Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Što mislite o NLO-ima?
Zemaljskoga su podrijetla 18 22.50%
Zemaljskoga su i vanzemaljskog podrijetla 44 55.00%
Neutralan sam. 18 22.50%
Glasovatelji: 80. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2006., 15:16   #1
Zbirni topic: NLO

prije par dana, negdje oko 12 ili 1, usred bijela dana, na nebu iznad NSB-a vidio sam dvije leteće, hm... stvari.

izgledale su vise manje kao neki baloni, crne boje, i jedna je stajala, negdje iznad filozofskog, a druga se kretala od nsb-a prema istoku...

ne tvrdim da su bili nlo-i, makar nisam uspio skuzit sta je to bilo, nego jedina stvar koja me fascinirala je da NITKO drugi nije uopce to primjetio... ljudi su hodali okolo i uopce nisu obracali paznju na to sto se desava iznad njih, jedino sam ja cijelo vrijeme gledao gore.

tako da sam zakljucio da zapravo razne urote i slicno uopce ne moraju biti tako komplicirane, jer vecina ljudi ne gleda oko sebe i stvari koje su neuobicajene uoce ne percipiraju... fascinantno.

ista stvar se desila i kada je prije nekoliko godina bio nlo nad zagrebom, ne znam da li se netko toga sjeca, bilo je po svim novinama (drito u to neko vrijeme je bila premijera independance day-a) e TO je bio nlo. ja i frend smo jedno pola sata buljili u leteca svjetla koja su radila stvarno cudne stvari, nad gradom od 1000000 stanovnika, negdje oko 6 sati navecer, mrak, hrpetina ljudi, NITKO NIJE NITI POGLEDAO.....
__________________
Throughout human history, we have been dependent on machines to survive. Fate, it seems, is not without a sense of irony.
riot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 15:33   #2
Quote:
riot kaže:

ne tvrdim da su bili nlo-i, makar nisam uspio skuzit sta je to bilo.
__________________
kako TANJUG javlja - volim te
cabon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 15:49   #3
Quote:
ista stvar se desila i kada je prije nekoliko godina bio nlo nad zagrebom, ne znam da li se netko toga sjeca, bilo je po svim novinama (drito u to neko vrijeme je bila premijera independance day-a) e TO je bio nlo. ja i frend smo jedno pola sata buljili u leteca svjetla koja su radila stvarno cudne stvari, nad gradom od 1000000 stanovnika, negdje oko 6 sati navecer, mrak, hrpetina ljudi, NITKO NIJE NITI POGLEDAO.....
Valjda su alieni došli pogledati komediju o sebi....
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 16:50   #4
Quote:
riot kaže:

tako da sam zakljucio da zapravo razne urote i slicno uopce ne moraju biti tako komplicirane, jer vecina ljudi ne gleda oko sebe i stvari koje su neuobicajene uoce ne percipiraju... fascinantno.

Je fascinantno. A činjenica je da su stvari zapravo vrlo jednostavne. No ljudi su skloni, valjda radi osjećaja važnosti, komplicirati posebice ono što im nije sasvim jasno. Npr. urote.

Percipirati neuobičajene događaje mogu samo sređeni, znatiželjni, zadovoljni i ljudi koji imaju vremena. Što će studoši koje muči ispit ili ljudi koji razmišljaju o tome kako će preživjeti do plaće, gledati u nebo. Njima bi NLO mogao sletjeti u dvorište a da ga oni ne registriraju.

Meni je samo žao što, iako spadam u gore navedene, nikada nisam vidjela ništa posebno neobično.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 18:27   #5
nemam blage što bi to moglo biti. inače, ogromna većina ljudi uopće ne gleda u nebo.
prije valjda mjesec dana ili više, na nebu su ti se pojavili krugovi (halo, pasunca, cirkumzenitalni i cirkumpolarni lukovi, itd) zbog rasipanja svjetla u atmosferi.
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:4...phenomenon.jpg
napisao sam na threadu o chemtrailovima.

nebo je bilo fascinantno lijepo, izgledalo je kao da je zagreb u nekoj videoigri.
od kojih 500 ljudi koje sam pogledao za to vrijeme dok sam bio vani, troje ih je vidjelo, a samo jedan je gledao sa zanimanjem.

ljude nije briga za to.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 19:30   #6
zar se sundog prevodi kao pasunce???

Evo jednog http://www.skychasers.net/mcgee00-122-15.jpg
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 22:12   #7
Quote:
El Tomo kaže:
zar se sundog prevodi kao pasunce???

