Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 17:47   #61
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
Šta mislim?

Pa eto, za početak da ljudi nisu skupa samo radi bogatstva. Pa da to što je netko ostavio bogatog čovjeka nije dokaz o karatkeru te osobe.
Kao "ko bi lud otišao od bogatog čovjeka osim ako nije zlostavljač", ili "ako je bogat onda nije bitno voliš li ga ili ne, ostaješ s njim ako te ne zlostavlja"

A onda mislim da bi dijete uzela na rame i pobjegla tu i tamo koja majka koja se ne slaže s tim da dijete ne boravi s njom već želi dijete za sebe.
samo...ako je ta zena bila zlostavljana onda ne samo da je postupila kako treba nego bi i ocu trebalo zabraniti pristup dijetetu ili da ima pristup dijetetu jedino uz prisustvo socijalnih radnika. nebitno je li zlostavljao dijete ili 'samo' nju.

jer to jeste praksa svuda u Europi za zlostavljace.

a zlostavlajce je ipak lako skuziti i za laika mislim (i ako se zna na sto se gleda), pa kamoli sud ili strucnjaci ill psiholozi na slucaju nece shvatiti o cemu se radilo.

ako ga je majka odgojila i odrastao je uz nju, onda ne vidim kako tom ocu mogu dati dijete, ako i nije zlostavljac u pitanju...
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:50   #62
Jel Italija spada u taj "Zapad" koji spominješ?
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:51   #63
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Pravno je, to svi tvrde.
Meni je žao djeteta i što ga nitko ništa ne pita,
mogu samo zamišljati kako mu je.
Da jednogodišnje dijete otme crna ciganka i bude prema njemu u redu, nakon 7 godina će dijete htjeti ostati s njom i biološke roditelje smatrati strancima.
Ne gledaju se djetetove želje, gleda se interes djeteta.

Interes je da ima oba roditelja i kakav takav kontakt s oba roditelja. A djetetov interes je uvelike odavno narušen bijegom, skrivanjem od oca i vlasti i nepoštivanjem odluka sudova.
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 18:07   #64
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post

Nego slušam evo i dalje Radio Split i ova odgoda "ovrhe" na neodređeno je
popraćena kao uspjeh, bar tako izgleda od ovih što su bili na skupu.
vrši se jaki pritisak na sud da promjeni odluku. gospođa je primljena kod gradonačelnika a danas je očito napravljena proceduralna diverzija.
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 18:19   #65
Sad zamislite da je bivsi Severinin muz napravio nesto slicno, sto bismo imali u medijima...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 18:21   #66
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
vrši se jaki pritisak na sud da promjeni odluku. gospođa je primljena kod gradonačelnika a danas je očito napravljena proceduralna diverzija.
Ima ona stara: dolar buši gdje burgija neće.
Da je Nina bogata i da se advokati brinu o svemu
kao što je slučaj na "suprotnoj" strani ne bi trebali ni ovo pritisci.

Ja sam da se poštuju odluke suda,
samo ovdje nešto smrdi, toliko naroda ne vjeruje sudu,
ne znam što pametno reći a da se ne ponavljam.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 18:25   #67
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Krajnje je čudno da se automatski misli da je tom djetetu bolje kod majke, zato što je igrom slučaja proveo prvih 6-7g s njom i jer "majka je majka". A to ti je jedini argument. Na žalost, ne razmišljaju tako samo laici nego često i djelatnice CZSa i sutkinje koje vode obiteljskopravne postupke.
.
a po tebi su svi oni u krivu jel? ili ispravnije bi bilo sto?

Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Ima ona stara: dolar buši gdje burgija neće.
Da je Nina bogata i da se advokati brinu o svemu
kao što je slučaj na "suprotnoj" strani ne bi trebali ni ovo pritisci.

