Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2012., 12:52   #201
pliz pliz jel se igdje ikako možde studirati psihologija uz rad??pa makar Bosna, Srbija, Slovenija, pod uvjetom da bude priznato..kako da uopće znam da li će nešto biti priznato? (našla sam jedan faks u Srbiji ali ne znam koliko će mi zaista vrijediti u hrv). heeelp
brihana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 15:13   #202
Pozdrav

Zanima me koja je razlika između redovnih i izvanrednih studenata?
Do danas sam mislio da su izvanredni ista stvar kao i redovni samo što plaćaju participaciju, ali izgleda da to nije tako. U čemu je sve razlika? Vidio sam da se čak ni predavanja ne održavaju na istim mjestim! više mi ništa nije jasno hah

Jako mi je bitno pa ako nekom nije teško da mi lijepo sve objasni :/

Hvala
BodlovicMarino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 18:12   #203
mene zanima isto to + mogućnost rada uz vanredno studiranje. koliko je to izvedivo? molimo pomoć
no name chic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 04:26   #204
Question Može li seeee ??( f*ng bolonja :),možel' se studirati engleski vanredno ?

Prije svega,pozdrav ekipi na Forumu !
Već dugo pokušavam saznati postoji li ikakva opcija studiranja engleskog jezika u Hrvatskoj u statusu vanrednog studenta ? Kakvo je stanje s privatnim fakultetima po tom pitanju (mada mi ta opcija nije baš previše draga ).
I još jedno pitanje : ima li možda netko tko bi mi mogao reći kako funkcionira distance learning za engl. i književnost ?
Help,please
charlize99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 18:53   #205
Question Izvanredno studiranje na Ekonomskom fakultetu u Osijeku!!

Lijep pozdrav!

Molim Vas da mi kažete mogu li upisati prvu izvanrednu godinu preddiplomskog studija poduzetništva na Ekonomskom fakultetu u Osijeku s time da (nakon pune uplaćene participacije) učim iz vlastitog doma i zaobilazim sve stvari osim polaganja ispita koje dogovorim?
Inače, malo sam stariji i nebih upisivao redovno nego ovako pa Vas i molim za tu prevažnu pomoć.
Sve bih odrađivao kod kuće, a na faks dolazio samo davati ispite pa je li to moguće?

Zahvaljujem!
Vekili008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 17:27   #206
Izvanredni studij

Pozdrav svim forumašima prije svega!

Daklem, imam jedno pitanjce. Trenutno se nalazim u stalnom radnom odnosu (znaci klasicno radno vrijeme: pon-pet; od 8-16 ).
Sada, pošto nemam završeni faks, a bit će mi potreban ukoliko cu htjeti dalje napredovati , razmisljao sam o upisivanju istog. (smjer IT)

Sada, moje pitanje glasi: Postoji li (realno) kakav PRIVATAN IT studij, izvandredni naravno, koji bi se mogao studirati uz ovakvo radno vrijeme (s tim da se ne izostajem s posla).. ?

Unaprijed hvala!
lp, Ivan
stereomcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 18:31   #207
Izvanredno studiranje?

Zanima me dali PMF nudi mogućnost izvanrednog studiranja za bilo koji smjer?

Najviše me zanima za smjer Biologija i Kemija(u Splitu su zajedno) ili odvojedno ja mislim da su u Zg.

I dali postoji ikoji fakultet koji nudi smjer Biologija i Kemija da ima mogućnost izvanrednog studiranja?
Spir1t is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 18:35   #208
Quote:
Spir1t kaže: Pogledaj post
Zanima me dali PMF nudi mogućnost izvanrednog studiranja za bilo koji smjer?

Najviše me zanima za smjer Biologija i Kemija(u Splitu su zajedno) ili odvojedno ja mislim da su u Zg.

I dali postoji ikoji fakultet koji nudi smjer Biologija i Kemija da ima mogućnost izvanrednog studiranja?
Ne postoji i zbog sadržaja studija nije izvedivo.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 18:44   #209
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Ne postoji i zbog sadržaja studija nije izvedivo.
Shvaćam ja da se na neke predmete mora doći kao praktikum i praksa..

