Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2015., 11:54   #1741
Nije imenovanje tema uopće bitno, bitna je činjenica da ljude iskreno zaboli ona stvar za pisanje po forumu. Također, ljudima ide i na onu stvar činjanica da je softver koji pogoni ovaj forum pretpotopni, da izgleda ko da je i Mojsije prešao na moderniji izgleda, a bome ne pomažu ni problemi s hardverom foruma, i konstantne poruke s pogreškama o spajanju na bazu, 504 i slični.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 12:37   #1742
Cini da suzrok nije u softverima, 504 i slicno je bilo i prije(ak ne gore) kad je tu i bila neka ekipa.
A isto nevjerujem da bi tu sta promijenilo imenovanja tema po modelima ko canon 70D. Zivlje bi djelovalo, da ima samo jedna tema
Cinjenica da je ovaj forum zivio sa digitalijom(tehnikom) i njenim razvojem, a manje od same fotografije. Sad je tehnika dosla do odredenog nivoa gdje se svako moze posluzit sa mobitelom. Ak se tome doda jos fejsbuk, gdje mnogi smatraju da im je bitnije biti prisutan sto iz komercijalnih razloga, a neki kazu da se i modeluse tamo lakse nalaze. Malo im ostaje razloga da se jos tu po forumu motaju.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 08:42   #1743
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
... i konstantne poruke s pogreškama o spajanju na bazu, 504 i slični.
mene osobno vise nerviraju sve te reklame koje moram da pogasim ili kad mi pokaze forum na trecini monitora a 2/3 reklame
I onda se brani stavljat link sa osobnih stranica kojima bi mogo imat neko neke komercijalnu korist. Al je preko fejsbuka zato dozvoljeno
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 12:47   #1744
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Nije imenovanje tema uopće bitno...
Ne radi se o imenovnju tema već o premještanju. Moderatori se trude premijestiti teme tamo gdje spadaju, a mogu spadati na više mjesta pa je to premiještanje uvijek pogreška.

Problem je red koji moderatori nastoje unijeti. Red je dosadan i guši kreativnost. Tema spada tamo gdje ju je autor otvorio i ne treba je moderirati osim ako grubo krši pravila komunikacije.

I sve top teme koje nemaju postova po tjedan dana nisu top-teme, treba ih staviti na tržište da se bore za opstanak i ne zauzimaju mjesto živim temama.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 15:58   #1745
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
I sve top teme koje nemaju postova po tjedan dana nisu top-teme, treba ih staviti na tržište da se bore za opstanak i ne zauzimaju mjesto živim temama.
Pa, isti princip vrijedi i za sam forum, i kolko vidim, ne drži se baš sjajno.
Možda mu je vrijeme za umrijeti?
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 19:55   #1746
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Točno Sabaa, promjena forme je suština prijedloga. Ako bi djelovalo življe onda bi i bilo življe, zar ne? Meni nova tema uvijek djeluje kao osvježenje. Međutim, tema se vrlo brzo gasi i premješta na neko drugo mjesto. Zašto?

Recimo da netko otvori temu "7D ili 70D?". Iskustvo mi govori da bi tu temu moderatori prebacili... kuda? DSLR, Canon club ili Preporuka za kupnju? Niti jedna nije logičan izbor. U svakoj od tema istovremeno se može voditi neka druga rasprava te se postovi miješaju.

S druge strane, ima i te kakve logike da tema opstane kao samostalna. Naslov bi govorio puno preciznije o čemu se u toj temi raspravlja. Naravno, nakon nekog vremena netko će postaviti možda isto pitanje. Po meni, to nije nikakav problem. Vrlo lako se može linkati na raniju raspravu ili jednostavno nastaviti rasprava u novo otvorenoj ili toj linkanoj temi. Djelovalo bi življe, bilo bi življe. Bila bi promjena forme, dakle osvježenje.

To je moje mišljenje. Zašto ne pokušati?
može. to i jest bila jedna od ideja kad se otvorio pdf.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 23:28   #1747
Nadovezat ću se na dileta i reći da je došlo vrijeme da malo osvježimo ovaj podforum, točnije Foto opremu.

Dakle, slobodno otvorite teme o svojim omiljenim aparatima, aparatima koje koristite, koje bi željeli koristiti i svima onima za koje mislite da zaslužuju svoju temu.
Dat ćemo sada priliku takvim pojedinačnim temama da zažive.
Naravno bilo bi poželjno da u uvodu kažete koju o dotičnom aparatu uz, možda pokoji, link na recenziju.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 20:20   #1748
fotografija koja se pojavi na bilo kojoj temi nemoze se pojavioti na jos nekoj..akka djir po gradu i foto natjecaj akk zlatni sat... iliti .. jedna fotka jedna tema..

plus obrisati teme koje nisu apdejtane vise od jednu ( i slovima jednu) godinu sto samo opterecuje forum.

