Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2010., 01:34   #2441
Ej ljudi, jedno hipotetsko pitanje.
Ovako, recimo ja ne završim državu maturu ili imam šugav score, kako god već. Dal se mogu upisat recimo na faks gdje se upisalo premalo ljudi? Ono da popunim kvotu? Jel to teoretski moguće? Ako je, koliko je realno tako se našlepati negdje?
OhYeah is offline  
Old 27.01.2010., 01:35   #2442
Ak ti je faks na popisu i ak ostane praznih mjesta, ne vidim zašto ne. Ili pitaš ako ti taj faks nije na popisu?
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Old 27.01.2010., 01:37   #2443
pa moguće je ali te fakseve moraš staviti sebi na listu pa ti misli na kojima će biti mjesta. za tekstilni se ne zna ni hoće li postojati više

edit : kasnim. za one koji ti nisu na popisu sumnjam. jedino da ideš onda na jesenski rok konkurirati s istim bodovima na fakseve na kojima je ostalo mjesta.
ivuschka is offline  
Old 27.01.2010., 01:42   #2444
Quote:
jon_la_joie kaže: Pogledaj post
ovako ekipa može mala pomoć..
znači registrirao sam se na stranicu postani-student.hr..sutra im šaljem domovnicu,svjedodžbe i završni ispit..
e sad,što ja točno još moram napravit da sam gotov sa prijavom na državnu maturu?
da li moram na postani-student.hr odabrat faks koji želim do 31.1. ili?
i da li moram upisat ocjene iz srednje do 31.1.?zašto ih uopće moram upisivat kad im šaljem svjedodžbe???
ako može netko odgovorit??
thanx
jon_la_joie is offline  
Old 27.01.2010., 01:58   #2445
Quote:
ivuschka kaže: Pogledaj post
pa moguće je ali te fakseve moraš staviti sebi na listu pa ti misli na kojima će biti mjesta. za tekstilni se ne zna ni hoće li postojati više

edit : kasnim. za one koji ti nisu na popisu sumnjam. jedino da ideš onda na jesenski rok konkurirati s istim bodovima na fakseve na kojima je ostalo mjesta.
E vidiš ja ću baš igrat na tu kartu, idem sjebat i pobjedit sistem.
Navest ću lijepo 10 fakulteta za koje pretpostavljam da će biti najslabiji odaziv i eto me, budući fakultetski intelektualac
OhYeah is offline  
Old 27.01.2010., 02:06   #2446
Quote:
jon_la_joie kaže: Pogledaj post
ovako ekipa može mala pomoć..
znači registrirao sam se na stranicu postani-student.hr..sutra im šaljem domovnicu,svjedodžbe i završni ispit..
e sad,što ja točno još moram napravit da sam gotov sa prijavom na državnu maturu?
da li moram na postani-student.hr odabrat faks koji želim do 31.1. ili?
i da li moram upisat ocjene iz srednje do 31.1.?zašto ih uopće moram upisivat kad im šaljem svjedodžbe???
Fakseve možeš birat, dodavat, oduzimat i mjenjat mjesta do srpnja. 5.7. je u pitanju.
Ocjene moraš upisat do 31.1.
Moraš ih upisivat da skratiš posao službenicima u ncvvo-u da oni to ne moraju. A svjedodžbe im šalješ da potvrdiš upisane ocjene.

Nakon kaj sve upišeš i pošalješ papire, tvoj dio posla je gotov.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Old 27.01.2010., 02:12   #2447
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Fakseve možeš birat, dodavat, oduzimat i mjenjat mjesta do srpnja. 5.7. je u pitanju.
Ocjene moraš upisat do 31.1.
Moraš ih upisivat da skratiš posao službenicima u ncvvo-u da oni to ne moraju. A svjedodžbe im šalješ da potvrdiš upisane ocjene.

Nakon kaj sve upišeš i pošalješ papire, tvoj dio posla je gotov.
hvala lijepa!
jon_la_joie is offline  
Old 27.01.2010., 08:23   #2448
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Ali zakaj loše? Pa pogle kraj članka:
Ministar obrazovanja Radovan Fuchs poručuje da nema razloga za paniku te da će dodatni novac sigurno biti osiguran na vrijeme. Prema nekim izračunima, besplatni bi studij državu trebao statajti oko 400 milijuna kuna, odnosno 117 milijuna kuna u prvoj godini njegove primjene.

