Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2003., 18:54   #41
Quote:
Klonirana kaže:
Ne razumijem
naravno da ne razumiješ, kad si zbunjena

izbij zloduha iz glave...ono, u zdravom tijelu, zdrav duh, jesi čitala?
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 05:17   #42
Quote:
bipolar2000 kaže:
Evo, jedan savjet za prijatelje mentalne bolesnike. Druzite se sa ljudima kojima nece biti frka da vam kazu da je vrijeme da se urazumite i da ce provesti i sat vremena da vam ukazu na vas problem.

PS. bipolar2000 :cmok:
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 12:29   #43
Quote:
No123 kaže:
Osim magnetskih deka meni nije jasno kakvi to ljudi kupuju one ploce od pertinaksa na kojima je bakrom odstampan jing-jang za sprecavanje stetnih zracenja i jos za tu jednu plocu daju 100 DM.
Moja susjeda. Štetna zračenja su njen film. I njene sestre koja je (slučajno) geolog. I njihovog brata. Svi troje u istom filmu, živeći u zajedničkom domaćinstvu, uglavnom potpuno izolirani od društva i bez liječničke pomoći... prilično su se izgubili.

Počelo je s pričom o podzemnim vodama, razmještanjem kreveta uz pomoć radiestezista, tome ima već 15 godina. Njihove priče, "znanstveno" utemeljene, zvučale su prilično suvislo za neupućene.

Vremenom, problem zračenja proširio se i na kablovsku TV, telefonske kablove u zgradi, vodovodne cijevi... ali i lasere kojima ih netko odnekud gađa. Počeli su uništavati instalacije, sebi su isključili struju, telefon, htjeli su i radijatore maknuti iz stana, ali to nije bilo moguće. Optužili su stanare za svoje zdravstvene teškoće, postali su neprijateljski raspoloženi i mračni.

Na koncu su počele letjeti flaše s njihovog balkona, smeće, razni predmeti (daska za peglanje npr...). Razbili su prozore na par auta, srećom, nitko od prolaznika nije stradao.

Tako su, u pratnji policije, završili u bolnici.

Usprkos ovom vanjskom dojmu koji je jako loš, meni se čini da oni nisu bili posve "prolupali". Teško mi je to objasniti, to je samo moj osjećaj, da bi u drugačijim okolnostima njihovi simptomi imali manje razorne posljedice.

No, nisam sigurna da će se oni uopće više vratiti ovamo, barem po priči našeg predstavnika stanara iz zgrade. On radi na tome.

Ne znam tko zastupa njihove interese, mislim da će dobiti skrbnika po službenoj dužnosti... a stan im je prazan...
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2003., 02:50   #44
VelmaX, ocigledno je da postoje raznorazna stetna zracenja koja lose utjecu na ljude, imam knjigu "Radijestezija u primjeni" od Borisa Farkaša u kojoj su ta zracenja dosta dobro opisana ali nigdje u knjizi nisam naisao da se ta zracenja mogu sprijeciti bilo kakvim postavljanjem nekakvih ploca od pertinaksa pod tepih u sobama. Smatram da je u redu da neki radijestezista ispita u stanu zracenja od podzemnih voda i da svjetuje da se npr krevet premjesti s mjesta kroz koje prolazi signal od podzemnih voda i to je ok, ali davati 100 DM na nekakvu plocu koja ce sprijeciti to zracenje je cisto prodavanje magle.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2003., 11:21   #45
Quote:
No123 kaže:
VelmaX, ocigledno je da postoje raznorazna stetna zracenja koja lose utjecu na ljude, imam knjigu "Radijestezija u primjeni" od Borisa Farkaša u kojoj su ta zracenja dosta dobro opisana ali nigdje u knjizi nisam naisao da se ta zracenja mogu sprijeciti bilo kakvim postavljanjem nekakvih ploca od pertinaksa pod tepih u sobama. Smatram da je u redu da neki radijestezista ispita u stanu zracenja od podzemnih voda i da svjetuje da se npr krevet premjesti s mjesta kroz koje prolazi signal od podzemnih voda i to je ok, ali davati 100 DM na nekakvu plocu koja ce sprijeciti to zracenje je cisto prodavanje magle.
Ne znam kakvo bi to bilo zračenje, elektromagnetsko?

