji skuže da nisu nigdje bili, pa da pomisle da je to zbog alena i ramiza što im nedaju proći, i nema ih nigdje ali stoje baš ispred zemlje.
A u stvari ih malčice muči što svemir u opće ne postoji.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 04.09.2017., 15:17   #6132
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Baś me interesira, da su Amerikanci onda (60-tih) probali prodati tu istu priću, kao o letu na Mars, da li bi "medijski zaćarana" raja i u to povjerovala

Osim problema sa Van Allenovim pojasom, npr nitko do sada nije dokazao, kako je moguće da je pijesak ispod mlaznica modula Apollo N E D I R N U T

Tolika pogonska masa mlaznica, koje moraju modul spustiti i "odlijepiti" od Mjeseca, a pijesak ispod njih je kao zabetoniran ili priljepljen sekundarnim ljepilom
Naravno da je LEM nedirnut nego postavljen i "spicanjen" samo za slikanje. Pozdrav i od mene, drago mi je da se pojavio još netko pametan i inteligentan.Eto da priložim jednu sliku lema na kojoj se vidi i unutrašnjost "po pola"presječena. Pa se pitam: 1. Gdje je uopće motor? Mlaznica bi trebala biti na sredini (nema ga) 2.Kako su u tako skućenom prostoru uspjeli nabaciti na sebe na leđa veliki "life support"-kofer na leđima,upumpati u odijela onim cijevima sve što je potrebno, kako su izašli van i ušli unutra? Itd... Nema šanse - samo mađioničarskim trikovima mađioničara Mandraka.
bonecrusher is offline  
Old 04.09.2017., 16:08   #6133
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Naravno da je LEM nedirnut nego postavljen i "spicanjen" samo za slikanje. Pozdrav i od mene, drago mi je da se pojavio još netko pametan i inteligentan.Eto da priložim jednu sliku lema na kojoj se vidi i unutrašnjost "po pola"presječena. Pa se pitam: 1. Gdje je uopće motor? Mlaznica bi trebala biti na sredini (nema ga) 2.Kako su u tako skućenom prostoru uspjeli nabaciti na sebe na leđa veliki "life support"-kofer na leđima,upumpati u odijela onim cijevima sve što je potrebno, kako su izašli van i ušli unutra? Itd... Nema šanse - samo mađioničarskim trikovima mađioničara Mandraka.
Imali su nanotehnologiju, nanomotor, još jedna od brojnih čudesnih tehnoloških mogućnosti nase, uz čarobna zrcala...
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 04.09.2017., 17:00   #6134
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Van Allen je isto intelektualni bulshit koji im služi kao zadnja crta obrane protiv onih koji skuže da nisu nigdje bili, pa da pomisle da je to zbog alena i ramiza što im nedaju proći, i nema ih nigdje ali stoje baš ispred zemlje.
zelis li reci da ne postoji magnetsko polje Zemlje?
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
A u stvari ih malčice muči što svemir u opće ne postoji.

kako ti negiras sve sto se tice svemira, ne znas sto su zvijezde, sto planeti, zapravo ne znas nista daj bar napisi kako onda sve to izgleda.
mozes li nam dati link, "knjigu", "literaturu" od kuda vadis ove debilane.
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Old 04.09.2017., 20:26   #6135
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
zelis li reci da ne postoji magnetsko polje Zemlje?
Ne.
Quote:
kako ti negiras sve sto se tice svemira, ne znas sto su zvijezde, sto planeti, zapravo ne znas nista daj bar napisi kako onda sve to izgleda.
mozes li nam dati link, "knjigu", "literaturu" od kuda vadis ove debilane.
Imaš literature za svašta, ali to ne koristi ako nemaš..mozak...
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 04.09.2017., 21:15   #6136
hajde molim te odgovori na neka pitanja...
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ne.
znaci ti tvrdis da Zemlja nema magnetsko polje. onda tvrdis da zivimo u kupoli. također tvrdis da ne postoji nuklearna fuzija u zvijezdama.
mozes li napisati sto je i od kuda je pozadinsko zracenje koje se detektira ako nema Svemira kao sto tvrdis.
sto je Suncev vjetar koji se također mjeri i detektira?
kako po tvom shvacanju nastaje polarno svjetlo ako Zemlja nema magnetsko polje?
kako to da Mars ne zraci energiju kao i Sunce ako je zvijezda, kao sto tvrdis?

