Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2011., 10:45   #1
Kako prestati pušiti?

Ovako:

Imam 45 g., i pušim 24 godine 2 i pol kutije na dan. U par pokušaja probao prestajati, nikako. Najviše izdržao 1 dan. Probao sa Nicorette, ništa. Čak sam i dalje pušio dok sam ih žvakao.
Jednostavno ne znam pronaći način kako bi prestao. Ako pokušam odjednom sve sasjeć u korjenu, znam da ću po****t i počet sve terat u p*** m*** radi nervoze. Ne znam...

Ima li tko kakav savjet?
Neka se i jave bivši pušaći sa svojim iskustvima odvikavanja.
Mr. Relentless is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 10:52   #2
https://www.forum.hr/showthread.php?t=591467 možda bi bilo prikladnije da se ovdje javiš
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 11:02   #3
Hvala. Neka moderatori premjeste ili maknu ovu temu.
Mr. Relentless is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 11:14   #4
ako nisi čvrst karakter, tvrdoglav i ako ne vežeš cigare za nekakve događaje poput kave, piva, itd, onda će biti užasno teško.
moj tata je karakter i tvrdoglav i pušio je 4 kutije na dan. sjedio je s kolegom i ovaj kaže- još ove tri cigare i prestajem pušit. na to moj tata kaže vraćajući prvu cigaru iz tek otvorene kutije- tako nikad nećeš prestati. ovako se prestaje: vrati tu cigaru i zgužva punu kutiju. ima već 10 godina od tada. da je posustao, zna da bi ga zahebavali, a on si to ne smije priuštiti, jer je tvrdoglav.
probaj smanjivati tako što ćeš motati duhan. tako je meni uspjelo, ali ne da si namotaš 2 kutije, nego da nosiš sa sobom aparaturu i u svakoj prilici kad ti se puši, a nemaš gdje na miru smotati, nećeš pušiti. a podsvijest ti govori da nisi prestao i da imaš cigare, samo nije prilika. jbg, dok voziš- nije prilika, dok šetaš- nije prilika, kad staneš popričati s nekim- nije prilika... taj test te može koštati 80 kuna najviše, pa ćeš vidjeti da li daje rezultate. ja sam na 6-7 cigara dnevno i to mi odgovara. sve preko toga mi više ne paše.
error_1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 12:47   #5
Neka tema ostane i ovdje. Vjerojatno ima ovdje forumaša koji ne zalaze na onu temu, a svako novo iskustvo ili savjet je poželjno.
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 13:34   #6
Pušio dvije do tri kutije crvenoga Malbora, ali fala Bogu već dvije godine nisam zapalio cigaru. Počeo sam u srednjoj, najviše propušio sa starcima na delu dok smo derali kavu u noćnoj smjeni
Koliko sam bio crn nakon posla dim cigarete je bio svjež zrak
Počeo sam linearno smanjivati cigarete i toga sam se držao i nakon tri i pol mjeseca sam ih odbacio. Vuklo me ali sam uvijek nešto radio po vrtu tako da zaboravim na cigare. Mic po mic i više ne duvanim
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 13:56   #7
Problem je uvijek u tome što ti treba sve više i više dnevno da bi postigao isti učinak na mozak. Mozak se sve više i više prilagođava i stvara rezistenciju na nikotin.

U početku se sjeti toga da ako duže ne pušiš, jednom kad opet zapališ, imat će jači učinak. Stoga što dulje ne pušiš bolji će bit efekt kad se odlučiš zapalit.
Onda samo produljuj to vrijeme.

