Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2007., 19:01   #1
Otkaz - Q&A

Imam ugovor o radu na određeno vrijeme koji mi firma želi produljiti na neodređeno. S obzirom da ne želim više tamo raditi, a iz nekih privatnih razloga do jeseni bi bila kod kuće, zanima me da li imam pravo na novčanu naknadu ukoliko ne potpišem ugovor. Odnosno, kako ovi na Zavodu za zapošljavanje znaju tko nije potpisao?
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 20:21   #2
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Imam ugovor o radu na određeno vrijeme koji mi firma želi produljiti na neodređeno. S obzirom da ne želim više tamo raditi, a iz nekih privatnih razloga do jeseni bi bila kod kuće, zanima me da li imam pravo na novčanu naknadu ukoliko ne potpišem ugovor. Odnosno, kako ovi na Zavodu za zapošljavanje znaju tko nije potpisao?
nikako neznaju...
istekao ti je ugovor na određeno i gotovo.....
no postoji mogućnost da te ta firma zajebe...
recimo na burzi traže tvoj profil, i burza te pošalje ko kandidata, a ti sad odbi ak imaš muda....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 20:41   #3
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Imam ugovor o radu na određeno vrijeme koji mi firma želi produljiti na neodređeno. S obzirom da ne želim više tamo raditi, a iz nekih privatnih razloga do jeseni bi bila kod kuće, zanima me da li imam pravo na novčanu naknadu ukoliko ne potpišem ugovor. Odnosno, kako ovi na Zavodu za zapošljavanje znaju tko nije potpisao?
Ne, istekom ugovora ti ne moraš produžiti Ugovor u koliko ne želiš.
Zavod za zapošljavanje neće znati osim ako im ti ili tvoj poslodavac ne kažete da nisi htjela obnoviti novi ugovor.

No ne mogu prešutjeti, pa ću iznijeti svoje mišljenje. Zbog takvog razmišljanja sam veliki pobornik ukidanja tih naknada zbog nezaposlenosti na Zavodu.Sad će mi netko reći ali ima tamo i ljudi koji stvarno žele raditi ali ne mogu dobiti posao zbog godina, jer nemaju iskustvo,stručnu spremu....
Da ima, ali ima i onih koji ne žele raditi, pa im je naknada na Zavodu dodatni prihod uz par sati na crnjaka čisto solidna mjesečna zarada.
Uf da mi je samo 5 min vlasti, za 30 dana bih smanjio broj nezaposlenih na burzi i završio tu priču o 200.000 radnih mjesta
__________________
Uzalud vam trud svirači....
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 20:45   #4
Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post
Ne, istekom ugovora ti ne moraš produžiti Ugovor u koliko ne želiš.
Zavod za zapošljavanje neće znati osim ako im ti ili tvoj poslodavac ne kažete da nisi htjela obnoviti novi ugovor.

No ne mogu prešutjeti, pa ću iznijeti svoje mišljenje. Zbog takvog razmišljanja sam veliki pobornik ukidanja tih naknada zbog nezaposlenosti na Zavodu.Sad će mi netko reći ali ima tamo i ljudi koji stvarno žele raditi ali ne mogu dobiti posao zbog godina, jer nemaju iskustvo,stručnu spremu....
Da ima, ali ima i onih koji ne žele raditi, pa im je naknada na Zavodu dodatni prihod uz par sati na crnjaka čisto solidna mjesečna zarada.
Uf da mi je samo 5 min vlasti, za 30 dana bih smanjio broj nezaposlenih na burzi i završio tu priču o 200.000 radnih mjesta
samo da pitam nešto...
ako firma nakon mjesec dana ponovo traži radnika na to mjesto, nije li onda dotični automastki poslan od zavoda na razgovor za posao? ili firma isključivo traži baš njega?
pa nek onda odbije ako smije....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 20:47   #5
Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post
Ne, istekom ugovora ti ne moraš produžiti Ugovor u koliko ne želiš.
Zavod za zapošljavanje neće znati osim ako im ti ili tvoj poslodavac ne kažete da nisi htjela obnoviti novi ugovor.

No ne mogu prešutjeti, pa ću iznijeti svoje mišljenje. Zbog takvog razmišljanja sam veliki pobornik ukidanja tih naknada zbog nezaposlenosti na Zavodu.Sad će mi netko reći ali ima tamo i ljudi koji stvarno žele raditi ali ne mogu dobiti posao zbog godina, jer nemaju iskustvo,stručnu spremu....
Da ima, ali ima i onih koji ne žele raditi, pa im je naknada na Zavodu dodatni prihod uz par sati na crnjaka čisto solidna mjesečna zarada.
