Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 20:35   #7561
Mene počela prati paranoja da je čep ali stvarno ga je malo, pa ono i čisti je bijeli
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 20:39   #7562
Joj Helena da, i ja se čoham po trbuhu, bas dosta

MammaMia, pravi kapitalac dečko!

Meni iscjedak gusto bijeli, poslije velike nužde i malo obojan, ali to je sve normalno.
Old Jučer, 20:41   #7563
Joj MammaMia čestitam na komadu bebe
Nadam se da će sve traume poroda brzo proći i da se za par dana bez frke doma
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:12   #7564
Mammamia čestitam na bebici

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
ludo_malo is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:26   #7565
Quote:
LilLiYellow28 kaže: Pogledaj post
Ja sam tražila normabel jer sam imala bas jake grčeve uz krvarenje em da me umiri jer mislim da stres može još gore Napravit. Sad mi je drago da sam prošla bez normabela.

Nego cure, kad ste vi pocele osjećati bebice? Kad se mogu tome nadati?

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
To ti je jako individualno, zbilja. Možeš jako rano, a možeš i dosta kasno. Nemoj se ravnati po ikome. Ja sam već oko 15tt u obje trudnoće počela nešto osjećati. U prvoj točno s 19tt su se počeli vidjeti pokrenuti, sad u ovoj drugoj neki dan s 18+3tt. Al sve je okej ako se i s 20tt ništa ne osjeti.
Quote:
MammaM1a kaže: Pogledaj post
Evo da javim, rodila danas u 2 ujutro veelikog dečka od 4 kile i 200 i 55 cm Nažalost imala sam porod iz pakla, indukciju dripom i gelom koji me nisu otvarali unatoč paklenim 12-satnim trudovima na pol minute razmaka. Završila sam zbog toga na hitnom carskom rezu i sad se oporavljamo. Bebač je zdrav al još sav ošamućen od silnih intervencija.
Čestitam!!! Žao mi je što si se jako namučila, neka je sad to sve iza tebe, želim ti što bolji i brži oporavak. Mazite se puno!

Ja se isto ne mazim po trbuhu, ništa nešto romantično. U ovoj trudnoći se ni ne mažem.
Old Jučer, 21:43   #7566
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ja sam utriće uzimala sad do 33tt, zbog krvarenja do 15tt

Curke u mojim tjednima (ili 30+), kakav vam je iscjedak? Moj je do danas bio baš ono nekako...proziran i rijedak. Danas je gušći i bijeli, iako ga nema puno. Malo me prepala ta promjena

Vec je neko vrijeme bjelkasto-kremast. Normalno je to. Kad sam bila na utricima je bio vise vodenast.
vienne is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 22:25   #7567
Cestitke na bebicama..
ja inace ne nosim spavacice tako da sam za prosle kupovala u devicu, bilo ih je po 40 i 60 kn, skroz solidne i cak kvalitetne.. nisam planirala trece ovako brzo pa sam ih bacila tako da sad moram opet kupovat samo sto su se zatvorili u areni i sad imaju samo u west gateu i negdje u centru..
User90 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 22:49   #7568
MammaM1a, brz oporavak tebi i bebolincu! Držite se!

Mene danas čitav dan bole listovi i kvazimenga bolovi. Možda mi treba magnezij, nisam ga još počela piti, činilo mi se rano. Imam ga doma, sad sam popila pa ću vidjeti je li od toga. Inače ništa posebno jučer ni danas nisam radila ni naprezala se, a listovi me bole kao da su mi stalno u grču, kao da sam maraton trčala.

Quote:
hottie_zg kaže: Pogledaj post
Ja od pocetka vodim trudnocu na Merkuru i tamo su mi radili. E sad ne znam jel se trebas naruciti ili samo dodes, jer ja dolazim svaka 3, 4 tjedna na kontrolu. To bi trebala zvati pa pitati.
Naručila sam se danas. Uslikam im uputnicu i pošaljem preko online obrasca za centralno naručivanje, u napomeni stavim koliko sam trudna danas (15+3 tt) i biseri me za anomaly scan naruče za tjedan dana. Onda sam im pisala da je to prerano, da kao što piše u uputnici tu pretragu moram obaviti tad i tad, te sam i točne datume napisala od kojeg do kojeg. Iz druge su pogodili.

Smijem pitati kako to da tamo vodiš trudnoću? Neke komplikacije ili? Koliko se sjećam, ti si već rodila tamo? Kako izgleda kontrola, što sve rade?

Razmišljam o tome da se možda i ja oko/nakon anomaly scana prebacim tamo na vođenje trudnoće do kraja jer ionako vjerojatno tamo planiram opet roditi, a i nekad me nervira moja soc. ginekologinja.
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 23:24   #7569
Cestitam na novoj bebici!

Danas me opet lagano boli donji dio trbuha i osjećam probadanje kroz gospođu, nadam se prolazno. Koliko god volim osjetiti dijete zadnjih nekoliko dana zna biti bas neugodno to njegovo rastezanje, ima li jos koja nemajka? 28.tjedan pri kraju.

