Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2013., 11:43   #21
Nigdje u Hr ne moze se naci tzv. fish test za urin kod karcinoma mokraćnog mjehura. Jednostavno ne narućuju palete jer su preskupe. Navodno da ga ima u Ljubljani. Da li je netko slao uzorke urina npr. s HP expresssom i kakva je procedura tj. da li imaju privatnici u slo i kakva je procedura za plaćanje?
 
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 13:20   #22
Imam pitanje za nekoga tko se razumije u medicinsku terminologiju.
Mama, 66. god., bila je danas na cistoskopiji i dijagnoza nas je malo presjekla.
Piše ovako:
CY: na desnoj lateralnoj stijenci resičasti tumor veličine 3 cm.
Dijagnoza: Tm. ves urinariae.
Operacija: TUR
Dogovorena operacija za dva tjedna.
Doktor je rekao mami (koja se jako splašila) da neka se ne brine da bude sve to ok, da će biti izliječena.
Mama je rekla da tumor izgleda kao neka trava-
Može li mi netko dati neku dodatnu informaciju o prirodi te tvorbe?
kolibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 14:12   #23
Quote:
kolibri kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za nekoga tko se razumije u medicinsku terminologiju.
Mama, 66. god., bila je danas na cistoskopiji i dijagnoza nas je malo presjekla.
Piše ovako:
CY: na desnoj lateralnoj stijenci resičasti tumor veličine 3 cm.
Dijagnoza: Tm. ves urinariae.
Operacija: TUR
Dogovorena operacija za dva tjedna.
Doktor je rekao mami (koja se jako splašila) da neka se ne brine da bude sve to ok, da će biti izliječena.
Mama je rekla da tumor izgleda kao neka trava-
Može li mi netko dati neku dodatnu informaciju o prirodi te tvorbe?
Bez operacije i PHD nalaza tkiva, nitko, čak ni liječnik, ne može 100% točno reći o čemu se čini, no liječnici već odokativno po iskustvu mogu procijeniti. Da je ovak na prvu nešto zabrinjavajuće, vjerojatno bi rekli.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 14:40   #24
Hvala Vam na brzom odgovoru!
Ovaj resičasti tumor. Da li se tu misli na tzv. papilarni tumor?
kolibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 14:49   #25
Quote:
kolibri kaže: Pogledaj post
Hvala Vam na brzom odgovoru!
Ovaj resičasti tumor. Da li se tu misli na tzv. papilarni tumor?
To je drugi izraz za papilom, koji je uglavnom benigne prirode.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 14:52   #26
Hvala Vam još jednom!
I sretan Vam Dan žena!
kolibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 09:19   #27
Mama je narucena za operaciju u srijedu. Trenutno ima neku laganu prehladu. Kasalj i smrcanje. Doktorica joj je prepisala antibiotik, cisto iz predostroznosti. Temperaturu je imala jednom prosli cetvrtak i to je to.
Da li ce to biti problem za TUR?
Ne bismo htjeli to odgadjati...
kolibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 10:03   #28
Quote:
kolibri kaže: Pogledaj post
Mama je narucena za operaciju u srijedu. Trenutno ima neku laganu prehladu. Kasalj i smrcanje. Doktorica joj je prepisala antibiotik, cisto iz predostroznosti. Temperaturu je imala jednom prosli cetvrtak i to je to.
Da li ce to biti problem za TUR?
Ne bismo htjeli to odgadjati...
Ako je CRP uredu,ne. Kod zaprimanja mora obavezno to spomenuti da naprave krvnu sliku prije.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 13:22   #29
Koji su prvi simptomi i u kojem stadiju se javljaju?
 
