Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2013., 09:52   #1
Cijepljenje protiv hepatitisa i planiranje trudnoće

Tražila sam na više mjesta gdje bi postavila ovo pitanje, pa recimo da je ovo donekle povezano.

Zbog poslova koje radim firma me poslala na cijepljenje protiv Hepatitisa A i B. Riječ je o Twirnix cjepivu. Jučer sam dobila poslijednju dozu (od ukupno 3) i sad sam kao doživotno mirna. Ugl, planiram trudnoću (čim prije) pa me zanima li netko od vas zna ima li ovo cjepivo kakvih poslijedica, trebam li se strpiti ili nema nikakvih nuspojava?
Zanimljivo je kako mi doktorica nije znala odgovoriti na ovo pitanje, zamuckivala je i premišljala se oko odgovora i na kraju rekla da nek se strpim 20ak dana (moj dojam je kao- igrajmo na sigurno). Uz to, prije cijepljenja me samo pitala imam li kakve alergijske reakcije, i tek na moj spomen trudnoće je rekla: "dobro da ste me to pitala jer se sad premišljam da li da vam dam cjepivo".
Unaprijed hvala i ispirke ako sam falila temu
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 10:11   #2
Quote:
tikii kaže: Pogledaj post
Tražila sam na više mjesta gdje bi postavila ovo pitanje, pa recimo da je ovo donekle povezano.

Zbog poslova koje radim firma me poslala na cijepljenje protiv Hepatitisa A i B. Riječ je o Twirnix cjepivu. Jučer sam dobila poslijednju dozu (od ukupno 3) i sad sam kao doživotno mirna. Ugl, planiram trudnoću (čim prije) pa me zanima li netko od vas zna ima li ovo cjepivo kakvih poslijedica, trebam li se strpiti ili nema nikakvih nuspojava?
Zanimljivo je kako mi doktorica nije znala odgovoriti na ovo pitanje, zamuckivala je i premišljala se oko odgovora i na kraju rekla da nek se strpim 20ak dana (moj dojam je kao- igrajmo na sigurno). Uz to, prije cijepljenja me samo pitala imam li kakve alergijske reakcije, i tek na moj spomen trudnoće je rekla: "dobro da ste me to pitala jer se sad premišljam da li da vam dam cjepivo".
Unaprijed hvala i ispirke ako sam falila temu
mozda ce ti prebaciti post, ali evo sto sam GSK kao proizvodjac cjepiva kaze o tome
Pregnant Women: TWINRIX® should be used during pregnancy only when clearly needed, and when the possible advantages outweigh the possible risks for the fetus.
The effect of TWINRIX® on embryo-fetal, peri-natal and post-natal survival and development has not been prospectively evaluated in clinical trials.
The effect of TWINRIX® on embryo-fetal, peri-natal and post-natal survival and development has been assessed in rats. Such animal studies do not indicate direct or indirect harmful effects with respect to fertility, pregnancy, embryonal/fetal development, parturition or post-natal development.
tu imas cijeli sheet o cjepivu http://www.gsk.ca/english/docs-pdf/p...hs/Twinrix.pdf
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 10:44   #3
hvala!
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.