Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2009., 12:43   #81
Quote:
macatoban kaže: Pogledaj post
Da bi netko mogao komentirati nešto poželjno je pročitati čitv članak. Tek za tvoju informaciju; prema izjavi dr.sc. Eugena Šooša kod prirodnog nepročišćenog interferona alfa skoro da i nema nuspojava ...
Evo čekao sam par dana da se možda netko drugi javi, pa kako nema reakcija, samo jedno znanstveno pitanje, na znam na koji način ciljate terapiju,
ali jesi li ti svjestan da pogotovo veće doze, ne mogu to sad obrazlagat , kod većine ljudi izazivaju depresiju da bez antidepresiva u terapiji većina će pokušat suicid, to je samo jedna nuspojava, jel to spomenuo moj kolega Šoša !?
Ockham's razor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 21:52   #82
Quote:
Ockham's razor kaže: Pogledaj post
Evo čekao sam par dana da se možda netko drugi javi, pa kako nema reakcija, samo jedno znanstveno pitanje, na znam na koji način ciljate terapiju,
ali jesi li ti svjestan da pogotovo veće doze, ne mogu to sad obrazlagat , kod većine ljudi izazivaju depresiju da bez antidepresiva u terapiji većina će pokušat suicid, to je samo jedna nuspojava, jel to spomenuo moj kolega Šoša !?
Da, kod rekombinantnog, ali ne kod prirodnog nepročišćenog interferona alfa.
macatoban is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 10:43   #83
Quote:
Ockham's razor kaže: Pogledaj post
Ma nemoj, molim te.....

Prenosim ono što je rekao gospodin E.Šooša. S obzirom da je virolog i čovjek koji je razvio proizvodnju interferona u nas nemam razloga sumnjati u ono što on kaže. Ako ti znaš nešto više od njega onda to i reci i potkrijepi kvalitetnim dokazima naravno ne meni jer ja nisam stručnjak na tom području več njemu koji če ti moči adekvatno odgovoriti. Ja sam samo prenio informaciju u koju doista nemam razloga sumnjati. Na žalost danas se uglavnom prenose informacije koje omogučavaju manipuliranje ljudima a uglavnom sa svrhom dobre zarade, koga briga ako je netko bolestan i ne može živjeti kao čovjek, božansko biče stvoreno da uživa u životu!
macatoban is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 11:41   #84
Quote:
macatoban kaže: Pogledaj post

Prenosim ono što je rekao gospodin E.Šooša. S obzirom da je virolog i čovjek koji je razvio proizvodnju interferona u nas nemam razloga sumnjati u ono što on kaže. Ako ti znaš nešto više od njega onda to i reci i potkrijepi kvalitetnim dokazima naravno ne meni jer ja nisam stručnjak na tom području več njemu koji če ti moči adekvatno odgovoriti. Ja sam samo prenio informaciju u koju doista nemam razloga sumnjati. Na žalost danas se uglavnom prenose informacije koje omogučavaju manipuliranje ljudima a uglavnom sa svrhom dobre zarade, koga briga ako je netko bolestan i ne može živjeti kao čovjek, božansko biče stvoreno da uživa u životu!
Pokušat ću biti što kraći: nemam namjere i želje dokazivat nešto što je negdje drugdje poznato puno duže niti komentirat proizvodnju i aplikaciju nečeg što je isto tako već dugo debelo proučeno i proučava se, ne sumnjajući u karakter kolege , ali kako znaš da i njegov opis stvari ne upada u jedan dio tvoje definicije. Iako ja nisam alternativac, poštujem vaš stav i vjeru, ali kako je ovo ipak proizvod područja kojem sam i ja dio, samo da te podsjetim ima dosta godina, vijest: "u Hrv. znanstvenici pronašli supravodljivost na sobnoj temp.", nažalost vrlo brzo se to pokazalo kao netočno.Sam si rekao da je kolega virolog, on stvari gleda sa svog aspekta kao što bih to i ja napravio, ali to ne znači da je generalno u pravu.

