Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2015., 15:11   #681
U Rijeci su izgubili fransizu, vise ne posluju pod imenom Wok by Matija
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 18:40   #682
KAko im se to odrazilo na meni i kvalitetu?
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 18:51   #683
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
u članku piše pokraj woka by matija u varšavskoj

http://wall.hr/wine-and-dine/brko-br...-omastiti-brk/



piše na fejsu da kreću danas s tom ponudom....
Ovi s brcinama izgledaju kao lik iz pecenjare Šport u Utrinama
__________________
Pić kondišin satisfektori.
masterchef is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 16:32   #684
Tu i tamo odem. Nije loše, al par zamjerki - očit nedostatak mesa i povrća, neki umaci su bezukusni, ak oćeš tam pojest moraš sjedit u plasteniku (govorim o onom kraj Kerempuha)
Al sve u svemu, dobro dođe za promjenu kraj silnih fast foodova s osrednjim hamburgerima, kebabima (ilitiga mesnim doručcima u pecivu) i ćevapima.

Neg, jel netko probao njihov cheeseburger? 48 kn burger + prilog, ak sam dobro pročitao. Nije baš pristupačna cijena. Valja?
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 19:02   #685
Jucer sam bila u woku by matija i neugodno se iznenadila konobar je rekao da su oni udruga!!!! i da mogu jelo i pice posluzivati samo svojim clanovima te mi pruzio nekakav obrazac za upis u udrugu...

Kakva fucking udruga - tko tu koga mulja...placa li manji porez nego ugostiteljski objekt...prima li neku subvenciju, potporu i sl...o cemu se tu radi...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 19:12   #686
Vjerojatno si smanjuju troškove (porez i sl.). Ne vidim u tome neki veliki problem. Pogotovo ako je članarina simbolička i da za te novce dobiješ konzumaciju.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 20:03   #687
Clanarine nema, ali pdv na ugostiteljske usluge je vec smanjen i da - vidim problem u tome sto u hrv svi gledaju kako izbjegavati poreze, pa postaju kreativni...a koliko je meni poznato, udruge ne smiju posluzivati alkohol...a sigurno kao idruga konkuriraju i za neku potporu...da mi je znati sto pise u statutu te udruge...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 20:07   #688
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Clanarine nema, ali pdv na ugostiteljske usluge je vec smanjen i da - vidim problem u tome sto u hrv svi gledaju kako izbjegavati poreze, pa postaju kreativni...a koliko je meni poznato, udruge ne smiju posluzivati alkohol...a sigurno kao idruga konkuriraju i za neku potporu...da mi je znati sto pise u statutu te udruge...
to ti je normalna praksa, kolko ja znam i kset je udruga pa posluzuju normalno alkohol

kod nas je normalno varat drzavu pomocu raznih udruga
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 20:19   #689
Takva mjesta bojkotiram - alergicna sam na varanje drzave
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 20:39   #690
Opusti se.
Ne možeš ti toliko prevariti državu koliko ona može tebe. Uostalom, uloga države je ionako samo da parazitira na tuđem (našem!) radu, utamničuje narode i da ne nabrajam sad dalje, nije ni tema, a i pitanje je tko bi moje traktate ovdje uopće razumio.

U svakom slučaju, ljudi se svugdje snalaze. Malo čudno da je matija posegnuo za time, ali ako vrijedi onda da nužda zakon mjenja onda mu očito nije bilo druge. I pri tome je vjerojatno kod njega, kao i kod drugih sve po zakonu. Zato još jednom, opusti se! Bitna je klopa + usluga + cijena.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 22:10   #691
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Opusti se.
Ne možeš ti toliko prevariti državu koliko ona može tebe.

Bitna je klopa + usluga + cijena.
na boldano x2!

baš mi frendica koji dan prije godišnjeg pričala kako je jako zadovoljna wokom kao gablec varijantom
ona izvrsno kuha, baš je majstorica i u 90% slučajeva nosi na posao ručak od doma, al veli da kad joj se zalomi, skoro uvijek ju matija spasi!
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 22:39   #692
Meni su i neke druge stvari bitne....ne volim izigravanje zakona, a bolji wok napravim sama...takoder, osoblje tamo je malo prelezerno za moj ukus i ne volim kad mi se obracaju s ti...ali ovo s udrugom mi je vrhunac - svoje podatke nikome ne dajem, pogotovo ne u tu svrhu...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 23:08   #693
ne kužim.
više nije restoran, već udruga?
pa jel se mora na neke sastanke?
udruga koga/čega?
jel bar daju neke info o toj udruzi, nije baš da mi se da biti član bilo čega.
sumnjam da je zbog poreza i slično, vjerojatno je prije neka new age promo pizdarija.
fuj is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 23:18   #694
Quote:
fuj kaže: Pogledaj post
sumnjam da je zbog poreza
baš je zbog poreza, naime udruge ne plaćaju nikakve doprinose i sve što zarade si mogu isplatiti kao honorar i tako platiti manji porez, da im što više ostane
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 23:24   #695
super, može sad onda i organizirati dobrotvornu akciju jer mu očito i nejde baš kad pribjegava ovakvim potezima.
fuj is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 23:25   #696
mislim da njemu ide, samo je pronašao način da mu ide još bolje
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 23:38   #697
Iskreno, ja bih radije podržao neku ok udrugu nego kakav obrt, da ne pričam o doo ili dd, ali svatko ima svoje. To govorim općenito, nevezano za w by matija

Ako ti smeta usluga na ti, a bolji wok napraviš sama slobodan sam pitati što ti uopće radiš tamo? Vjerujem da ti nije prvi put.

Kao što sam već pisao, ne radi se o nikakvom izigravanju zakona. Sve je legalno. Za udrugu je potrebno troje. Precjednik, tajnik i blagajnik.
Skepsa i sumnjičavost, bojim se, proizlazi iz neznanja. Usput rečeno, dobro je biti na strani slabijeg. Ovdje se radi o tome da je država očito pre pohlepna za jednog malog čovjeka i, ako ništa drugo, barem radi morala nasuprot hedonizmu.

Razne udruge vrte puno više love, love u mutnom, prijete, šibicare pa onda tko može reć da mu smeta najpoznatija od njih - GNK Dinamo?

Što se tiče skupljanja podataka to je samo formalno, da se zadovolji zakon. Inače bi bilo ilegalno.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 23:39   #698
Slazem se s krkijem (tko bi rekao )....matija je postao pohlepan...

Frendica je slavila nesto i vodila nas tamo....nisam bila preko godinu dana i ovo me bas neugodno iznenadilo....sto se osoblja tice, kad se tek otvorilo, radila je neka simpa cura i odnosioa se prema gostu kao gostu, a ne kao da smo ovce zajedno cuvali...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 23:46   #699
Na kojoj lokaciji skupljaju clanstvo?
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 00:04   #700
Ovo je bilo u vlaskoj
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:10.