Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2009., 00:49   #1
Kako odrediti veličinu bicikla?

Pozdrav!
Dakle, namjeravam kupiti bicikl i najgore što bih mogao napraviti je da kupim premali ili preveliki...

Visok sam 175 cm, koja veličina rame bi bila idealna? 18 in?

Znam, najbolji način je isprobati, no kad dođem u dučan htio bih bar imati ideju o tome koja veličina bi mi odgovarala. Prodavačima baš ne vjerujem pretjerano, jer na jednom mjestu su mi rekli da bi meni bilo idealno 17,5 in, dok su mi na drugom mjestu rekli da bi idealan za mene bio 19 in.
plavi222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 00:58   #2
Quote:
plavi222 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Dakle, namjeravam kupiti bicikl i najgore što bih mogao napraviti je da kupim premali ili preveliki...

Visok sam 175 cm, koja veličina rame bi bila idealna? 18 in?

Znam, najbolji način je isprobati, no kad dođem u dučan htio bih bar imati ideju o tome koja veličina bi mi odgovarala. Prodavačima baš ne vjerujem pretjerano, jer na jednom mjestu su mi rekli da bi meni bilo idealno 17,5 in, dok su mi na drugom mjestu rekli da bi idealan za mene bio 19 in.
To ti nitko ne može reći jer svaki proizvođač ima drugačiji način mjerenja, tako da ti može odgovarati i 17.5" jedne vrste bicikla i 19" druge. Odi u dućan, izaberi bicikl i probaj da li ti paše. Ako ne odi na jedan broj manji ili veći.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 01:03   #3
Ovisi dal kupuješ hardtail ili fully.
Naime,hardtailovi su na dužinu sic štange u principu kraći od fully-a.
Bitnija stavka od veličine takozvanog seat tube (b na slici) je takozvani efektivni top tube(c na slici).


Meni na 178 cm leži ta udaljenost pod c od 590 mm,tako da mislim da bi tebi ležao neki bic od oko 580 mm...
Rubber Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 09:05   #4
Evo linka

To sam dobio kao pomoć kad me zanimala ista stvar...
simba_m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.