Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2013., 19:31   #1
Medicinski krevet za nepokretnu osobu

ovako,moja prijateljica koja čuva dvije nepokretne bake,jedna je još polupokretna me zamolila da joj malo pronjuškam po internetu dal neko ima neki medicinski krevet za takve osobe,s madracem i mogušnošču previjanja itd,da mu više ne treba il da se prodaje jako povoljno,neznam ako to ne spada pod ovu rubriku preslite pod drugu temu,inaće ta prijateljica ko i ja smo iz zadra,pa je pozeljno da joj se javi neko iz zadra
__________________
ko se nije rodija s dišpetom u sebi,ne moze zajebati sve zivotne bure i oluje
Samo Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 15:04   #2
Quote:
Samo Sanja kaže: Pogledaj post
ovako,moja prijateljica koja čuva dvije nepokretne bake,jedna je još polupokretna me zamolila da joj malo pronjuškam po internetu dal neko ima neki medicinski krevet za takve osobe,s madracem i mogušnošču previjanja itd,da mu više ne treba il da se prodaje jako povoljno,neznam ako to ne spada pod ovu rubriku preslite pod drugu temu,inaće ta prijateljica ko i ja smo iz zadra,pa je pozeljno da joj se javi neko iz zadra
Najbolje je zvati po domovima za njegu bolesnih i nepokretnih (i privatne i državne) i pitati dal rentaju krevete s lagera. Naime to je praksa mnogih i za cca 300-400 kn mjesečno se može dobiti krevet s madracem, antidekubitalnim madracem i hidraulikom na struju.
Druga varijanta je Caritas i Hrvatska udruga prijatelja hospicija. Kada imaju na lageru, posuđuju na revers na temelju bolesničke dokumentacije.
Inače jako teško da će netko pokloniti, jer su kreveti jako skupi i uglavnom ih ljudi prodaju kad više ne trebaju.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 10:09   #3
Bolnički kreveti

Bolnički kreveti:
EKipa: Ima li tko iskustva s nabavom bolnickih kreveta?
Pozeljno sa ogradom(posto je za nepokretnu osobu) ali moze i bez.
Po mogucnosti da se moze regulirati visina.
Takodjer, koje pelene za odrasle su ok?
__________________
zasto vi koji ste ti ,meni koji sam vi kazete ti ,kad ja koji sam vi ,vama koji ste ti kazem vi
uddk.hr
valsimot53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 10:52   #4
Što te zanima u vezi njih? Gdje ih nabaviti, s kojim funkcijama, kako, koliko koštaju?
Ima tih tvrtki koje nabavljaju svakojaku medicinsku opremu.
Postoji opcija da se uzme i polovni naprimjer. Novi, pogotovo na daljinski za podizanje trupa, glave i nogu znaju koštati poprilično. Ovisno hoće li se osoba početi oporavljati ili postajati nemirna se gleda i potreba za ogradom. Može čovjek biti nepokretan, tj. ne može stati na noge, ali radi čuda s rukama i lako može pasti s kreveta. Naravno, ako je pri svijesti. Krevet je samo jedan dio, potreban ti je i antidekubitalni madrac.
Što se tiče pelena svaka obavlja svoju funkciju. Nijanse su u vremenu kojem se mijenjaju. Ako misliš ih redovno mijenjati nakon svake nužde onda ti je svejedno, bit će svake dobre, ako će trebati stajati duže vrijeme onda ima boljih i ima lošijih. Bitno je da se uzme i veći broj, da nisu tijesne jer se inače zarezuju u kožu.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 12:06   #5
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Što te zanima u vezi njih? Gdje ih nabaviti, s kojim funkcijama, kako, koliko koštaju?
Ima tih tvrtki koje nabavljaju svakojaku medicinsku opremu.
Postoji opcija da se uzme i polovni naprimjer. Novi, pogotovo na daljinski za podizanje trupa, glave i nogu znaju koštati poprilično. Ovisno hoće li se osoba početi oporavljati ili postajati nemirna se gleda i potreba za ogradom. Može čovjek biti nepokretan, tj. ne može stati na noge, ali radi čuda s rukama i lako može pasti s kreveta. Naravno, ako je pri svijesti. Krevet je samo jedan dio, potreban ti je i antidekubitalni madrac.
Što se tiče pelena svaka obavlja svoju funkciju. Nijanse su u vremenu kojem se mijenjaju. Ako misliš ih redovno mijenjati nakon svake nužde onda ti je svejedno, bit će svake dobre, ako će trebati stajati duže vrijeme onda ima boljih i ima lošijih. Bitno je da se uzme i veći broj, da nisu tijesne jer se inače zarezuju u kožu.
Od oporavka nece biti nista jer se osoba predala i ceka smrt.
Imas ideju gdje se moze nabaviti polovni krevet?
__________________
zasto vi koji ste ti ,meni koji sam vi kazete ti ,kad ja koji sam vi ,vama koji ste ti kazem vi
uddk.hr
valsimot53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 12:28   #6
Ako je za palijativu, onda ti je najpraktičnije telefonski kontaktirati par udomiteljskih domova(obitelji) i pokušati s njima nešto dogovoriti (u smislu rent-a-krevet).