Činjenica je da smo mi neprestano okruženi elektromagnetskim zračenjima iz različitih izvora, ali to je dio našeg okoliša. Možda i jesu štetna za zdravlje, kao i hrana puna kemikalija, zagađeni zrak, iritantna buka i tako dalje.

Fokusiranje na problem zračenja izgleda da je ipak opasnije od samog zračenja, barem kad je o mentalnom zdravlju riječ.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2003., 13:04   #46
Bila je dobra recenica u jednom filmu Woodya Allena...

"Svi ljudi znaju istu istinu, nasi zivoti se sastoje od toga kako ju biramo iskriviti..."

Sad, znam da ljudi "ne biraju sizofreniju", ali tu se da filozofirati na kilometre oko toga koliko mi nista ne mozemo birati i koliko sve mozemo birati... dakle, to na stranu, mislim da ta recenica dosta dobro opisuje i sizofreniju...

Uglavnom je misljenje da je neko normalan ili lud, ali mi se ustvari cijelo vrijeme gibamo izmedju ta dva fiktivno oznacena stanja... svi su relativno normalni, i relativno ludi, samo je pitanje koliko relativno

Znanost nema odgovor na sizofreniju... pa, u povijesti je najcesci razlog za to sto znanost nije imala logicki vrijedece objasnjenje za nesto bio to sto su na temu gledali na krivi nacin...

sizofrenija je, kazu, nesposobnost razlikovanja sna od jave, maste od zbilje... nismo li svi u jednom trenutku osjetili tu nesposobnost? nije li ona u svima nama? pitanje je samo koliko daleko kazaljka na skali ode u tom smjeru, i koliko se vrati...

Nismo li svi sizofrenicari kad gledamo na svijet oko sebe kao hrpu vlada, drzava, gradova, naselja, zgrada, cesta, ljudi i njihovih zivota, briga o plachi, o politici, o cijeni benzina, o kasnjenju na posao, razmisljanja o premijeri nekog filma, o nekoj filmskoj zvijezdi, o nekom knjizevniku, o nekim umjetnickim djelima - a ne kao splet svih aktivnosti na ovoj zemlji - zivucih organizama, vecih od nas ali i mikroskopski sitnima, njihovim suzivotom, raznoraznim simbiozama i utjecajima jedne vrste ili fenomena na drugu, raznih prirodnih procesa - a i shire, medjusobnom "interakcijom" planeta, sazvijezdja, galaksija i ostalih svemirskih znanica i nepoznanica...

Nije li i to neka nesposobnost shvacanja stvarnosti? Mislim, zivimo u 21 stoljecu, i uglavnom znamo da kad bi odzumirali milijun puta nasu zemlju, ili ju pak zumirali milijun puta, da bi opet vidjeli hrpu tvari ili organizama kako medjusobno djeluju po nekim zakonima.

No opet, uza sve te informacije spremljene u glavi vecina nas vecinu zivota kao jedinu realnost shvaca nase "ljudske rituale" i nas "umjetni okolis", a mozak automatski zanemaruje da je sve oko nas, a i mi sami, ustvari skupima milijardi nekih manjih cjelina, a da je sve to skupa opet milijarditi dio neke druge vece cjeline...

Isto tako i mozak sizofrenicara kao svoju realnost shvaca neku svoju iluziju stvarnosti, automatski zanemarujuci sve informacije i podatke koje su u tom mozgu i koje bi mu - po nasoj "prisebnoj logici" - trebali ukazati da je to nelogicna iluzija

Bas kao sto je Illegale na pocetku rekao - kazu da sizofreniju izaziva poremecaj biokemizma mozga, no mozda sizofrenija izazove poremecaj...

