Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2013., 00:11   #561
Ne znam, nikad ih ne kuham...
__________________
if you fall i'll be there...
- floor -
Euklid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 00:35   #562
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
imam jos jedno pitanje, kad kuham zobene u vodi na padeli ostane kao neka sluz odnosno kao tanki sloj necega onako tipo najlon prozirno, od cega to?
Vjerojatno sluz od zobi.
Zdrava je i pomaže kod čireva, bolesti jetre, žuči,...
Ja npr. ponekad pijem čaj od oljuštene zobi.

Ječam i zob(ene) bi trebalo kuhati tako da se (voda u kojoj se kuhaju i) sluz pojede, tj. da je ne bacaš.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 09:26   #563
Quote:
cahalovry kaže: Pogledaj post
Probao sam bademovo i rižino mlijeko, ali ni jedno mi nije leglo. Nije mi problem plaćat ga 30kn po litri, ali ne mogu ga nikako popit.
Pa jedem zobene sa jogurtom. U taj jogurt izmiksam kupine koje mi je stara zamrznula iz našeg vrta i uspem zobene i narežem bananu.

Ima li još netko da mu ne paše bademovo i rižino mlijeko?
Meni ne paše, okus mi je vodenast i ima previše šećera za moj ukus
Najviše mi paše alpro soya unsweetened, u tome skuham zobene mekinje (draže su mi od pahuljica jer su gotove za 2min) i na to stavim narezane banane, cimet, brusnice itd.
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 15:10   #564
Quote:
*tearsinheaven kaže: Pogledaj post
Meni ne paše, okus mi je vodenast i ima previše šećera za moj ukus
Najviše mi paše alpro soya unsweetened, u tome skuham zobene mekinje (draže su mi od pahuljica jer su gotove za 2min) i na to stavim narezane banane, cimet, brusnice itd.
Koliko sam cuo ne preporuca se za muski organizam (mozda sam cuo i krivo xD)
Litra kosta preko 20kn (iako sam na akciji jednom za probu uzeo za cca 12)
Mlijeko, ako se tako moze nazvati mi uopce nije fino, specifican okus.. mislim da ili ti pase ili ne.. nema sredine

Drzim se zbregova 1,5mm.. neka sredina, 2.8+ je prejako, dukatovo mlijeko 0,5 je sve samo ne mlijeko kao i kompletna njihova industrija mljecnih proizvoda

Vidio sam da si i online da naruciti tipa 2,5kg (totalno samljevenih zobenih, kao prah za cca 100kn) Onda se lako mixa u shakeru, pije sa vodom, proteinima..cim hoces
Malo je luksuz ali lakse i brze "jedes"
__________________
I just wanna play a game!
MidnightBright is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 16:49   #565
Quote:
June kaže: Pogledaj post
Krasno, i ja već godinama jedem cjeloviti lan.
Nemam pojma na kaj ga samljeti, u opticaju imam: obični mikser, štapni, flajšmašina, mašina za mljet orahe, mlinac za kavu (upitno je radi li, nije upotrebljavan od 1998). Čime?
Da samu sebe kvotam.
Mlinac za kavu je nestao u bespućima špajze. Aliiiiiiiii, u Mulleru za 4,90 imaju geschrottet (tak nešto), tj. samljevene lanene sjemenke. Istina, samo 200g, al kad se usporedi s Dm-ovim, mislim da su ove 3-4 kn jeftinije.
June is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 19:35   #566
Jab reko bar 5kn jeftinije. Kolko me sjecanje sluzi...
__________________
if you fall i'll be there...
- floor -
Euklid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 01:42   #567
Da se ubacim za ovo sojino mlijeko, to i sve proizvode od soje izbjegavajte u širokom luku jer je soja sama po sebi opasna jer baca hormone u neravnotežu i može izazvati rak i svašta drugo, a 99% soje danas je GMO i ima je doslovno u svemu pa su zato ljudi sve više i bolesni. A što se tiče te Alpro marke njihovo je sigurno sve GMO. Ljudi često konzumiraju soju jer žele zdravlje, a samo čine veću štetu. Domaće kravlje mlijeko je bar 10 puta zdravije. Ako ga već ne možete piti imate u DM-u, Kauflandu, Konzumu (imaju odsada i jednu našu marku) razna bio, organic mlijeka.
slavonka101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 08:47   #568
Quote:
slavonka101 kaže: Pogledaj post
Da se ubacim za ovo sojino mlijeko, to i sve proizvode od soje izbjegavajte u širokom luku jer je soja sama po sebi opasna jer baca hormone u neravnotežu i može izazvati rak i svašta drugo, a 99% soje danas je GMO i ima je doslovno u svemu pa su zato ljudi sve više i bolesni. A što se tiče te Alpro marke njihovo je sigurno sve GMO. Ljudi često konzumiraju soju jer žele zdravlje, a samo čine veću štetu. Domaće kravlje mlijeko je bar 10 puta zdravije. Ako ga već ne možete piti imate u DM-u, Kauflandu, Konzumu (imaju odsada i jednu našu marku) razna bio, organic mlijeka.
Cijeli život sam provela na soji i njenim proizvodima i sve što ću ti reći da ovo nije istina. (veganka od kad znam za sebe, od kad sam se intezivno počela baviti sportom, prebacila sam se na vegeterijanstvo). Oduvijek odličnog zdravlja, nikakvi poremećaji, krvna slika savršena