Ali zar nepostoji neka opcija da se kao izvanredno upiše ali da je kao obveza da se dođe na satove prakse i svega drugog što je obavezno kao na sve što nije teorija i gdje netreba prisustvovat? Jel to mi nebi bio problem.
Spir1t is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 19:00   #210
Quote:
Spir1t kaže: Pogledaj post
Shvaćam ja da se na neke predmete mora doći kao praktikum i praksa..

Ali zar nepostoji neka opcija da se kao izvanredno upiše ali da je kao obveza da se dođe na satove prakse i svega drugog što je obavezno kao na sve što nije teorija i gdje netreba prisustvovat? Jel to mi nebi bio problem.
Toga što je iz praktičnih razloga obavezno na takvom studiju ima PUNO, najmanje 8 sati tjedno a u većini semestara i znatno više. Ni laboratorijske vježbe ni praksu u školi (kombinirani studij biologije i kemije je uvijek nastavnički!) u pravilu nije moguće organizirati u kasnim popodnevnim satima da stižeš iza posla. Zato koliko znam takvog izvanrednog studija nikad i nije bilo i nije u planu, kao što ga nema ni na drugim fakultetima prirodoslovnog područja.

Inače, svi vi koje zanima koji sve izvanredni studiji postoje, odite na https://www.postani-student.hr/Ucilista/Nositelji.aspx , pod "Dio naziva studijskoga programa:" upišite izvanredni, kliknite Traži i dobit ćete popis svih izvanrednih studija koji trenutačno postoje u Hrvatskoj. Što nije na tom popisu, za sada ne postoji i možete se jedino raspitati na konkretnom fakultetu koliko toleriraju izostanke redovnim studentima u posebnim životnim okolnostima (u pravilu ih nije puno briga).
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 14:38   #211
bok!
zanima me koliko dođe godina na izvanrednom studiju poslovne ekonomije u zagrebu!
hvala!
Anssi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 16:34   #212
dal netko mozda zna kako se placanja skolarina na ekonomskom fakultetu u rijeci smjer poduzetnistvo?
molim vas da mi netko to malo pojasni..
nije mi jasno dal ja moram tamo uplatit te novce ili kako? :S
majaa02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 19:58   #213
Štreberica, puno hvala na ovom linku! Odlina stvar!

Btw, nisam ni znala da ima izvanredni studij knjižničarstva u Os. Ali tamo je sigurno prevelika gužva
Kamykaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 18:03   #214
Quote:
charlize99 kaže: Pogledaj post
Već dugo pokušavam saznati postoji li ikakva opcija studiranja engleskog jezika u Hrvatskoj u statusu vanrednog studenta ? Kakvo je stanje s privatnim fakultetima po tom pitanju (mada mi ta opcija nije baš previše draga ).
I još jedno pitanje : ima li možda netko tko bi mi mogao reći kako funkcionira distance learning za engl. i književnost ?
Help,please
Ja imam isti problem pa kopam po netu: evo sto sam za sad nasla a moze se studirati iz RH - http://www.londoninternational.ac.uk...certhe-english ima i opcija gdje je english major a minor filozofija, teologija ili neki IT.
Priznata je diploma - naravno a ispite odrzava British council. Malo je skupo ali ne kao privarna sveucilista kod nas. Drugo za sada kod nas ili u susjedstvu nisam nasla.
nananorma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 11:57   #215
Pozdrav ekipa... trebala bi malu pomoć, ovako... upisala sam 2004 kao redovan student Poljoprivredni fakultet u Osijeku - stručni studij.... Naravno,kao zadnja generacija po starom programu to se malo oteglo te sam diplomirala ove godine u 3mj. Apsolventsko mi je isteklo 2009 i od onda se vodim kao vanredni student. Nakon obrane diplomskog, u referadi mi govore da moram platiti školovanje cca 19 800kn što je meni previiše jer ne bježim od plačanja VANREDNIH GODINA PO ISTEKU APSOLVENTSKOG no meni računaju ispite po bodovima kao po bolonji. jel ima tko kakvih informacija o čemu se tu radi, ili slična iskustva... lijepi pozdrav !
diva iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 11:25   #216
Question izvanredni studij-stara bolonja

