Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2003., 02:17   #1
posvete

listam nešto stare knjige danas, većinu ih dobih na poklon (što znači da su mi one drage još draže, a onog ostalog smeća se nikad neću moći riješiti) i pažnju mi privukoše baš posvete. rođendani, božići, obljetnice, svaka posveta mi nekako povuče sjećanja, i točno prema posveti se vidi da li je ta osoba pročitala knjigu ili je u panici last minut-a uletjela u knjižnicu i dohvatila prvi naslov razumne cijene...

i dođoh tako do povijesti svijeta, čija prva stranica kaže: "nema ljepšeg zadatka nego što je: omogućiti nekom razvitak, pomoći čovjeku u njegovoj težnji za usponom (iz andrićevih "znakova pored puta")"

wow. apsolutno broj jedan. ne toliko zbog citata i knjige, više zbog tog trenutka, te drage osobe...

no, da ja ovo svedem kraju, zanimaju me vaše posvete (koje ste dobili ili dali, nije bitno) da li su vam otkrile više o darovatelju, knjizi, odnosu...
raspišite se, hoću dojmove, ideje...

c'mon (cinnamon) pipl šta se čeka?
kunigunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 01:13   #2
super tema
samo kad bi se jos sjetila nekog pametnog citata bilo bi bolje

nekad sma pokusavala napisati nest smisleno, da ne budu one oduvjek omrzene: "drago/oj XX od YY"
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 15:24   #3
Nasrecu, imam doma one male shitty knjigice, O prijateljstvu, O ovom O onom i unutra ima sto zgodnih stvari koje chupam po potrebi.
No, svejedno, ako vec ima nesto na sta cu stavljati posvete i citate, uvijek to ispadne nekako interna stvar, nesto osobno, nesto sto je samo izmedju mene i te osobe, tako da ne koristim tudje recenice sto se takvih stvari tice.
+ ne mogu se u ovom trenutku sjetiti ali apsolutno niti jednog ...
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 20:03   #4
Joj, ja imam problema s pisanjem tih posveta. Naime, gotovo nikad ne prepisujem nečije tuđe citate, nego uvijek želim napisati nešto svoje.
I tu obično dođe do problema. Na kraju uvijek pišem romane umjesto posveta - u najboljim slučajevim napišem kratke priče. Nekak nikad ne mogu stati na vrijeme.

Inače jedna od najdražih stvari u poklonjenoj knjizi mi nije bila posveta, nego je jedna moje prijateljica napisala komentar usred knjige koji me uvijek oduševi kad naletim na njega (zapravo je povukla paralelu između radnje knjige i stvarnog života).
blair is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 22:35   #5
Ovo je jako zanimljiva tema! Jedva čekam da vidim što će drugi ljudi napisati.
Ovo su dvije posvete koje sam ja dobila:

Na Sarah Brown's Vegetarian Cookbook, od sestre i frendice:
Draga Agatha,
ova kuharica će ti otkriti nove kombinacije,
puno neobičnije od pizze s bananama!

Objašnjenje: kad smo jednom zajedno radile pizzu ja sam na svoj dio stvarno stavila banane.

Na Orlandu Virginije Woolf, od druge prijateljice:
Dragoj Agathi!
Nek' uživa u svakoj riječi,
kad već slika nema.

Njen stav prema Orlandu je bio malo ironičan - ajde shvati ovo ako možeš.
Agatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2003., 01:49   #6
Ja sam jdnom dobio posvetu na albumu za marke (poštanske). To je bilo u dobu kada sam se još uvijek aktivno bavio filatelijom.

Ipak, najdraža mi je posveta s jedne same po sebi bezvezne knjige koju si mi poklonili roditelji kada sam odlazio na faks.

Ide ovako: Dragi sine, od srca ti želimo da uspiješ u svemu što u životu planiraš. Mama i Tata
Par puta sam u antikvarijatu naletio na knjige na kojima je pisala dirljiva posveta. To bi me redovito jako rastužilo jer ja osobno nikada ne bi mogao takvu knjigu prodati u antikvarijat.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2003., 02:41   #7
Ja sam kad sam zavrsila faks razmisljala sto sam uopce tu naucila.
I onda sam shvatila i napisala na posveti svog diplomskog:
"Hvala svim mojim profesorima sto su me naucili da je neuspjeh u rjesenju bilo kojeg zadatka samo rezultat nedovoljnog broja pokusaja te da su hrabrost, odvaznost i odlucnost utemeljitelji onog najvaznijeg na svijetu: napretka"
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2003., 09:43   #8
Meni je to manje više bezveze, a najposveta koju sam dobila mi je "Jebeš posvetu ako nije autorska"
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2003., 16:49   #9
Ja pamtim dvije slatke:

Knjiga: Prorok
Darovatelj: sestra mi
Tekst: Mojoj sestri da posegne za mudrostima kad joj ponestane vlastitih...

Knjiga: Funky Business
Darovatelj: suprug mi
Tekst: Mom voljenom middle manageru da postane top one!
__________________
I still do care!
Sanjar61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2003., 16:20   #10
jedna djevojka,koja mi je značila više od života,govori o životu kao takvom:
život je prilika,iskoristi je
život je ljepota,divi joj se
život je san,učini ga stvarnim
život je izazov,suoči se s njim
život je ljubav,uživaj je
život je tuga,nadiđi je
život je borba,prihvati je
život je obećanje,ispuni ga
život je sreća,zasluži ju
ŽIVOT JE ŽIVOT,brani ga
 
Odgovori s citatom
Old 17.09.2003., 17:23   #11
Meni je najdrža posveta od moje majke na knjizi 'Whittgenstein i psihoanaliza', - eto bez ikakvog razloga i datum.
Akinetoh blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2003., 23:02   #12
jako volim poklanjati knjige ali posvete mrzim pisati...
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.