Da se prebacim na temu o zobenima. Kada sam na masi, ništa ispod 150g zobenih za doručak. I obično unutra stavim bananu ili lan. Obožavam ih sa bademovim mlijekom (domaće konzumiram jedino).
Ako nema bademovog doma, onda bude sojino (namjeravam nabaviti sjemke i probati posaditi to, pa bih pokušala napraviti i sojino domaće) ili 200ml niskomasnog mlijeka + voda. Ne paše mi okus samo sa vodom, nikako se ne mogu naviknuti na to.
Kaylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 17:11   #569
Krupne zobene sam ostavio jutros u mlijeku u frižideru da se natapaju.
Prije konzumacije sam ubacio malo ovoga:
https://www.seeberger.de/images/prod...mages/52_0.jpg
(ima u Mulleru)

Rezultat je odličan
Onaj Caribic mix je zakon.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 15:39   #570
Quote:
June kaže: Pogledaj post
Da samu sebe kvotam.
Mlinac za kavu je nestao u bespućima špajze. Aliiiiiiiii, u Mulleru za 4,90 imaju geschrottet (tak nešto), tj. samljevene lanene sjemenke. Istina, samo 200g, al kad se usporedi s Dm-ovim, mislim da su ove 3-4 kn jeftinije.
June,

samljevene lanene sjemenke ničemu ne služe što se tiče nutritivnih vrijednosti jer oksidiraju 15-ak min od miksanja. Zato je potrebno uvijek konzumirati friško mljevene.

Mlinac dođe 100 tinjak kn
Perka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 15:40   #571
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Vjerojatno sluz od zobi.
Zdrava je i pomaže kod čireva, bolesti jetre, žuči,...
Ja npr. ponekad pijem čaj od oljuštene zobi.

Ječam i zob(ene) bi trebalo kuhati tako da se (voda u kojoj se kuhaju i) sluz pojede, tj. da je ne bacaš.

Da, ta sluz je jako zdrava, kao i rižina sluz. Liječi i obnavlja crijevne resice
Perka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 06:48   #572
Quote:
Perka kaže: Pogledaj post
June,

samljevene lanene sjemenke ničemu ne služe što se tiče nutritivnih vrijednosti jer oksidiraju 15-ak min od miksanja. Zato je potrebno uvijek konzumirati friško mljevene.

Mlinac dođe 100 tinjak kn
ja si radim zobene navečerr i ostavim da se natope do ujutro
osim ubacivanja lanenih ujutro, ništa mi drugo ne preostaje? inače su bezvrijedne?
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 13:11   #573
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
ja si radim zobene navečerr i ostavim da se natope do ujutro
osim ubacivanja lanenih ujutro, ništa mi drugo ne preostaje? inače su bezvrijedne?
Ja sam prije nekoliko godina pročitala knjižicu Dr Budwig koja je otkrila liječenje raka lanenim uljem i svježim kravljim sirom. U svojoj prehrani ona koristi pripravak linomel što je mješavina zdrobljeni sjemenki lana i meda. To bi značilo da se mogu slomljene sjemenka čuvati u medu što je i logično, ne oksidiraju.