Ovaj vikend trbuh buknuo, čudom se čudim tko je ta ženska u ogledalu.

Pricale smo neki dan o nestingu i ja sam se hvalila da sam cool. Vise nisam, primilo me na najjače
yenna89 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 23:24   #7570
Evo i mene da se pridruzim ovoj temi... .

Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ja sam utriće uzimala sad do 33tt, zbog krvarenja do 15tt

Curke u mojim tjednima (ili 30+), kakav vam je iscjedak? Moj je do danas bio baš ono nekako...proziran i rijedak. Danas je gušći i bijeli, iako ga nema puno. Malo me prepala ta promjena
Snow Fairy, kod mene je bijel i gusci ali mi ne gin. na predproslom pregledu rekao da su to gljivice koje nikad dotad nisam imala (sto naravno ne znaci da je to kod tebe). Iznenadila sam se jer s njima nisam nikad imala problema, sad sam na strogom mirovanju i "odusevljena" sam sto jos moram dolje nesto gurati!
*narayan* is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 23:42   #7571
I zaboravila sam jos nesto pitati!
Prva trudnoca mi je zavrsila prijevremenim porodom i carskim rezom. Uz sve kombinacije rucnog izdajanja, izdajalice, 101 caja za poticanje mlijeka, razno raznih kapi, nista mi nije upalilo i jednostavno nisam uspjela dojiti.
Uzimate li vi nesto od cajeva ili nečega za "pripremu za dojenje"?
Usput, trudna sam 33+2 i moj grudnjak je potpuno identican kao i prvog dana! Kad bi imala onaj iz osnovne skole, mislim da je isti broj i dan danas!
*narayan* is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 00:54   #7572
Quote:
For My Pain kaže: Pogledaj post
MammaM1a, brz oporavak tebi i bebolincu! Držite se!

Mene danas čitav dan bole listovi i kvazimenga bolovi. Možda mi treba magnezij, nisam ga još počela piti, činilo mi se rano. Imam ga doma, sad sam popila pa ću vidjeti je li od toga. Inače ništa posebno jučer ni danas nisam radila ni naprezala se, a listovi me bole kao da su mi stalno u grču, kao da sam maraton trčala.

Naručila sam se danas. Uslikam im uputnicu i pošaljem preko online obrasca za centralno naručivanje, u napomeni stavim koliko sam trudna danas (15+3 tt) i biseri me za anomaly scan naruče za tjedan dana. Onda sam im pisala da je to prerano, da kao što piše u uputnici tu pretragu moram obaviti tad i tad, te sam i točne datume napisala od kojeg do kojeg. Iz druge su pogodili.

Smijem pitati kako to da tamo vodiš trudnoću? Neke komplikacije ili? Koliko se sjećam, ti si već rodila tamo? Kako izgleda kontrola, što sve rade?

Razmišljam o tome da se možda i ja oko/nakon anomaly scana prebacim tamo na vođenje trudnoće do kraja jer ionako vjerojatno tamo planiram opet roditi, a i nekad me nervira moja soc. ginekologinja.
Inace se anomaly scan radi od 15-18 tjedna. Tak je meni moja gin na merkuru napisala.

Nisam nikada rodila. Ovo mi je prva trudnoca, bila sam u MPO postupcima. Krvarenja na pocetku, par puta u bolnici, izgubila jednu mrvu u 8 tjednu, bila je blizanacka trudnoca. Vjerojatno si me zamijenila s nekim.
hottie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 00:58   #7573
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
I zaboravila sam jos nesto pitati!
Prva trudnoca mi je zavrsila prijevremenim porodom i carskim rezom. Uz sve kombinacije rucnog izdajanja, izdajalice, 101 caja za poticanje mlijeka, razno raznih kapi, nista mi nije upalilo i jednostavno nisam uspjela dojiti.
Uzimate li vi nesto od cajeva ili nečega za "pripremu za dojenje"?
Usput, trudna sam 33+2 i moj grudnjak je potpuno identican kao i prvog dana! Kad bi imala onaj iz osnovne skole, mislim da je isti broj i dan danas!
Mislim da u trudnoci nema nista za pripremu. Kazu da pomaze caj od lista maline, ali vecina ga pije tek zadnji mjesec

Ja sam prvi puta imala isto lose iskustvo s nemogucnoscu dojenja. Sad vec od 32 tt mislim imam kolostrum, i vidim sve vise.
Od cajeva pijem caj za trudnice (prvo hipp, sad dm-ov, ful isti sastav), rooibos il koprivu. Ne znam jel sto od toga utjece na kolostrum il mi se sad tako hormonski pogodilo
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 01:17   #7574
Snow Fairy, i meni se cini da nema toga na sto se mozes pripremiti u trudnoci. Ma pitam jer su me pedijatrica i patronazna izluđivale da moram, moram, moram dojiti tim vise sto je bila nedonosce ali samim tim je bila i slaba, bas slaba za dojenje i dok god nismo kupili prvu kutiju za dohranu, nije ni pocela jesti.
Probati cu i s listom maline, samo da uspijem dogurati do zadnjeg mjeseca!