Nesto me zapece na licu i prije nego li stignem i pomislit da bi trebao dodirnuti to - mozak sam pokrece kemijsko-biolosko-elektricnu reakciju i salje ruku na to mjesto...
Znanstvena realnost mi je preteska, smeta me razmisljati o milijardama planeta koji se prostiru i krecu kroz cijeli svemir, otezava mi funkcioniranje u okolini, i mozak sam pokrece kemijsko-biolosko-elektricnu reakciju koja zanemaruje te podatke i moju drustvenu okolinu mi prezentira kao realnost..
Drustvena realnost mi je preteska... i eto vraga skok na skok, mozak sam pokrece kemijsko-biolosko-elektricnu reakciju i zanemaruje te podatke, te mi prezentira nesto drugo kao realnost

Dosad u povijesti kad god bi covjecanstvo mislilo da je na korak do "svih odgovora" bi ubrzo shvatilo da tek sad ne razumije vecinu toga, jer se par najnovijih odgovora u potpunosti kosi sa dosadasnjim shvacanjem svijeta... no eto, povijest se ponavlja, i danasnja znanost opet misli da je na korak do svih odgovora... nebi me iznenadilo da za 20ak godina opet shvatimo da smo bili u totalnoj zabludi za vecinu dosadasnjih saznanja...

ono, zemlja je bila ravna, pa je okrugla... mozda ispadne da je 167dimenzionalna ...sve do iduceg "praga do svih odgovora" kad mozda opet skuzimo da je zemlja ustvari ravna, al da smo si mi umislili da je okrugla jer nismo mogli shvatit kak moze bit plosnata a opet spojena na svim dijelovima "ne razumijem kako bi moglo biti onako - onda je sigurno ovako"

mislim... malo sam karikirao ovdje puno toga, al eto, u ovoj zadnjoj karikaturi vidim nesto sta zgodno posluzuje kao primjer...

zemlja je ravna, jer bi inace ispali s nje... zemlja privlaci stvari na sebe pa ne mora znacit da je ravna... zemlja je okrugla jer su sve tocke spojene jedna s drugom... i eto, sutra neki genije fizicar (usput receno covjek na granici razuma kao i vecina genija, dalo bi se bubnut i "granicni sizofrenicar" iz usta nekog laika) napise formulu koja kaze da ne mora bit okrugla da bi sve tocke na njoj bile spojene - i ode u &#107urac cijela znanost

a da bubne da zemlja mozda nije okrugla dan prije nego napise tu formulu - svi ce rec da je LUD

mozda i je, al kao zakljucak mogu rec - svi smo mi ludi, a osobito ja sto ga ovolko serem
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2003., 13:38   #47
e, i da, cista sitnica koja sve kaze o nasem "pravilnom znanstvenom shvacanju realnosti"...

temeljna osnova znanosti je matematika...

znanost koja se prenosi i razvija s koljena na koljeno tisucljecima, a postoji jos od onog prvog neandertalca koji je morao dokuciti jeli mu ulov dovoljan da prehrani cijelu svoju pecinu...
temeljna i iskonska znanost, koja nam danas prakticki moze reci koliko je vanzemaljaca potrebno da bi se promijenila warp-zarulja na drugoj strani svemira...

a opet... ta toliko razvijena znanost, ponos ljudske civilizacije, nam ne moze dati posteni zadovoljavajuci odgovor na jedno totalno jednostavno i bukvalno pitanje - koliko je jedan podijeljeno sa nula (osim klasicno muljatorsko "paaaa, naginje ka beskonacnome" da, profesorice, a nagib kosine naginje prema dolje, jel to za dva )

pa se ti pochesi di te svrbi bez da mrdnes molekulom
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2003., 13:49   #48
Quote:
Reebok kaže:

mozda i je, al kao zakljucak mogu rec - svi smo mi ludi, a osobito ja sto ga ovolko serem
Dobro, znamo da je mali korak od genijalnosti do ludila, ali ti ga još nisi napravio, čini mi se.

