Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2016., 23:40   #41
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
boldano
nije se moglo pomoći ????
Da, NIJE SE MOGLO POMOCI. Sta tu nije jasno?

Vukovar je bio u potpunom okruzenju, okruzen sa 80 000 vojnika JNA i preko 1000 komada oklopa, a osim toga imali smo jos i preko 1000 km ostale bojisnice.

Ajde ti veliki stručnjače, reci kako se to Vukovaru moglo pomoci?

Vec mi je pun qurac ovih samozvanih forumskih strucnjaka koji misle da su pokupili svu pamet svijeta, pa tako misle da sve znaju i o ratovanju, a rat nisu niti primirisali niti imaju ikakve veze sa njime.
John_Wayne is offline  
Old 19.11.2016., 23:41   #42
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
ja?
ti si taj koji si napisao da svi dobro znamo da mu se nije moglo pomoći
na što si ti točno mislio?

nije ga se moglo obraniti kako piše martian7 da vele svi vojni stručnjaci ili mu se nije moglo pomoći?

i da
kad smo tak velki domoljubi svi - napraviti Rambo proboj i izvesti van branitelje i civile

koliki bi bili gubici nemam pojma
za to postoje vojni stratezi
no nije bilo volje

ili je, kao što je bilo u WW2 niz "akcija" i neakcija jer je netko procijenio da ovo treba ili ne treba i svjesno žrtvovao po procjeni toliko i toliko vojnika i toliko i toliko "kolateralnih" žrtava - tako je netko procijenio da se Vukovar ostavi dok ide , ide
Ne malo akcija u WW2, naravno izašlo u javnost desetljećima kasnije, je da su stratezi i predsjednici svjesno slali vojsku u smrt.
Nemas ti pojma, to si odmah trebala napisati, ne bi gubili vrijeme.

Nego, hadje ti nama objasni kako pomoci gradu kojeg napada 80 000 vojnika sa nekoliko stotina tenkova, topova i avijacijom? Ajde objasni nam, jedva cekamo da cujemo.
John_Wayne is offline  
Old 20.11.2016., 00:40   #43
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
ne partizanske
zaboravio si da smo pričali o Rambo proboju



Kakve veze ima bravar i Jasenovac sa mojim postom koji si kvotao i na koji odgovaraš?
ne izvlači se. Trubiš da nije bilo volje da se pomogne Vukovaru, a ja te pitam jel kod patizana falilo volje da se oslobodi Jasenovac. Vrlo jednostavno pitanje; jesu li partizani bešćutne šupčine koje su gledale zvjerstva u Jasenovcu i nisu imali volje prekinuti taj pakao?
odurni_gad is offline  
Old 20.11.2016., 00:52   #44
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
ne izvlači se. Trubiš da nije bilo volje da se pomogne Vukovaru, a ja te pitam jel kod patizana falilo volje da se oslobodi Jasenovac. Vrlo jednostavno pitanje; jesu li partizani bešćutne šupčine koje su gledale zvjerstva u Jasenovcu i nisu imali volje prekinuti taj pakao?
wiki kaže da su imali - volje

no vjerojatno wiki laže

Quote:
Josip Broz Tito vlastoručno je nadopisao na jednom dokumentu 31. ožujka 1942. godine naredbu: „Ispitajte mogućnost eventualnog napada na koncentracijski logor Jasenovac gdje je bilo oko 10.000 naših zatvorenika, a sada je ostalo svega oko 1.500 živih drugova. Sve ostalo su poubijali ustaški banditi.“ Ne znajući za naredbu druga Tita, Kozarački partizanski odred pokušao je 1942. godine napasti logor, ali je Sava bila nesavladiva prepreka. Ipak, uza svu volju i pokušaje partizanskih jedinica, to se nikad nije dogodilo zbog nepristupačnosti terena i jakih utvrđenja logora, ali je u ljeto 1943. godine Protučetnički bataljon VI. Slavonskog korpusa pod vodstvom Čede Grbića, uz pomoć Hrvata iz prisavskih sela u napadu na Jasenovac uspio spasiti četrdeset židovskih logoraša.
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 20.11.2016., 01:02   #45
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
wiki kaže da su imali - volje