Uf da mi je samo 5 min vlasti, za 30 dana bih smanjio broj nezaposlenih na burzi i završio tu priču o 200.000 radnih mjesta
Ma ja sam ti majka jako malog djeteta, a u firmi u kojoj sada radim (još sam na porodiljnom) sam doživljavala veliki mobing i čak i oboljela. Međutim, dobra sam radnica pa me žele zadržati. Naknada za nezaposlene mi treba isključivo zbog malog djeteta koje nema preko ljeta tko paziti. Od jeseni startam s novim poslom. S obzirom da sam fakultetski obrazovana, mislim da se iz moje plaće puno izdvajalo među ostalim i za naknade, pa se ne osjećam da dobivam nešto što mi ne pripada.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 20:48   #6
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Imam ugovor o radu na određeno vrijeme koji mi firma želi produljiti na neodređeno. S obzirom da ne želim više tamo raditi, a iz nekih privatnih razloga do jeseni bi bila kod kuće, zanima me da li imam pravo na novčanu naknadu ukoliko ne potpišem ugovor. Odnosno, kako ovi na Zavodu za zapošljavanje znaju tko nije potpisao?
vrlo vjerojatno da će javit na burzu iz firme da nisi htjela produžit tako ako te pitaju u firmi zakaj nećeš potpisat a ti slaži da ti je ponuđen puno bolji posao i to je to. A kad te s burze pošalju negdje tj daju ti neke firme da nazoveš samo se odazovi na razgovor reda radi da ne gubiš naknadu
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 20:51   #7
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
vrlo vjerojatno da će javit na burzu iz firme da nisi htjela produžit tako ako te pitaju u firmi zakaj nećeš potpisat a ti slaži da ti je ponuđen puno bolji posao i to je to. A kad te s burze pošalju negdje tj daju ti neke firme da nazoveš samo se odazovi na razgovor reda radi da ne gubiš naknadu
lumpenproleterijat opet ima savjete o neradu.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 20:52   #8
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Ma ja sam ti majka jako malog djeteta, a u firmi u kojoj sada radim (još sam na porodiljnom) sam doživljavala veliki mobing i čak i oboljela. Međutim, dobra sam radnica pa me žele zadržati. Naknada za nezaposlene mi treba isključivo zbog malog djeteta koje nema preko ljeta tko paziti. Od jeseni startam s novim poslom. S obzirom da sam fakultetski obrazovana, mislim da se iz moje plaće puno izdvajalo među ostalim i za naknade, pa se ne osjećam da dobivam nešto što mi ne pripada.
pa podpiši ugovor i produži bolovanje do mjeseca rujna a onda prijeđi u drugu firmu...
kaj će ti burza u tom slučaju?
bar bih ja tak predložio mojoj ženi da je mobbing u pitanju....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 20:58   #9
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
pa podpiši ugovor i produži bolovanje do mjeseca rujna a onda prijeđi u drugu firmu...
kaj će ti burza u tom slučaju?
bar bih ja tak predložio mojoj ženi da je mobbing u pitanju....
Slažem se s ovim.
Kad je već tako kako kažeš (djete,bolovanje,mobing i sl.) onda produlji bolovanje, pa na jesen pređi na taj drugi posao na koji i planiraš preći.Pa ne vjerujem da ti je naknada za bolovanju manja od naknade na Zavodu za zapošljavanje.
__________________
Uzalud vam trud svirači....
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 21:00   #10
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
pa podpiši ugovor i produži bolovanje do mjeseca rujna a onda prijeđi u drugu firmu...
kaj će ti burza u tom slučaju?
bar bih ja tak predložio mojoj ženi da je mobbing u pitanju....
Na temelju čega da idem na bolovanje? Porodiljni mi traje do 1.7. Dakle, krast ću državu 2 mjeseca, do 1.9. Onda idem na drugi posao. Plaća od supruga pokriva život, a naknada sa zavoda ratu kredita. Eto.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 21:01   #11
Da, a ugovor bi trebala produžiti 28.6. Tako da ne mogu muljati bolovanje.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 21:02   #12
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
samo da pitam nešto...
ako firma nakon mjesec dana ponovo traži radnika na to mjesto, nije li onda dotični automastki poslan od zavoda na razgovor za posao? ili firma isključivo traži baš njega?
pa nek onda odbije ako smije....
Sve zavisi kod kojeg referenta će doći zahtjev njezine firme. No može se dogoditi da zahtjev dođe baš kod referenta koji je vodi u evidenciji nezaposlenih pa je pošalje na razgovor kod iste te firme. Isto tako se može dogoditi da iz čiste zlobe netko iz firme javi na Zavod da je odbila potpisati produženje ugovora.
