Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 08:05   #1
Ratko Mladić osuđen na doživotni zatvor

https://www.google.hr/amp/s/www.vece...ki-sud-1206956

Koliko ce dobiti godina?
Zasto mu zlocini u Hrvatskoj nisu u optuznici?
Dionichar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:13   #2
Bitno je da bude osuđen za agresiju i genocid nad bosanskim stanovništvom. Pa koliko god da to bude. Pampers general neće još dugo živjeti.

Pa nisu mu u optužnici vjerovatno zato što hrvatska vlada nije ni prsta pomakla da mu se stave u optužnicu.

Kako god sama presuda ne znači puno bez ukidanja genocidnog entiteta RS.

Kazniti monstruma a ostaviti njegov projekat na životu je van svake pameti.

Jer zašto su ga onda i procesuirali?
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:14   #3
Tako je, bitno je da dobije presudu za genocid i UZP zajedno sa Karadzicem, Plavsickom i ostalima...
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:21   #4
40 ili doživotna mu ne gine, ali nije toliko ni bitno. Bitna je simbolika i utvrđivanje historije. Prvi predsjednik RS je osuđen za genocid, biće sad i glavni general.

Ne može se njima naplatiti bol koju su uzrokovali ali s obzirom da još uvijek postoji masa Srba koji ga smatraju herojem, jako je bitno da bude ovjeren ko zločinac kakav jeste. Mene više jeza hvata od ovih što drže njegove slike po kućama i štuju ga.
__________________
"Uvjerenje nije samo ideja koju neki um posjeduje; to je ideja koja posjeduje um." http://www.ateizam.net
"If you could reason with religious people, there would be no religious people." https://mimovi.weebly.com/
BertrandRussell is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:29   #5
S obzirom na to da u raspravnom vijecu sjedi sudac Orie, koji stalno inzistira na presirokoj kvalifikaciji "udruzenog zlocinackog poduhvata" umjesto da se usredotoci na konkretne zlocine, i s obzirom na to koliko mu je do sada presuda sruseno u zalbenom postupku, ne bih se cudio ukoliko bi na kraju Mladic slobodan isetao iz sudnice.

Naravno, to bi bilo malo pretjerano, ali kad vidim da je sudac Orie predsjedavajuci, svasta je moguce.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:47   #6
Objašnjenje je, pretpostavljam, da je volja naroda RS da se odcijepi od BIH. Pobij sve nesrpsko stanovništvo na proizvoljnom području i protjeraj, a onda traži taj teritorij da pripojiš Velikoj Srbiji ko što je od početka bio ratni plan. Plan je bio Velika Srbija do Karlobaga na moru. Lijepo su oni to smislili, možda bi i prošlo u 17. stoljeću kad je civilizacija bila na nižem stepenu, ali ne i danas.

Greška je bila što se uopće dala legitimnost toj genocidnoj tvorevini kroz Dejton, ali takve su bile okolnosti, rata je svima bilo dosta.
__________________
"Uvjerenje nije samo ideja koju neki um posjeduje; to je ideja koja posjeduje um." http://www.ateizam.net
"If you could reason with religious people, there would be no religious people." https://mimovi.weebly.com/
BertrandRussell is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 12:09   #7
Ali volja Hrvata isprva nije bila da protjeraju i pobiju Srbe. Slovenija izašla, Hrvati takodjer kao republika tražili neovisnost, hrvatskim Srbima je nuđen i plan Z4 koji su odbili. Onda su u SAO Krajini krenuli zločini nad Hrvatima, napadnut je i razoren Vukovar, i kako onda kriviti ljude što su branili svoju državu. Ovaj isti Mladić je kriv i za zločine u Dalmaciji, Škabrnja i ostalo. Niko Srbe nije prvi napao 90tih, ali baš nigdje. Srbi su mogli dobiti RS i prije rata, a i autonomnu pokrajinu unutar Hrvatske, ali odabrali su najgori put, ni sam ne mogu shvatiti zašto. Totalno pogrešan set ljudi je bio na vrhu.

edit: neko je obrisao komentar, pa sad ispada da odgovaram na nepostojeće komentare xD
__________________
"Uvjerenje nije samo ideja koju neki um posjeduje; to je ideja koja posjeduje um." http://www.ateizam.net
"If you could reason with religious people, there would be no religious people." https://mimovi.weebly.com/
BertrandRussell is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:31   #8
Kriv je... za mene tu nema dileme...