Ja sam da se poštuju odluke suda,
samo ovdje nešto smrdi, toliko naroda ne vjeruje sudu,
ne znam što pametno reći a da se ne ponavljam.
slazem se, ona ni u teoriji nece dobiti iole OK odvjetnika ako debelo, debelo ne plati za njega, i u bas Italiji nece nitko....

ovdje ne da su se zauzeli za nemocnu zenu i dijete joj (u smislu nema drustveni status i utjecaj koji ide uz to) nego mislim da zele poruciti nesto i svim slicnim muzevima diljem drzave, a znamo da u HR obiteljsko nasilje je poveci problem i nasilje nad zenama.

ima tu (u RH) krkana puna kapa, ili onih koji opravdavaju takvo neko ponasanje..agresivni likovi to tesko da mogu prekriti (da su agresivni jel) ili da se moze ne skuziiti stav koji imaju prema zenama opcenito. bilo negativan bilo pozitivan.

vidi se to

Zadnje uređivanje Gigi G. : 27.06.2017. at 18:39.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 18:31   #68
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
je, ali 'nema dokaza bi uglavnom
znacilo da nema dovoljno evidencije kojoj bi se sud zadovoljio, ne znaci da to nije slucaj. ili se sumnja da je bio slucaj.
Pa ono, zivjela je s njim koliko ono, 7-8 godina?
I niti jednom ga nije prijavila za zlostavljanje?
pricamo o Italiji, koja je u usporedbi s nama super uredjena drzava i koja stiti zlostavljane zene
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
zena je pobjega,
Zena je otela dijete iz jos nerazjasnjenih razloga.
Tocka.

Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
neka bi uradila nesto trece...
yup, neka bi mozda, kada bi skuzila da pravosudni sustav ne funkcionira u njezinom slucaju, izasla s tim u medije, u Italiji, gdje bi se masa zapalila puno brze nego u RH.
Al nije.
Ona je odlucila uzet dijete (koje nije samo njezino, jer to dijete netko mora i napraviti, zar ne) i pobjec preko granice.

Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
ocito da nije bjezala jer joj je bilo super s njime.
svi smo culi samo jednu stranu price i odmah iskonstruirali sto je tocno i kako bilo,nda
Vi totalno ne uzimate u obzir niti jednu drugu varijantu osim da je on zlostavljac i ona je jadna pobjegla od njega.S obzirom u kakvom svijetu zivimo i kakvih zena (dokazano) ima, vi se niste niti potrudili da razmislite i o drugim mogucnostima.
Malo objektivnosti ne bi skodilo, vidim da se uglavnom zenska populacija propinje na zadnje noge, sto je razumljivo zbog same tematike, ali u duhu ravnopravnosti spolova, i otac zasluzuje da se cuje njegova strana price i da se slucaju pristupi objektivno, a ne vodjeni emocijama.

Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
i taj lik sada 'trazi pravdu' hahaha, je dala bi mu je ja..nogom u jaja maybe.
Cuj, kako god okrenes, taj ce mali na kraju zavrsit kod svog oca.
Ona je zasrala samim time sto je dala petama vjetra i dovela se u situaciju da bude na interpolovoj tjeralici godinama.
Da mi je vidjet taj sud koji ce nakon svega ipak dati dijete majci koja je bila na interpolovoj tjeralici zbog otmice djeteta
__________________
neznam se potpisat...jel može samo X?
toncekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 18:38   #69
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Sad zamislite da je bivsi Severinin muz napravio nesto slicno, sto bismo imali u medijima...
Hmm ajde da zamislimo i to, medijski naslovi bi vjerojatno bili nešto tipa: "Beskrupulozni srboč**** ukrao dijete" a na našim sudovima bi bio osuđen u odsutnosti na najmanje 10 god robije.

Inače što se više prate mediji oko ove situacije sve više izlazi na vidjelo propaganda i skupljanje bodova, pa odakle im lova za bojanje majica?

Iz sveg ovog natezanja će najveća žrtva biti taj mali koji baš ništa nije kriv.
Matst is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 18:44   #70
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Pravno je, to svi tvrde.
Meni je žao djeteta i što ga nitko ništa ne pita,
mogu samo zamišljati kako mu je.
Kako mu je? Ne zna tko mu je otac, izbor je sasvim jednostavan.
Isto tako dječje percipiranje što mu je u interesu nije jednako onome odraslog čovjeka
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
a po tebi su svi oni u krivu jel? ili ispravnije bi bilo sto?



slazem se, ona ni u teoriji nece dobiti iole OK odvjentika ako debelo, debelo ne plati za njega, i u bas Italiji nece nitko....

