Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2007., 14:45   #1
pristic na genitalijama

Pristic na genitalijama- za sve koji znaju

Zanima me da li se može pojaviti pristic na unutrasnjosti velikih usana zbog depilacije voskom kao reakcija na vosak. Depilirala sam se voskom/trakama sama prije mesec dana bikini zoni vrlo blizu tog dijela. Posijle sam ponovila istu depilaciju sa epilatorom. Juče pri tusiranju napipala sam neki pristic i pogledala na ogledalo, velicine 3 mm, kad sam ga stisla lagano poceo je curiti gnoj, vrlo malo bjelicasto. Sad se smanjio malo, ali i dalje izgleda kao potkozna bubuljica ne može se vise istisnuti ništa i bezbolno je, normalnih ivica, nisu razorene i boje je sluznice. Nisam imala seksualne odnose, samozadovoljavam se uglavnom preko vesa.
Zadnjih 3-4 dana se tusiram dvaput dnevno, da napomenem da nosim tangice svaki dan i dnevne uloske za svaki dan. promijenila sam kupku za tusiranje i nekad koristim toalet papir s mirisom, a jednom sam imala svrbez od mirisnog wc papira.
Imam decka i uskoro ćemo stupiti u intimne odnose, pa me zanima da li treba da se brinem da imam nešto sto bi mu mogla ne daj Boze prenijeti, ionako ćemo koristiti kondom.
Ima li razloga za brigu i posetu lekaru? Ili da sacekam par dana pa da vidim kako će se promjena ponasati.
Hvala unaprijed svima.
Ako je neko imao sličnu promjenu molim da napise svoje iskustvo.
Ili ako ima doktor na forumu da mi pomogne.



--------------------------------------------------------------------------------
malabudala26 is offline  
Old 11.05.2007., 21:51   #2
vec sam pisala o tome na nekih 56 tema, al' evo opet : meni se desilo (urastao mi je korijen dlake), ali ne od voska, vec od brijanja. hipohondarske prirode, bila sam totalno freaked out jer sam mislila da je neka bradavica, pa sam otisla kod ginekologinje koja mi je onda odagnala sumnje; rekla mi je da smijem ono...probusiti dezinficiranom iglicom, ali meni se to cinilo debilnim i nisam htjela pogorsati (odnosno raskopati) stvar pa sam pustila da prodje samo od sebe. doduse, trajalo je nekoliko mjeseci, al' sada je sve ok. za svaki slucaj odi doktoru, nista te ne kosta.

sto se tice svrbeza, ocito si preosjetljiva pa nemoj koristiti tp s mirisom. ni dnevni ulosci nisu bas najpametnije rjesenje. ako ih bas moras nositi, onda kupuj one bez zastitne folije i bez mirisa i nemoj ih nositi nocu. takodjer nosi pamucno rublje i prozracnu i ne preusku odjecu (najlonke takodjer ne valja nositi precesto). koristi neko blago sredstvo za pranje da ne bi isusila kozu na tom podrucju. necu dalje mljet', sve ostalo valjda znas, vidim da si vel'ka cura.
*jezebel* is offline  
Old 11.05.2007., 22:06   #3
ja bi dodala da prestane nosit tange.
Splenda is offline  
Old 12.05.2007., 01:35   #4
E vidis, prije par mjeseci mi se to javilo na preponi, pa sam i ja raskopavala pa je trajalo dugo, uglavnom je proslo. A ranije jednom davno na slicnu promjenu ali na kozi prepone mi je dermatologica rekla da je to reakcija limfnog prponskog cvora na neku infekciju.
Dobro je sto ste mi pisale, sad sam bezbrizna, proci ce i ja sam malo hipohondar . Hvala svima.
malabudala26 is offline  
Old 29.05.2007., 02:37   #5
prištić?

gle, ne želim te plašit ali...
najveće su šanse da je stvarno glupi prištić, ali ako ti se nakon što si ga istisla ne počne odma sušit ka nornalni prištić, nije ti nikad prerano za skoknit do ginekologa. ako ništa bar ćeš dobit recept za kontracepcijske pilule koje ti možda uskoro zatrebaju. stvar je u tome što neke bolesti, kao niskorizični hpv i genitalni herpes moš dobit i od tuđeg ručnika ili dodirom, a manifestiraju se kao male gnjojne ranice, prištiči ili bradavice, ovisi od osobe do osobe. zato ako ti već nije u fazi nestajanja- hop do ginića.
P.S: al najvjerovatnije je samo prištić, ne brini puno
gatito is offline  
Old 05.10.2008., 00:30   #6
Poštovani,
molim vas za pomoc jer sam ocajna. Nikada nisam bila kod ginekologa i strah me otići zato sam odlučila da vam se javim ovim putem u nadi da ćete mi pomoći.

Na genitalnom podrucju (samo s vanjske lijeve strane) pojavili su se neki prištići, ne bole i ne peckaju nego uzasno svrbe. Na prvi pogled to izgleda kao crvene mrljice, a u tim mrljicama kao neki prištići.
Nemam iscjedak, ne boli me i ne pecka, normalno mokrim jedini problem mi je uzasan svrab, ali u određenim periodima danas, najvise navece.
Molim vas preporucite mi neku kremu koju mogu kupiti ili nesto slicno jer sam stvarno ocajna.

Unaprijed hvala.
Pucika is offline  
Old 11.10.2008., 13:16   #7
najbolje ti odi ginekologu..Može bit da je stvarno prištić al....šta ako nije?onda ćeš se pitat što bi bilo da si ipak ošla...samo ti odi,ništa te ne košta...ako je sve ok bar ćeš bit 100%sigurna da je samo prištić
yagodica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.