Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2013., 10:33   #1001
Za razdoblje 18.6-30.6.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 10:55   #1002
ja kad sam prije išao Bluline i Jadrolinija su imali u lipu iste cijene
jel vozi još Snav preko?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 13:38   #1003
Vidjela sam u st da vozi,ali niaam gledala di vozi
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 14:06   #1004
Ovisi koja mjesta gledate.

Ja obicno uzmem krevet u cetverokrevetnoj kabini. Cijena (za visoku sezonu, ne sjecam se za nisku) - Blue Line: 70 eura, SNAV 70 eura, Jadrolinija 76 eura.

Obicno idem Jadrolinijom. Krece po ure kasnije, stize po ure ranije. Uvijek sam dosad bio zadovoljan. SNAV je od ovog ljeta uveo (ogromni) trjekt, dakle nema vise onih brzih, cetverosatnih linija.

I Ancona nije ruzna, samo je dosadna i bezlicna. U blizini Ancone ima super plaza (Iza Conero 'poluotoka') - Sassi Neri i Due Sorelle (guglajte). Dosta su blizu, moze se odradit i jednodnevni izlet iz Ancone
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 12:47   #1005
Pozdrav svima!
Trebam pomoć; moram u Italiju, odnosno u Udine, i sada kako doći do tamo najjednostavnije i najjeftinije?
Svaki savjet i preporuka je dobrodošla, hvala!
__________________
"Moja domovina je Zemlja,a religija ljubav..."
BlackBoy :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 15:13   #1006
Quote:
BlackBoy :) kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Trebam pomoć; moram u Italiju, odnosno u Udine, i sada kako doći do tamo najjednostavnije i najjeftinije?
Svaki savjet i preporuka je dobrodošla, hvala!
Odakle si?
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 16:03   #1007
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Odakle si?
Zagreb!
__________________
"Moja domovina je Zemlja,a religija ljubav..."
BlackBoy :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 16:38   #1008
Quote:
BlackBoy :) kaže: Pogledaj post
Zagreb!
Avionska veza bi mogla biti prekomplicirana.

Po meni: busom do Rijeke, pa Rijeka - Trst autobus (ide na dnevnoj bazi - Autotrans, vozi oko 2 sata), pa vlakom Trst - Udine (vozi sat vremena)
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 17:24   #1009
prije toga pogledaj imaš li bus Zagreb-Trst (nema svaki dan), da se ne moraš prebacivati u Rijeci.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 20:26   #1010
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Bolzano je slatki idilični gradić, koji skoro po ničemu ne odaje dojam da se nalazi u Italiji. To je naime pokrajina Sud Tirol.
O noćnom životu ne znam, jer me to nimalo ne zanima, ali koliko se sjećam cijene hrane su bile prihvatljive, ima dosta lokala u centru grada gdje se dobro jede (kobasice i taj đir). Smještaj isto srednje neke cijene, nije jeftino al nije to neka metropola pa ćeš sigurno naći povoljno.
Za vidjeti imaš Otzi-jevu mumiju, to je dosta atraktivno, zatim ima i žičara s kojom maltene iz centra grada dođeš ravno u brda, pa ako te zanima trekking ima more prirode nadohvat ruke. U ovo doba sigurno se može i skijati.
Sada mi ne pada ništa više napamet, ima već nekoliko godina da sam bila, al znam da na svakom koraku imaš prospekte s izložbama, muzejima, planom grada...uglavnom, kako rekoh, nije Rim ili Firenza, ali neće ti sigurno biti dosadno.

Bolzano je zanimljiv gradić, veličine Zadra. U samom centru možeš naći zanimljive gotičke i romaničke crkve, naravno tko voli razgledavati crkve.
Kratki video: http://www.youtube.com/watch?v=A4ED-RSjso4
Zapravno ne sliči na Italiju a i dosta je blizu Austrije pa je takav i dojam. Smještaj se da naći dosta jeftino (za Italiju) i zapravo gradić je dobra baza za razgledavanje sjeverne Italije a i skijališta su dosta blizu.
gFlores is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 20:41   #1011
Jel netko bio u Aquilea?
Ima li smisla ići?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 21:34   #1012
Bila ja,lani.definitivno preporucujem.u blizini to je i grado koji isto lijepo obici.grado je prethodnica venecije,mjesto na otoku usred lagune do kojeg vodi most duzi nego onaj do venecije.grado ima staru jezgru punu crkvi sa ranokrscanskim mozaicima,najvise iz 6.st,ima i nesto rimskih ostataka..a neki noviji dijelovi mjesta,npr.kod tzv.marine su isto lijepo sredili.a aquileia,jedno od najvecih antickih gradova u italiji,ima dosta sacuvane anticke ostatke a posebno je impresivna velika predivna bazilika sa mozaicima i velikom krstionicom.iz aquileie je i krenulo pokrstavanje zapada,pa tako i hrvatske pod francima.tu su dolazili na hodocasca htv.narodni vladari kao zvonomir itd.ma i sama ta bazilika je po sebi impresivna.must see.grado je cca pet km od aquileie. I da,blizu ti je palmanova,obidji je u pola sata jer je centar okruzen debelim zidinama,a glavni trg ima osam kutova..i iz karlovac i jos jedan grad jedini grad na svijetu projektirani kao grad zvijezda, s tom da se to i palmanovi odlicno sacuvalo (vidi na netu fotke palmanove iz zraka)..dakle,udji kroz zidine (ima osam ulaza),obidji trg i to je to.palmanovu,grado i aquileiu obidjes u jednom cijelom danu.

