Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2013., 20:16   #1
brisanje drzavljanstva

pozdrav, moze li se zivjeti bez drzavljanstva?
ne mozes birati gdje se zelis roditi, ali mozes birati gdje zelis zivjeti. a ako ti ne odgovara niti jedna od drzava na svijetu, zar ne bi trebala postojati i mogucnost da budes obezdrzavljen?
__________________
...
ujko tvrdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 20:45   #2
Sad, u nekoj državi moraš živjeti, nećeš valjda živjeti na Mjesecu? A kako je krenulo i teritorij na njemu će biti podijeljen na teritorije država.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 20:51   #3
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Sad, u nekoj državi moraš živjeti, nećeš valjda živjeti na Mjesecu?

A sto ako se ne slazes s niti jednom drzavom?
Nisam ja kriv sto sam se rodio, a ako ne zelim pripadati iti jednoj drzavi, onda ocekujem, da imam barem nekakvo temeljno ljudsko pravo koje mi to dopusta.
__________________
...
ujko tvrdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 20:55   #4
Quote:
ujko tvrdica kaže: Pogledaj post
A sto ako se ne slazes s niti jednom drzavom?
Nisam ja kriv sto sam se rodio, a ako ne zelim pripadati iti jednoj drzavi, onda ocekujem, da imam barem nekakvo temeljno ljudsko pravo koje mi to dopusta.
slažem se samo,di planiraš živjeti?
Frenkki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 20:57   #5
Quote:
ujko tvrdica kaže: Pogledaj post
A sto ako se ne slazes s niti jednom drzavom?...
A iz kojeg razloga živiš u nekoj?
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 20:57   #6
Ne znam možeš li sam zatražiti brisanje iz državljanstva, ali možeš doći u svojevrsnu rupu u zakonu (čini mi se da je takva situacija bila sa izbrisanima u sloveniji).

Mislim da ne mora živjeti na mjesecu, može plutati u međunarodnim vodama.
whitestone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 21:12   #7
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
A iz kojeg razloga živiš u nekoj?
Pa zato sto sam se rodio!
Al ne svojom voljom. Jel to nije malo smijesno?
I zasto bi moje prebivaliste moralo biti osnovom za drzavljanstvo?
Jednostavno, ne vidim sto to ja imam od svojeg "hrvatstva". Pojam drzavljanstva u formatu kakvom postoji trenutno je poprilicno "naivan". Ono, unutar si "Granice", metar s jedne strane bijelo je bijelo, ali metar s druge strane, bijelo je crno. Ja zelim biti iznad toga, uostalom želim biti slobodan. Nemam pravo na to?
__________________
...
ujko tvrdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 21:14   #8
Quote:
whitestone kaže: Pogledaj post
Ne znam možeš li sam zatražiti brisanje iz državljanstva, ali možeš doći u svojevrsnu rupu u zakonu (čini mi se da je takva situacija bila sa izbrisanima u sloveniji).

Mislim da ne mora živjeti na mjesecu, može plutati u međunarodnim vodama.
Znam da mozes imat dvojno drzavljanstvo, pa obrisat jedno, uzet trece, obrisat drugo, uzet cetvrto..

- a sto se mjeseca tice, kako stvari stoje i on ce bit rasprodan kroz skoro vrijeme.
__________________
...
ujko tvrdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 21:16   #9
Quote:
Frenkki kaže: Pogledaj post
slažem se samo,di planiraš živjeti?
Dakle 100% povrsine zemlje pripada nekoj drzavi?

Ako je to istina, eto u tome je problem. Trebalo bi se odvojiti bar neki sitni postotak za nesvrstane. Drustvo, pogotovo danas, tezi zadovoljavanju svih mogucih zahtjeva, ali ovo je valjda pre ekstremno
__________________
...
ujko tvrdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 21:25   #10
Antarktik, cijeli kontinent ne pripada nikome.
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 21:30   #11
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Antarktik, cijeli kontinent ne pripada nikome.
Kojeg bi onda bio drzavljanstva da zivim tamo?
Ako bosanac, njemac, bugar, moze zivjeti u hrvatskoj, zasto ne bi i ja mogao živjeti u hrvatskoj, ali nemati drzavljanstvo? Dakle kao gost.
__________________
...
ujko tvrdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 21:32   #12
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Antarktik, cijeli kontinent ne pripada nikome.
Ne baš, podijeljen je između više država, ali je ograničeno rudarenje i sl.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 21:56   #13
Postoje naravno ljudi bez drzavljanstva (apatridi). Ne moras imati drzavljanstvo neke zemlje da bi zivio u njoj. Mislim nitko te nece ubiti ako nemas drzavljanstvo, negdje ces biti.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 22:27   #14