__________________
Uzalud vam trud svirači....
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 21:04   #13
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Da, a ugovor bi trebala produžiti 28.6. Tako da ne mogu muljati bolovanje.
Pa vidi sa svojim liječnikom ili liječnicom da ti drže daljenje bolovanje (kralježnica,išijalgija,...).Produžiš Ugovor i nastaviš biti na bolovanju, a ond adaš otkaz u jesen jer si rekla da imaš osiguran drugi posao.
__________________
Uzalud vam trud svirači....
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 21:06   #14
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Da, a ugovor bi trebala produžiti 28.6. Tako da ne mogu muljati bolovanje.
prvo porodiljni, drugo mobing...
ak si živjela pod mobingom i od toga si oboljela onda si valjda pod nekim stresom..
ak ne lažeš onda nevidim razloga da nedobiješ produljenje rodiljnog ili bolovanja još ta dva mjeseca...
plus toga djeca se u toj dobi lako prehlade ili neki bog.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 21:08   #15
Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post
Sve zavisi kod kojeg referenta će doći zahtjev njezine firme. No može se dogoditi da zahtjev dođe baš kod referenta koji je vodi u evidenciji nezaposlenih pa je pošalje na razgovor kod iste te firme. Isto tako se može dogoditi da iz čiste zlobe netko iz firme javi na Zavod da je odbila potpisati produženje ugovora.
koliko je meni poznato, a dobro mi je poznato, postoje neke novine u radu zavoda..
između ostaloga i to da imaju umrežena računala i neke software gore... tak da zahtjev se ziher nje kači...
a usput neznam baš kak je život na burzi danas lagan... stalno psikaraju nekakva sranja i pohađaju nekakva predavanja........
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 21:12   #16
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
koliko je meni poznato, a dobro mi je poznato, postoje neke novine u radu zavoda..
između ostaloga i to da imaju umrežena računala i neke software gore... tak da zahtjev se ziher nje kači...
a usput neznam baš kak je život na burzi danas lagan... stalno psikaraju nekakva sranja i pohađaju nekakva predavanja........
Ma kažem ti ja da mi je samo 5 min vlasti, za 30 dana bih ja ispuno obećanje i HDZ-a i SDP-a..... i sa burze skinuo 200.000 nezaposlenih
__________________
Uzalud vam trud svirači....
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 21:14   #17
Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post
Ma kažem ti ja da mi je samo 5 min vlasti, za 30 dana bih ja ispuno obećanje i HDZ-a i SDP-a..... i sa burze skinuo 200.000 nezaposlenih
nisi jedini po tom pitanju....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 21:14   #18
Mislim da ću probati dogovoriti s poslodavcem da ne produži ugovor. Tak bum čista i nebum se morala skrivati po gradu jer sam kao na bolovanju. Hvala na savjetima.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 21:16   #19
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Mislim da ću probati dogovoriti s poslodavcem da ne produži ugovor. Tak bum čista i nebum se morala skrivati po gradu jer sam kao na bolovanju. Hvala na savjetima.
pa po meni tek onda nisi čista, al tvoj probljem...
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 21:25   #20
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Imam ugovor o radu na određeno vrijeme koji mi firma želi produljiti na neodređeno. S obzirom da ne želim više tamo raditi, a iz nekih privatnih razloga do jeseni bi bila kod kuće, zanima me da li imam pravo na novčanu naknadu ukoliko ne potpišem ugovor. Odnosno, kako ovi na Zavodu za zapošljavanje znaju tko nije potpisao?
Oprosti, ali nisi fer. Uzimala bi lovu na dva mjesta. Da li znaš uopće da jako malo firmi ima koje daju ugovor za stalno. Ljudi jedva čekaju da dobiju posao pa makar i na mjesec dana, a da ne govorimo za stalno. A tebi to nije dosta i želiš još i nećeš raditi. Mislim da ti netreba dati nikakav posao i da radiš u mojoj trgovini dao bih ti otkaz to je sigurno, kao što bih i tvom referentu u burzi poslao napomenuo tvojim sklonostima, a i u centar za skrb, te poreznu da se usklade sva tvoja primanja.
Slažem se i s postom "da je meni vlast". Također bih ukinuo sve te povlastice neradnicima, jer mi koji radimo debelo izdvajamo za neradnike i onda i mi manje imamo, jer trebamo nadoknaditi njihovo ležanje kod kuće.
Mr.Ex.Boss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.