Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 12:40   #381
Znam za Fran Mihaljević... Karlovac je jedina nada u HR.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 14:26   #382
Žali bože bolnice (Fran Mihaljević) gdje ti liječnik kaže za na upit o povrataku infekcije - ako ne misliš o tome da se neće dogoditi
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 23:05   #383
Talking

Bolje da ne krenemo o stanju u našem zdravstvu. Bojim se da bi mogli postati cimeri u Remetincu.
petra83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 04:42   #384
Izvrstan prilog i to od prave osobe, infektologinje face! iz BiH.

http://www.bhrt.ba/bht1-emisije/pute...-19-11-2017-2/
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 12:47   #385
Quote:
SajkoDad kaže: Pogledaj post
Znam za Fran Mihaljević... Karlovac je jedina nada u HR.
zašto karlovac?
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 11:04   #386
Pozdrav ekipa. Želim podijeliti svoje iskustvo sa vama. Prijavila sam se na forum jučer samo zbog ove beštije i ljudi koji lutaju od liječnika do liječnika i ne dobiju svoju pravu dijagnozu. Prošle god u 5 mj dobivam dijagnozu MS. Naravno svaka demijelizirajuca lezija(plak) za doktore je MS. Testirana sam na boreliju metodom elisa koja je došla negativna i samom tom pretragom mi je isključena borelija. Odlazim privatno u inozemstvo(nacionalni laboratorij) testirati se metodom imunoblot koja se pokazala najpouzdanijom. Dobivam pozitivan nalaz igg i igm. U igm(znači infekcija je trenutno tu). Pozitivna sam na 4 podvrste borelije(afzelii,garinii,spielmani i burgdorferi senso stricto) o njima ovisi šta vam je napala. U mom slucaju mozak,kožu,periferne živce. Za doktore u hrv to je lažno pozitivan nalaz. Simptomatika je opširna nema smisla da ju pišem uglavnom grozna je i najgore od svega je sta se ne vidi fizički problem nego vas jede iznutra. Vašu bol ne vidi nitko vi ju osjetite. Nema dana kada nije nešto.

Ostajem i dalje pod susp MS. Privatno odlazim sa nalazima na lijecenje od borelije. Gdje primam intravenozno 20 dana ceftriaksona uz strikntnu dijetu bez šećera,brašna,mliječnih proizvoda tri.mjeseca je trajala smršavjela sam 11kg. Dolazi do laganog poboljšanja na neka dva mjeseca. Nakon toga opet isto uz nove simptome. Trenutno se opet lijecim antibioticima kod infektologinje iz sarajeva kako je i SajkoDad napisao face iz BIH. U hrvatskoj ne postoji doktor koji priznaje kronični oblik borelije. Bar ga ja nisam upoznala. Jedan kod kojeg sam bila na svom mobitelu je ispred mene čitao o boreliji��
Boreliju sam prostudirala.
slaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 11:56   #387
Quote:
slaja kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa. Želim podijeliti svoje iskustvo sa vama. Prijavila sam se na forum jučer samo zbog ove beštije i ljudi koji lutaju od liječnika do liječnika i ne dobiju svoju pravu dijagnozu. Prošle god u 5 mj dobivam dijagnozu MS.
MS - multipla skleroza?
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 13:40   #388
Daaaaa
Multipla skleroza
U biti je neuroborelioza. Koju mi naši dr nisu našli.
slaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 14:24   #389
Počelo je sve 2014.god. Tada prvi put počinjem lutati od doktora do doktora. Sa čudnim bolovima u abdomenu. Koji su doktorima ostali misterij. A napravila sam sve pretrage,pa i tumorske matere. Nakon toga ne znam.koliko točno vremenski bol desne noge i lijeve ruke.
"Nije to ništa to Vam je promjena vremena"
Nakon god dana doživljavam katapleksiju(paraliza ruku i nogu prilikom buđenja ne možete se pomaknuti,a niti govoriti). Opet pretrage koje pokazuju da je sve u redu.

