Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2014., 11:58   #41
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Panadol je isto paracetamol.
Ne znam, mi doma uvijek imamo lupocet sirup, makar ga nikad ne koristimo, kao sto sam napisala.
Sto fali njemu?
:lijena otici procitati sastojke, a jos vise lijena guglati:
i brufen je isto sto i ibuprofen i neofen ,brufen 400 meni ne djeluje dok ibuprofen 400 (to je onaj crveni) djeluje, neofen je njesra.
zasto? nemam pojma
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 12:21   #42
pa dobro..čemu panika. to je samo sirup. najmanja dječica ionako troše čepiće. a sirupi dolaze tek oo 2ipol (po mom iskustvu) kad je ionako najedu svakakvih E čuda.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 12:30   #43
Quote:
niptuck kaže: Pogledaj post
moja pedica isto svima daje paracetamol , nikome panadol :

Zato sto samo paracetamol ide na rp. Panadol se mora kupiti.
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 22:14   #44
ne znam kakvog su okusa drugi sirupi, ali mi korstimo panadol baby i mala voli okus, u trenutcima krize kada je visoka temperatura i dijete ne surađuje dobro dođe sirup čiji okus paše

jednom sam dala dalsy i znam da joj okus nije pasao
a ona šprica je isto spas

znaju oni zašto prave sa okusom i slatko

mislim da onaj sirup paracetamol nije lijepog okusa, jednom kod frendice bili i moju mučili zubi i plače i ova joj dala malo tog paracetamola, ajme meni moja se odvalila krivit kao da ju je netko ujeo, već je bla razdražljiva i ovo je dotuklo, na kraju nam se pokvarilo druženje i morali smo se potkupit doma
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 08:30   #45
ma naravno, nek stave i kilu secera ako ce dijete u 4 ujutro bez suza popiti taj sirup
mi isto samo panadol, i lupucet i taj drugi imaju gadan okus mojoj, dizu joj zeludac bas
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 10:03   #46
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
pa dobro..čemu panika. to je samo sirup. najmanja dječica ionako troše čepiće. a sirupi dolaze tek oo 2ipol (po mom iskustvu) kad je ionako najedu svakakvih E čuda.
2ipol mi se cini puno. Starija je trrpila cepice do cca 1g, kad je krenula u jaslice vise nije dala cepic pa smo presli na sirup. Mladji je vec s cetri mjeseca plakao uzasno na cepic pa od onda dajem sirup. Oboma moram davati na spricu, sto mi je super jer je doziranje precizno. Ne znas kakvo ce te dijete zapasti. Ali generalno, briga me za E i umjetne zasladjivace i okuse ako popiju i ako je par puta godisnje sve skupa. A kao sto su neki pisali, da je puno cesce vise bi me brinuo lijek i njegove nuspojave od e-ova
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 11:13   #47
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
2ipol mi se cini puno.
Zasto puno?
Kao sto sam vec pisala, mi i dalje stavljamo cepice jer ne podnosi sirupe. Fala bogu, temperaturu ima mozda jednom u pol godine.
Ima 3 godine i ne vidim fkt problem u tim cepicima.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 11:59   #48
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Zasto puno?
Kao sto sam vec pisala, mi i dalje stavljamo cepice jer ne podnosi sirupe. Fala bogu, temperaturu ima mozda jednom u pol godine.
Ima 3 godine i ne vidim fkt problem u tim cepicima.
Sasvim je svejedno u kojem je obliku lijek, bitno je da ima različitih oblika. Neki vole sirupe, neki mrze, a kad staviš čepić, znaš da je dobio prau dozu i da je nije pljunuo.
Veća djeca obično mrze čepiće, čast izuzecima, ali kad treba, uz malo "borbe" s klincem sve se uspije.
Najvažnije je skinut temp kad kuri, a to najbolje znaju oni čija djeca imaju febrilne konvulzije...
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 12:09   #49
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Sasvim je svejedno u kojem je obliku lijek, bitno je da ima različitih oblika. Neki vole sirupe, neki mrze, a kad staviš čepić, znaš da je dobio prau dozu i da je nije pljunuo.
Najvažnije je skinut temp kad kuri, a to najbolje znaju oni čija djeca imaju febrilne konvulzije...
Potpis.
I ja isto ovako razmisljam, ali znam da se svi nenormalno zgrazaju kad cuju da mu stavljamo cepice umjesto da mu damo sirup.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 12:43   #50
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Zasto puno?
Kao sto sam vec pisala, mi i dalje stavljamo cepice jer ne podnosi sirupe. Fala bogu, temperaturu ima mozda jednom u pol godine.
Ima 3 godine i ne vidim fkt problem u tim cepicima.
Pa ne vidim ni ja problem u cepicima s 3g ako je njemu ok.
Ja sam komentirala izjavu da sirupi idu tek od 2,5g, i da mi se to cini kao puno jer je eto moje iskustvo da sirupi idu od godinu dana i ranije, a koliko znam i frendice sve daju sirupe od godinu dana ili ranije...