Haski sud kao instituciju prezirem, pristrasne i placene sudije i tuzilastvo, gomila nebuloznih odluka i obrazlozenja... ali za sve ono lose sto je radio, mora da zavrsi u zatvoru... nije sve lose radio, po znanju i umecu je bio jedan od uspesnijih generala... ali to ne moze da ga abolira za ono u Srebrenici... to tako nije smelo da se radi nikad...
DzonziBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:56   #9
Čovjek je monstrum. Sve što je uradio ide u prilog ovoj činjenici da je monstrum.

A o kakvoj ti sposobnosti govoriš?

Ako napadati narod koji nema oružja smatraš odlikom dobrog generala onda nemamo više šta da govorimo.
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:00   #10
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Kriv je... za mene tu nema dileme...

Haski sud kao instituciju prezirem, pristrasne i placene sudije i tuzilastvo, gomila nebuloznih odluka i obrazlozenja... ali za sve ono lose sto je radio, mora da zavrsi u zatvoru... nije sve lose radio, po znanju i umecu je bio jedan od uspesnijih generala... ali to ne moze da ga abolira za ono u Srebrenici... to tako nije smelo da se radi nikad...
što nije kod vas u srbiji bila priča da su ubili dva vojnika jer su otkrili da se u njihovoj vojarni krije Mladić?
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:25   #11
Quote:
Imran kaže: Pogledaj post
što nije kod vas u srbiji bila priča da su ubili dva vojnika jer su otkrili da se u njihovoj vojarni krije Mladić?
Bila je... ubijeno je dvojica gardista u kasarni na Topcideru...

Suskalo se da su ubijeni zbog Mladica koji se tu krio... nikad do kraja nije rasvetljeno... prvo su pricali da je samoubistvo, dokazano je da nije... ali motivi i ubica... ko zna... ne znam koji je motiv, i da su znali da je tamo, zasto bi ih se ubilo...
DzonziBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 09:58   #12
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post

Presuda bez ukidanja RS-a ne znači ništa kao što sam već rekao.
Takvi stavovi samo dodatno generiraju njegov kult kod bh Srba. Promašena priča.
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:07   #13
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Takvi stavovi samo dodatno generiraju njegov kult kod bh Srba. Promašena priča.
Oh my God .

Pa i Hitler je kod Nijemaca imao status Boga. I šta sad, trebalo je dopustiti ostanak luđaka i nacističke Njemačke samo kako se njemački narod ne bi slučajno naljutio na svjetsku javnost?

Daj molim te saberi se jer ovo što pišeš veze sa vezom nema.
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:06   #14
http://ba.n1info.com/a227976/Vijesti...om-narodu.html

"Dodik: Mladić ostaje legenda u srpskom narodu"

Jebo te on u usta majmune.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:17   #15
Ja sam samo iznio činjenicu. Zbog takvih stavova na sve tri strane, BiH kao država nema nikakvu perspektivu jer su razlike u viđenju prošlosti i budućnosti očito nepomirljive.

Da se razumijemo, Mladić za mene jest zločinac i ništarija ali ta priča o ukidanju entiteta je totalno nerealna i kontraproduktivna. Vi slobodno gurajte tu mantru, ali ne radite nikakvu uslugu opstanku BiH.

Zadnje uređivanje šišćevap : 21.11.2017. at 16:33.
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:30   #16
Bosna će opstati željeli to Srbi i Hrvati ili ne. Bošnjaci su većina u Bosni i kao takvi će odlučivati o svojoj državi.