- Nacrt zakona je gotov i bit će predstavljen na rektorskom zboru krajem veljače. Paraleno s tim kreću pregovori sa sveučilištima i fakultetima o upisnim kvotama - rekao je Fuchs.

hahhahhahhahhahahhhahaha
pa da, ministar Fuchs poručuje da nema razloga za paniku, pa onda bi fakat čovjeka trebali slušati, LOL
kakvo prozirno ispiranje mozga, to kaže samo da se ne bi Filozofski opet dignuo na noge.
konka is offline  
Old 27.01.2010., 09:09   #2449
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
Nakon jedne optimistične vijesti, evo jedne loše---

http://www.jutarnji.hr/vlada-nema-no...studij/516038/
Vidim da me moje sposobnosti predvidanja buducnosti nisu napustile

Mozda da otvorim 060 broj "Vidoviti Zeko" pa tako namaknem lovu za skolovanje?!
Zek0slav is offline  
Old 27.01.2010., 09:54   #2450
samo nek kvote ne režu

Zadnje uređivanje ivuschka : 27.01.2010. at 10:01.
ivuschka is offline  
Old 27.01.2010., 10:44   #2451
Quote:
ivuschka kaže: Pogledaj post
samo nek kvote ne režu
ma daj pogledajte istini u oči, ne znam kako se date tako "vozati"- kakve promjene kvota, kaj vam je, pa to su samo priče da se dobije na vremenu
konka is offline  
Old 27.01.2010., 11:57   #2452
sory ak je vec to neko pitao.....jel sve ocjene iz srednje upisujemo na str. postani student?ili samo neke
bling is offline  
Old 27.01.2010., 12:05   #2453
Dobro jutro, pitanje. Najvjerojatnije ih je već bilo milijun ali nemam vremena čitati jer je forum ogroman.
Ovako znači, ja tamo upišem ocjene i kad mi se na kraju otvori 5 dodatnih prozorčića a ja nemam više ocjena za upisat, kaj onda? Pohrani promjene ili? E da, pod ''Verificirane ocjene'' će pisati ''DA'' tek onda kad oni prime moje dokumente ili kad ja upišem sve ocjene?
Hvala
Pozdrav
defined1062 is offline  
Old 27.01.2010., 12:15   #2454
Quote:
defined1062 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro, pitanje. Najvjerojatnije ih je već bilo milijun ali nemam vremena čitati jer je forum ogroman.
Ovako znači, ja tamo upišem ocjene i kad mi se na kraju otvori 5 dodatnih prozorčića a ja nemam više ocjena za upisat, kaj onda? Pohrani promjene ili? E da, pod ''Verificirane ocjene'' će pisati ''DA'' tek onda kad oni prime moje dokumente ili kad ja upišem sve ocjene?
Hvala
Pozdrav
kad sve upišeš, pohraniš promjene i pustiš one prazne prozorčiće da budu prazni. Ocjene će ti bit verificirane nakon šta oni prime tvoje dokumente, ali ne isti tren jer je hrpa nas poslala dokumente, pa je gužva, ali će to riješit,
Kix333 is offline  
Old 27.01.2010., 12:15   #2455
Quote:
bling kaže: Pogledaj post
sory ak je vec to neko pitao.....jel sve ocjene iz srednje upisujemo na str. postani student?ili samo neke
sve predmete, sve ocjene
Kix333 is offline  
Old 27.01.2010., 12:20   #2456
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Fakseve možeš birat, dodavat, oduzimat i mjenjat mjesta do srpnja. 5.7. je u pitanju.
Ocjene moraš upisat do 31.1.
Moraš ih upisivat da skratiš posao službenicima u ncvvo-u da oni to ne moraju. A svjedodžbe im šalješ da potvrdiš upisane ocjene.

Nakon kaj sve upišeš i pošalješ papire, tvoj dio posla je gotov.
još jedan quote al dobronamjeran..nemoj zaboravit isprintat i poslat obrazac za prijavu koji se nalazi pod moji podatci - podatci o reg. - preuzmi obrazac prijave
Kix333 is offline  
Old 27.01.2010., 12:24   #2457
evo jos jedno pitanje....zavrsio sam trgovačku skolu,prvo 3 razreda za prodavača,pa onda 4.razred za komercijalista.....kad upisem ocjene za prva 3 razreda,jel onda opet odabirem te iste predmete i upisujem ocjene iz 4.razreda?skroz sam zbunjen više.....
bling is offline  
Old 27.01.2010., 12:56   #2458
zovem središnji ured i niko od tih pametnjakovića se ne javlja.....upisao sam ocjene za prva 3 razreda,ali ne mogu opet odabrat te predmete da upisem ocjene iz 4.razreda....sta da radim??????
bling is offline  
Old 27.01.2010., 13:00   #2459
Pa ako je isti predmet,samo upišeš u 4.razred...nema veze koji smjer si upisao 4.godinu..ako je isti predmet samo ga nadodaš na ovo iz trogodišnje škole šta si završio
ultimo asalto is offline  
Old 27.01.2010., 13:02   #2460
Quote:
Kix333 kaže: Pogledaj post
kad sve upišeš, pohraniš promjene i pustiš one prazne prozorčiće da budu prazni. Ocjene će ti bit verificirane nakon šta oni prime tvoje dokumente, ali ne isti tren jer je hrpa nas poslala dokumente, pa je gužva, ali će to riješit,

Evo još nešto...ja sam poslala e-mail na SPU,zašto još nisu moje ocijene verificirane,a poslala sam im več pred koja dva tjedna...i poslali su natrag da tek počinju sa verificiranjem ocijena početkom drugog mjeseca...
oblak1509 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.