Evo jednog http://www.skychasers.net/mcgee00-122-15.jpg
da, negdje sam čuo taj naziv. to "pa" valjda znači lažno. čuo sam i naziv "ćoravo sunce" i to na nekom forumu.
evo ovdje sam napisao što sam vidio i stavio slike koje sam taj dan snimio mobitelom. očajne su i duboko žalim zbog toga. da mi je bila ona leća "riblje oko" i digitalni aparat, snimio bih zakon slike.
imam osjećaj da je tog dana jako malo ljudi vidjelo što se na nebu događa. čitam na stranici gdje piše o tim fenomenima koje su vjerojatnosti da ih se vidi i čini mi se da je sve ono što sam ja taj dan vidio prilično rijetki događaj.

BTW, zagreb je trenutno okupan gustom maglom
i imam laser
i uperen u nebo izgleda kao svjetlosna sablja
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 12:19   #8
Quote:
El Tomo kaže:
zar se sundog prevodi kao pasunce???

Evo jednog http://www.skychasers.net/mcgee00-122-15.jpg
Dobra ti slika , evo ja je stavio kao desktop background, samo joj je rezolucija mala, pa se sjebala i razvukla.
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 19:22   #9
Quote:
riot kaže:
prije par dana, negdje oko 12 ili 1, usred bijela dana, na nebu iznad NSB-a vidio sam dvije leteće, hm... stvari.
Vjerojatno neke pretile vrane.
Pa ne može se svaku nepoznatu leteću pojavu identificirati kao NLO,bogamu!
mr.green is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 21:17   #10
Quote:
mr.green kaže:
Pa ne može se svaku nepoznatu leteću pojavu identificirati kao NLO,bogamu!
Pa nego što je NLO, nego" nepoznata leteća pojava"
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 22:50   #11
Quote:
normall kaže:
Pa nego što je NLO, nego" nepoznata leteća pojava"
Pa NLO ti je onaj UFO...Ma znam ja to,jedan moj prijatelj ti je uholog.
mr.green is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 19:06   #12
Quote:
mr.green kaže:
Pa NLO ti je onaj UFO...Ma znam ja to,jedan moj prijatelj ti je uholog.


retard...........................
__________________
Throughout human history, we have been dependent on machines to survive. Fate, it seems, is not without a sense of irony.
riot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 19:33   #13
Quote:
riot kaže:
prije par dana, negdje oko 12 ili 1, usred bijela dana, na nebu iznad NSB-a vidio sam dvije leteće, hm... stvari.

izgledale su vise manje kao neki baloni, crne boje, i jedna je stajala, negdje iznad filozofskog, a druga se kretala od nsb-a prema istoku...

ne tvrdim da su bili nlo-i, makar nisam uspio skuzit sta je to bilo, nego jedina stvar koja me fascinirala je da NITKO drugi nije uopce to primjetio... ljudi su hodali okolo i uopce nisu obracali paznju na to sto se desava iznad njih, jedino sam ja cijelo vrijeme gledao gore.

tako da sam zakljucio da zapravo razne urote i slicno uopce ne moraju biti tako komplicirane, jer vecina ljudi ne gleda oko sebe i stvari koje su neuobicajene uoce ne percipiraju... fascinantno.

ista stvar se desila i kada je prije nekoliko godina bio nlo nad zagrebom, ne znam da li se netko toga sjeca, bilo je po svim novinama (drito u to neko vrijeme je bila premijera independance day-a) e TO je bio nlo. ja i frend smo jedno pola sata buljili u leteca svjetla koja su radila stvarno cudne stvari, nad gradom od 1000000 stanovnika, negdje oko 6 sati navecer, mrak, hrpetina ljudi, NITKO NIJE NITI POGLEDAO.....
I šta smo zaključili?
Pokraj NSBa geekovi gledaju nebo i čude se lampicama, a svi ostali normalni ljudi gledaju guzice i sise mladih studentica.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 19:42   #14
Quote:
Kex Doomlich kaže:
I šta smo zaključili?
Pokraj NSBa geekovi gledaju nebo i čude se lampicama, a svi ostali normalni ljudi gledaju guzice i sise mladih studentica.


.........geekovi znaju sto se događa, a ostali ne..

1-0 za geekove!

a osim toga, nabijem te
__________________
Throughout human history, we have been dependent on machines to survive. Fate, it seems, is not without a sense of irony.
riot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 19:46   #15
Nas ostale boli kurac za lampice. Ti tvoji marsijanci su isti kurac ko i egzibicionisti na nudističkoj plaži...samo pozeri i niš drugo...
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 10:29   #16
Quote:
Kex Doomlich kaže:
I šta smo zaključili?
Pokraj NSBa geekovi gledaju nebo i čude se lampicama, a svi ostali normalni ljudi gledaju guzice i sise mladih studentica.
ahahahha...
Glupa krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 10:29   #17
Quote:
riot kaže:
.........geekovi znaju sto se događa, a ostali ne..