Bitno je da, kad zaviriš u drugi svijet, ne zatvoriš vrata za sobom i ne zaboraviš da je to samo jedna od mogućih interpretacija stvarnosti.

U tom svjetlu, najmanje su ludi takvi poput tebe, a svi koji nemaju sluha za tuđe i drugačije realnosti su podjednako autistični.

Biti sasvim normalan... hm... ne znam, to bi isto trebalo liječiti.

Uglavnom, u društvu sizofreničara koji furaju isti film, svatko "normalan" izgleda nenormalno. I tako u oba smjera.

Malo više tolerancije prema različitostima i život bi bio pjesma.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2003., 13:54   #49
matematicarka, a sta imas rec na ovaj zadnji post? a? aaa? aaaaaa?

jel naginje? il je izvisilo?
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2003., 13:55   #50
Quote:
Reebok kaže:
totalno jednostavno i bukvalno pitanje - koliko je jedan podijeljeno sa nula
To ti samo misliš da je jednostavno pitanje. To je za poludit pitanje.

Quote:
pa se ti pochesi di te svrbi bez da mrdnes molekulom
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2003., 14:19   #51
Quote:
VelmaX kaže:
To je za poludit pitanje.
to ustvari cijelo vrijeme hocu reci...

jedno tako obicno pitanje, i naizgled totalno jednostavno, kad se krene duboko razmisljat o njemu stvarno moze dovest covjeka do stanja u kojem ustvari pocinje sumnjati u realnost svega...

a ustvari se covjek mora i potpuno izbacit iz realnosti da bi razmisljao o njemu - jer ukljucuje nerealne pojmove poput nistavila i beskonacnosti

za autiste kazu da su najvjerojatnije neopisivo visoko inteligentni ljudi, a sizofrenicari pak shvacaju "smisao svega" - ocito su oni koji bi trebali najbolje shvatit bit, oni koji vjeruju da najbolje shvacaju bit, i oni koji pokusavaju najbolje shvatit bit - oni koji imaju najmanje doticaja sa nasom stvarnoscu...

i mislim da je to dovoljno da i prosjecno inteligentan covjek poludi i zapita se "tko je ovdje lud"
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2003., 14:24   #52
Nitko nije lud, a svi su ludi.
Vrlo je jednostavno, u biti....
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2003., 14:42   #53
a znam da ce dosta vas poludit ( ) na ovolko matematike i filozofije u vezi zdravlja, ali na ovoj temi, barem meni, to nekako ide rku uz ruku...

pa da se vratim na to 1/0

mi ne mozemo shvatit koliko je 1/0... ali ja mislim da nasi mozgovi, u podsvijesti, to shvacaju... da je to samo jedna od bezbroj "formula" u "BIOSu softwarea" nase podsvijesti... dio te neke jednadzbe egzistencije zivota

kao sto recimo kompjuter kojeg je stvorio covjek moze izracunavati funkcije koje covjek nebi mogao i ustvari koristi takve funkcije u operacijama koje izvodi, tako i mozak kojeg koristi covjek koristi funkcije koje sam covjek ne moze shvatiti...

ono, dio mozga je nas, ali najveci dio mozga je jednostavno sakriven od nas i u njemu se skriva puno toga...

i mozda kako covjek uspijeva polako ulaziti u svoju podsvijest, otkriva njene tajne, istovremeno izlazi iz svijesti... kao vlak u tunelu - sto dublje ulazi u njega, to ga je manje vani...

halucinacije, meditiranje, raznorazne religije - odavno se pokusava dokazati da u svemu tome postoji ona neka strana koja je ili ludilo ili prosvijetljenje... pa, mozda je oboje...

da bi usao u duboko more, moras se maknuti iz plicaka... ali ako odes preduboko - neces se vratiti... a dok si na sredini - nisi siguran gdje si...

mozda je stanje sizofrenije, ludila, kako god neko birao to nazvati, ustvari medjustanica izmedju svijesti i podsvijesti...

