Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2008., 23:59   #61
nema ti veze...ja sam ove god naucio skijat!!ucio sam na fisheru 155 tjedan dana i preso na atomic 180 bez ikakvog problema!! malo je cudno prvih pol sata skijanja...malo ti se noge pletu al cim skuzis skiju super je. i slazem se s lei sto se tice skijalista i carvinga! cerkno je savrseno skijaliste za ucit carving i usavrsavat tehniku
trance_energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 15:24   #62
Wink

Quote:
shipka kaže: Pogledaj post
Ja ti savjetujem da prvih par puta iznajmiš skije. Pogotovo ako ćeš skijati tjedan dana na godinu. Ne moraš ih nosit na autu pa je manje prtljage, možeš ih isprobat nekoliko pari, i onda kad vidiš koja dužina ti paše, te uzmeš. Počneš recimo sa srednje scarvanim, kratkim i mekanim. Ne znam koliko dobro skijaš.
Ako sam visoka cca 165cm, 20cm gore dole, mogu li mi skije biti dugačke 80cm i je li nužno da su od drveta?? I još nešto je li moraš imat skijaško odijelo ili možeš npr. u ronilačkom?
mašala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 21:07   #63
Ski kaciga

Tražim kacigu za bord. Zapalio sam se za bord prošlu sezonu sad kompletiram opremu. Fali mi još kaciga. Gdje kupiti neku rabljenu....ima neko za prodat....moja dostava...hvala
tomitaho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 18:56   #64
Evo pojavila se jedna u oglasniku, zaviri tu
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 15:40   #65
ma možeš i u ronilačkom
pero21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 22:22   #66
Skije

Neznam jeli pravo mjesto, ako nije molim moderatore da prebace!

Ovako, zanima me vaša preporuka za skije. Imam 84 kg, 1.84 sam visok,u životu nisam stao na skije. Bavim se sportom 15 g (imam 21.), imam kondicije, snage.. i mislim da ću skijati naućiti za 2 dana , tako da bih uzeo neke skije koje bi mogao koristiti par godina a ne da mi nakon 10 dana skijanja postanu dosadne jer su strogo početnićki model. Možda neke srednje rekreativne ili?
__________________
najkraca ljubavna pjesma: Da
croatian6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 20:47   #67
a da za prvih nekoliko puta iznajmis skije?

uzmi neki allround model srednjeg radijusa, samo pazi da zbog tvoje visine, tezine i snage ne odaberes bas nesto pocetnicko skroz.... biraj sredisnje modele u pojedinoj klasi; sto se visine tice, takodjer odaberi zlatnu sredinu, oko 170-175, nemoj nikako ici na nesto vise od toga jer ce ti biti nespretnije i teze

jednom kad se uhodas onda kreni isprobavat malo razne modele (ima puno besplatnih testiranja, tako da to danas vise nije problem) tako da vidis sto ti vise lezi - manji ili veci radijusi, mozda neke sire skije ili pak jurilice iz cross/race klasa, eksperimentiraj s visinama i proizvodjacima i tako odluci sto ti je najbolje... cisto da ne bacic hrpu novaca na model koji ti nece stimati

Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 00:20   #68
ja cu iduce godine (2009) po prvi puta na skijanje pa me zanima preporuka oko skija...
inace imam 163 cm i oko 55 kg., bavim se baletom rekreativno pa se moze reci da sam u formi.

ne bi ih jos kupovala dok ne steknem neko iskustvo a i cula sam da se nakon nekog vremena prelazi na tvrde skije(inace sam potpuni pocetnik pa neka me netko ispravi ako pisem nesto krivo)

opcije su:
A) da skije posudim od prijateljice koja je visa oko 10cm, neznam tocno u cm koliko su joj duge i koje vrste su te njene skije(samo znam da su pocetnicke).

uglavnom, zanima me da li je problem to sto je ona visa i da li bi mi te skije odgovarale?

ili
B) da ih iznajmim? kakve preporucate?
__________________
* web ormar *
*brazilka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 10:31   #69
Iznajmi ih, u servisu/ski-rentu ce ti znati preporuciti sto je najbolje za tebe i nema smisla davati ti preporuke jer svaki rent ima svoje modele i ovisi jako o tome sto ce im biti slobodno kada ces ih iznajmljivati. Obavezno kad ides rentati skije sa sobom uzmi i pancerice, tako da ti odmah postimaju vezove na tvoju kilazu i duzinu vezova.

Ako uzimas od frendice, ako ima dovoljno niske skije, nije bitno sto je visa od tebe (bitno je kolike su joj skije :-), samo pazi da su ti oko 150-160 cm, sve vise od toga ce ti biti teze za voziti. Ako su pocetnicke, bit ce ti ok.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 21:51   #70
oprema za skijanje

E ovako, pozdrav svima, imam jedan mali problemcic. Za nesto manje od mjesec dana decko me vodi na skijanje. To bi mi bilo prvi put pa neznam sto mi sve treba od opreme, osim skija,pancerica i stapova koje mislim rentat, neznam koliko su bitne naocale iliti maska, jer nosim dioptrijske pa bi mi to trebalo pretstavljat problem, jer bez njih dosta slabo vidim(citaj, corava)i nenosim lece a bit ce padova. neznam ni sta cu s odjelom, dvodjelno ili jednodjelno? di nac najjeftinije? koliko sam vidjela ovdje ima onih koji se razumiju u to pa svaka prijedlog je dobrodosao
maleckaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 22:08   #71
nabavi si ski masku (goggle) koje se mogu staviti iznad dioptrijskih naocala; tesko je skijati (i boraviti na snijegu) bez iceg (ili s obicnim dioptrijskim naocalama) jer snijeg dosta blijesti i tesko je gledati, pogotovo kad je sunce

sto se odijela tice, dvodjelno je bolje i prakticnije (wc-i po skijalistima su obicno mokri od pancerica, ponekad i dosta uski i s jednodjelnim odijelom je cirkus nama curama ici piskit ) imas jeftinijih odijela u Metrou, Intersportu i Turbosportu pa zaviri... sad pocetkom sijecnja krecu snizenja, pa ce i cijene biti jeftinije

trebaju ti i rukavice skijaske (nepromocive), treba ti kapa za na glavu (ili rentaj kacigu), neki sal za oko vrata kojeg mozes staviti i preko usta ako ce biti hladno, hulakopke, carape i majica neka... racunaj da ce sve to nakon skijanja biti mokro i da ce se morat susit preko noci, pa da imas dovoljno odjece za presvuc

labelo za usta, obavezno

i krema za suncanje za lice, jer se na skijanju moze ful brzo izgoriti

Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 12:37   #72
Evo ako nekoga zanima.
Čuo sam za neku povoljnu akciju za ski odjela. Riječ je o odjelima Spyder koji su izuzetno skupa oko cca. 5000kn (bio jučer u turbo sportu), može ih se nabavit za oko 250 - 300 eura u Splitu. Ovisi o količini, ako ima zainteresiranih nek se ovdje jave pa možemo na pm.
cagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 13:18   #73
koje skije odabrati

Kupujem skije za curu - početnik/rekreativac, do 1500 kn
Budući da sam i ja početnik - 3x po 4 dana skijanja nemam baš nekog iskustva pri odabiru skija. Molio bih za pomoć u vezi odabira marke. modela te neke dobre trgovine - dobar izbor/uslužno i stručno osoblje.

Pomozite, Božić je za dva dana!
4x4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 13:51   #74
A joj,joj kasnbo si se sjetio!Iskreno da ti kažem nemam pojma
Bezveze1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:10   #75
http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=12578
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 16:13   #76
izbjegavaj turbo sport, tamo prodavaci pojma nemaju o nicemu, a i ts ove sezone ima loz izbor

nisi napisao u kojem si gradu, sto je bitan podatak; ako si u zg, odi u cisalfu recimo, tamo su prodavaci potkovani znanjem, a i u intersportu isto prolaze skolovanje; keindl i zuti macak recimo isto imaju prodavace koji znaju sto prodaju

sto se skija tice, odaberi joj neki zenski rekreativni model, srednje jacine; mozes vidjeti ako ima negdje proslogodisnjih modela, pa da su snizeni

proizvodjac nije bitan jer sada sve bolje firme proizvode modele za cure.... Elan, Atomic, Rossignol, Fischer... svi imaju super zenske modele koji su lagani za voznju, a lijepo izgledaju
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 17:06   #77
Postoji li još sajam rabljene ski opreme ispred Doma sportova u Zagrebu? Prije se održavao subotom prijepodne...
vitruvijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 00:15   #78
Quote:
vitruvijanac kaže: Pogledaj post
Postoji li još sajam rabljene ski opreme ispred Doma sportova u Zagrebu? Prije se održavao subotom prijepodne...

Je,je....postoji još,dušu dalo za zamijeniti opremu za klince,a nadje se i po koji dobar komad opreme za odrasle...
Ima i rentanje opreme u Rostu samom D sportova...
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 13:47   #79
yo

može li se na sljemenu unajmit oprema i da neko zna kolko košta.....thx
lelal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 16:42   #80
POMOĆ!! Gdje ima BIJELA potkapa za ski kacigu?

Dakle, zanima me gdje ima za kupiti bijela skijaska potkapa? Gledala u intersportu, imaju samo crnu jedan model, i iglo šport ima dosta modela al samo crne il tamno sive, hervis, cisalfa i tak to, nigdje nis..

Molim pomoc....imam samo sutra jos vremena za kupit...
ivanas12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.