Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2003., 11:03   #1
Državni stručni ispit

Sta znate o tome?

Tko ga mora polagati, kada, zasto, sta se polaze...?
Dav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2003., 11:20   #2
informacije možeš potražiti na stranicama Ministarstva pravosuđa, uprave i lokalne samouprave
__________________
knock, knock, knocking on the heavens door
softic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 20:09   #3
Quote:
softic kaže: Pogledaj post
informacije možeš potražiti na stranicama Ministarstva pravosuđa, uprave i lokalne samouprave
taj naziv ministarstva je iz prošlog stolejća.
Iz tog naslova su postala dva ministarstva a lokalna samouprava je doslovno odvojena
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2003., 16:17   #4
Koliko vidim, ovo se odnosi na drzavne ispite za osobe koje rade u pravosudju... no sta je sa ostalim strukama?
Dav is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 11:21   #5
Mislim da ako ne radiš u državnoj službi da se to onda zove stručni ispit.

Znam da ga polažu arhitekti, dipl. ing.građ., dipl.ing.geod., dipl.ing.el., i mislim dipl.ing.stroj, a možda i ostale struke.

Polažu se pred komisijom, uči se gomila propisa, zakona, pravilnika i sl. (što ljudima tehničke branše baš nije naj), ispit košta (plati ga obično firma koja te šalje da ga polažeš), položiš, postaneš ovlaštena persona u svojoj struci.
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 12:22   #6
Quote:
Dav kaže:
Koliko vidim, ovo se odnosi na drzavne ispite za osobe koje rade u pravosudju... no sta je sa ostalim strukama?
ne , to se ne odnosi samo na one iz Pravosuđa... odnosi se na sve zaposlene u državnim institucijama... a stranice su od Pravosuđa budući da se kod njih polaže taj ispit
__________________
knock, knock, knocking on the heavens door
softic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 19:02   #7
Polazu ga i svi zdravstveni djelatnici, sastoji se iz "struke" i zakona, ustava i sl.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 16:46   #8
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Polazu ga i svi zdravstveni djelatnici, sastoji se iz "struke" i zakona, ustava i sl.
moj savjet svim zdravstvenjacima je da ne prihvaćaju pripravnički na mjestu na kojem ne planiraju ostati raditi,jer princip zapošljavanja po javnim ustanovama je takav da zapošljavaju isključivo pripravnike,pa ako imaš sreće nakon godinu dana pripravničkog ostaneš uz ugovor ili čak na neodređeno.
znači ako sa položenim stručnim(državnim) tražiš posao u javnoj ustanovi male su ti šanse,nije li to apsurd
schtakor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 15:50   #9
Quote:
schtakor kaže: Pogledaj post
moj savjet svim zdravstvenjacima je da ne prihvaćaju pripravnički na mjestu na kojem ne planiraju ostati raditi,jer princip zapošljavanja po javnim ustanovama je takav da zapošljavaju isključivo pripravnike,pa ako imaš sreće nakon godinu dana pripravničkog ostaneš uz ugovor ili čak na neodređeno.
znači ako sa položenim stručnim(državnim) tražiš posao u javnoj ustanovi male su ti šanse,nije li to apsurd
to nije istina. šta bi svi trebali ostati doma i čekati da im netko ponudi posao na neodređeno? U zdravstvu uglavnom se traže djelatnici sa radnim iskustvom i položenim stručnim ispitom, tak da to što ti pričaš ne drži vodu. prirpavnički staž treba svakako prihvatiti jer nakon njega imaš pravo na stručni ispit, a kad to položiš onda ipak si konkurentniji od onog koji sjedi doma i čeka da mu se ponudi posao na neodređeno.
kruskica666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 15:49   #10
Quote:
kruskica666 kaže: Pogledaj post
to nije istina. šta bi svi trebali ostati doma i čekati da im netko ponudi posao na neodređeno? U zdravstvu uglavnom se traže djelatnici sa radnim iskustvom i položenim stručnim ispitom, tak da to što ti pričaš ne drži vodu. prirpavnički staž treba svakako prihvatiti jer nakon njega imaš pravo na stručni ispit, a kad to položiš onda ipak si konkurentniji od onog koji sjedi doma i čeka da mu se ponudi posao na neodređeno.
