Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2008., 07:52   #1
Pas - neugodan miris

Poštovanje!

Moj labrador Tito i ja družimo se već skoro 6 godina.
Do nedavno,imao je onaj blag miris,"po psu".Unatrag nekoliko mjeseci,blago rečeno,smrdi.S obzirom da smo često vani,a i šeće sa mojim ocem svaki dan,mislili smo da se neopaženo uvaljao u crkotinu.No,ustanovili smo da to ipak nije razlog.
Nakon kupanja ( sa šamponom za pse,mirisao je na breskvu) je dan-dva bilo u redu,a onda opet...
Znam da neke kožne bolesti mogu potencirati neugodan miris,a isto tako i upaljene analne vrećice.No,bili smo kod veterinara ( istina,drugi razlog,imao je piroplazmozu,na sreću došli smo na vrijeme) koji ga je pregledao i nije pronašao ništa što bi trebalo liječiti.S obzirom na paniku zbog piroplazmoze,zaboravio sam ga upitati za "miris".
Znam da nije rješenje češće kupanje šamponom ( inače se kupa u rijeci skoro svaki dan,no bez šampona).
Dlaku mu isčetkavamo svakodnevno.

Ima "killtix" ogrlicu protiv nametnika.
Spava u kućici,u boksu ( kućica je čista,boks također ).
Inače je potpuno slobodan,slobodno ulazi u kuću.Ima veliko dvorište.
Prijateljuje s mačkom.

Ima li tko ideju?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 08:23   #2
kažeš da se kupa svaki dan u rijeci..hm, možda bi to mogao biti problem ako je voda zagađena, prljava?
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 08:28   #3
dal si mozda promjenio hranu u zadnjih par mjeseci?
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 09:04   #4
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Poštovanje!


Znam da nije rješenje češće kupanje šamponom ( inače se kupa u rijeci skoro svaki dan,no bez šampona).
Nekad psi znaju smrditi nakon kupanja, dok ne vrate masnoću dlake.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 09:41   #5
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
Nekad psi znaju smrditi nakon kupanja, dok ne vrate masnoću dlake.
Ne znam.
Da li to kupanje ( bez šampona,traje koju minutu ) može skinuti masnoću dlake?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 09:43   #6
Quote:
mv27 kaže: Pogledaj post
kažeš da se kupa svaki dan u rijeci..hm, možda bi to mogao biti problem ako je voda zagađena, prljava?
Kupao se i dosad ( čak ni zimi ne propušta da skoči u vodu) pa nije "mirišao" pa mislim da to nije uzrok.
Da li je taj "miris" odlika muških pasa?Prije sam imao kuju njemačkog ovčara i nikad nije "mirišala".Prije toga,muškog ptičara.Ja se ne sjećam ( bio sam mali ) ali mi roditelji kažu da je i on "mirišao".
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 09:45   #7
Quote:
Andrea25 kaže: Pogledaj post
dal si mozda promjenio hranu u zadnjih par mjeseci?

Ne.
Jede već duže vrijeme isti sastav hrane.
Najfiniji mu je suhi kruh!Valjda kako poslastica.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 10:08   #8
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ne.
Jede već duže vrijeme isti sastav hrane.
Najfiniji mu je suhi kruh!Valjda kako poslastica.
moja isto voli suhi kruh i isto smrdi:fuj:
kad je okupam sa šamponom miriši jedva dva dana na jagode a nakon tog smrad

mislim da to nema veze sa spolom ali neznam do čega je
__________________
... još uvijek sama ...
helena1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 12:01   #9
Što više kupaš i šamponiraš - to će gore smrditi. Što više skidaš šamponima taj njihov zaštitni sloj i masnoću iz kože i dlake, to se ona više luči i jače smrdi. Dakle, sa šamponima rijetko. 3-4 puta godišnje max (osim ak se baš ne usafta u neko govno ili crkotinu)Općenito, psi koji žive vani ili se često moče (pivaju, kupaju) imaju intenzivniji i jači miris. Labrador je pas koji je po defoltu pas za vodu i njihova koža luči više masnoća potrebnih za zaštitu.
A ne znam, možda ima problem sa ušima ili analkama, meni je moja rotica užasno smrdila kad je imala jaku upalu uha. cijela mi je smrdila.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 09:38   #10
Eto procitala sam sve, situacija je skoro identicna, osim sta moja sefica nebi jela suhi kruh i naravno da je zensko ...ne 'mirise' po nicemu osim po mokrom psu sat dva dok se ne osusi. mi ih nekih 5-6 puta godisnje operemo njihovim shamponom ostalo je kupanje u moru ili jezeru.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 13:27   #11
i kod mog se labradora prije cca 2 god. pojavio smrad. kako je tek došao sa starim iz šetnje,mislili smo da se negdje usput uvaljao u nešto(što ne bi bilo nimalo čudno za njega). zatim smo ga okupali, i malo ubili smrad, no drugi dan je opet počeo vonjat, a i spustio je rep(samo mu je visio, onak mrtvo). s obzirom na to da je njegov rep uvijek u pokretu, skužili smo da nekaj ne valja i odveli ga kod vet. uglavnom-upala analnih vrećica(nisam ziher jel upala, al nekaj je bilo s an.vreć.), vet ih je ispraznio i dao neke antibiotike, i nakon par dana sve 5.
__________________
...And I'm starting to feel it's right
All the attraction, the tension
Don't you see baby, this is perfection ...
thelma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 18:02   #12
Moja labradorica "smrdi"da poludiš jer ima gljivice u ušima a manifestira se tako što učestalo trese glavom/ušima ,jako joj paše da ju se češka iza uha i skuplja joj se i previše one smole u uhu. Eto to sam danas saznala na pregledu na veterinarskom fakultetu.Dobila je otopinu za ispiranje i nakon nalaza briseva ide terapija i onda više ne bu "smrdila"!
Alana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 20:36   #13
moj prvi pas,mješanac njmačkog ovčara i labradora se obožavam kupati u rijeci po ljeti,ali je nakon toga toliko smrdio da neki pojedinci nisu htjeli doći nama u stan to je bio nesnosan smrad,tak da je možda stvarno od kupanja. ili mu možda treba očistiti analne žljezde
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 13:04   #14
Pozdrav

