Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2011., 11:49   #1
Trajanje baterije

Imam Motorolu Milestone( ukupno skinutih cca 15 app sa marketa) i primjetio sam nakon što su mi instalirali novi froyo softwer 2.2.1 da mi se baterija prilično brzo troši čak i kad koristim mob samo za pozive...stavio sam app battery defender i sada mi pokazuje slijedeću potrošnju:
voice calls 34%
phone idle 30%
call standby 23%
display 15%

jel se može to nekeko smanjiti posebno onaj phone idle( nije mi baš jasno što je to...kad je mob u stanju mirovanja ili???
thnx
jacuzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 03:07   #2
idle ti je kad je mob u mirovanju.Štednja baterije se drasitčno može smanjit ako isključiš mobile network kad nisi na netu,isključen wi-fi,koristit advance task killer nakon svakog korištanja.Garantiram ti smanjenu potrošnju za bar 50%
Ford321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 12:15   #3
gasi data, wifi, gps, preferiraj 2G mrezu, automatska svjetlina zaslona. Nemoj koristit task killer, on radi stetu, a ne korist (izuzev ako ti se mob zbrejka, al to mozes rjesit restartom)

ja ne gasim data, ne gasim wifi, imam auto 2G/3G i traje mi baterija 3-4 dana...

mozes probat i s nekim customromom, undervoltat procesor, ne overclockat ga, .....
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 00:55   #4
skini juice defender
igor.sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 13:38   #5
Za ekran pokusaj app Screen Filter...
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 11:35   #6
skini juice defender i advanced task menager
Zašto medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 15:06   #7
Isključivanjem (tj nekorištenjem) mobilnog interneta baterija ti bude drastično duže trajala. Primjer: Meni baterija ako aktivno koristim 3G traje cca 6-7 sati (Samsung Galaxy SII). Ukoliko koristim aktivno samo wireless baterija mi traje i po 15-16 sati.
__________________
Današnji novac napravljen je od crvenog luka, čim otvorim novčanik plače mi se.
Robi052 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 19:09   #8
Da, ali sta ce ti takav smartphone ako na vrijeme ne dobivas npr mailove, RSS, notificationse itd...

Nema smisla...
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 10:08   #9
Quote:
Juventino85 kaže: Pogledaj post
Da, ali sta ce ti takav smartphone ako na vrijeme ne dobivas npr mailove, RSS, notificationse itd...

Nema smisla...
+1
Onda bolje uzet neku Symbian Nokiu na kojem baterija bez problema drži par dana a može na internet normalno.
Androidu jednostavno fali optimizacija, još uvjek je nedovoljno optimiziran, pogotovo što se tiče baterije. To je nešto što me najviše smeta, nekad kada gledam filmove na mobu i sl. punim mob i 3 puta u jednom danu.
I nesviđa mi se što rade sve tanje mobitele, zbog toga je i kapacitet baterije manji, nek debljina bude oko 10mm al daj mi poštenu bateriju, šta ja imam od toga ako mi je mob tanji 2mm od ostalih pa je to sad nešto ekstra.
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 12:31   #10
imam problema s kratkim trajanjem baterije na samsung ace-u, pa sam pisao ovlaštenom servisu europatrade-u što se zbiva. naravno, sve štoseve sam isprobao, isključivanje svega i svačega, pa ubijanje nepotrebnih aplikacija, pa svjetlina, čak i kalibriranje baterije... dakle sve što se smije a da se ne gubi jamstvo... i sve to nula bodova...

jutros mi odgovorili serviseri iz europatradea da probam zamijeniti sim karticu - da neke znaju zafrkavati, i da probam koristiti fon bez microsd kartice, da također nekad neispravne (a na prvi pogled ispravne) sd kartice znaju uzrokovati pražnjenje baterije????

ajd pa ću sad probati i to...

a i odgovor servisera smatram relevantnim pa ga stavljam na dispoziciju svima koje to zanima...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 13:24   #11
Nisam još čuo za SD karticu da je uzrokovala probleme s baterijom- ali za SIM sam čuo.
Ako imaš onu prastaru (tj. staru više od par godina)- moguće da ti se baterija malo više troši.
A i nekima ne rade neke stvari ako imaju staru karticu.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 16:46   #12
A nadogradnja baterije jačom? Na ebay-u se nađe i kvalitetnih baterija jačeg kapaciteta
androidhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 20:01   #13
Da, samo sto nije Samsungova, pa ako se kojem slucaju dogodi steta, kome ces se zaliti!?
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 20:18   #14
To je dobro ako je kvalitetnija i jačeg kapaciteta.
Ali, većina su samo deklarativno takve.