Ostavit ću se ove teme i prepustit vas traženju vlastitog odgovora, iako moram se zapitat zašto ste najčešće protiv nečeg na što trošimo tako puno ljudskih i materijalnih resursa,a ponekad tako rado prigrlite rezultate iz istog područja za koje i mi koji smo ih proizveli nismo sigurni jel to dobar pravac ?

PS drago mi je da pratite novosti u znanosti, bez ikakvog "podjebavanja" ima jedna tema koju nisam uočio, znaš li da se već dugo provode ispitivanja i liječenja bakt. bol. sa fagima, na dobrom smo putu da dok MRSA-a S.aureus još uvijek nije pobjedio Vankomicin da ga uskoro uništimo fagom ?

Predlažem vam to kao jednu temu za koju i sam smatram da bi se na osnovu znan.dokaza već mogla možda ubacit za liječenje bar u jedanog oblika određenih bakt. bol.

Lijepi pozdrav !
Ockham's razor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 00:06   #85
Quote:
Ockham's razor kaže: Pogledaj post

Ostavit ću se ove teme i prepustit vas traženju vlastitog odgovora, iako moram se zapitat zašto ste najčešće protiv nečeg na što trošimo tako puno ljudskih i materijalnih resursa,a ponekad tako rado prigrlite rezultate iz istog područja za koje i mi koji smo ih proizveli nismo sigurni jel to dobar pravac ?
Zato što ovdje nitko nije protiv znanosti, a za "alternativu" , već protiv gluposti, a za zdravu pamet, protiv šarlatanstva, a za učinkovita i kvalitetna rješenja. Kužiš?
Nije tako teško.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 11:31   #86
Smile

bok svima, super je tema odlucila sam svoje iskustvo podijeliti s vama već dvije godine prakticiram Program Božanskog Zdravlja koji se sastoji od vježbi disanja, fizičkih vježbi (asana), vježbi punjenja kozmičkom energijom, meditacije te još brojnih drugih stvari. i vjerlovali ili ne u 2 godine se nisam niti jednom razbolila, ni gripa, ni prehlada, ništa. a prije toga sam svaki tjedan bila kod dokotra, imala sam konstantne upale mjehura, nije mi radio bubreg, problemi s želudcem i probavom, problemi s prehranom, depresija, strahovi itd. Svakome toplo preporučam da se odluči na taj tečaj. radite na sebi, i bit ćete zdravi vrlo je jednostavno. moji poznanici koji također prakticiraju te vježbe imaju isto odlična iskustva- rješili probleme policističkih jajnika, neki su se rješili ovisnosti (pušenje, alkohol), a neki su se čak izliječili težih bolesti poput raka. Tehnike su zbilja čarobne i prekrasne.

evo vam link pa si pogledajte, i prosudite sami http://www.divineenergypark.org/
Akka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 10:47   #87
zoran bracika