ovdje ne da su se zauzeli za nemocnu zenu i dijete joj (u smislu nema drustveni status i utjecaj koji ide uz to) nego mislim da zele poruciti nesto i svim slicnim muzevima diljem drzave, a znamo da u HR obiteljsko nasilje je poveci problem i nasilje nad zenama.

ima tu (u RH) krkana puna kapa, ili onih koji opravdavaju takvo neko ponasanje..agresivni likovi to tesko da mogi prekriti (da su agresivni jel) ili da se moze ne skuziiti stav koji imaju prema zenama opcenito.

vidi se to
O čemu ti pričaš kakvi krkani. Djeca se u debeloj večini slučajeva dodjeljuju majkama. U to ne da sam siguran nego to znam.
I ako ne jedan nego 2 suda odluče u 2 različite države koji onda još dokaz treba da je u interesu djeteta da živi s ocem. Odjednom su mišljenja, emocionalne pristranosti i medijska halabuka jače od hrvatskih zakona, talijanskih zakona i međuanrodno priznatih akata

Ne ova država tone u nekakvu vlastitu histeriju i paranoju, svugdje se vide zavjere.
I pitanje bi li sva ta svita koja se okupila danas, stala na stranu oca da je to isto to napravio? Znači da je majci pripalo skrbništvo, da ga otac može viđat kad želi, da je majka ta koja ima para i da otac pobjegne s djetetom a majka ga ne viđa godinama i ne zna gdje je. Trunuo bi u pritvoru onog trenutka kad bi saznali gdje se nalazi, a javnost bi ga proglasila manijakom.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 18:48   #71
Ne postoji sud u EU koji bi dijete olako i bez dobrih razloga dodijelio dijete ocu pored zdrave majke.

Da bi se to dogodilo, ne govorimo samo o tome da sud mora naci da nema ni naznaka ijedne negativne okolnosti (a što bi svakako bilo da se radi o zlostavljaču), već sud mora naći i jakih pozitivnih okolnosti radi kojih dodjeljuje dijete baš ocu.
Dva talijanska suda i dva hrvatska suda je odlučilo da je u interesu djeteta da bude kod oca, kao i socijalne institucije Italije i Hrvatske.

O čemu onda dalje imamo pričati?
Radi se o odnosu gdje su sve nadležne institucije jasno rekle svoje. I nema se tu šta pitati ni Severinu ni ulicu ni index.haer
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 19:00   #72
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
a po tebi su svi oni u krivu jel? ili ispravnije bi bilo sto?
Ispravnije bi bilo da se nepristrano procjenjuje da li je djetetu bolje s ocem ili s majkom, umjesto da se djete dodjeljuje na temelju dogme da mu je uvijek bolje s majkom. Na prosloj stranici sam napisao konkretne argumente zasto tom djetetu (po mojim saznanjima) nije bolje s majkom, a kontraargumente nisam dobio.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 19:03   #73
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
Ne postoji sud u EU koji bi dijete olako i bez dobrih razloga dodijelio dijete ocu pored zdrave majke.

Da bi se to dogodilo, ne govorimo samo o tome da sud mora naci da nema ni naznaka ijedne negativne okolnosti (a što bi svakako bilo da se radi o zlostavljaču), već sud mora naći i jakih pozitivnih okolnosti radi kojih dodjeljuje dijete baš ocu.
Dva talijanska suda i dva hrvatska suda je odlučilo da je u interesu djeteta da bude kod oca, kao i socijalne institucije Italije i Hrvatske.

O čemu onda dalje imamo pričati?
Radi se o odnosu gdje su sve nadležne institucije jasno rekle svoje. I nema se tu šta pitati ni Severinu ni ulicu ni index.haer
pa naravno a medij isu još gluplji, nitko nema muda napisat kako je. Osim sad maloprije kaj je HRT stavio kao i "očevu verziju" osim kaj postoji i sudska verzija.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 19:44   #74
Ljudi na fejsu kao pomahnitali.
Seve kaze da ce dati pola (djetetove) alimentacije majci i svi.joj skandiraju! Kolektivni glupitis?
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 19:47   #75
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Obiteljski zakon.