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 17:55   #30
Quote:
ataskender218 kaže: Pogledaj post
Koji su prvi simptomi i u kojem stadiju se javljaju?
Pa valjda imaš kronične probleme s mokrenjem i određenu nelagodu i/ili bol koja traje kroz dulji vremenski period. O kojem točno stadiju ti pričaš? Nije svaka novotvorina maligna pa da bi mogli pričati o takvom nekakvom stadiju bolesti.
Što se toga tiče, mnogi ljudi nikad ne dožive nikakve simptome dok ne dobe metastaze na kostima npr. pa im pukne neka kost.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 17:22   #31
Eto, moja mama je obavila TUR. U zakljucku pise da je uklonjen tumurozni papilarni proces od 4 cm. Nema dojma infiltracije.
Sad moramo cekati nalaz phd.
Da li iskusno oko doktora moze stvarno procijeniti ovaj dojam da nema infiltracije? Znam da je phd najtocniji ali i ovo mi dobro zvuci...
kolibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 18:39   #32
Quote:
kolibri kaže: Pogledaj post
Eto, moja mama je obavila TUR. U zakljucku pise da je uklonjen tumurozni papilarni proces od 4 cm. Nema dojma infiltracije.
Sad moramo cekati nalaz phd.
Da li iskusno oko doktora moze stvarno procijeniti ovaj dojam da nema infiltracije? Znam da je phd najtocniji ali i ovo mi dobro zvuci...
Moze.No jeli zaista benigno ili maligno 100% moze potvrditi jedino phd. Ja bih bila mirna na vasem mjestu
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 17:12   #33
Quote:
kolibri kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za nekoga tko se razumije u medicinsku terminologiju.
Mama, 66. god., bila je danas na cistoskopiji i dijagnoza nas je malo presjekla.
Piše ovako:
CY: na desnoj lateralnoj stijenci resičasti tumor veličine 3 cm.
Dijagnoza: Tm. ves urinariae.
Operacija: TUR
Dogovorena operacija za dva tjedna.
Doktor je rekao mami (koja se jako splašila) da neka se ne brine da bude sve to ok, da će biti izliječena.
Mama je rekla da tumor izgleda kao neka trava-
Može li mi netko dati neku dodatnu informaciju o prirodi te tvorbe?
Jeli mama pušać? Jedino i samo PHD nalaz može reći o kakvom se tumoru radi. Najčešće se radi o papilarnom karcinomu prijelaznih stanica mokraćnog mjehura. Ti tumori kako sam i prethodno detaljno objašnjava mogu manje ili više invadirati stijenku mjehura i prema tome se određuje strategija liječenja. Najčešće su tumori ipak smješteni površinski tj. ne ulaze u mišić. Kod takvih tumora stopa iliječenja je jako visoka. Problem je jedino što se znaju često vraćati na isto mijesto ili negdje drugdje na sluznicu mjehura pa se moraju više puta uklanjati itd. Naravno moguće je i da se radi o papilomu tj o benignom tumoru što je manje vjerojatno ali prije PHD-a ništa. Ugl. kad bude PHD za sva pitanja se možeš obratiti. Pozdrav
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 21:42   #34
Pa eto, phd nalaz je pokazao da se radi o low grade povrsinskom tumoru. U dva uzorka misica nije bilo znakova infiltracije.
Dakle, nalaz je optimistican.
Naruceni smo na kontrolnu cistoskopiju za dva mjeseca sto dolazi krajem svibnja...
Da li postoji kakva dobra preventiva za sprecavanje ili smanjivanje ponavljanja tumora? Prehrana, neki suplementi?
Btw, mama nije pusac.
kolibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 11:35   #35
Zdrava mediteranska prehrana bogata omega 3,puno voca i povrca,dizanje imuniteta vitaminima i probioticima.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 21:32   #36
Quote:
kolibri kaže: Pogledaj post
Pa eto, phd nalaz je pokazao da se radi o low grade povrsinskom tumoru. U dva uzorka misica nije bilo znakova infiltracije.
Dakle, nalaz je optimistican.
Naruceni smo na kontrolnu cistoskopiju za dva mjeseca sto dolazi krajem svibnja...
Da li postoji kakva dobra preventiva za sprecavanje ili smanjivanje ponavljanja tumora? Prehrana, neki suplementi?
Btw, mama nije pusac.
To sam i pretpostavljao da će biti u PHD-u. A teško je reći dali se ičime mogu spriječavati recidivi. Dokazano je da intravezikalna primjena BCG-a (u mjehur) smanjuje učestalost/mogućnost recidiva. Dalje, kemoterapije tipa Adriablastin koje se mogu davati u mjehur također mogu djelovat povoljno kad su u pitanju recidivi. Međutim, njezin urolog će to razmotriti ako misli da ima indikacija za navedenim. Moguće je da neće imati recidive više nikad ali ako se pojave u obzir dolaze neke od navedenih terapija.
Od suplemenata navodno nekakva Imela ili pripravci poput Broccolina ali to je sve izvan koncencionalne medicine i nema dokaza o djelovanju Sretno
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 09:14   #37
Topla preporuka na caj od preslice koji mjehur stiti od infekcija,djeluje protuupalno i navodno ima takodjer antitumorsko djelovanje.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 22:29   #38
Pročitala sam cijelu temu al nije mi jasno kod koga je mama išla na prvi pregled, taj privatnik s UZV koji ju je poslao dalje urologu je koje spec., ginekolog ili?
Tj. ono što me zanima dali se mogu UZvom kod ginekologa primjetiti promjene na mjehuru?
Lorca Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 15:14   #39
Tumor na mokraćnom mjehuru

ocu mi je dijagnosticiran papilarni tumor na sirokoj bazi na mokracnom mjehuru...problem je sto je prebolio i karcinom bubrega in situ..moze li biti to usko povezano ili?
zoazoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 00:52   #40
Pozdrav! Baki mog dragog dana je dijagnoza Metaplasio epithelis mokracnog mjehura. Upucena je na cistoskopiju nakon problema sa mokrenjem i pojavom krvi u mokraci. Uskoro bi trebala na kiretazu mokracnog mjehura (tako joj je receno). Znam sto u doslovnom prijevodu znaci dijagnoza no nigdje nisam nasla informacije o njoj. Svaka informacij bi dobro dosla.
__________________
"To the well organized mind, death is but the next great adventure."
Hvedica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:38.