1-0 za geekove!

a osim toga, nabijem te
Stari moj, malo ces se morati potruditi da ga spustis za studentice...
Glupa krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 15:40   #18
Lazes, nema Zagreb milijun stanovnika, oko 800.000...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 18:00   #19
Quote:
riot kaže:
.........geekovi znaju sto se događa, a ostali ne..

1-0 za geekove!

a osim toga, nabijem te
Zato i gledaš lampice na nebu, kad te guzice i sise ne zanimaju...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 19:08   #20
Quote:
riot kaže:
retard...........................
Joke............

Btw, bio sam prisutan u obadvije vrste situacija.
Prva scena je bila ta da sam skupa s prijateljicom, po danu, gledao jedan svijetleći objekt na nebu između dvije do tri stotine ljudi, u vremenu od 15-ak minuta, ali kad bih bacio pogled na ljude oko sebe, nitko kao da nije niti htio pogledati taj objekt. Osjećao sam se jako čudno gledajući sve te ljude oko sebe pa sam čak i pomislio da li haluciniram. Srećom, moja prijateljica je bila tu da potvrdi da ipak nisam na teškim drogama. Objekt se sastojao od jednog postojanog svjetla jarko crvene boje koje se nepomično nalazilo na nebu, rekao bih na udaljenosti od nekih 50-ak kilometara prema zapadu. Sjaj bih opisao gotovo kao zvjezdani, skoro bih rekao da je to bila Venera da nisam vidio da se tu večer "Danica" pojavila na drugom dijelu neba. Uostalom, sjaj je bio daleko jači od bilo koje zvijezde, a i dobro poznato mi je nebo iznad mog grada. Objekt se nalazio na nebu nepomično čitavih 10-ak minuta prije nego se počeo udaljivati od nas i polako blijedjeti. Stvar je bila u tome da je cijeli proces nestajanja trajao gotovo pola sata, znači ukupno vrijeme vidljivog trajanja pojave bih sveo na nekih 40-45 minuta, ali smo nas dvoje izgleda bili jedini koji su promatrali tu pojavu.
To se dogodilo prije otprilike godinu dana,a druga scena se odigravala prije 20 godina dok sam išao u osnovnu školu. Samo je problem što je ova scena bila stvarno spektakularna, a u većini NLO kronika iz naše zemlje se uopće ni ne spominje, mada se spominju pojave iz te 86. godine na nekoliko lokacija u RH.
Bila je poluoblačna ranoproljetna večer, mi smo izlazili iz škole, a vani su bili neki učenici koji su nam govorili da je "leteći tanjur" na nebu i da su vidjeli neke začuđujuće svjetlosne efekte. S nadom smo moji kolege školarci i ja na putu do kuće gledali u nebo ne bi li štogod uhvatili pogledom, ali ništa...
Tek kad smo stigli doma, ja i moj susjed smo znatiželjno izašli na balkon i promatrali nebo da bi nakon nekog kraćeg vremenskog razdoblja napokon vidjeli jednu fenomenalnu prezentaciju svjetlosnih efekata koji su dolazili od nekakve vrste letećeg objekta koji se nadvio nad gradom. Objekt je bio ogroman, veličine nekoliko putničkih aviona na visini od nekih par kilometara iznad grada, ali moguće je da se varam oko tih detalja jer ipak nisam tada to mogao usporediti s bilo čim. Sastojao se od tri svjetla nevjerojatnog, rekao bih vatrenog ili čak kristalnog, plavkasto-bjeličastog sjaja koja su tvorila pravilan trokut sporo se krećući prema jugo-istoku. Izgledalo je nešto slično kao da su na nebu zapaljene tri ogromne baklje. Svjetla su bila toliko sjajna da su se činila kao da su skup više malih svjetala, ali ipak formacija je izgledala pravilno i postojano. Ta pojava je na nebu trajala minutu ili dvije da bi odjednom iz donjeg desnog svjetlosnog kraka izletio jedan manji svjetlosni objekt i velikom brzinom nestao u oblacima, a glavna formacija je nastavila lagano se kretati polako ulazeći u oblak. To se moglo vidjeti jako lijepo i ostala mi je u pamćenju atraktivna slika ulaska objekta u oblak jer se to svijetlo tako lijepo odsijavalo od oblaka da je sve izgledalo nekako "holivudski". Nakon ulaska u oblak, objekt je nestao.
Epilog događaja je taj, da drugi dan nitko to više nije niti spominjao, osim nas nekoliko uzbuđenih klinaca kojima je to bila povremena tema razgovora u slijedećih par dana, a stariji su bili tako slabo zainteresirani za tu pojavu da mi je tek ostao u memoriji odnos ljudi prema toj pojavi u stilu nekakve zajebancije i pošalice.
mr.green is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.