Inače, sjemenke možeš lomiti i u mužaru što je zapravo i poželjnije od mlinca jer nisu u kontaktu s metalom

Protokol Dr. Budwig propisuje i obaveznu konzumaciju svježe mljevenih lanenih sjemenki. To je zato što neke supstance iz lanenih sjemenki nisu prisutne u ulju, a njihova prisutnost je jako važna (prije svega lignani, ali i neki vitamini i minerali). Lanene sjemenke moraju biti samljevene jer će inače samo proći kroz probavu. Sjemenke (3-6 velike žlice) možete samljeti u mlincu za kavu (5-10 sekundi) i dodati ih mješavini sira i ulja, ili napraviti novu mješavinu bez ulja. Sjemenke nakon što ih sameljete ne smiju stajati dulje od 15 minuta (zbog oksidacije). Nemojte kupovati samljevene sjemenke.

http://www.rak-prehrana.com/hr/hrana...eno-ulje-i-sir
Perka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 13:36   #574
Quote:
Perka kaže: Pogledaj post
Ja sam prije nekoliko godina pročitala knjižicu Dr Budwig koja je otkrila liječenje raka lanenim uljem i svježim kravljim sirom. U svojoj prehrani ona koristi pripravak linomel što je mješavina zdrobljeni sjemenki lana i meda. To bi značilo da se mogu slomljene sjemenka čuvati u medu što je i logično, ne oksidiraju.

Inače, sjemenke možeš lomiti i u mužaru što je zapravo i poželjnije od mlinca jer nisu u kontaktu s metalom

Protokol Dr. Budwig propisuje i obaveznu konzumaciju svježe mljevenih lanenih sjemenki. To je zato što neke supstance iz lanenih sjemenki nisu prisutne u ulju, a njihova prisutnost je jako važna (prije svega lignani, ali i neki vitamini i minerali). Lanene sjemenke moraju biti samljevene jer će inače samo proći kroz probavu. Sjemenke (3-6 velike žlice) možete samljeti u mlincu za kavu (5-10 sekundi) i dodati ih mješavini sira i ulja, ili napraviti novu mješavinu bez ulja. Sjemenke nakon što ih sameljete ne smiju stajati dulje od 15 minuta (zbog oksidacije). Nemojte kupovati samljevene sjemenke.

http://www.rak-prehrana.com/hr/hrana...eno-ulje-i-sir
sa mužarom ih i meljem
samo navečer prije nego skuham zobene, jer mi se ne da ujutro
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 17:01   #575
a u kua

taman sam se razveselio s mljevenim lanom iz Mullera po 4,90kn.



(Powered by frubar.net)
__________________
if you fall i'll be there...
- floor -
Euklid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 20:48   #576
Kupujem i najbolje su mi one mekane zobene. Stavim mlijeka i dok malo upije, narežem bananu i posipam s malo kraš ekspresa. Odličan doručak i dugo sam sita.
__________________
“You can’t make the same mistake twice. The second time you make it, it’s no longer a mistake – it’s a choice.” ... Dust in the Wind
leptirica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 07:15   #577
Quote:
leptirica88 kaže: Pogledaj post
Kupujem i najbolje su mi one mekane zobene. Stavim mlijeka i dok malo upije, narežem bananu i posipam s malo kraš ekspresa. Odličan doručak i dugo sam sita.
koje mekane?
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 08:28   #578
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
koje mekane?
Možda misli na zobene mekinje? One su sitnije i ne trebaju se dugo kuhati.
Ja te uvijek koristim
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 09:44   #579
Pa u Lidlu ima zrnate i mekane...
__________________
if you fall i'll be there...
- floor -
Euklid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 14:26   #580
Da, mislila sam na zobene mekinje.
__________________
“You can’t make the same mistake twice. The second time you make it, it’s no longer a mistake – it’s a choice.” ... Dust in the Wind
leptirica88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:26.