Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 16:33   #1461
Quote:
LeLeona kaže: Pogledaj post
Ja sam imala baš Nikon D600 i sličan slučaj kao i ti, kupila preko oglasnika "novo zapakirano s garancijom", bilo je za nekih 2000 kn jeftiniji nego u trgovinama. Aparat je bio stvarno novi ali je imao taj problem s uljem na senzoru a od garancije naravno nije bilo ništa. Lik je prvo zavlačio maksimalno pa se prestao javljati na telefon. U ovlaštenom servisu su rekli da taj aparat nije za naše tržište i oni isto ništa nisu mogli napraviti pod garancijom. Od čišćenja nema nikakve koristi jer se opet brzo zamasti (u tome i jest problem, što se to stalno ponavlja makar beskonačno čistio senzor). Svakako to je vrlo skupa škola koja te nauči da nekada više uštediš tako da platiš više i kupiš od ovlaštenih trgovaca.
A jbg kad si ocito kupio/la fotoaparat za trziste van EU-a. Koliko sam ja citao po nekim forumima da je problem najvise naglasen na pocetku, poslije bude bolje...Al budem provjerio s prodavacem ako cu uzimati.

Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
D600 sa tolko okidanja idu na ebaju u prosjeku za 600 ojro.
28mm 1.8g prosjek po 300-320 ojro
Dakle prosjecna cijena, a budem da li ista ide dolje. Meni je 35k na rubu da li uzeti ili ne. Budem vidio...
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 17:23   #1462
Quote:
gaff_ kaže: Pogledaj post
Dakle prosjecna cijena, a budem da li ista ide dolje. Meni je 35k na rubu da li uzeti ili ne. Budem vidio...
Do 650 ojro idu do 10k okidanja.
http://www.ebay.de/itm/Nikon-D-D600-...p2047675.l2557
https://www.ebay.de/itm/Nikon-D-600-...p2047675.l2557
https://www.ebay.de/itm/Nikon-D-D600...p2047675.l2557
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:23   #1463
E super thx! Ovo mi je jako korisno za orijentaciju
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:09   #1464
Quote:
LeLeona kaže: Pogledaj post
Ja sam imala baš Nikon D600 i sličan slučaj kao i ti, kupila preko oglasnika "novo zapakirano s garancijom", bilo je za nekih 2000 kn jeftiniji nego u trgovinama. Aparat je bio stvarno novi ali je imao taj problem s uljem na senzoru a od garancije naravno nije bilo ništa. Lik je prvo zavlačio maksimalno pa se prestao javljati na telefon. U ovlaštenom servisu su rekli da taj aparat nije za naše tržište i oni isto ništa nisu mogli napraviti pod garancijom. Od čišćenja nema nikakve koristi jer se opet brzo zamasti (u tome i jest problem, što se to stalno ponavlja makar beskonačno čistio senzor). Svakako to je vrlo skupa škola koja te nauči da nekada više uštediš tako da platiš više i kupiš od ovlaštenih trgovaca.
Ovo je informacija iz prve ruke. Ovdje ili na nekom drugom forumu bila je rasprava o tome da li ta garancija iz oglasnika "novo zapakirano s garancijom" vrijedi kod nas. Pretpostavka je bila da ne vrijedi a sada je to i potrvrđeno. Možda si nekom pomogla da ne ponovi grešku.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:37   #1465
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Ovo je informacija iz prve ruke. Ovdje ili na nekom drugom forumu bila je rasprava o tome da li ta garancija iz oglasnika "novo zapakirano s garancijom" vrijedi kod nas. Pretpostavka je bila da ne vrijedi a sada je to i potrvrđeno. Možda si nekom pomogla da ne ponovi grešku.
Ja sam kupio jednom preko njuskala od onog tipa iz Madarske-Srbije. I garancija mi je vrijedila i u HR i u EU.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:30   #1466
Quote:
gaff_ kaže: Pogledaj post
Ja sam kupio jednom preko njuskala od onog tipa iz Madarske-Srbije. I garancija mi je vrijedila i u HR i u EU.
Dvaput ti se pokvario? Koji je to fotić bio? Gdje si ga nosio na servis?
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 03:43   #1467
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Dvaput ti se pokvario? Koji je to fotić bio? Gdje si ga nosio na servis?
D7100 - imao je ako se dobro sjecam madarsku garanciju 2god i europsku 1.god.
Nije se pokvario. Bila je neka razlika u fokusiranju izmedu lijevih i desnih fokus tocki...
U fototeh tamo su bili ful nervozni i neljubazni i u Svedsku tamo su bili jako ok.
Imam jos uvijek taj fotoaparat i bez problema radi.

Zadnje uređivanje gaff_ : 22.11.2017. at 03:54.
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:06   #1468
Nije uvijek na internetu jeftinije. U ovom slučaju Aliexpresu.
U nas cca 300 kn, u njih 150 dolara.

link
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 14:07   #1469
Pa trazis najjeftiniju ponudu, ne najskuplju
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 16:42   #1470
U pravu si. Evo našao za 89 dolara
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 16:48   #1471
Meni se cini da je na aliexpressu sve sto je nekakav original zapadni brand skuplje zapravo nego kod nas...

Quote:
gaff_ kaže: Pogledaj post



Dakle prosjecna cijena, a budem da li ista ide dolje. Meni je 35k na rubu da li uzeti ili ne. Budem vidio...
Za nekih 4100kn ga mogu dobit, tako da mislim da ga budem uzeo....
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:44   #1472
Pozdrav o/
Molila bih za informaciju da li je D5500 dobar izbor za jednog početnika. Voljela bih se ozbiljnije baviti fotografijom. Zanima me beauty/modna i makro fotografija (želim dokumentirati vlastite uratke pa ako biste bili ljubazni te preporučili i dobar objektiv) te pejzažna. Unaprijed hvala.
__________________
Same shit, different day
NikkiFrost is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 09:22   #1473
Cijene na eBayu nisu nikako mjerodavne, jer samo reklamiranje na eBayu kosta dodatno, od postavljana clanka mislim poslje 20 clanka u kalendarskom mjesecu, do same provizije na prodaju, koja je u prosjeku 10% pa ako ista ide preko Paypal sto je u 98 % slucaja i tu se racuna maleni gubitak od cca. 3%.


Tako da ako nesto kosta $100 u konacnini minus posiljka ta cijena od $100 je uklj. cca. 13%

Znaci neka realna cijena je $88.5 tog istog produkta.



No, i ovo da je posiljka excl. provizije je upitno. Jednom mi nisu uracunali proviziju, no dva puta je bila uracunata u proviziju. Tako da cu tvrditi da vecina polazi od racunice 15-17% na cijeu za troskove provizija i sl. sto u konacnici stvara iluziju vrijednosti produkta na svim drugim mediumima uklj. i prodaja preko Facebookl-a gdje nema provizije itd.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 14:58   #1474
Za AliExpress se slažem, zna se naletit da dobiješ proizvod koji je na fotografiji kao originalni, a u stvarnosti je očita kopija. Dakako radi se o neprovjerenim sellerima.
Šta se ebaya tiče, može se kontaktirati prodavač mimo njih, samo treba malo istraživanja i rada, tako sam uzimao dosta stvari, plaćanje paypalom, ali ide nešto ispod cijene označene na ebayu.
mrki69tua is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 11:21   #1475
Hej ekipa, imam par pitanja. Naime, krećem s snimanjem videa (vlog-tip uz klasične videe u prirodi/teretani/u kući).

Fotoaparat koji ću koristiti je Panasonic DMC FZ200.

S obzirom da se neku opremu "isplati" kupiti preko ebaya, zanimalo bi me imate li kakav savjet?

Ono što bi mi svakako dobro došlo je externi mikrofon, 0,25mm.

A i dodatna svjetla.

Ako se ništa ne isplati, samo recite i kopam dalje po njuškalu.

S obzirom da sam ovdje u svijetu osoba koje znaju puno a ja tek krećem učiti, svakako prihvaćam savjet.
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:14   #1476
Ne snimam video pa mogu dat samo općenit savjet u vezi ebaya.

Carine na uvoz foto opreme nema ali na pošiljke iznad nekih 23 eur plaća se PDV (i poštarina se računa u cijenu). Ako otvore paket, uz PDV naplatit će još oko 110 kn carinskih troškova.

Isplati se za jeftine stvari tipa sjenila i poklopci objektiva, trigeri itd. I rasvjeta odnosno softboxovi mogu se dobit jako jeftino. Blicevi se isplate ako su jeftini manualni modeli. Jednom sam kupio neki relativno skup kineski a tipka za promjenu moda loše radi. Nemaš kome reklamirat. Od tada mi je kineski ebay samo za jeftino.

Skuplje stvari može s ebaya EU, kupovao sam s njemačkog i talijanskog, onda nema carine. Bilo je i pokušaja prevare, prodavač nije poslao fotoaparat ali paypal je vratio novce.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 17:20   #1477
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Carine na uvoz foto opreme nema
naravno da ima carine na foto opremu, carina iznosi oko 5% na kamere, oko 7% na objektive, oko 3-4% na mikrofone, itd.
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 21:10   #1478
Otišla mi je baterija na fotaparatu Sony DSC-HX9V (odmah se isprazni nakon punjenja) nasao sam na ebayu neku koliko vidim da moze i za moj aparat ali mi je sumnjivo sto je toliko jeftinije,,

https://www.ebay.com/itm/Pour-Sony-N...4AAOSwRbtaH5yo
mali_veliki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 21:44   #1479
Quote:
=mali_veliki5;66856565]Otišla mi je baterija na fotaparatu Sony DSC-HX9V (odmah se isprazni nakon punjenja) nasao sam na ebayu neku koliko vidim da moze i za moj aparat ali mi je sumnjivo sto je toliko jeftinije,,
Probaj ovu: https://www.pts-trading.de/akku-sony...5-w30-w35-2037
Koristim par Patona na Canonu već duže vremena, kao zamjenske. Po karakteristikama se ni malo ne razlikuju od originalne baterije. Patona se može naći i u Canosi. Izbjegavaj prejeftine jer to obično bude loša investicija, tj. kupuješ ponovo.

Zadnje uređivanje punto : 08.12.2017. at 22:16.
punto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 18:14   #1480
Quote:
mali_veliki5 kaže: Pogledaj post
Otišla mi je baterija na fotaparatu Sony DSC-HX9V (odmah se isprazni nakon punjenja) nasao sam na ebayu neku koliko vidim da moze i za moj aparat ali mi je sumnjivo sto je toliko jeftinije,,

https://www.ebay.com/itm/Pour-Sony-N...4AAOSwRbtaH5yo
Zamjenske baterija iste amperaže traju 20-30% manje nego orginal,provjereno iz prve ruke,kupil na desetke baterija preko ebaya.
bahrija30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:37.