Sent from my HTC One V using Tapatalk 4 Beta
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 15:01   #1013
ne znam jel prava tema, ali zanima me da li je netko putovao nakon 1.7. za trst onim busom u 5.30 iz zagreba?
jel se ide mozda nesto brze s obzirom na ukidanje carine? zanima me dolazak u trst zbog nastavka putovanja vlakom u veneciju, nekako mi je naknap s vremenom
__________________
sada kada snage imam samo još za kraj avantura počinje...
anna_maria is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 03:17   #1014
zanima me kako je najbolje ići iz zagreba do milana i do rima autobusom ili vlakom...
ako je netko išao u neki od ta dva grada, ili možda u oba, autobusom ili vlakom u svom aranžamu molio bih da napiše koliko je platio i koliko mu je trebalo da dođe do ta dva grada...
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 14:32   #1015
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
zanima me kako je najbolje ići iz zagreba do milana i do rima autobusom ili vlakom...
ako je netko išao u neki od ta dva grada, ili možda u oba, autobusom ili vlakom u svom aranžamu molio bih da napiše koliko je platio i koliko mu je trebalo da dođe do ta dva grada...
direktne veze nema vlakom, treba najprije doci do trsta, pa onda traziti vezu za dalje, moj savjet je pogledati stranicu trenitalia pa ovisno o vremenu/mogucnostima kombinirati brze i skuplje vlakove ili s presjedanjima pa jeftinije... mene je trst-mestre-brescia-milano (dakle 3 presjedanja) ispalo 80 eura povratna karta! do trsta sam dosla autobusom iz zagreba koji ide u 5.30 svaki dan osim nedj i pon.

autobusom ima direktna linija iz zagreba koja krece petkom, a vraca se subotom, ako se ne varam, i mislim da je povratna karta oko 100 eura za milano, ne znam za rim, koliko sam cula taj bus vozi sve putnike do padove pa se dijeli na dva manja - jedan koji ide do torina kroz milano a drugi za rim. to je isplativo samo sto je caka da mozes ici samo petkom a vratiti se samo subotom, tako nekako.
__________________
sada kada snage imam samo još za kraj avantura počinje...
anna_maria is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 17:06   #1016
Pozdrav,zanima me ako je itko bio u gradu Recanatiu,kako je tamo,cijene,kakvi su ljudi,općenito neki info,ako može,bio bih jako zahvalan,Hvala.
vlad66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 22:57   #1017
Quote:
vlad66 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,zanima me ako je itko bio u gradu Recanatiu,kako je tamo,cijene,kakvi su ljudi,općenito neki info,ako može,bio bih jako zahvalan,Hvala.
ja sam bio na susjednom brdu, u Castelfidardu. o cijenama ne bih jer je to bilo prije više od 10 godina, iako po onome što sam vidio u Marchama zadnjih godina nema razloga za neku frku, za Italiju sasvim umjereno.
a kakvi su ljudi? meni u jako dobrom pamćenju. teta u birtiji u koju smo dolazili na kavu nas je redovito nagradila tacnom punom keksa, proćakulala s nama, cjenkali smo se u zlatarnama kad je kolega kupovao nekakvo prstenje, uglavnom taj kraj mi je ostao kao vrlo simpatičan u sjećanju. kad smo htjeli kupovati vodu, nisu nam je htjeli prodavati (u birtijama!) jer se kod njih pije voda iz slavine, nije kao na sjeveru Italije (a mogli su nas oženiti i prodavati nam vodu), to mi je isto ovako simpatično bilo.

što ideš tamo ako smijem pitati?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 11:27   #1018
ne idem ja nego moja draga ide u ljetnu školu tamo,pa se raspitujemo malo kako je tamo,,ja bih također volio doć je posjetit,ali nemam pojma kako doć do tamo,nažalost ja taljanski jezik pojma nemam,a koliko sam ćuo,ne vole baš pričat engleski
vlad66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 14:12   #1019
Ako ti se ide tamo mozda bi najlakše bile iz Zadra ili Splita trajektom za Anconu i onda neki bus ili vlak do tamo, to je nekih 30 km od Ancone. Dalo bi se Iskombinirati i okolo vlakom preko Trsta ali je malo problematicno preko granice jer iz Sloveniju za Italiju ne voze vlakovi.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 14:34   #1020
Quote:
vlad66 kaže: Pogledaj post
ne idem ja nego moja draga ide u ljetnu školu tamo,pa se raspitujemo malo kako je tamo,,ja bih također volio doć je posjetit,ali nemam pojma kako doć do tamo,nažalost ja taljanski jezik pojma nemam,a koliko sam ćuo,ne vole baš pričat engleski
Ne vole?
Prije će bit da ne znaju.
Većina mladih Talijana zna dovoljno engleskog da ti mogu odgovoriti na jednostavna pitanja.Nisam primjetila da je netko bio neljubazan zato što ne znam talijanski.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.