javne ustanove traže jedino liječnike sa radnim iskustvom,po mogućnosti završenom specijalizacijom itd.
za sve ostale(med.sestre,laborante,ing.radiologije,fiziot erapeute....)to ne vrijedi.
i upravo je istina da si konkurentniji ako čekaš na staž u javnoj ustanovi nego recimo ga odguliš u patronaži kod privatnika i zalupiš si vrata javne ustanove za vjeke vjekova...
schtakor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 07:38   #11
Quote:
schtakor kaže: Pogledaj post
i upravo je istina da si konkurentniji ako čekaš na staž u javnoj ustanovi nego recimo ga odguliš u patronaži kod privatnika i zalupiš si vrata javne ustanove za vjeke vjekova...
a onda sjedi doma i čekaj....
kruskica666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 20:10   #12
Quote:
schtakor kaže: Pogledaj post
moj savjet svim zdravstvenjacima je da ne prihvaćaju pripravnički na mjestu na kojem ne planiraju ostati raditi,jer princip zapošljavanja po javnim ustanovama je takav da zapošljavaju isključivo pripravnike,pa ako imaš sreće nakon godinu dana pripravničkog ostaneš uz ugovor ili čak na neodređeno.
znači ako sa položenim stručnim(državnim) tražiš posao u javnoj ustanovi male su ti šanse,nije li to apsurd
a što nije veći apsurd ne položiti ga...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 22:03   #13
Ja sam po struci ekonomist (VŠC računovodstvo i financije) i htjela bi položiti državni ispit.Zna li netko gdje se u Splitu može prijaviti i što bi sadržavao s obzirom na moju struku?
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 16:15   #14
polazu ga i profesori
lun@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 18:50   #15
Možda ti ovaj topic pomogne s nekim informacijama. Sretno
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 10:30   #16
A jel netko zna decidirano reći tko je obavezan položiti državni ispit?
Npr. ja imam želju to položit, makar me na poslu nitko ne pita imam li državni ispit, jel se mogu nekak sam prijavit? šta, kako, gdje?
__________________
BOINC - Rosetta@home
Maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 10:49   #17
Quote:
Maky kaže: Pogledaj post
A jel netko zna decidirano reći tko je obavezan položiti državni ispit?
Npr. ja imam želju to položit, makar me na poslu nitko ne pita imam li državni ispit, jel se mogu nekak sam prijavit? šta, kako, gdje?
Drzavni moras polozit ako mislis radit u drzavnoj sluzbi. Ja sam ga polozila nakon "staza" a prije prvog posla u lokalnoj samoupravi, odjelu za komunalne poslove, a od tada radim islkjucivo u privatnim gradjevinskim firmama. Ispilali su me maksimalno, dobro im platis, ali ja nakon posla u drzavnoj sluzbi vise nikada ne mislim tamo raditi, tako da dobronamjerno preporucam trazenje posla kod privatnika.
Shlapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 15:49   #18
Quote:
Maky kaže: Pogledaj post
A jel netko zna decidirano reći tko je obavezan položiti državni ispit?
Npr. ja imam želju to položit, makar me na poslu nitko ne pita imam li državni ispit, jel se mogu nekak sam prijavit? šta, kako, gdje?
Polažemo i dio nas u HEP .

Po zakonu to organizira firma i plaća .

Vaša želja mora biti vezana sa poslom , nema svrhe da polažete u zdravstvu i HEP ako te poslove nećete raditi . Kažu da vrijedi 5 g. - lakrdija , jer je sve usmjereno da dio ljudi uzima novac !

Zamislite da osnovno , srednje , fakultet , vrijedi 5 godina !

Cijeli život učimo!
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 10:33   #19
Quote:
Maky kaže:
A jel netko zna decidirano reći tko je obavezan položiti državni ispit?
Npr. ja imam želju to položit, makar me na poslu nitko ne pita imam li državni ispit, jel se mogu nekak sam prijavit? šta, kako, gdje?
Pa obavezan je svatko komu radno mjesto nalaze da mora imati polozen drzavni ispit da bi radio na tom radnom mjestu.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 10:43   #20
Ok, meni ne nalaže, ali bi volio imat to položeno, za nedaj bože traženje novog posla, ipak je ljepše u biografiji napisat da si položio taj ispit.
__________________
BOINC - Rosetta@home
Maky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:53.