Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2008., 15:50   #61
bojim se da će tako biti i u mom slučaju. mace su već odrasle, a dijete je taman školarka koja obožava sve životinje.
__________________
plavuša je stanje duha i nema veze s bojom kose...
me-ow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 01:02   #62
Ja sam svog morala uspavati prije 3 godine, jer nije više mogao piti i jesti. Imao je 15godina i bio mi je najbolji prijatelj. Pa kad vidim slike malo mi je teško, bio je kratkodlaki. Memories......Krasan pas............
M&N is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 02:56   #63
bernski psi su jako strpljivi,koliko god ga gnjavili i ne znam sta mu radili on vas nikad nece ugristi,niti zalajati na vas...stvarno dugo trpe.nas berni je stigao u dom u kojem ga je docekalo dvoje male dice,yorki star 2 god. i pekinezerica stara 8 god.i virujte ni danas mu nije lako s njima, yorki ga gnjavi,a pekinezerica mu ne da blizu sebe,samo mu se iskesi
jedini problem je sto ne voli da ostane sam,onda ne prestaje lajat.oni su velike maze,uvik se guraju.kako odrastaju tako su sve vise i vise privrzeni obitelji.berniji nisu lutalice,poslusni su i stvarno ih se puno moze naucit za razliku od pekinezera...
nikolina8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 23:04   #64
Bernski planinski pas!

Poštovanje!

Rezervirao sam muško štene Bernskog planinskog psa, i u drugom mjesecu 2009. idem po njega kada napuni 2,5 mjeseca.

Moram reći da jedva čekam da dobim tog malenog prekrasnog kućnog ljubimca, ali, htio bih Vas, poštovani forumaši, još nešto zamoliti:

Već danima po Internetu tražim podatke o toj pasmini, tj., sve što je potrebno o njemu (prehrana, odmor, dresura, njega....da ne nabrajam dalje), ali osim

www.passody.com
www.vau-vau.net

gdje imaju jako šture informacije o toj pasmini, drugo ništa ne mogu naći, tj., opširnu stranicu na Internetu gdje zaista mogu naći KOMPLETNO sve informacije o Bernskom planinskom psu!

Molim Vas, ako znate bilo koju stranicu koja obiluje sažetim informacijama o toj pasmini, bio bih Vam jako zahvalan!

Sa poštovanjem,
Igor
__________________
Igor
ipoturic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 23:22   #65
Quote:
ipoturic kaže: Pogledaj post
Poštovanje!

Rezervirao sam muško štene Bernskog planinskog psa, i u drugom mjesecu 2009. idem po njega kada napuni 2,5 mjeseca.

Moram reći da jedva čekam da dobim tog malenog prekrasnog kućnog ljubimca, ali, htio bih Vas, poštovani forumaši, još nešto zamoliti:

Već danima po Internetu tražim podatke o toj pasmini, tj., sve što je potrebno o njemu (prehrana, odmor, dresura, njega....da ne nabrajam dalje), ali osim

www.passody.com
www.vau-vau.net

gdje imaju jako šture informacije o toj pasmini, drugo ništa ne mogu naći, tj., opširnu stranicu na Internetu gdje zaista mogu naći KOMPLETNO sve informacije o Bernskom planinskom psu!

Molim Vas, ako znate bilo koju stranicu koja obiluje sažetim informacijama o toj pasmini, bio bih Vam jako zahvalan!

Sa poštovanjem,
Igor
to je jedna prekrasna,jako velika pasmina.trebao bi ga puno šetati,tom psu je potrebno jako puno vježbe.dok je još štence pitaj veterinara što točno treba jesti.kad bude odrastao možeš mu davati i kuhanu hranu.dlaka mu zahtjeva redovitu njegu,češljati skoro svaki dan.ta pasmina jako voli djecu.dok je još štence trebao bi ga dresirati,da kasnije bude dobar pas.čim ga dobiješ trebao bi otići kod veterinara da ti kaže koliko mu je cjepiva potrebno i još mnogo važnih stvari.sretno!
sugarbaby2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 23:44   #66
Hvala lijepa na odgovoru, sugarbaby2. :-) Sve već to pomalo znam, i spreman sam žrtvovati sve svoje slobodno vrijeme na njega, zato i tražim kompletne informacije!
__________________
Igor
ipoturic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 12:40   #67
Nije berni, ali je veliki švicarski planinski. Moja srećica - Lennox
http://img93.imageshack.us/my.php?image=lennoxqu0.jpg
dissmiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 15:26   #68
Budući da je tema Bernski planinski pas i ovdje se skupljaju obožavoaci, a i oni koji žele tog psa, možda netko poželi i ovoga udomiti.:

http://www.futura4u.hr/Tra%C5%BEimdo...4/Default.aspx

pas je u udruzi Futura tj na njenim stranicama.

ispričavam se na eventualnom off topicu moderatorima i svima ostalima
zvončica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 16:26   #69
Opet Bernski planinski pas!

Molim Vas da mi napišete gdje mogu na Netu naći najpotpunije detaljnje informacije (Hrvatski) o Bernskom planinskom psu (prehrana, odgoj, zdravlje....SVE!!!)

By the way, da li itko zna da li u Zagrebu ima kupiti baš knjiga o Bernskom planinskom psu. Ako ima, gdje?