U međuvremenu nađi drugu ovisnost koja ne košta po zdravlje, seks npr. Jednog dana ti cigare budu počele smrdit kad si skroz skreneš misli s toga.
Futhark is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 14:01   #8
Quote:
error_1205 kaže: Pogledaj post
...
probaj smanjivati tako što ćeš motati duhan. tako je meni uspjelo, ali ne da si namotaš 2 kutije, nego da nosiš sa sobom aparaturu i u svakoj prilici kad ti se puši, a nemaš gdje na miru smotati, nećeš pušiti. a podsvijest ti govori da nisi prestao i da imaš cigare, samo nije prilika. jbg, dok voziš- nije prilika, dok šetaš- nije prilika, kad staneš popričati s nekim- nije prilika... taj test te može koštati 80 kuna najviše, pa ćeš vidjeti da li daje rezultate. ja sam na 6-7 cigara dnevno i to mi odgovara. sve preko toga mi više ne paše.
ovo je jako dobar savjet koji će ti ako ga provedeš dati psihičku sigurnost u sebe da eto TI MOŽEŠ NAPRAVITI KAJ SI ODLUČIO. a ima i hipnoza za one slabijeg karaktera
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 15:48   #9
Quote:
error_1205 kaže: Pogledaj post
probaj smanjivati tako što ćeš motati duhan. tako je meni uspjelo, ali ne da si namotaš 2 kutije, nego da nosiš sa sobom aparaturu i u svakoj prilici kad ti se puši, a nemaš gdje na miru smotati, nećeš pušiti. a podsvijest ti govori da nisi prestao i da imaš cigare, samo nije prilika. jbg, dok voziš- nije prilika, dok šetaš- nije prilika, kad staneš popričati s nekim- nije prilika... taj test te može koštati 80 kuna najviše, pa ćeš vidjeti da li daje rezultate. ja sam na 6-7 cigara dnevno i to mi odgovara. sve preko toga mi više ne paše.
Probao sam i to, nejde. Ispalo je da svake 2-3 minute idem motati cigaretu, i to mi je dopizdilo. Na kraju sam bacio duhan i išao si kupiti cigarete.
Mr. Relentless is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 16:25   #10
Quote:
Mr. Relentless kaže: Pogledaj post
Probao sam i to, nejde. Ispalo je da svake 2-3 minute idem motati cigaretu, i to mi je dopizdilo. Na kraju sam bacio duhan i išao si kupiti cigarete.
Hipnoza je štetna , odjebi to. Mozes doboti posthipnotičku sugestiju, čak i nehotice od hipnotizera, tipa da stalno podrigneš kad prođe crveni auto..ima tu svašta, nemoj tome vjerovat. Hipnoza je na podsvjesnom nivou, ne zelis valjda "podsvjesno živjeti" ?

Mozda bi bilo dobro ako se bojis da ćeš sve terat u p..m.. maknut se nekamo na određeno vrijeme gdje si sam i gdje možes psovat do mile volje.
Nessadha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 13:30   #11
evo jednog bivseg pusaca...to sam ja
pokusavao sam ostaviti i pricao sam okolo..to je bilo pogresno... svaki sljedeci put su se svi opet zezali na moj racun..
bilo je tu sadam dana.. pa mjesec...pa tri mjeseca... i onda sam svaki put rekao..ajde samo jednu zapali..nije to nista.. i eto opet ispocetka..
jednom sam izgurao 9 mjeseci.. i onda bio na nekom tulumu a tamo kostarikanka (nesto ko havana al jos bolje)... i opet isponova..
i jednom sam donio odluku..prestanak na novu godinu... i od tada je vise od 8g... sad se pitam zasto sam uopce pocinjao pusiti..
bilo je kriza..znao sam ju namirisati na 30m (pogotovo zimi)..danas mi cigarete smrde kao i osobe koje ih puse..izbjegavam ih kao i mjesta gdje se pusi..
nekad uzmem cigaretu od nekog pusaca i stavim je pod nos da malo pomirisem ali to je nekoliko puta godisnje..
bijelci su poubijali indijance ali im se ovi jos uvijek svete
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 15:45   #12
Čini mi se da ću na hipnozu, meni se čini.... :-)
Kao što sam napisao u prvom postu... bez nje nikuda. I imam osjećaj da je to izmaklo granicama normale.
Primjer:

- Kosim kosilicom doma travu (fajn komad grunta), i naravno, čik u zubima.
- Odem u teretanu, - PREKINEM VJEŽBANJE da bih išao van zapaliti cigaretu, i nakon popušene cigarete vraćam se ponovo na vježbanje.
- Tuširam se doma, na pola izađem ispod tuša, idem popušiti, vratim se pod tuš...