napustanje svijesnog i ulazenje u podsvijesno, napustanje svijeta kojeg poznas i ulazenje u totalno nepoznati - nije li logican rezultat tog medjustanja potpuno nesnalazenje?

pravila starog svijeta ne vrijede, a pravila novog svijeta jos ne poznas - i kako ih ucis, logicno je da ce se oni medjusobno mjesati...

a jednom kad udjes potpuno u podsvijest, kad napustis svijest - kako itko moze znati sta si ti nasao unutra... mozda je autizam jednostavno doci u neko mjesto u svom mozgu koje je toliko jace i bujnije i inteligentnije i savrsenije da ti sam jednostavno vise ne zelis izaci...

mislim, jasno je da priroda skriva ogromnu kolicinu tajni od nas, ali opet su sve te tajne ukucane u nasem mozgu - jer i on funkcionira na njihovoj osnovi... (za cyber geekove - uz oprostaj na laicizmu u vezi toga - u svaki se program moze lako ugradit source code, ali ga se ne moze izvaditi iz programa jednako lako)

"gledanje na daljinu", fizicko sjedenje na jednom mjestu i istovremeno psihicko putovanje gdje god zelis, je odavno dokazano da postoji... sama CIA je priznala da ga je koristila, rezultati su neki bili potvrdjeni i od drugih znanstvenika koji su obradjivali njihove rezultate, a i sama cinjenica da je 99% toga jos uvijek oznaceno kao TOP TOP SECRET vec 30 godina (!!!) (tko ne vjeruje, bilo je i u novinama nes o tome neki dan) je dovoljan dokaz da je to stvarnost... i to se skriva negdje u nasoj podsvijesti...
zamislite da mozete umom doci u bilo koji kutak nase galaksije... a to je tek neka od parapsiholoskih moci za koje se danas zna da nisu znanstvena fantastika, nego cinjenica koja je duboko sakrivena od nas...

kad bi umro, i otisao u raj - ako je on toliko dobar koliko pricaju - pa bili se iko odlucio vratiti na zemlju i da moze?
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2003., 16:07   #54
Quote:
VelmaX kaže:
Ne znam kakvo bi to bilo zračenje, elektromagnetsko?
Kako kazu radi se o geo patogenom zracenju - GPZ.
Pod GPZ-em se podrazumjeva jos nedovoljno istrazena bioloski aktivna forma energije, koja u obliku zracenja stetno djeluje, ne samo na covjeka nego na cjelokupni biljni i zivotinjski svijet. Zajednicka karakteristika svih pretpostavki mehanizma djelovanja GPZ-a je da su u zoni djelovanja onemoguceni uvjeti za skladno funkcioniranje zivih organizama.

Primarnih izvora GPZ ima vise vrsta:

- tokovi podzemnih voda
- geoloski lomovi
- i GPZ kao produkt zajednickog djelovanja stetnog dijela spektra zracenja sunca i svemira, te magnetskih i ostalih prilika na zemlji.

Reebok

Iako imam dijagnozu paranoidne sizofrenije ne smatram se ludim, u stvari ne znam ni sta bi to trebalo znaciti - biti lud.
Nisam ja kriv sto mozda imam mastu drugaciju od drugih i vidim nesto sto drugi ne vide, sto se mogu zavuci u tudju glavu i znati o cemu netko razmislja dok prica samnom, sto dok idem svojom ulicom ne vidim u svojoj glavi ulicu nego cijelu zemaljsku kuglu koja se vrti dok ja hodam.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 13:32   #55
Quote:
pa da se vratim na to 1/0
mi ne mozemo shvatit koliko je 1/0
Možda nisam normalan ali meni se to pitanje čini jednostavno.
Kao što 4 : 2 (4/2) znači - budimo malo slikoviti - koliko puta 2 litre može stati u bocu od četiri litre (4/2=2) tako je i 1/0 u stvari:

Koliko puta ništa može stati u bocu od 1 litre.
Odgovor je vrlo jednostavan (barem po meni) - beskonačno puta.

