Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2013., 09:16   #1
Niz tegoba: stres, nesanica i bol u trbuhu

Pozdrav svima

Zadnjih tjedan dana imam odredjene osobne probleme koje nalaost nikako ne mogu da rijesim i to me muci. I do sada sam imao problema i nekako sam ih uspio rijesiti, no ovaj put istovremeno se nakupilo mnogo toga i nikako ne mogu da se toga rijesim. Konstantno sam pod velikim stresom u zadnjih 7-10 dana. No u zadnje 3 dana situacija je postala malo gora pa konstantno opterecen tim problemima ne mogu da zaspim uvece a i kada zaspim budim se tijekom noci po 2-3 puta i onda ponovo imam problem da zaplovim u san. Do sada nikada u zivotu nisam imao problem sa spavanjem ili sa snom. Uz sve to od prije dva dana se javlja i bol u stomaku, dole ispod pupka u donjem dijelu stomaka i narocito sa desne strane. Kao da unutra nesto gori i nije lagodan osjecaj.

Zaima me je li ovo opasno i vodi li ka cemu ozbiljnom i na sta trebam obrtatiti paznju?? Prije svega morma da rijesim ove probleme koji me muce, no to se ne moze nista odraditi preko noci tako da nagadjam da ce me ova situacija muciti danima jos. Stoga me i zanima na sta treba da obratim paznju i cega da se pazim.

Pozdrav i hvala na odgovorima
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 14:56   #2
bilo bi naravno najbolje da obavis lijecnicki pregled kako bi znao da li je nesto organski ili je sve ustvari psihicki. Inace je psiha zeznuta stvar i moze uzrokovati svakakve probleme,bolove i slicno..ja osobno uvijek imam bolove u zelucu,previse kiseline... Probleme pokusaj rjesavati sto je prije moguce jer sa odugovlacenjem jedino produzujes stresni period. Ako ih ne mozes rjesiti onda se pokusaj pomiriti s tim da si napravio sve sto je bilo u tvojoj moci i prepusti se. Mi svi uvijek na neki nacin pokusavamo pobjeci od neugodnih osjecaja,napetosti i s time si pravimo jos veci stres. Ja sam se naucila uvijek pitati : i sta je tu sad toliko strasno?? Boli,ok izdrzat cu. Ako ne mogu promjeniti,moram prihvatiti i nema drugog izlaza. Kad se odlucis izdrzati tu situaciju i shvatis da ti se nece dogoditi nista prestrasno za vrijeme toga i nakon nekako osjetis olaksanje. Zapravo ne znam o cemu se kod tebe radi o kakvom problemu,ima stvari u zivotu koje jedostavno moramo preraditi,patiti i odtugovati... I na kraju sve covjek izdrzi i izade iz toga jos zreliji. I negativni osjecaji,a i dozivljaji nekad na kraju djeluju na nas pozitivno,iz svega mozemo nesto nauciti,posebno nositi se s nekim tezim situacijama.. Nadam se da sam ti bar malo pomogla drzi se i proci ce sve,samo moras izdrzati!!!
__________________
19.10.2009 :)
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:01.