Juventino- izvadiš, staviš Samsungovu i praviš se blesav
Sad, ako baš eksplodira i uglavi se u mobitelu- onda stvarno nemaš sreće
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 20:53   #15
Quote:
androidhr kaže: Pogledaj post
A nadogradnja baterije jačom? Na ebay-u se nađe i kvalitetnih baterija jačeg kapaciteta
navodno da brzo izgubi na kapacitetu...
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 00:02   #16
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Juventino- izvadiš, staviš Samsungovu i praviš se blesav
Sad, ako baš eksplodira i uglavi se u mobitelu- onda stvarno nemaš sreće
Naravno, ali ako uzmes mob koji nije pod jamstvom i ta baterija napravi stetu, kome onda plakati ???
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 22:55   #17
Skinula sam Advanced task killer, ali nikako mi ne moze ubit Muziku. Označim, odem na "kill", izađem. ponovo uđem u njega i opet mi piše da je Muzika aktivna? Zna li netko u čemu je problem?
Isto tako, htjela bih koristiti gmail ali da mi NE kopira kontakte u mobitel.... je li to moguce? neke aplikacije mi zahtjevaju da sinkroniziram gmail... i dok to napravim hrpa gluposti mi se preslika iz gmaila u mobitel. onda ja to ručno brišem jer me živcira i poslije skužim da sam si obrisala kontakte ne samo s mobitela nego i s gmaila.... mišljenja, savjeti? hvala
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 00:35   #18
Quote:
Whisper kaže: Pogledaj post
Skinula sam Advanced task killer, ali nikako mi ne moze ubit Muziku. Označim, odem na "kill", izađem. ponovo uđem u njega i opet mi piše da je Muzika aktivna? Zna li netko u čemu je problem?
Bilo bi korisno da si dala više informacija o mobu i verziji Androida na njemu. No, ovako napamet, problem je u - Advanced Task Killeru. Kako i zašto?

Advanced Task Killer (u daljem tekstu: ATK) funkcionira na način da zatvara aplikacije koje ti označiš da se zatvore. Sad, ako Android sustavu neka aplikacija zatreba, on će istu ponovno otvoriti. ATK će ju onda opet zatvoriti, Android ju ponovno otvoriti. I tako unedogled. A radi se zapravo o dvije stvari:

1. Android nije kao Windows - ako je nešto u RAM-u, ne znači da se to i koristi. Ako aplikacija sjedi u RAM-u, moguće da se na nju NE TROŠI procesorsko vrijeme (CPU time). Uz display, na smartphoneovima je upravo procesor (CPU) glavni potrošač baterije, što nas dovodi na sljedeću točku.

2. Svako korištenje CPU-a zahtijeva nešto malo baterije. Evo ti dvije situacije: prva situacija je da Android određenu aplikaciju stavi u RAM, i to je to. CPU se koristi kako bi aplikaciju pokrenuo i spremio u RAM. Druga situacija je ova tvoja. Android koristi CPU kako bi aplikaciju pokrenuo i spremio u RAM. ATK tada isto koristi CPU da aplikaciju zatvori i makne iz RAM-a. Android onda opet koristi CPU da opet pokrene aplikaciju, ATK opet koristi CPU da ju zatvori. Troši se procesorsko vrijeme = troši se baterija.

Zaključak: task manageri, killeri i ostale fore nisu nužni na Androidu. Android je baziran na Linuxu kojem je jedna od glavnih odlika pametno upravljanje memorijom (RAM). Zapamti, slobodni RAM je neiskorišteni RAM dakle, ako ti je aplikacija Music u RAM-u, ne znači da je ista aktivna i da se na nju troši procesorsko vrijeme. Aplikacija je tu jer ju je sustav tako postavio, i ako zatreba RAM za nešto drugo, sustav će ju sam i maknuti.

Quote:
Whisper kaže: Pogledaj post
Isto tako, htjela bih koristiti gmail ali da mi NE kopira kontakte u mobitel.... je li to moguce? neke aplikacije mi zahtjevaju da sinkroniziram gmail... i dok to napravim hrpa gluposti mi se preslika iz gmaila u mobitel. onda ja to ručno brišem jer me živcira i poslije skužim da sam si obrisala kontakte ne samo s mobitela nego i s gmaila.... mišljenja, savjeti? hvala
Opet, da si rekla koji mob i koja verzija Androida, bilo bi nam lakše. Isto tako da si nam rekla koje su to "neke" aplikacije (Facebook? Google+?). Neke aplikacije za upravljanje kontaktima (npr. Contacts na mom Galaxy S-u) omogućavaju da se u imeniku prikazuju samo određene grupe kontakata. S druge strane, možeš si skuhati kavicu/čaj, otvoriti contacts.google.com, logirati se i lijepo napraviti reda među svojim kontaktima. Isto tako, možeš u Gmail postavkama isključiti opciju da ti svakog novog pošiljatelja maila automatski spremi u kontakte.

Nadam se da će te moji odgovori zadovoljiti, ako ne, pitaj još

EDIT: OK, vidim da se radi o HTC-u. Otvori imenik, probaj preko menu tipke otvoriti settings i vidi kakvih opcija ima tamo. A što se prve točke tiče, za ATK: deinstaliraj to, ATK je nepotreban praktički od verzije Androida 2.2.

Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
navodno da brzo izgubi na kapacitetu...
Treba čitati komentare korisnika osobno koristim Polarcellovu bateriju od 1800 mAh. Mjerenjem smo dobili rezultat od 1760 mAh što uoooooopće nije loše za zamjensku bateriju
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 13:08   #19
Hvala na objašnjenju Ma frend mi je rekao MORAŠ instalirat ATK jer ti android ne zatvara niti jednu aplikaciju nego su sve stalno otvorene lalala.... pa mi je bilo malo čudno, al sam mislila dugo ima android valjda zna o cem prica.... ali maknut ću ga. ja imam 2.3.5 verziju cini mi se.
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 13:25   #20
samo ga ti makni, na gingerbreadu(2.3.x) nije ni najmanje potreban
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.