Zadnje uređivanje dile : 30.12.2015. at 15:12.
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 15:12   #1749
Quote:
fotografija koja se pojavi na bilo kojoj temi nemoze se pojavioti na jos nekoj..akka djir po gradu i foto natjecaj akk zlatni sat... iliti .. jedna fotka jedna tema..
slažem se da nema smisla stavljati istu fotku na više tema, ja se uvijek pitam zašto, ali to je do forumaša i nećemo ih zbog toga ganjati. jedino se ne slažem što se tiče natječaja, tu se može staviti bilo koja fotka koja prethodno nije bila na natječaju. mada je to sve teže kontrolirati, a da ne govorimo o tome je li bila negdje drugdje na forumu.

Quote:
plus obrisati teme koje nisu apdejtane vise od jednu ( i slovima jednu) godinu sto samo opterecuje forum
to si već pitao početkom godine, raspravili smo i rekao si "okej,prihvacam vase argumente".
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 15:14   #1750
eh, sad sam zabrljao i greškom potrgao post. ispričavam se.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 14:46   #1751
evo da ja nahvalim dile - divna i draga osoba
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 15:34   #1752
oh hvala to ti se samo čini
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 15:37   #1753
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
oh hvala to ti se samo čini
haahahhahahaha
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 10:46   #1754
Ima li neka tema gde mogu da pitam nesto o kvaru fotoaparata ?
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 11:20   #1755
Ima ova.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 12:28   #1756
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2019., 21:18   #1757
Ovo su fotoaparati kojima su slikani veliki i važni događaji koje će svijet još dugo pamtiti

http://www.index.hr/lajk/poster/2165...s-dugo-pamtiti
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2020., 16:04   #1758
nastavno na zappov i magov prijedlog tema za natječaj, moja je ideja (neovisno o njihovim prijedlozima osmišljena, ali tek sad prezentirana) nova tema koja bi mogla biti fotodnevnik ili blic natječaj, ili obje ili kombinirane (dnevni natječaj s fotografijom uslikanom tog dana). dakle, nešto u stilu projekta 52, samo dnevnog (366 ove godine), tj. dnevnog natječaja. u tom slučaju bi bilo logistički teže zbog stavljanja i skidanja ankete.

prednosti su te da bi dalo više šanse većem broju forumaša da pobijede na natječaju (posebno kad bi bio s aktualnim fotografijama - pa arhiva ne bi bila presudna) te da bi to motiviralo forumaše da aktivnije sudjeluju i fotografiraju. to bi rezultiralo dizanjem kvalitete radova i dizanjem popularnosti tj. čitanja podforuma.

problem pored logistike bio bi motiv nearhivske fotografije koji bi bio uglavnom interijerski ili balkonski u ovim vremenima. mišljenja sam da su osobni prostor i ukućani neiscrpno vrelo gdje se istim motivima svako malo može pristupiti na drugačiji način.

olakotna okolnost u vezi održavanja tema i anketa je ta što smo prisiljeni biti doma, pa imamo više vremena za dangubljenje po forumu.

edit: u biti, fotka dana. jedan dan stavljamo fotke, drugi dan glasamo, za fotku prijašnjeg dana. tema slobodna.
rokkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2020., 16:14   #1759
Dobra ideja, ali ovo s anketama je malo neizvedivo, jer nitko osim Nice ne moze skidati ankete s tema.
Ne bi bilo fer, niti izvedivo, da ju svaki dan gnjavim da skida anketu.

Glasovi se mogu pisati u postove, nakon sto se postave sve fotke za taj dan (recimo da se fotke stavljaju npr. od 8-20), ali ne znam koliko ljudi vise puta dnevno cekira forum.

U svakom slucaju mozes otvoriti probno temu, pa cemo ju prilagodavati u hodu kad vidimo kako ce funkcionirati.

Zanimljiva ideja mi je i da otvorimo mozda dnevnik karantene, u koje bi dokumentirali svakodnevni zivot, kroz fotografske oci, bez natjecajnog dijela?
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2020., 16:32   #1760
onda bi dnevnik karantene mogao biti slobodna tema, da ljudi ubacuju i više fotki (tipa, do tri dnevno) ako ih krene, a moglo bi, barem gledajući vlastiti primjer. inače jedva stignem išta od obveza, a sad mi je svaka pizdarija motiv.

a blic natječaj bi onda čak i mogao imati temu. možda bi mogao ići npr. dvaput tjedno, da se ne dogodi zasićenje.
rokkin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.