Imam psa sibirskog haskija, star je 4 ipo godine, i u zadnjih dva tjedna počeo je užasno "smrditi" ali to nije onaj psečji miris nego baš neki specifični..... isti taj problem imao je i prije nekih dvije godine, tada smo ga odveli veterinaru. Veterinar nam je reko da su mu se upalile analne žljezde, te je to istisko, i nakon toga nije bilo nikakvih problema skroz je prestao smrditi. Međutim sada već nekih 2 tjedna odkad smrdi odveli smo ga već par puta veterinaru reko je da su mu žljezde pune i istisko ih, ali on i dalje ima taj neki neugodan miris i to ne po cijelom tijelu ,nego od korjena repa pa negdje do lopatice po sredini leđa, i tako smo ga nekih 3 puta odveli veterinaru, ali i dalje isti problem, čak smo i promjenili veterinara, međutim veterinar je reko da su analke prazne te mu dao neke dvje inekcije.Ali i dalje smrdi, reko nam je da ga svaki dan istuširamo mlakom vodom bez sapuna... ali i dalje ne prestaje taj nelagodan miris... sada problem je i to što pas ide s nama na more za tjedan dana i to na otok gdje baš i nema veterinara, pa me strah da se nešta nebi zakompliciralo. Znali neko o čemu je rječ? , sad me ovo već sve više zabrinjava..... Čula sam da to može biti i od promjene hrane, pa me strah da nije i to utjecalo, jer baš tad kad su mu se upalile analke ovi dobavljači Treiner hrane koju inaće jede su prestali prodavati tu hranu koja je premujum pa smo mu bili kupili Still sport koja je komercijalna hrana, bilo me strah da je i to utjecalo na analke, pa smo tako kupili hranu Alleva koja je super premium no međutim ne vidim da je tu neki problem.... ne znam više šta da radim, osim toga veterinar u zadnje vrijeme isto ne zna, on kaže da je to normalno da smrdi vručine su i tak to ali kad nije tako baš ono jako smrdi, i nije prije tak nikada naravno da ima svoj psečji miris ko i svi psi, ali to je nešta sasvim drukčije.... Ljudi pomagajte... !!!
Ellany-Haski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 14:57   #15
Pregledajte ga dobro pod dlakom da nema neki hot-spot, ognojenu ranicu koja curi i od čega psi znaju specifično smrdjeti.
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 23:15   #16
imao je prije nekih 2 tjedna ranu kod korjena repa koja je navodno nastala od analka, tako da je t o veterinar obrijao, te sam mazala cinkom no prošlo mu je skroz. Tako da sada nema nikakve rane..... uopće ne znam u čemu je problem
Ellany-Haski is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 09:51   #17
Uglavnom pas pocinje zaudarati kad se pojavi problem sa analnim zlijezdama. Neugodan miris krzna osjeti se cak i na glavi psa. Moj pas ima problem sa analkama, svaki dan ga malo ponjuskam po glavi i ne dopustam da dodje do upale.
Uglavnom do upale dolazi zbog neadekvatne prehrane.
Kad se upala rasplamsa pas cesto pokusava gristi nadrazeno podrucje. Tako cesto mozemo naci da na komadu guze ili repa pas pojede dlaku, ponekad se izgrize i do krvi.
Takvu ranu potrebno je pospricati hidrogenom.
Rijesenje analki je u kvalitetnoj prehrani. Treba izbjegavati kosti, ostatke rucka, zacinjenu hranu. Pas mora jesti psecu hranu.
Analke se prazne tako da izmet stisce stijenke anusa i time se analke same isprazne tijekom obavljanja nuzde. Obicno je vidljiv tanki mlaz tekucine ili kapanje netom poslje kakanja dok pas jos nije ustao iz cucnja.
Dobra je stvar ako pas voli kruh. Prije obroka psu dati snitu kruha moze doprinjeti stvaranju tvrdje stolice.

Njuskajte svoje pse, i pazite kakvu kakicu imaju.

Zadnje uređivanje mario_tm : 12.11.2012. at 10:09.
mario_tm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 22:40   #18
hvala na objašnjenju prošlo je to, ljetos, analke su mu bile pune pa mu je veterinar ispraznio analke, smrad je nestao kad smo ošli na more, već nakon nekoliko dana i sad je sve super navodno je to bilo radi promjene hrane jer mu ta nije odgovara jeo je trener hranu, ali pošto je ta hrana prestala se prodavati, narućivala sam je iz Zg, onda sam od netkoga kupila navodno "trener" hranu ali to izgleda nije bila ta već od nekih švercera, drugčijeg sastava vjerojatno je zato bilo problema s analkama, a još je bilo i ljeto, sparina tako da sada jede alevu to mu odgovara
Ellany-Haski is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 23:12   #19
Promijenila sam naslov jer se tema proširila i na druge pasmine u odnosu na početni upit koji se odnosio na labradora.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 23:24   #20
Ellany, drago mi je da je pasic ok. Nadam se da se nece problem vratiti. Promjena hrane je takodjer moguci uzrok. Odlicno je da si i to spomenula. Nekome ce mozda pomoci.
mario_tm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:42.