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Imaš literature za svašta, ali to ne koristi ako nemaš..mozak...
o tome bi se dalo diskutirati...ali ne bih da prijeđemo na vrijeđanje.
od nekuda si dosao do ovih tvrdnji, kao sto su kupola oko Zemlje, nema Svemira, Mars je zvijezda...
je li to neka kreacionisticka "skola", "tecaj"? ozbiljno pitam, jer mogu razumjeti da si neuk i ne mozes pojmiti foton, let na Mjesec, ali napisati da je Mars zvijezda je u rangu izjava da postoji plavo kamenje koje samo iskace iz Zemlje...
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Old 04.09.2017., 22:10   #6137


Nevjerojatno nešto, a istinito. Gledam i ne vjerujem.Ko neka kazeta sa sakrivenim poklonima Djeda Mraza za djecu u "Obdaništu". Sami neki škarnicli - a "kao"Lem Apolla 16??? Božek, božek pa kaj je to?

Zadnje uređivanje bonecrusher : 04.09.2017. at 22:26.
bonecrusher is offline  
Old 04.09.2017., 22:10   #6138
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
hajde molim te odgovori na neka pitanja...

znaci ti tvrdis da Zemlja nema magnetsko polje. onda tvrdis da zivimo u kupoli. također tvrdis da ne postoji nuklearna fuzija u zvijezdama.
mozes li napisati sto je i od kuda je pozadinsko zracenje koje se detektira ako nema Svemira kao sto tvrdis.
sto je Suncev vjetar koji se također mjeri i detektira?
kako po tvom shvacanju nastaje polarno svjetlo ako Zemlja nema magnetsko polje?
kako to da Mars ne zraci energiju kao i Sunce ako je zvijezda, kao sto tvrdis?


o tome bi se dalo diskutirati...ali ne bih da prijeđemo na vrijeđanje.
od nekuda si dosao do ovih tvrdnji, kao sto su kupola oko Zemlje, nema Svemira, Mars je zvijezda...
je li to neka kreacionisticka "skola", "tecaj"? ozbiljno pitam, jer mogu razumjeti da si neuk i ne mozes pojmiti foton, let na Mjesec, ali napisati da je Mars zvijezda je u rangu izjava da postoji plavo kamenje koje samo iskace iz Zemlje...
Ne meći mi riječi u usta.
Za tebe su to " debilane", zato te nemam što poučavati, suviše si u indktrinaciji pop dokumentaraca i ostalih znanstvenofantastičnih medija koje ti zoveš znanost, zato uživaj u svojim "genijalnostima" koje ni ne možeš provjeriti, ja svoje mogu.

Vidimo se za 20g u letjelici na putu za Mars, a poslije tko zna gdje, među nekim svemircima, jer ta "istraživanja" napreduju opako...
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 04.09.2017., 22:35   #6139


tronauts.jpg

Jedna od tada najzanimljivijih novotarija o kojoj se puno pisalo je i ovaj "držač papira" koji je Armstrongu i dečkima bio od velike važnosti jer im je držao papir na kojemu su pisale upute za let i sve manevre kao i za spuštanje na Mjesec. Pošto su bili bez kompjutera,kemijsku olovku u ruke i piši....regulacija pritiska motora,klime,grijalica,kisika,temperature......itd ....monitora nigdje, papira svugdje. I ovaj nosač WC papira gore pored "papir-holdera" je bio vrlo koristan."Klik-klak on/off prekidači iz tadašnjih "FAP" kamiona dominiraju instrument-tablom.
bonecrusher is offline  
Old 04.09.2017., 22:41   #6140
Talking

Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post


Nevjerojatno nešto, a istinito. Gledam i ne vjerujem.Ko neka kazeta sa sakrivenim poklonima Djeda Mraza za djecu u "Obdaništu". Sami neki škarnicli - a "kao"Lem Apolla 16??? Božek, božek pa kaj je to?
Ako si gledao "tent city in Detroit" , izgleda kao olinjali i pohabani kartonski shelter/prinudno sklonište za one koji nemaju krov nad glavom.
Kako nemaštovito sklepano, jadno i doslovno bez veze sa vezom su lijepili te komade kartona, staniola...
Djeca predškolske dobi bi to puno lijepše napravila.
Rorion is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.