pozdrav!
da li nekto možda zna koliko dugo mogu studirati izvanredni studenti koji studiraju po programu ''stara bolonja'' tj.''prva generacija bolonje''?
tražia san nešto po pravilniku na faksu i tamo san naša rečenicu:
''Redoviti student koji sam plaća studij, kao i izvanredni student, može studirati najviše dvostruko dulje od propisanog vremena trajanja studija, uz plaćanje troškova studija. ''
e sad..nigdi ne piše koliko je to vrime studiranja...aj ako neko zna bilo kakvu informaciju neka ne bude lin pa nek ju napiše..
hvala
Bocaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 13:13   #217
pozdrav izvanredni studenti imam pitanje vezano uz zdravstveno - pise mi na iskaznici da mi vrijedi jos do polovice devetog mjeseca, prije dvije godine sam se prebacio s red na izv zbog posla i slicno, ali nastavio sam normalo studij ipak (bez radnog odnosa). zanima me sto trebam sad kad "izgubim" zdravstveno? mogu li i dalje biti osiguran preko roditelja ili moram ici na zavod? ne mogu nikako ici svaki mjesec na zavod jer studiram jako daleko od kuce. ili jednostavno mogu uplacivati 80 kuna na mjesec (putem trajnog naloga) u slucaju da ne mogu vise biti preko rodoitelja? kako vi to imate sredeno? hvala
maro_roro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 13:38   #218
Quote:
maro_roro kaže: Pogledaj post
pozdrav izvanredni studenti imam pitanje vezano uz zdravstveno - pise mi na iskaznici da mi vrijedi jos do polovice devetog mjeseca, prije dvije godine sam se prebacio s red na izv zbog posla i slicno, ali nastavio sam normalo studij ipak (bez radnog odnosa). zanima me sto trebam sad kad "izgubim" zdravstveno? mogu li i dalje biti osiguran preko roditelja ili moram ici na zavod? ne mogu nikako ici svaki mjesec na zavod jer studiram jako daleko od kuce. ili jednostavno mogu uplacivati 80 kuna na mjesec (putem trajnog naloga) u slucaju da ne mogu vise biti preko rodoitelja? kako vi to imate sredeno? hvala
pa ti uopce nemas zdravstveno, to sto ti iskaznica vrijedi do polovice devetog ne znaci nista ako se nisi prijavio na zavod u roku od 30 dana nakon sto si se prebacio sa redovnog na izvanredni studij.sad bi se trebao zaposliti da te netko prijavi, bar na par dana, i nakon toga se prijaviti na zavod da budes preko njih osiguran, drugacije ne ide.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 14:33   #219
ovisi koliko traje smjer koji si upisa, 3 godine, 4 ili 5, valjda znas koliko semestara imas za odslusat.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 02:21   #220
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
pa ti uopce nemas zdravstveno, to sto ti iskaznica vrijedi do polovice devetog ne znaci nista ako se nisi prijavio na zavod u roku od 30 dana nakon sto si se prebacio sa redovnog na izvanredni studij.sad bi se trebao zaposliti da te netko prijavi, bar na par dana, i nakon toga se prijaviti na zavod da budes preko njih osiguran, drugacije ne ide.
gnjavez, kako mislis - nemam zdravstveno? isao sam normalno doktoru i mojem roditelju je s tekuceg islo godisnje cini mi se svaki mjesec po 80 kn dolje ili tako slicno za osnovno plus 600 kn godisnje za dopunsko...e sad, ne znam vrijedi li tako sve do kraja mog skolovanja, s obzirom na to da cu produziti, tj. necu biti gotov jos godinu i pol? a ne mogu ici na zavod svaki mjesec jer mi je put preskup, znaci ako mi roditelji zele i mogu uplacivati na osnovu toga i dalje je ok sto se mene tice, samo ne znam kako je to regulirano ima li ko u toj situaciji, izvanredni studij sa sad vec punih 26 godina, bez prijave i odlazaka na zavod?

edit: nisam isao prijavit se na zavoid, imao sam samo odjavu s red studija i prikjavu reko roditelja, mislim pise datum kad je promijenjeno, al ne pise do kad vrijedi.

Zadnje uređivanje maro_roro : 05.09.2012. at 02:31.
maro_roro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:47.