I onda su uslijedili drugi simptomi jaka bol u torakalnom dijelu leđa i jako zarenje. Nedugo iza mravinjanje po lijevoj ruci i desnoj nozi,pa sva 4 ekstremiteta. Doktori me šalju kući sa 3×ibuborefen od 600 i normabelom navečer od 5.
I iza toga magnet koji je pokaza lezije. Dobivam susp MS.
Trenutni simptomi su titranje svih mišića po tijelu(kao faskulacije). Zatezanje nogu. Zujanje u usima kao da u pozadini prilazi neki vlak. Titranje svjetla(samo bijelo svjetlo). Promuklost i knedla u grlu. A o promjenama raspoloženja da ne pričam. Od plaća do smijeha. I kozni osip imam iza svakog kupanja nekom malo vrucom vodom(mislila sam alergija na neki šampon) međutim isto se javi i kada se u moru kupam.


Zato ljudi testirajte se na tu bestiju. Može luđaka napraviti od čovjeka, invalida. Ili ako ste možda dobili neku dijagnozu kao šta je MS,artritisa,fibromijaglija,a imate osjećaj da to nije to ne odustajete kopajte i tražite dalje.

Napisala sam samo dio mojih simptoma......
slaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 21:07   #390
Ovo je strašno! I strašno žalosno
Kako to da je toliko vrta različitih borelija nađeno? Ja sam čula za ženu iz Bio Centra u ZG koja je vratila liječničku licencu jer je nisu htjeli liječiti u HR, pa je otišla van.

Nadam se da će ipak iza svega biti oporavak (makar znam da se nikad same bakterije ne može riješiti), ali opet i medicina vani ide naprijed, pa držim fige svima nama da nam se jednom pomogne bili trenutno bolesni ili ne!
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 21:25   #391
Ja radim u zdravstvu. Kao zdravstveni djelatnik nisam se uspjela izboriti za lijecenje sa potvrdenim nalazom borelije. Kod mene je bilo jako kritično da sam došla za god dana. Vjerojatno bi me netko donio na lijecenje. Bar su mi tako rekli. Na osnovu nalaza.

Burgdorferi senso stricto je europski krpelj.
A ovo su sve podvrste borelije.
Istina je za ženu iz bio centra. U njemačkoj se liječila. I spasila se.

A imunoblot je metoda koja ti registrira antigen bakterije i svaku njenu podvrstu. I najpouzdanija je metoda. Iz toga razloga šta bakterija relativno brzo izlazi iz krvi i ulazi u tkiva u tom slučaju elisa test je negativan. U sva tkiva moze uci,pa i u kosti. A u nas ako ti je elisa negativna ne možeš dobiti imunoblot.

Bila sam i u geneticara. Koji mi je rekao vi nemate predispoziciju za oboliti od bilo koje "autoimune" bolesti,a o MS-u da ne pričam. Nema šta nisam od pretraga napravila da dokažem da imam kroničnu neuroboreliozu. Potvrđeni od dva infektologa iz inozemstva.

Moj kontrolni magnet je stacioniran nema novih lezija nema pogoršanja bogu hvala. A ni to im nije bilo dovoljno da bar kažu možda bi mogla biti neuroborelioza.
slaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:13   #392
Užas. Boriti se tako za goli život. I recimo što da nemaš love za odlazak van. Ništa, prikovan si za krevet. Debilan je ovaj svijet. Jako...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:45   #393
Puno sam tražila i istraživale. I sama došla do načina kako poboljšati kvalitetu svog života. A da nisam imala novce ko zna šta bi sa mnom bilo.
Sve šta sam saznala je sa americkih stranica i foruma.
Jer kod nas ta bolest ne postoji.

Puno osoba nema specifične kožne promjene. I infekcija prođe. I nakon nekoliko godina kada si najslabiji ona je najjača. I dobiješ dijagnozu npr artritisa i živiš s tim,a uzrok je upravo ta beštija.

Medicina napreduje, ali bakterije puno brže.
Borelija je globalni problem i velika epidemija.