no vjerojatno wiki laže


uh, uvijek neki ALI , te nabujala Sava, te nepristupačan teren....šta bi s onom preko vode do slobode?
ma je li to moguće da partizani koji su vilama razjebavali Panzer divizije, dekama zarobljavali tenkove, preplivali hladnu Neretvu,trčali čelom na metak, nisu u 4g uspjeli uspjeli rasturiti šačicu ustaških čuvara i osloboditi konc logor? ne znam, tanka mi je ta volja

btw imaš i pokušaje proboja za Vukovar, malo više nego partizanskih za Jasenovac, s malo lošijim omjerom snaga, googlaj...
odurni_gad is offline  
Old 20.11.2016., 01:17   #46
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Preporučio bi ti da pročitaš temu Bitka za Vukovar. Tu imaš svjedočanstva stvarnih ljudi, forumaša, koji su preživjeli pakao Vukovara. Pročitaj si malo što pišu kolege pa nećeš više pisati ovo što sad pišeš.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=160370&page=424

https://www.forum.hr/showthread.php?t=602464&page=164
Stiglitz is offline  
Old 20.11.2016., 01:28   #47
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Cisto sumnjam...

Naime, sa druge teme:

Ona ima svoje misljenje i jebe joj se sto o tome misle svi vojni strucnjaci pa i oni koji su, za razliku od nje, u toj vukovarskoj bitci i sudjelovali...
E to je onda drugi problem. Pomislio sam i ponadao se da je ipak riječ o neznanju i potpadanju pod medijsku propagandu s indexa. Pa rekoh, možda će joj stvarna iskustva pomoći.
Stiglitz is offline  
Old 20.11.2016., 01:36   #48
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Cisto sumnjam...

Naime, sa druge teme:

Ona ima svoje misljenje i jebe joj se sto o tome misle svi vojni strucnjaci pa i oni koji su, za razliku od nje, u toj vukovarskoj bitci i sudjelovali...
da?
ti si vukovarski sudionik?
koliko ja čitam forum danas i pišem "dopisujem" se s tobom, gadom i stiglitzom
sva trojica ste vukovarski borci?

Bitku za Vukovar možda i pročitam ( ak bum to mogla "provariti")
no, imam pitanje prije toga

pisao ju je netko tko je proživio bitku u Vukovaru? I taj netko tko je bio unutra tvrdi da se nije moglo pomoći Vukovaru?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 20.11.2016., 01:39   #49
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Vukovar je Tuđman namjerno žrtvovao, jer je bio "crven", jer je Tuđman prve izbore u Vukovaru izgubio, te izjavio "pamtit će me crveni Vukovar" (izjava Mesić).
Pročitao sam samo ovu rečenicu, dalje nije imalo smisla. Još nitko od vas, vrhunskih vojnih stratega, prekaljenih ratnika, nije objasnio kako napraviti proboj protiv 80000 vojnika sa svom silom tenkova i ratne opreme?

Govorimo dakle o frontalnom napadu protiv JNA 1991g. kad smo bili slabo naoružani, a po cijelom našem teritoriju se vodio rat. Koliko bi ljudi poslali u smrt i što bi dobili sa takvim probojem?
Stiglitz is offline  
Old 20.11.2016., 01:43   #50
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
da?
ti si vukovarski sudionik?
koliko ja čitam forum danas i pišem "dopisujem" se s tobom, gadom i stiglitzom
sva trojica ste vukovarski borci?

