Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 19:07   #1081
Quote:
alek kaže: Pogledaj post
Mozes se povrijediti i bodyweight vjezbama. A mozes i razviti probleme s kraljeznicom zbog nevjezbanja.

Nije rjesenje izbjegavati vjezbu nego je raditi pravilno sa odgovarajucim opterecenjem.

Jos jednom, sa bodyweight vjezbama se moze puno toga napraviti (imas npr jako dobru knjigu You are your own gym, ima i video cini mi se) ali ces prije ili kasnije zapeti na necemu jer tezu vjezbu ne mozes napraviti a laksa varijanta vise ne daje rezultate. Ne treba puno vjezbanja da dodjes do toga da 300 obicnih bodyweight cucnjeva ni ne osjetis, a da pistol jos ne mozes napraviti.
Alek ti dobro kaze. Treba vjezbati, ali pametno.

BTW, ja bih preskocio ovu vjezbu iz videa, odnosno, ne bih nju stavljao kao nekakvu vjezbu koja bi mi cinila kostur i vjezbu za guzicu. Tu vjezbu mozes ukomponirati u nekakav trening kao pomocnu. Radije radis mostove onda pa imas puno bolju i tezu vjezbu. Izolacije su jalove. Po meni, bez steroida.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 18:07   #1082
Ako čučnjem hoću povećati dupe, je li bolje raditi više komada, ili manje sa teretom (radim sa utezima od 5 kg)? I koliko ponavljanja, serija, koliko puta tjedno?
ForrestCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:09   #1083
imas boljih vjezbi za dupe od cucnja, tj cucanj ti ne moze biti glavna dupebuilder vjezba
cukalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:18   #1084
A je li bolje više ponavljanja ili manje? Pravilo je, ako su veće težine, tada mišići rastu i manje ponavljanja? I svaki dan, ili 3-4 puta tjedno?
ForrestCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:47   #1085
nema pravila. ako ti je cilj samo hipertforija, onda bih se drzao u vecem broju ponavljanja.. Ali imas boljih vjezbi za izgradnju dupeta od cucnja, cucanj je odlican kao overall leg builder, obuhvaca full noge, sto je dobrođ


dakle, bolje ili losije, to ovisi o tvom volumenu treninga
cukalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 23:17   #1086
Radi hip thrust za guzicu, to je brutalica.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 23:20   #1087
da, to jeste... ako zelis izgraditi dupe, radi ga.. ako ti je cilj izgraditi dupe, a radis samo cucanj, krivo radis

kod Hip thrusta ne mozes da ne pogodis dupe, dok kod cucnja je lako moguce da ga ne aktiviras, ako ne znas..
cukalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 15:34   #1088
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Radi hip thrust za guzicu, to je brutalica.
Na jednoj nozi..
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 22:20   #1089
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Na jednoj nozi..
Ja sam mislio na onaj sa utezima, ali da, moze i s jednom nogom...
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 08:20   #1090
Pozz, molila bih pomoc.. Ako netko ima il mi moze poslat na pm program za guzu, dizanje i ucvrscivanje imam samo gumu za vježbanje, mogu kupit giriju ako je potrebno i koliko kg? I imam malo prostira u sobi.. Molim pomoc neki extra program jel godinama sam vjezbala i sad sam napravila pola godine pauze i dosta smrsavila guzica je doslovno spustila.. Hvala