JESSIE je prošla kao i ja. Ja nekoliko godina zakasnila,a ona nekoliko mjeseci.
Patnja prošla pakao.
Ovaj forum je meni pomogao i ja želim pomoći drugima svojim iskustvom.
Šta god koga zanima svima ću rado odgovoriti.

Slabo se snalazim po forumu,pa ne zamjerite.
slaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:42   #394
autoimune bolesti i krpelji..., mene su ubola 2 krpelja u životu, imam hašimoto, dali to ima veze, ne znam....
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 00:19   #395
Pratim situaciju kod ljudi koje znam, preko 70% ih uz Boreliozu ima i hašimoto ili više nemaju štitnjače jer je popizdila. U povijesti bolesti ih većina ima i EBV i CMV... i to je isto problem, naši infektolozi ne priznaju ni reaktivacije EBV i CMV.
Ne kažem da je Borelioza uzrok, ali statistike su tu.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:09   #396
Quote:
slaja kaže: Pogledaj post
Daaaaa
Multipla skleroza
U biti je neuroborelioza. Koju mi naši dr nisu našli.

da nisu simptomi slični?
znam ženu koju su dugo liječili kao da ima ms. sumnjala je u tu dijagnozu, pa otišla privatno i ispalo da se radi o boreliozu, a na ms.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:28   #397
Sajko ne znam kako tebi odgovoriti,pa ovako pišem. Nova sam snalazim se. Ta statistika koju ti spominjes nije samo statistika nego činjenica. Koju ignoriraju. Pitanje je samo.kod koga će beštija šta napasti. Može samo jedan organ u mom slučaju više njih.
I imam CMV i EVB.
I hasimoto može imati veze sa borelijom. Ne nužno ali može.

Autoimuno ne postoji u medicini nigdje. Ja još nisam vidjela na nečijem nalazu da piše da osoba boluje od autoimune bolesti. To se ne smije napisati!!!

To je samo naziv za nešto čemu ne znaju uzrok.

Alonsa jel ti misliš da je tvoj imunološki poludio tek tako i napao tvoji štitnjaču.?
slaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:35   #398
JESSIE je vjerojatno isto vođena po dijagnozom MS. Dok se sama nije izborila i saznala da u biti ima kronicni oblik neuroborelioze. Simptomi su skoro identični.

Ja sam čula puno o alternativnom liječenju ms i borelije obje se alternativno liječe istim metodama. Tako da...
Od izbacivanja šećera i promjene ishrane,od vitamina D intravenozno i vitamina C intravenozno ubodom pčela itd
slaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:35   #399
Quote:
slaja kaže: Pogledaj post
Sajko ne znam kako tebi odgovoriti,pa ovako pišem. Nova sam snalazim se. Ta statistika koju ti spominjes nije samo statistika nego činjenica. Koju ignoriraju. Pitanje je samo.kod koga će beštija šta napasti. Može samo jedan organ u mom slučaju više njih.
I imam CMV i EVB.
I hasimoto može imati veze sa borelijom. Ne nužno ali može.

Autoimuno ne postoji u medicini nigdje. Ja još nisam vidjela na nečijem nalazu da piše da osoba boluje od autoimune bolesti. To se ne smije napisati!!!

To je samo naziv za nešto čemu ne znaju uzrok.
Ma postoji autoimuno na nalazu, evo meni piše Autoimuni Tireoditis na nalazu (Hašimoto), ali sa boreliozom je problem, svijet bi se srušio da ti netko napiše kod nas dijagnozu kronična borelioza.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:58   #400
Quote:
SajkoDad kaže: Pogledaj post
Ma postoji autoimuno na nalazu, evo meni piše Autoimuni Tireoditis na nalazu (Hašimoto), ali sa boreliozom je problem, svijet bi se srušio da ti netko napiše kod nas dijagnozu kronična borelioza.
Ja imam od dva infektologa tu potvrđenu dijagnozu. Ali oba su iz inozemstva. I traže mi od naša 3 infektologa potvrdu i ponovno lumbalnu punkciju. Lumbalnu ponovno to je nešto strašno. Ka da su ti rekli ajde izvadi krv.

Farmacija bi se srušila da se napiše borelija!!
slaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.