Hottie_zg, ja sam za prvu trudnocu kupila u C&A i tada su fakat bile lijepe i prakticne, kupila sam i druge dvije sa neka dva sugava gumbica na kojima se ne mozes ni poceskat kako treba a kamoli izvadit cicu! Strasno, vec sad sam u dilemi da ih zafitiljim u smeće jer nemaju nikakvu svrhu! I ja sam cula da ima u Rosesu (ali nisam bila da to mogu potvrditi).
*narayan* is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 01:28   #7575
Ma ne isplati mi se ici do roses-a po to, samo goriva potrosim i izade me onda isto ko i tu... U c&a inace volim kupovati, super su mi stvari i ima dosta toga jeftinog, a kvalitetnog. Al spavacice su uzas uzasa. Ko za babe stare, neke ogromne i velike, a skupe. I mali gumbici koje ni ne mozes otkopcati. Zato bi na drukere.
Bila sam i u h&m, tam je trudnicki odjel nis koristi, vise yoga za trudnice nadem na najobicnijem zenskom odjelu, a spavacica nema.
Inace ne volim spavacice, ali jbg kad ih za bolnicu moram imati.
hottie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 01:29   #7576
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
Snow Fairy, i meni se cini da nema toga na sto se mozes pripremiti u trudnoci. Ma pitam jer su me pedijatrica i patronazna izluđivale da moram, moram, moram dojiti tim vise sto je bila nedonosce ali samim tim je bila i slaba, bas slaba za dojenje i dok god nismo kupili prvu kutiju za dohranu, nije ni pocela jesti.

Probati cu i s listom maline, samo da uspijem dogurati do zadnjeg mjeseca!

Hottie_zg, ja sam za prvu trudnocu kupila u C&A i tada su fakat bile lijepe i prakticne, kupila sam i druge dvije sa neka dva sugava gumbica na kojima se ne mozes ni poceskat kako treba a kamoli izvadit cicu! Strasno, vec sad sam u dilemi da ih zafitiljim u smeće jer nemaju nikakvu svrhu! I ja sam cula da ima u Rosesu (ali nisam bila da to mogu potvrditi).

Mleko se proizvodi od hormona i stimulacije dojki. Čajevi samo ako ti rade dobar placebo ali opet beskorisno bez prva dva. Šteta sto ti patronazna i pedijatrica nisu bile dobra podrška i nisu ti znale pomoći da dojenje uspe nego su te samo izluđivale. To mi je jos gore od onih koji odmah guraju formulu. Em ne pomognu, em te ubiju u pojam.

Ako nisi, pročitaj sve o dojenju s Rodinog portala. Obe su zaista relevantan izvor. Meni je id velike pomoći bilo da čitam probleme i odgovore savetnica na SOS fb grupi tokom trudnoce pa sam neke uobicajene dileme, pitanja i krize znala sama prepoznati i resiti. I dalje, 4 god kasnije, redovno pratim i uvek nesto novo naučim. Eto, to je najbolja priprema koju mozeš napraviti. + da uključiš u sve to partnera i mozda nekog ko bi ti bio dobra podrška (mama, sestra, prijateljica). Puno znaci kad beba plače da ti neko kaze, daj joj cicu da se smiri, nego daj joj formulu, vidis da je gladna.
Dojenje nije jedina strana majčinstva, naravno. Ako ti je to bitno i zelis, naoruzaj se znanjem, okruzi podrškom i druge isključi iz teme. Može biti beskrajno lako i jos 2x teze od toga, kao sto i sama znas.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 01:33   #7577
Meni je i u prvoj i u drugoj trudnoći rečeno da se anomaly radi od 19tt. To je klasični anomaly, možda ovi misle na mali?

Mislim da se ne možeš pripremiti na dojenje prije poroda, u smislu čajeva i napitaka... Mlijeko se u pravilu stvara kad se beba rodi. Prvo kolostrum, onda mlijeko koje beba navlači. Priprema je više psihička da znaš što te otprilike čeka, hvatovi itd...

Opet se slažem sa Smiling, pisale smo u isto vrijeme.
Old Danas, 06:36   #7578
Cure help! Prije pol sata me tako nesto jako presjeklo dolje nisko u trbuhu da sam se usrala! Digla se, malo prosetala i prestalo je relativno brzo, bebaca sam osjetila poslije, sad neki cudan feeling, ne boli tako jako vise, ali lagano neka napetost i boluckanje, ne znam kak da opisem. Danas sam 34+5.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Sovica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 08:16   #7579
Mene zna presjeci kad se krivo dignem/okrenem. Ako ti je dalje sve ok, mozda si samo napravila krivi pokret
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:35.