Jer zašto su onda procesuirali Ratka Mladića? Zbog čega? Osuditi ga za genocid i zločine a ostaviti genocidnu tvorevinu RS nema nikakve logike.

Objasni mi to molim te.
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:59   #17
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Bosna će opstati željeli to Srbi i Hrvati ili ne. Bošnjaci su većina u Bosni i kao takvi će odlučivati o svojoj državi.

Jer zašto su onda procesuirali Ratka Mladića? Zbog čega? Osuditi ga za genocid i zločine a ostaviti genocidnu tvorevinu RS nema nikakve logike.

Objasni mi to molim te.

Bosna i Hercegovina (tako se, naime, zove ta drzava, a ne samo "Bosna") je bila i ostala i muslimanska i srpska i hrvatska. Sva tri naroda ravnopravni su i jednaki po pravima (barem bi trebali biti na papiru) u toj drzavi, i nitko od njih ne bi smio drugim dvama narodima govoriti kako bi trebao zivjeti u vlastitoj drzavi. To je ono sto Muslimani ne zele shvatiti. Ali shvatit ce, morat ce. Drugacije nece funkcionirati. Ako ce Muslimani htjeti stvarati dominaciju nad drugima, ta ce drzava dozivjeti sudbinu Jugoslavije u kojoj je takodjer jedan narod zelio dominaciju nad svima ostalima, pa znamo kako je zavrsilo.

Visenacionalne drzave mogu funkcionirati jedino na principu ravnopravnosti svih naroda u njoj i nikako drugacije. Cim netko dodje na ideju dominacije, ta drzava je tog trenutka potpisala svoj kraj.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:09   #18
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Bosna će opstati željeli to Srbi i Hrvati ili ne. Bošnjaci su većina u Bosni i kao takvi će odlučivati o svojoj državi.

Jer zašto su onda procesuirali Ratka Mladića? Zbog čega? Osuditi ga za genocid i zločine a ostaviti genocidnu tvorevinu RS nema nikakve logike.

Objasni mi to molim te.
Aj kad ste većina odlučite onda nešto i ukinite taj entitet. Čekaj ups...

Naravno da će RS opstat bez obzira na ishod presude. Znalo se za zločine i kad je međunarodno priznata Daytonskim sporazumom.

Zadnje uređivanje f.gibbs : 21.11.2017. at 20:29.
f.gibbs is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:28   #19
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Bosna će opstati željeli to Srbi i Hrvati ili ne. Bošnjaci su većina u Bosni i kao takvi će odlučivati o svojoj državi.

Jer zašto su onda procesuirali Ratka Mladića? Zbog čega? Osuditi ga za genocid i zločine a ostaviti genocidnu tvorevinu RS nema nikakve logike.

Objasni mi to molim te.
Entitet su potvrđeni Daytonskim sporazumom i sve drugo bi bilo kršenje tog sporazuma. Isticanje kako su Bošnjaci većina i da će samo oni odlučivati o sudbini te države nije dobra i šteti samoj državi. Osim ako ne misliš da će Bošnjaci odlučivati isključivo samo na teritoriju gdje su oni doista većina. Da bi BIH koliko toliko funkcionirala, morali bi i Hrvati imati svoj entitet.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:48   #20
Zenica Blues ovde valja mokre snove radikalnih Bosnjaka o tome da je BiH drzava u kojoj ce oni samo odlucivati... takvi su inace najglasniji za osudu Mladica... a politicka uverenja... tu negde, oruzjem ili ne, sustina je ista... bice onako kako ja kazem, jer sam ja jaci, ima me vise...

Mladic je danas star, bolestan, i pitanje koliko je uopste svestan... jednom nogom je vec u grobu, ne bih se opkladio da ce poziveti jos godinu dana... podseca me na sudjenje Andriji Artukovicu koga su u istoj fazi zivota izrucili Jugi i sudili u Zagrebu... Rebnuce ga sutra na dozivotnu, ali taj zivot je vec ionako zavrsen... to ce biti tema 2-3 dana, i posle se sve nastavlja po starom...
DzonziBG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.