Nužno je ono što odredi sud u svakom pojedinom postupku, za konkretno djete, a prema odredbama iz Obiteljskog zakona i sudske prakse
Sud određuje količinu love i ona se ravna između ostalog i po primanju oca, a na što se pare troše određuje majka i ona određuje što dijetetu treba i ne treba.

Quote:
Sigurno se možemo složiti da 50.000kn mjesečno nije potrebno niti jednom dvogodišnjaku ili sedmogodišnjaku, osim ako se radi o nekom iznimnom slučaju gdje su zbog neke teške zdravstvene situacije potrebe djeteta višestruko povećane.
Za neku djecu dobivaju 10.000 kuna, severina je jedno vrijeme dobivala 10.000 eura a to je više nego dovoljno.

I ovo je važno:
Quote:
U drugim, prosječnim slučajevima za uzdržavanje djece do šest godina dosuđuje se 17% prosječne plaće, za djecu od sedam do 12 godina 20% prosječne plaće, a za uzdržavanje djece od 13 do 18 godina dosuđuje se 22% prosječne plaće.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 20:06   #76
NINA Kuluz obratila se javnosti.

"Očekujem reakciju od svih državnih institucija. Sin mi je danas bio pod velikim stresom. Bilo bi vrijeme za dobrobit mog djeteta da ima tatu. On je dječak koji ima 8 godina. On ima svoje mišljenje i želje i svakako bi ga se trebalo uvažiti. Naravno da moje dijete ima i oca. Ja sam mu poruku ostavila prije nego što smo otišli. Poručila sam mu da potraži pomoć za sav svoj gnjev i nezadovoljstvo životom", rekla je Kuluz u obraćanju javnosti.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...om/979428.aspx

znači muž joj ima nekih problema kako kaže, samo zašto ga nije prijavila institucijama, ili je??
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 20:21   #77
Quote:
toncekk kaže: Pogledaj post
ali u duhu ravnopravnosti spolova,
kakva crna ravnopravnost spolova kada je roditeljstvo u pitanju..ta očevi su građani drugog reda..
bojim se da ako se ovo ne sredi kako spada da se provalija za očeve još više otvara..
ovo što smo vidjeli je dno, ja još uvijek ne mogu k sebi doć..zona sumraka..
javnost je poludjela, mediji ispunili svoje, i dalje forsaju i podgrijavaju, nacija se diže na noge i brani otimačinu djeteta i ide protiv posla institucija..
toliko o tome koliko želimo biti uređena država..
ovo će presuditi cesta, a ne institucija..divlji zapad..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 20:26   #78
Ne želim ulaziti u osobne probleme tog para, ali nadam se da se sud prije svega konzultirao sa djetetom i uvažio njegovu želju kod kojeg bi roditelja htio biti. Itekako za dijete može biti traumatično odvajanje od majke.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 20:35   #79
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Ispravnije bi bilo da se nepristrano procjenjuje da li je djetetu bolje s ocem ili s majkom, umjesto da se djete dodjeljuje na temelju dogme da mu je uvijek bolje s majkom. Na prosloj stranici sam napisao konkretne argumente zasto tom djetetu (po mojim saznanjima) nije bolje s majkom, a kontraargumente nisam dobio.
ustvari, ti si izgleda odmah (iz napisanoga) zakljucio da je bolje da je uz majku jer ga je ona odgajala u zadnjih 6-7 godina i skrbila se za njega.

mada ista stvar bi bila da je obrnuto, da je otac uzeo dijete, pobjegao i odgajao 6- 7 ili koliko godina i skrbio se za njega OK, to dijete bi se samo u iznimnim situacijama islo odvajati od tog roditelja.

ovaj lik da odista kuzi sto je dobro za diejte i da gleda interese klinca ( a ne da se vodi muskom tastinom mozda ili cime vec se vodi), bi trazio pristup i kontakt sa malim, a ne da se mali odvaja od majke sasvim.

zato mi je nesto taj mutan...
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 20:38   #80
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Sud određuje količinu love i ona se ravna između ostalog i po primanju oca, a na što se pare troše određuje majka i ona određuje što dijetetu treba i ne treba.
Pa to i jest problematično.
Odakle majci pravo da određuje što djetetu treba, a koliko će od alimentacije koristiti za kupnju novih cipela?
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.