i kao apatrid morat ćeš biti prokleto siguran da ti je zvanje, zanimanje i stručnost na zavidnom nivou, u suprotnom ćeš u bilo kojoj državi pušiti posao na račun državljana.
stjecanje vlasništva postaje jako komplicirano, pravo na besplatnu medicinsku skrb imaš samo u hitnim slučajevima ili ako i sam postaneš (socijalni) slučaj.
napraviš li kakvu pizdariju i dođeš u sukob s zakonom, zemlja u kojoj živiš može ti otkazati gostoprimstvo i na to se možeš žaliti gradskom vodovodu slijedeće zemlje koja će ti (ako će) dozvoliti da živiš na njenom teritoriju.

ako ti odgovara takav vid slobode, samo naprijed. iako će u većini zemalja i zatvorenici imati veća prava od tebe.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 01:16   #15
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Postoje naravno ljudi bez drzavljanstva (apatridi). Ne moras imati drzavljanstvo neke zemlje da bi zivio u njoj. Mislim nitko te nece ubiti ako nemas drzavljanstvo, negdje ces biti.
Neće ga ubiti, ali će država u kojoj živi svakako postaviti pitanje dozvole boravka na njenom teritoriju (viza, azil...), pošto nisi njen državljanin.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 11:01   #16
Baciš svoj pasoš u smeće i eto ti nemaš više državljanstva. Samo kasnije ne možeš putovati u druge države. Jebiga živiš u 21 st. sve je već odavno rasprodano. Nema više slobodne zemlje.
patak360 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 11:14   #17
Quote:
ujko tvrdica kaže: Pogledaj post
pozdrav, moze li se zivjeti bez drzavljanstva?
ne mozes birati gdje se zelis roditi, ali mozes birati gdje zelis zivjeti. a ako ti ne odgovara niti jedna od drzava na svijetu, zar ne bi trebala postojati i mogucnost da budes obezdrzavljen?
Možeš živjeti bez državljanstva, ali je pitanje zašto bi itko normalan mazohistički sam sebi uskratio prava koje državljanstvo neke zemlje pruža?
U kojem smislu ti niti jedna država ne odgovara, što to predstavlja i utječe na tvoj osobni život?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 12:56   #18
Artik isto nije podjeljen još!
Međunarodne vode koliko hoćeš,a svi veliki su oko tebe:
Norveška,SAD,Rusija,Kanada,Danska, miljoni i miljoni kvadratnih kilometara!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:08   #19
Quote:
ujko tvrdica kaže: Pogledaj post
...ako ti ne odgovara niti jedna od drzava na svijetu, zar ne bi trebala postojati i mogucnost da budes obezdrzavljen?
U slučaju da je to izvedivo postaješ ilegalni useljenik te imaš "prava" koliko slijepi putnik na brodu. Kakve su sankcije za ilegalan boravak na nečijem teritoriju...? Strpali bi ljude u pritvor i onda bi uslijedila: a) legalizacija boravka; ponovo postaješ punopravni građanin sa svim obvezama; b) prisilna deportacija, samo KAMO (a bez državljanstva si)...? Možda baš TAMO dođeš na svoje.
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:17   #20
Quote:
ujko tvrdica kaže: Pogledaj post
A sto ako se ne slazes s niti jednom drzavom?
Nisam ja kriv sto sam se rodio, a ako ne zelim pripadati iti jednoj drzavi, onda ocekujem, da imam barem nekakvo temeljno ljudsko pravo koje mi to dopusta.
Možeš, ali odna moraš otići iz države i to tamo gdje država ne postoji. Čini mi se da je to jedino Somalija -somaliland ili kako već. nemaju ni naziv više..ne postoji društvo.
tamo nemaš poreza, pravila, vojske, policije, ništa nema, i živiš kako hočeš.
A i drugi žive kako žele.
Možeš npr govoriti što želiš, raditi što želiš, ali isto tako netko ima pravo te i ubiti-ako mu se to što govoriš, radiš, izgledaš -ne svidi..
Potpuna odsutnost društvenog dogovora koji se zove -država.

o državi:http://hr.wikipedia.org/wiki/Dr%C5%BEava

Praktičan primjer je urušavanje središnje vlasti u Somaliji početkom 1990-ih godina: prema Konvenciji iz Montevidea, u tom slučaju država Somalija više ne postoji, a pritom stvorena republika Somaliland (koja sadrži jedan dio "bivše" Somalije) mogla bi ispunjavati kriterije za državnost. Međutim, tu samoproglašenu republiku nisu priznale druge države.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.