Poslano sa mog F8331 koristeći Tapatalk
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 13:06   #1091
Pozdrav
Dakle, krenula sam u teretanu pred skoro dvije godine, išla 6 mjeseci pa su se izdogađale neke situacije zbog kojih sam prestala biti redovita tako da zadnjih godinu i pol zapravo niti ne vježbam kako treba, 2-3 mjeseca idem, pa 3 ne itd. Ugl, krenula sam ponovo pred mjesec dana, ali nikako ne mogu pronaći motivacije da ponovo "zabrijem" na teretanu.
E sad, mislila sam probati doma vježbati, ali želim neki trening koji bi bio ekvivalent onome što radim u teretani, dakle vježbe tipa mrtvo, hip thrust isl sa opterećenjem, a da ne moram kupovati šipku i utege, s time da bi si mogla kupiti koju girju ili trake isl, manje skupe stvari.
Da li postoje takve vježbe bez velikog opterećenja da ponovo ojačam guzicu? Ne mislim da je samo učvrstim, već da mišić naraste?
Meni pada na pamet jedan način iako još nisam proučila ništa o tome, ali želim provijeriti da li postoje neki drugi, bolji?
sasanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 13:38   #1092
Quote:
sasanova kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Dakle, krenula sam u teretanu pred skoro dvije godine, išla 6 mjeseci pa su se izdogađale neke situacije zbog kojih sam prestala biti redovita tako da zadnjih godinu i pol zapravo niti ne vježbam kako treba, 2-3 mjeseca idem, pa 3 ne itd. Ugl, krenula sam ponovo pred mjesec dana, ali nikako ne mogu pronaći motivacije da ponovo "zabrijem" na teretanu.
E sad, mislila sam probati doma vježbati, ali želim neki trening koji bi bio ekvivalent onome što radim u teretani, dakle vježbe tipa mrtvo, hip thrust isl sa opterećenjem, a da ne moram kupovati šipku i utege, s time da bi si mogla kupiti koju girju ili trake isl, manje skupe stvari.
Da li postoje takve vježbe bez velikog opterećenja da ponovo ojačam guzicu? Ne mislim da je samo učvrstim, već da mišić naraste?
Meni pada na pamet jedan način iako još nisam proučila ništa o tome, ali želim provijeriti da li postoje neki drugi, bolji?
Stojis na jednoj nozi, a onda probas da radis mrtvo dizanje tako. Iznenadices se koliki moze biti efekat na guzicu ako radis pravilno.
Gusenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 14:16   #1093
Mrtvo na jednoj nozi sa girjom od 8-12 kg sam u teretani radila kao zagrijavanje za mrtvo sa šipkom. Tako da mi mrtvo na jednoj nozi bez opterećenja sigurno nebi nadomjestilo ono što sam radila u teretani. Trebaju mi neke puno zahtjevnije vježbe.
sasanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 14:19   #1094
Quote:
sasanova kaže: Pogledaj post
Mrtvo na jednoj nozi sa girjom od 8-12 kg sam u teretani radila kao zagrijavanje za mrtvo sa šipkom. Tako da mi mrtvo na jednoj nozi bez opterećenja sigurno nebi nadomjestilo ono što sam radila u teretani. Trebaju mi neke puno zahtjevnije vježbe.
Mrtvo dizanje se može raditi na jako puno načina jer uključuje mnogo mišića. Ako ga radiš tako da opterećenje prebaciš na mišiće dupeta, biće ti sasvim dovoljna sopstvena težina za dobar trening.

Sem ako naravno nisi izuzetno snažna, da recimo možeš da uradiš bez problema čučanj na jednoj nozi, tzv pistol squat.
Gusenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 13:55   #1095
Radim iskorake već 2 tjedna i primjećujem izvrsne rezultate. Guza podignuta i čvrsta, dobila na obujmu, noge i bokovi lijepo oblikovani. Eh sad, mjesecima sam radila čučnjeve (kod kuće) i rezultati nikakvi, čak i se dupe smanjilo, a noge ojačale. Isprobavala sam razne varijante čučnjeva mjesecima i ništa dok nisam pokušala iskorak i sad radim samo to, oko 100-150 dnevno i vidim rezultate.
Eh sad, zanima me da li je to normalno s obzirom da je čučanj poznat kao vježba br1 za guzu? Meni se jako zamjerio, jer zaista mi se od njega dupe smanjilo iako sam pokušavala mjesecima (kod kuće, ne s opterećenjem u teretani) i pravilno izvodila?
ForrestCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 14:41   #1096
Nemreš samo od čučnja. Od čučnja vise kvadi i loža jačaju. Guzicu vi ženske uvik dodatnim vježbama.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 17:05   #1097
Tesko je rec bez slike


__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 18:35   #1098
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Nemreš samo od čučnja. Od čučnja vise kvadi i loža jačaju. Guzicu vi ženske uvik dodatnim vježbama.
Drugim vježbama se više ne želim približiti da ne pokvarim dosadašnji trud
Šalu na stranu, ako nekom pomogne informacija, iskoraci su zakon za brze rezultate kod kuće, izgleda da druge vježbe meni nisu odgovarale, nikakvog učinka ni nakon par mjeseci
ForrestCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 18:36   #1099
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Tesko je rec bez slike


Ti bi moju sliku ili od Gilmourea?
ForrestCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:43   #1100
Smatram da treba trajno bannirati sve korisnike koji traže savjet za guzicu prije nego daju fotografiju iste.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.