Bitku za Vukovar možda i pročitam ( ak bum to mogla "provariti")
no, imam pitanje prije toga

pisao ju je netko tko je proživio bitku u Vukovaru? I taj netko tko je bio unutra tvrdi da se nije moglo pomoći Vukovaru?
Da na toj temi su pisali forumaši sa stvarnim iskustvima iz prve ruke. Pročitaj si što je pisao forumaš Casio. Ima i dosta drugih koji su podijelili iskustva, ali njih se baš ne sjećam najbolje, upisi od Casia su mi najbolje ostali u sjećanju.
Stiglitz is offline  
Old 20.11.2016., 01:56   #51
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
O za boga miloga zeno bozja...vidi se da ti je logika nepoznat pojam... ***
baci pogled na post iza tvog - stiglitz
primjer normalnog odgovora na pitanje
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 20.11.2016., 01:59   #52
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
baci pogled na post iza tvog - stiglitz
primjer normalnog odgovora na pitanje
Pročitaj što je Casio pisao u toj temi. Ako taj forumaš koji je sve to prošao iz prve ruke napiše da proboj nije bio moguć e onda ne možeš ti doći ovdje na temu i pisati svoje zaključke da je proboj bio moguć.
Stiglitz is offline  
Old 20.11.2016., 02:04   #53
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
baci pogled na post iza tvog - stiglitz
primjer normalnog odgovora na pitanje
A kako mogu odgovoriti normalno na tvoju tvrdnju da je onaj tko je bio UNUTRA mogao znati da li je proboj moguc ili nije, kada je stvar upravo - suprotna! Ona koji je bio unutra NIJE bio u mogucnosti procijeniti o tome, iz razloga koje sam vec objasnio, jer nije imao saznanja o tome sto se dogadja, bio je odsjecen od vanjskog svijeta.

Prema tome, kako normalno odgovoriti na upis koji je van svake logike i svake pameti.
John_Wayne is offline  
Old 20.11.2016., 02:18   #54
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
A kako mogu odgovoriti normalno na tvoju tvrdnju da je onaj tko je bio UNUTRA mogao znati da li je proboj moguc ili nije, kada je stvar upravo - suprotna! Ona koji je bio unutra NIJE bio u mogucnosti procijeniti o tome, iz razloga koje sam vec objasnio, jer nije imao saznanja o tome sto se dogadja, bio je odsjecen od vanjskog svijeta.

Prema tome, kako normalno odgovoriti na upis koji je van svake logike i svake pameti.
dva pitanja i dva upitnika
kao potvrda
iz razloga dal da ju čitam ili ne
nemam baš neku volju prolaziti kroz to a da bi saznala jel to nečije mišljenje izvana ili iznutra

no ti ionako ne znaš normalno komunicirati
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 20.11.2016., 03:01   #55
Počivali u miru Božjemu. Sramota da ih se sjeti u jednom danu u godini.
Revenger20 is offline  
Old 16.11.2017., 00:29   #56
Quote:
U Splitu otvoren Tjedan sjećanja na Vukovar i Škabrnju: 'S nama su se zajedno borili i pripadnici srpske nacionalne manjine, ali od Pupovca ne mogu doć' na red kazati što misle o Hrvatskoj'
http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...le-o-hrvatskoj
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Old 16.11.2017., 00:29   #57
Quote:
U Splitu otvoren Tjedan sjećanja na Vukovar i Škabrnju: 'S nama su se zajedno borili i pripadnici srpske nacionalne manjine, ali od Pupovca ne mogu doć' na red kazati što misle o Hrvatskoj'
http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...le-o-hrvatskoj
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Old 16.11.2017., 00:32   #58
Quote:
Dvadeset i šest baklji za 26. obljetnicu pada Vukovara: Jedanaestu godinu zaredom Riječani odali počast gradu-heroju
http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijek...t-gradu-heroju
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Old 16.11.2017., 00:33   #59
Quote:
Bikeri se u dosad najvećem broju zaputili u Vukovar
http://dubrovacki.slobodnadalmacija....tili-u-vukovar
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Old 16.11.2017., 02:37   #60
Ja bih baš volio da ovako lijepo bude i u Vukovaru, da se prozovu izdajnici imenom i grupno, da se mladima pošalje poruka ljubavi i da narod ovacijama dočeka Predjednicu i Premijera !
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.