Ako znaš nekoga tko je imao teškog bolesnika, isto tako možeš osobno kontaktirati.

Možda tvoj nadležni LOM (opća praksa) zna nekoga?

Par ideja za početak potrage
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 12:41   #7
Quote:
valsimot53 kaže: Pogledaj post
Od oporavka nece biti nista jer se osoba predala i ceka smrt.
Imas ideju gdje se moze nabaviti polovni krevet?
Ne znam jel smijem tu stavljat linkove, gledala sam njuškalo, imaš ih tamo po 2000 kn.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 12:49   #8
Kontaktiraj i lokalni crveni kriz. Kolegica je trebala za mamu i preko njih je nabavila. Mislim kako cak nije ni platila nista, nego ga je kasnije vratila. To je bilo prije par godina, ne znam imaju li svi gradovi te opcije i postoji li jos takvo nesto.
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 15:06   #9
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Ne znam jel smijem tu stavljat linkove, gledala sam njuškalo, imaš ih tamo po 2000 kn.
baci slobodno ako nesto iskopas.
hvala
hvala i drugima na savjetima
__________________
zasto vi koji ste ti ,meni koji sam vi kazete ti ,kad ja koji sam vi ,vama koji ste ti kazem vi
uddk.hr
valsimot53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 15:56   #10
Serenity pelene su ok tim više što imaju dostavu putem LOM
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 23:47   #11
Kod nas u domu zdravlja imaju djelatnost za palijativnu skrb, možda imaju to i kod vas? Mojem tati su dodijelili doktoricu koju smo mogli nazvati po potrebi a nudili su nam na posudbu i bolnički krevet i antidekubitalni madrac, sve besplatno. Na kraju nismo uzeli jer nismo htjeli da se tata doma osjeća isto ko da je u bolnici.

Poslano sa mog B1-770 koristeći Tapatalk
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 19:26   #12
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Kod nas u domu zdravlja imaju djelatnost za palijativnu skrb, možda imaju to i kod vas? Mojem tati su dodijelili doktoricu koju smo mogli nazvati po potrebi a nudili su nam na posudbu i bolnički krevet i antidekubitalni madrac, sve besplatno. Na kraju nismo uzeli jer nismo htjeli da se tata doma osjeća isto ko da je u bolnici.

Poslano sa mog B1-770 koristeći Tapatalk
Jebiga, moj stari odbija bilo kakvu medicinsku pomoc. Nit zeli na pretrage, nit zeli terapiju, predao se .........

Dobio sam ponudu za najam rabljenih kreveta za cca 400-500 kn ili kupovinu za cca 300 eura.
Valjda je to ok cifra?
__________________
zasto vi koji ste ti ,meni koji sam vi kazete ti ,kad ja koji sam vi ,vama koji ste ti kazem vi
uddk.hr
valsimot53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 17:29   #13
Quote:
valsimot53 kaže: Pogledaj post
Jebiga, moj stari odbija bilo kakvu medicinsku pomoc. Nit zeli na pretrage, nit zeli terapiju, predao se .........

Dobio sam ponudu za najam rabljenih kreveta za cca 400-500 kn ili kupovinu za cca 300 eura.
Valjda je to ok cifra?
Ako u tvom gradu postoji društvo Crvenog križa pokušaj njih kontaktirati jer mnogi imaju posudionicu inv.pomagala besplatno
mirjana 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 20:10   #14
Quote:
valsimot53 kaže: Pogledaj post
Jebiga, moj stari odbija bilo kakvu medicinsku pomoc. Nit zeli na pretrage, nit zeli terapiju, predao se .........
Koliko god ovo možda grubo zvučalo, treba poštivati želju tvog oca.

Katkad liječnici u najboljoj želji, uz najplemenitije namjere- samo produže patnju, to je vrlo korektno rekao i naš ministar prof. Kujundžić.

Samo pokušaj sve organizirati, da ga ne boli (konzultacija sa liječnikom opće prakse, nekim od specijalista i sl.)
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.