Pozdrav svima, nasao sam na internetu da ovaj covjek ljeci mnoge bolesti. Zanima me dali ga netko od vas zna iz zagreba, i dali je netko bio kod njega. Ja sam 100kilometara udaljen od njega, planirao sam doci ali ne znam dali je taj covjek zbilja iscjelitelj kako kaze. Ako je netko bio kod njeg moze mi ostait dojmove, dali je ista pomogao. Hvala Unaprijed!
kladusa-ba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 20:12   #88
Pozdrav svima!Danima već tražim na netu nekakvu informaciju o jedenom alternativcu,ali bezuspješno.On se zove dr. Vasil (ili Vasilij),mislim da je makedonac,a sad živi i radi u Špadićima kraj Poreča;čovjek je izuzetan,liječi gotovo sve. Jeli netko možda čuo nešto o nemu?
zuzica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 16:47   #89
Današnja tema emisije "Na rubu znanosti" biti će Ayurveda. Emisija počinje u ponoć na 1 programu HTV-a.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:07   #90
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Današnja tema emisije "Na rubu znanosti" biti će Ayurveda. Emisija počinje u ponoć na 1 programu HTV-a.
Odlicno!
Bas ti fala inace bih zaboravila!
__________________
voli te tvoja zvir
TRAVNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 19:57   #91
Quote:
*jane doe* kaže: Pogledaj post
hej! eto nova sam u ovom alternativnom području, uvijek sam mislila da su to samo glupsti, ali eto u zadnje vrijeme sam se baš počela zanimati malo i baš bih htjela vidjeti kako to sve funkcionira. pročitala sam neke knjige.. općenito o energii i baš o reikiju... pa me sad zanima-jel netko zna gdje u zagrebu ima za otići na taj prvi stupanj reikija? ne mogu na netu uopće naći neke ljude koje se time bave.. a htjela bih da mi preporučite nekog 'provjerenog'. a ne da nadjem neki oglas pa doletim kod nekog prevaranta... ili možda neki dobar savjet, ne mora nužno biti povezan s reikijem... jesam malo čitala, ali nisam baš neki stručnjak pa je svaki savjet dobrodošao... thanks!
uh! rEiki je DIVAN ALI SAMO I JEDINO I ISKLJUČIVO SLUČAJU KAD GA PRIMJENJUJEMO SAMI NA SEBI...KAD SE INICIRAMO U ODREĐENI STUPANJ I KAD SMO SIGURNI DA ZNAMO ŠTO RADIMO...SVE OSTALO JE vrlo diskutabilno NE ZABORAVI DA SVAKI TAJ STRUČNJAK IMA SVOJU ENERGIJU KOJA SE RAZLIKUJE OD TVOJE...REIKIJEM SE LJUDI KOD NAS JAKO IGRAJU I SHVAČAJU VRLO DJETINJASTO...INAČE .. TEK JE PET REIKI MAISTORA NA SVIJETU KOJI SU CIJELI SVOJ ŽIVOT POSVETILI IZUČAVANJU ISTOGA...A I ONI BI TI REKLI DA IH MOŽEŠ PITATI DA..SLUŽE SAMO TOME DA BI TEBE NAUČILI KAKO DA SE SAMA S ISTIM BAVIŠ ZBOG POMOĆI SEBI!!! OSNOVA POSTOJANJA REIKISTA JE NAUČITI I OSPOSOBITI TEBE DA SI SAMA POMOGNEŠ...A NE DA DRUGE "LIJEĆE" SVOJOM ENERGIJOM!!!!! PRONAĐI SI BEZOPASNIJI MEDIJ ZA ISTRAŽIVANJE... reiki maistor je prije svega učitelj!!!Pusa!
želim najbolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 04:38   #92
želim najbolje, nemoj pisati sa caps lock, tj. velikim slovima, osim ako misliš vikati i ljutiti se
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 08:05   #93
Vučja noga, bugleweed, Lycopus europaeus

pozdrav

valjda se može ovdje postaviti pitanje, ako ne moderatori premjestite me


zna li itko gdje se može nabaviti biljka Vučja noga, egl. - bugleweed, lat. - lycopus virginicus, kod nekih: Lycopus europaeus?, treba mi radi problema sa hipertireozom

da li se prodaje po biljnim ljekarnama u Hrvatskoj ili ako se može naručit negdje iz vani jer na nekim stranim stranicama uoće nemaju opciju 'Croatia'

pročitala sam da raste uz Savu, Kupu, Odru i u Slavoniji, ali mi je to daleko, ako netko zna neka mi kaže da li raste negdje blizu Dalmacije ili možda kraj Krke ili Cetine?

hvala na svim informacijama
kandy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 21:23   #94
U subotu 04.09.2010 od 17 do 19 sati u wellness clubu Velika Gorica BESPLATNA edukacija " doručkom protiv kilograma" i mjerenje sastava tjela u suradnji sa zavodom za javo zdravstvao grada Zagreba.Broj mjesta je ograničen, za prijavu i ostale informacije pošaljite upit na PM.
Bedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 21:39   #95
Otvoren je Fakultet za prirodnu medicinu -online
www.ipm.netau.net

Institut za prirodnu medicinu nudi sledeće kurseve:

NUTRICIONISTA (CNC)
(Certified Nutritional Cancelor)