Ima tu još dosta primjera gdje mi je cigareta prioritet, ali ovo graniči već sa.... ne znam kak bi to opisal.
U biti od 0-24h, cigareta mi nije u rukama samo kad spavam... a i to ima svoje... i po noći se znam probuditi samo da idem čvenkati.
Vrlo, vrlo zabrinjavajuće...
Mr. Relentless is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 16:11   #13
Eh, eh... Glavna fora kod prestanka pušenja jest u tome da više ne zapališ. Ozbiljno. Izbij si iz glave da je to uopće opcija. Teško ti je, živčan si, trpiš, ali nije rješenje zapaliti, nego se strpiš i istrpiš. Jednostavno počneš tako razmišljati - ni pod koju cijenu ne smiješ zapaliti. Radije ćeš bit mjesec dana bolestan, ali preboljet ćeš. Meni je bilo uistinu gadno, a osim psihološke ovisnosti prala me i fizička - blijedilo, znojenje, drhtavica, tlak... pogotovo ujutro, nikako se nisam uspijevao razbuditi, sklapale su mi se oči na poslu. Hvala Bogu, tu su bile Nikorete koje su me spasile od tih simptoma.

O Nikoretama sam naučio ovo:

1. nisu zamjena za pošenje, samo pomažu protiv apstinencijske krize i tjelesnih simptoma u prvom mjesecu.
2. preodvratne su da bi ih se cijele žvakalo - dovoljno je uzeti četvrtinu i staviti pod jezik.
3. ne pomažu da čovjek prestane pušiti, ali pomažu kad prestane.

U svakom slučaju, samo baci odmah sve cigarete i počni razmišljati kao da jednostavno ne postoje, koliko god da ti je teško, pušenje nije uopće opcija - shvati to kao da si bolestan, i da moraš neko vrijeme "odležati". Sve je u glavi, ali dok ja nisam tako postavio stvari, nisam prestao pušiti. Sad već 7 godina ne pušim i znam da nikada više neću zapaliti, i znaš što? Super je!
__________________
Your so-called kung-fu... is really... quite pathetic.
Kobayagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 16:18   #14
Ako nemaš volju ne vrijedi ti ni pokušavati.
Ja sam otvorio temu prije tri mjeseca , kada sam prestao. Koja kila gore, ali ništa strašno.

Samo treba imati DOOOBRU volju i sve ostalo ide lako (nakon 100-tinjak dana ne treba ti ni kada povučeš mulj).
__________________
kulena,tambura i vina - i sve mi štima...
MAX SLAVONIJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 16:47   #15
Kobayagi - POTPISUJEM!
Baciti, napraviti u glavi klik, i jednostavno se odlučiti. Nema druge.
Mr. Relentless is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 18:25   #16
Ja niti ne želim prestati pušiti,jer pola kutije dnevno nije puno,a i zasad nemam namjeru prestati.
Cruces is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 18:46   #17
ja sam prestal pušit na jako jednostavan način... rekoh sebi dosta trovanja s cigaretama i tak je počelo... sve je stvar koliko se ima snage i odlučnosti... upravo se na odvikavanju od nikotina, vidi tko je muško... stvarno treba biti jak u glavi, da se riješi te gadne ovisnosti... a kak su većina slabići, nije ni čudo kaj je tak teško prestat pušit... inače sam pušil nekih deset godina, tak da netko ne bi pomislil da mi je baš tak lako bilo prestat... sjeban je to osjećaj, kad usfali dim...
__________________
We are only limited in life by the limitations, we set upon ourselves
Dega76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 19:46   #18
Ja sam probavao, probavao... Uspio skoro pola godine ne zapalit. U to vrijeme mirišalo mi je na kilometar kad je netko pušio. Ma reko ko ga jebe, karakter sam ja. Onda sam se naroljao ko svinja jednu srijedu, sljedeće jutro probudio sam se s kutijom stoše u džepu. Pristavio si kavu, pripalio pljugu i to je bilo to...

Prestat ću, mislim, tek kad mi dijagnosticiraju neku rakčinu. Jebiga
__________________
"You're a trophy wife? What contest in hell did I win?" -Frank Barone
Majk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 20:36   #19
počeo si pušiti da bi se prikazao frajerom , sad budi frajer i prestani

kako , uzmeš i prestaneš
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 14:57   #20
Quote:
Mayki kaže: Pogledaj post
Ja sam probavao, probavao... Uspio skoro pola godine ne zapalit. U to vrijeme mirišalo mi je na kilometar kad je netko pušio. Ma reko ko ga jebe, karakter sam ja. Onda sam se naroljao ko svinja jednu srijedu, sljedeće jutro probudio sam se s kutijom stoše u džepu. Pristavio si kavu, pripalio pljugu i to je bilo to...


pušit je guštanje, šta je je.
ne želiš valjda bit nervozan ko ovi nepušači? ja nisam vidio opuštenog nepušača u životu. svi napeti ko struna.
Hej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger