Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2011., 12:50   #41
nemore. tip s najvećim brojem bodova je u 21. grupi
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 12:55   #42
Str-21



Kada izlazi raspored za zimski semestar? Tek kad krene fax ili budu prije objavili na stranicama?
MaturantSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 13:15   #43
ma jedan moj frend je gledao, već si ga prepisao, ljudima okolo rekao da s njima ide na ta i ta predavanja, cijeli raspored si napravio, i onda vidimo da fali sociologija, pa zaključimo da je za prošlu akademsku godinu

vjerojatno će raspored biti par dana prije početka. uostalom, što će nam već sada? :Đ
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 19:36   #44
to kaj je trenutno na stranici je za ljetni semestar
Sve bude na stranici, bez brige. Kaj se tiče tih osnovnih obavijesti i sličnih stvari, to uvijek objavljuje na naslovnici fakulteta, na web oglasnim pločama katedra, na e-učenju i na oglasnoj ploči na faksu. Nebudete ostali neobavješteni
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 21:54   #45
uživajte još dok možete , nemojte se mučit, sve ćete znat na vrijeme
slamek17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 14:57   #46
Ima li tko ovdje tko je završio sada treću godinu? Pitam jer sam na stranici fakulteta vidio "razredbeni postupak za DIPLOMSKI studij" dakle nešto ko prijamni Jel to nešto novo ? Prvi put čujem...
BRAB-STON is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 20:26   #47
Quote:
BRAB-STON kaže: Pogledaj post
Ima li tko ovdje tko je završio sada treću godinu? Pitam jer sam na stranici fakulteta vidio "razredbeni postupak za DIPLOMSKI studij" dakle nešto ko prijamni Jel to nešto novo ? Prvi put čujem...
Yeap. To je jedan od noviteta koji je uveden prije par godina.

Nakon završenog preddiplomskog ide slična procedura kao i za upis na prvu godinu. Dobiva se novi index i uz to idu sve ostale birokratske đinđe, pa tako i taj razredbeni postupak.

Ono što sam čuo o tome je sljedeće: oni koji imaju prosjek ocjena veći od 3,5 to ne polažu. A isto sam čuo da se to općenito ne polaže jer je navodno manje kandidata za upis na diplomski nego raspoloživih mjesta.
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 23:07   #48
Quote:
RandyRR kaže: Pogledaj post
...A isto sam čuo da se to općenito ne polaže jer je navodno manje kandidata za upis na diplomski nego raspoloživih mjesta.
ah, fsb. ko ga ne bi volio

__________________
Over thinking, over analyzing, separates the body from the mind.
Poison Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 14:33   #49
Quote:
Poison Candy kaže: Pogledaj post
ah, fsb. ko ga ne bi volio

Aj de mi neko pomozi.Molio bih savjet u vezi ako je netko studirao strojarstvo u mostaru da mi kaže kakva su iskustva,kakav je fakultet i koji smijerovi postoje. Postao sam na drugim mjestima ali teme su prstare tako da mi nitko ne odgovara.Molio bih za savjet.
Nem0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 02:24   #50
Pozz,pitanje za kolege sa viših godina.
Sad sam 2. godina i upisao sam proizvodno inženjerstvo ali bi se rado prebacio na proc-energ.pa me zanima koji je smjer teži od ta dva,koliko tezi te sa kojim su vece sanse za zapošljavanje u Hrv.?
Ako dam drugu godinu na proizvodnom te na trecoj pozelim upisat proc-en. dal onda moram ponovo upisivat sve predmete sa tog smjera sa druge godine?
-nexus- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 10:08   #51
Quote:
-nexus- kaže: Pogledaj post
Pozz,pitanje za kolege sa viših godina.
Sad sam 2. godina i upisao sam proizvodno inženjerstvo ali bi se rado prebacio na proc-energ.pa me zanima koji je smjer teži od ta dva,koliko tezi te sa kojim su vece sanse za zapošljavanje u Hrv.?
Ako dam drugu godinu na proizvodnom te na trecoj pozelim upisat proc-en. dal onda moram ponovo upisivat sve predmete sa tog smjera sa druge godine?
Energetika je zahtjevnija, AFAIK. Ne znam koliko, ali prema onome što vidim razlika je očita.

To je jedan od smjerova koji se dosta cijeni i imaš dobre šanse da se zaposliš negdje (HEP, Hrvoje Požar, ...)

Ako se želiš prebaciti na 3. godini, onda ćeš morati vidjeti što ti energetičari od položenih kolegija žele priznati, a što moraš ponovo položiti. A prema svemu sudeći, gotovo ti ništa neće priznati. Mogli bi ti jedino priznati Tehnologiju, Engleski i Tjelesni.

Prema tome ako se baš žarko želiš prebaciti na energetiku ja ti savjetujem da to napraviš sada.
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 12:17   #52
Quote:
RandyRR kaže: Pogledaj post
Energetika je zahtjevnija, AFAIK. Ne znam koliko, ali prema onome što vidim razlika je očita.

To je jedan od smjerova koji se dosta cijeni i imaš dobre šanse da se zaposliš negdje (HEP, Hrvoje Požar, ...)

Ako se želiš prebaciti na 3. godini, onda ćeš morati vidjeti što ti energetičari od položenih kolegija žele priznati, a što moraš ponovo položiti. A prema svemu sudeći, gotovo ti ništa neće priznati. Mogli bi ti jedino priznati Tehnologiju, Engleski i Tjelesni.

Prema tome ako se baš žarko želiš prebaciti na energetiku ja ti savjetujem da to napraviš sada.
Nisam bas ciljao energetiku vec termotehniku..
-nexus- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 12:23   #53
E, da pitam, kako je s Windowsima, jel mogu kao student dobit besplatno???
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 13:56   #54
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
E, da pitam, kako je s Windowsima, jel mogu kao student dobit besplatno???
na pocetku godine....kaj mislis prodavat ili? xD
he3.14 black is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 14:13   #55
Quote:
-nexus- kaže: Pogledaj post
Nisam bas ciljao energetiku vec termotehniku..
Tako je svejedno jer se podsmjerovi Procesno-energetskog smjera biraju na 3. godini. Njima je, kao i npr. konstruktorima, 2. godina ista.

Inače, među konstruktorima sve sa Procesno-energetskog smjera i sve što ima veze sa tim smjerom je svrstano pod zajedničkim nazivom energetika tak da sry kaj se nisam od početka preciznije izražavao.
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 15:07   #56
Quote:
he3.14 black kaže: Pogledaj post
na pocetku godine....kaj mislis prodavat ili? xD
Naravno da ne, gledao sam neki laptop, dosta je dobar ali treba Windowse, a netko mi je rekao da kao student imam pravo. Di uopće to potražiti?
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 17:02   #57
Quote:
RandyRR kaže: Pogledaj post
Tako je svejedno jer se podsmjerovi Procesno-energetskog smjera biraju na 3. godini. Njima je, kao i npr. konstruktorima, 2. godina ista.

Inače, među konstruktorima sve sa Procesno-energetskog smjera i sve što ima veze sa tim smjerom je svrstano pod zajedničkim nazivom energetika tak da sry kaj se nisam od početka preciznije izražavao.
Zahvaljujem kolega...
-nexus- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 13:12   #58
Quote:
-nexus- kaže: Pogledaj post
Pozz,pitanje za kolege sa viših godina.
Sad sam 2. godina i upisao sam proizvodno inženjerstvo ali bi se rado prebacio na proc-energ.pa me zanima koji je smjer teži od ta dva,koliko tezi te sa kojim su vece sanse za zapošljavanje u Hrv.?
Ako dam drugu godinu na proizvodnom te na trecoj pozelim upisat proc-en. dal onda moram ponovo upisivat sve predmete sa tog smjera sa druge godine?
Sad će ti jesenski upisi pa zamoli tetu na referadi da ti izbriše kolegije sa pro.inž. i dopusti da upišeš sa proc.eng-a.

Da se ideš prebacivati slj.godine priznali bi ti tjelesni,engleski,matematiku 3 te ek 1 i ek 2.
Struju ti ne bi priznali mislim...a i nemaš tehnologije nego dijelove tehnologija,tako da i to otpada.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 13:39   #59
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Sad će ti jesenski upisi pa zamoli tetu na referadi da ti izbriše kolegije sa pro.inž. i dopusti da upišeš sa proc.eng-a.

Da se ideš prebacivati slj.godine priznali bi ti tjelesni,engleski,matematiku 3 te ek 1 i ek 2.
Struju ti ne bi priznali mislim...a i nemaš tehnologije nego dijelove tehnologija,tako da i to otpada.
A sto je sa termom?Jesu li terma 1 i 2 zapravo osnove terme u jednom?Ako jesu onda su terma 1 i 2 lakše za položit jer je veliko gradivo podijeljeno na 2 dijela
E sad me zanima koliko je proc.energ zahtjevniji od pro.inž..
-nexus- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 14:01   #60
Quote:
-nexus- kaže: Pogledaj post
A sto je sa termom?Jesu li terma 1 i 2 zapravo osnove terme u jednom?Ako jesu onda su terma 1 i 2 lakše za položit jer je veliko gradivo podijeljeno na 2 dijela
E sad me zanima koliko je proc.energ zahtjevniji od pro.inž..
Da. Osnove Terme su upravo Terma 1 & 2 strpane u 1 semestar. Čak iako Galović kaže da se neke stvari neće tražiti na pismenom/usmenom (to je navodno popust u odnosu na Termu 1 & 2) to ne znači da će zbilja biti tako pa prema tome moraš sve naučiti. Baš je ovo ljeto bio jedan rok na kojem su se pojavila pitanja za koje je Galović izričito naglasio da neće doći.

A što je najbolje, Osnove Terme ti neće priznati ako se prebaciš na procesno-energetski.
Ali koliko se ja sjećam, proizvodni sluša Uvod u Termu kod Halasza, a ne Osnove Terme kod Galovića. Uvod je nešto manje zahtjevan od Osnova, ali opet je velika tlaka.

Čak imaš soluciju da se raspitaš što ti točno žele priznati prilikom prebacivanja, pa da samo te kolegije i upišeš na studomatu (ali moraš zadovoljiti onih minimalnih 18 ECTS-a). I onda kad se prebaciš, upišeš razliku i položiš ostatak kolegija. Na taj način bi prepolovio 2. godinu i imao bi velike vjerojatnosti da sve položiš bez puno muke. Ili se, kako sam već spomenuo, odmah prebaci. Definitivno najgora opcija bi bila da daš 2. godinu na proizvodnom i onda još jednom na procesno-energetskom.
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.