HERBALISTA (CHNM)
(Cetrified Herbalist in Natural Medicine)

Institut za prirodnu medicinu nudi sledeće programe studija:

DIPLOMIRANI LEKAR PRIRODNE MEDICINE (B.S.)
(Bachelor of Science in Natural Medicine)

MAGISTAR PRIRODNE MEDICINE (M.S.)
(Master of Science in Natural Medicine)

DOKTOR PRIRODNE MEDICINE (N.D.)
(Doctor of Natural Medicine)


DIPLOMIRANI LEKAR PRIRODNE MEDICINE (B.S.)

Sve ostale informacije vidite na www.ipm.netau.net.
ranGo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 22:37   #96
buduci je covjek ovu reklamu linkao na sve strane, kopirati cu i ja postove, barem dok moderatori ne obrisu ovo spamanje ...


hmm.. da ne budem partibrejker ali kod takvih skola, osobito dopisnih tecajeva bolje biti oprezan.

I obicno ono "doktor" i "magistar" nama nikakvu vrijednost (kao casto niti certifikati i diplome), posebno je to problem inace kod amerskih sveucilista gdje zbog drugacijeg sistema (baziranog na agencijama za akreditaciju koje odredjuju valjanost, a svako moze mimo toga otvorit "fakultet" i izvalit "doktorat" koje ove medjutim ne priznaju i ne znaci nista osim sarenog papira) pa se ljudi znaju prezentirat i javno kojekakvim diplomama, a mogli su si ustedit novca i isprintat ju iz kompjutera, ista vrijednost.

Ne kazem da je to ovdje slucaj ali treba provjeriti sto uopce znace ti kursevi, eventualni certifikati, tko ih priznaje ako itko itd
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 22:40   #97
poslije provjere netom ispada sljedece:

radi se o institutu koji promice KREACIONIZAM (doslovnu biblijsku interpretaciju stvaranja i starosti zemlje od par tisucljeca), a kursevi NISU AKREDITIRANI kako je vidljivo iz engleske verzije stranice iza cijelog cifranja. Nije istina da nije rjesena akreditacija kurseva na daljinu kako tamo pise, postoje agencije koje se iskljucivo time bave. Dakle ne ulazeci u to koliko vrijedi znanje, papir za sada ne vrijedi izgleda nista. OPREZ SA TIME, SUMNJIVO!!!!
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 14:46   #98
u ovoj knjizi možete naći korisne informacije o različitim vještinama lječenja,

http://www.cps.org.rs/mmed02-A4.zip
goran12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 09:51   #99
trebam pomoć, al nisam sigurna gdje da pitam ....

uglavnom, može li me netko uputiti na nekakav tečaj (nešto jeftino ili besplatno-student sam ) ili nekakve seminare, bilo što, a da se tiče alternative (meditacije, bioenergija,....). jako sam znatiželjna ali ne znam odakle da krenem... čitala sam knjige i svakakva čuda po netu, ali to nije ono što tražim, želim sudjelovati....

može nekakva smjernica?

p.s.- znam da mi post nije baš nešto previše jasan, al' budući da ne znam konkretno što tražim, ne znam ni gdje ni na što da se usmjerim.....

ako netko odvoji malo vremena na ovo, zahvaljujem

p.s.- o zagrebu se radi
__________________
See ya :)
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 12:07   #100
Quote:
coma black! kaže: Pogledaj post
uglavnom, može li me netko uputiti na nekakav tečaj (nešto jeftino ili besplatno-) ili nekakve seminare, bilo što, a da se tiče alternative (meditacije, bioenergija,....).
p.s.- o zagrebu se radi
Iako je nesto jeftino i besplatno , dobro bi bilo, unaprijed se informirati o cemu se radi

Evo prijedlog za info a mislim da u zg postoje besplatne informativne veceri ( ) ;

www.forum.hr/showthread.php?t=450700
__________________
Da ist mehr Hunger nach Liebe und Wertschätzung auf der Welt, als nach Brot. - Mutter Teresa
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.