cy BHD
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 14:00   #56
Quote:
Black Hawk kaže:
Možda nisam normalan ali meni se to pitanje čini jednostavno.
Kao što 4 : 2 (4/2) znači - budimo malo slikoviti - koliko puta 2 litre može stati u bocu od četiri litre (4/2=2) tako je i 1/0 u stvari:

Koliko puta ništa može stati u bocu od 1 litre.
Odgovor je vrlo jednostavan (barem po meni) - beskonačno puta.

cy BHD
Ulet. BHD, nije stvar tako jednostvna. Jer ako nista=-nista. A koliko puta minus nista moze stati u bocu od jedne litre? Minus beskonacno? E, upravo toliko . BTW, geza pise o nuli i nistici, pa bi bilo fno da razlucimo ta dva pojma prije nego sto odgovormo adekvatno na navedeno pitanje .
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 14:15   #57
Napominjem: nisam kompetentan za stručan razgovor o matematici. Ali pokušajmo 'čistorazumski':
'Minus ništa' ne postoji (po meni) - osim kao matematička notacija.
Isto tako ne postoji ni -2. To je matematički način da se kaže npr.: dao sam illegalu dvije kune. U odnosu na maloprije imam 'minus dvije kune'. Kune nisu nestale niti ja imam 'minus dvije kune' - kune su u illegalea. Možda mi ih vrati.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2003., 21:07   #58
Quote:
Black Hawk kaže:
imam 'minus dvije kune' - kune su u illegalea. Možda mi ih vrati.
pa nije lud

al ak ih ocekujes nazad, onda si ti lud

ali, ako je dovoljno lud da ti ih zbilja vrati, i dobijes ih nazad, onda ispada da ipak nisi bio lud

vidite kako je ludilo relativno?
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 04:49   #59
Uh, uh. Sta napravise od topica orry:. Prvo da odgovorim da je bolje imat minus dvije kune, nego nemat nista.

Drugo. Kad se priblizavas nuli kroz dug, onda si sve vise duzan. Ako joj se priblizavas kroz to da imas, onda imas sve vise para. A nije svejedno jel si duzan ili imas pare. A u nuli se te dvije stvari spajaju u jednu tocku. Tocku koja je nedefinirana upravo zato sto ti nije svejedno.

Nego. Idemo mi nazad na topic.
Quote:
No123 kaze:Iako imam dijagnozu paranoidne sizofrenije ne smatram se ludim, u stvari ne znam ni sta bi to trebalo znaciti - biti lud.
Ok. Sta znaci biti lud? Po meni je to onaj tko se zbog psihickog poremecaja ne moze brinut sam o sebi. Jesi li lud ili nisi, saznat ces tako sto ces vidjeti mozes li se uspjesno brinut sam za sebe. Bez lomova, bez sranja.

Ako mozes, nisi lud, samo si neobican. Ako ne mozes, jebiga.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2003., 04:53   #60
Quote:
Reebok kaže:
a ustvari se covjek mora i potpuno izbacit iz realnosti da bi razmisljao o njemu - jer ukljucuje nerealne pojmove poput nistavila i beskonacnosti
Bolje je ne lupat glavu s takvim konceptima. Covjek se lako zbuni .
Quote:
za autiste kazu da su najvjerojatnije neopisivo visoko inteligentni ljudi, a sizofrenicari pak shvacaju "smisao svega" - ocito su oni koji bi trebali najbolje shvatit bit, oni koji vjeruju da najbolje shvacaju bit, i oni koji pokusavaju najbolje shvatit bit - oni koji imaju najmanje doticaja sa nasom stvarnoscu...
Iskusvo kaze da su autisti prilicno nepametni ljudi. Mozda zato sto su citav zivot fiksirani pa ne stignu rast.

Shizofrenicari? Ne. Kuzenje biti te ne udaljava od zivota, vec ga olaksava. Fantaziranje o istoj da.

to bijase na prvu, jeli.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.