Inace, problem s cepicem je da ga je tesko dozirati jer ono kako tocno napraviti 0,5 cepica, i jos se beba pokaka i nemas pojma je li cepic bio dovoljno dugo i sl.... naravno slicni problemi i ako beba povraca sirup. No to sad je vec sve skupa offtopic...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 21:22   #51
prema našem iskustvu, čepić djetetu starijem od cca 2 godine uzrokuje bol?! naime, pedici sam zadnji put kad je bila temperatura u điru (a ima tome ohoho prije godinu dana), rekla kako mi dijete veli da je peče. pa je li moguće da stvarno čepić peče,. a onda se začudila zašto tako velikom djetetu stavljamo čepić?

pa reko nemam pojma, od rođenja samo to..nisam pojma imala da bi trebalo prestati.

a ona kaže da nije čudno da je peče. da se to dešava (ili možda, naknadno se sjetih, ovi stariji znaju reći da ih peče)

e a sad imamo njesra. danas ima laganu temp cijeli dan, al sad postaje konkretno. kupili prvi put lupocet (bacili čepiće, jel).
i ajde reko okus maline, rozi, valjda ima hrpa šećera, progutat će valjda. kad ono okus da nisu mogli smisliti gori. gorko slatki. ispljunila sve van.

sad nemam pojma šta ćemo! osim dati neofen kojem je prošao rok
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 23:21   #52
Nemoj joj davati nešto čemu je istekao rok trajanja jer ako ništa drugo slabije djeluje pa nikakve koristi od toga (a da ne pričamo da se nikad ne zna šta sve lijekovi kojima je istekao rok mogu napraviti organizmu).

Odi u dežurnu ljekarnu, dat će ti da kupiš sirup (ako se slučajno bojiš da možda ne daju ako nije recept ili hitno). Ja sam jednom zakurila preko vikenda, ostala na par tableta, nisam mogla skinuti temp. i moji su u subotu u ponoć kupovali meni lupocete u dežurnoj ljekarni. Tako da daju, nisu sigurno oduševljeni kad im tako dođu al jebiga dogodi se da ostaneš bez lijekova neplanirano.

Inače mislim da su ti svi sirupi više manje odvratni okusom. Možda da joj probaš ovo nakapati na šećer, u med ili nekako da zamaskiraš okus u nečemu (ne znam jel se smije miješati s nečime)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2014., 17:01   #53
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
prema našem iskustvu, čepić djetetu starijem od cca 2 godine uzrokuje bol?! naime, pedici sam zadnji put kad je bila temperatura u điru (a ima tome ohoho prije godinu dana), rekla kako mi dijete veli da je peče. pa je li moguće da stvarno čepić peče,. a onda se začudila zašto tako velikom djetetu stavljamo čepić?
Ma kakva bol i pecenje? Glupost.
Stavis pazljivo i bok.

I bas mi se cini da u zadnje vrijeme pedijatri prednost sve vise daju sirupima umjesto cepicima samo zato "jer je dijete veliko"
Kao da odrasli ljudi nikad ne koriste nikakve cepice. Bezveze.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 18:59   #54
Mislim da se pisalo da lupocet sirup ima odvratan okus, a da je panadol ok pa mozete s njim probati.
__________________
majmunčić
aannjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 13:01   #55
Kad moj klinac ima temperaturu prvo mu dam dosta vode/soka da pije, raskomotim ga, a onda se kupamo u mlakoj vodi jedno pol sata. Tek nakon toga dolazi u obzir kemija. S tim sto ako je klonuo odmah trcim u bolnicu.
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 14:53   #56
To je jako individualno.
Mojima kupanje od 30 min skine za 0,1 a vrati se na staro u roku par minuta.
Da im je to ok kupala bi ih čisto nek se tijelo rashladi da ne ide na više al njima je to grozno (zima im je i ne žele se kupati), pa smo brzo prestali prakticirati to.
Obloge isto ništa ne pomažu.
Pustim temp dok ne prijeđe 38,5. Tek tad dam sirup (a i to najčešće navečer da mogu mirnije spavati).

Oviisi i kako boluju.
Moji su zadnje imali virozu, temp do 39, zima im je i traže se pokriti a cijeli se oznoje da sam presvlačila i posteljinu i njih. Opet ne dolazi u obzir niti skidanje, niti otkrivanje a kamoli kupanje.

Za klonulost ne trčim odma u bolnicu, pogotovo ako je bolest tek počela. Primjećujem na svojima da što su stariji to je izraženije na početku bolesti (kao i kod odraslih). Mene sruši 37,1 u krevet.
Naravno pazim da dovoljno piju, jel idu piškiti (kakve je boje i mirisa urin)....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 16:18   #57
Neposredno poslije kupanja se temperatura vrati, ali se pocne snizavati otprilike pola sata nakon kupanja.
soks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:42.