Hvala Vam!
__________________
Igor
ipoturic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 16:40   #70
Ovdje imate puno o bernićima:
http://www.ljubimci-forum.com/index.php?board=99.0
Sretno!
Rowena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 17:05   #71
Znam gdje ima jedan na poklon u Zg-u...
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 11:39   #72
Pozdrav!!

Vidim, da se neki raspituju o informacijama o BPL.
Na žalost, na hrvatskom jeziku, što je napisano, je jako šturo i površno.


Svim budućim kupcima i zaljubljenicima u ovu pasminu, praporučila bih, da si daju truda i dobro prouče sve o ovoj pasmini i dobro pazite od koga kupujete štene,

BPL je pasmina opterećena s dosta zdravstvenih problema , nasljednih bolesti.

SVE GORE NAVEDENO VRIJEDI ZA VELIKU VEĆINU SVIH DANAS POZNATIH PASMINA!
- ne samo BPL

Odličan link o ovoj problematici:

www.bestbeau.ca/BMD_Health_Info_Links.html
numa-ha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 13:14   #73
Pozdrav!
Evo da malo dignem temu. Odlučili smo se kupiti bernskog.
Zanima me da li ih je netko kupovao u zadnje vrijeme i gdje? Koje su pouzdane uzgajivačnice u Hr i Slo?
Htjeli bi već sada rezervirati štene da nam stigne na proljeće.
Zna li netko kako se slažu s mačkama? Imamo mačka, pa pretpostavljam da bi štene trebalo biti što manje da se priviknu jedan na drugoga?
Hvala!
__________________
Mjesto za sjest i odmorit
Nolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 17:21   #74
Kaj ništa od bernera? Itko?
__________________
Mjesto za sjest i odmorit
Nolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 13:00   #75
Hrana i preskakanje ograde

Pozdrav svima!

Zanima me koliko puta dnevno jede Bernski planinski i koje količine? Da li puno zajede? Mislim, ogroman je pas

I još jedno pitanjce. Kakav je sa preskakanjem ograde? Imam veliki grunt i 1,5m visoku ogradu okolo naokolo. Bojim se da će pas biti u stanju zaletiti se i preskočiti ogradu. Kakva su iskustva?

Hvala!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 00:18   #76
ja nemam bernskog ali decko ima
imao je dvije kuje
jednu je nazalost morao uspavat sa 10 godina ali evo njegovih iskustava
moze bit da je imao srece s obje a moze bit da je vecina takvih
frida starija je i sampionka bila
nije isla na dresuru ali je bila toliko naucena da je mogla setati na izlozbi dok ju vodi 7godisnja djevojcica
eos mladja iako s papirima nije bila za izlozbe nije joj sjela vilica kako spada ali i dalje predivan pas
ogromne su stvarno 50 kila pasa
dok eos nije operirala koljena obje su bile u stanu s jos 5ero ljudi
ljubomorne su jakokad je decko mene dove k njima frida (dominantna) se stalno gurala medju nas i gledala mene mrko kao sta ti sad oces on je moj a njega onako lijepo pa vidi mene voli mene pusti nju
zivjele su sa kokosima zecevima hrcima zamorcima i nikad nista
eos sad ima drustvo malog njufica (kad kazem malog mislim bebu od 30 kila) i eugen ju gnjavi i skace po njoj i rezi i grize a ona se igra s njim
kad pretjera zarezi i klepne ga ali nikakvih problema
s njima nema bas nikakvih problema ali s njima se radilo i brinulo se o njima
nije ih nitko trenairao onako klasicno da puze laju ili sta vec
naucile su sjedni dodji pored klasika za ono sto ti treba
i stvarno divni psi
asta se prehrane tice njima zapravo sad samo njoj eos se kuha
kuha se riza tjesto s meso srca jetra(ali ne stencima) pluca grkljan zeluci ... sad kao odrasla jede 2 - 3 puta dnevno
e da sad sam se sjetila
puno setanja
pa to su zapravo poprilicno lijeni i tromi psi nema s njima beskrajno dugih setnji i istrcavanja
eos je bila malo prenestasna za svoju pasminu pa su joj otkazala oba zadnja koljena
a sta se ograde tice i oni imaju ogradu sad na gruntu (jer eos nemre po stepenicama s titanskim koljenima) i ni ne pokusava preskocit ogradu
kao sto rekoh poprilicno lijeni i tromi psi
eto ako ima jos netko neko pitanje slobodno
btw mama od decka je zavrsila veterinu tako da zna zena i s faksa ponesto i iz iskustva ponesto
znam da nije bas najkoherentniji post al nadam se da je od pomoci
pepsich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 12:59   #77
Frend ga je dobio,ženku,malo manje od 2 mjeseca stara,prekrasna je,tiha,ogromna,jako simpatičan pas općenito,čitala sam da treba imat dobrog i stručnog vlasnika.
Gear is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:55   #78
Za tog psa imam samo riječi hvale, ja ju imam, evo napunila je sada 2 godine starosti i kroz 2 tjedna će se kotiti. Je da su malo veća pasmina, ali su mirniji i puno zahvalniji od malih pasa,jako su druželjubivi i pažljivi. Mislim da nikada ni nebudem imala drugog psa osim njih jer stvarno prirastu srcu
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 18:44   #79
Bernski planinski pas

Bok, ljudi!

10. 06. idem po muško štene Bernskog planinskog psa, staro 2 mjeseca i 10 dana.

Pošto 04. 08. idem sa suprugom i kćekricom na more, nipošto ga ne želim dati nekome na čuvanje ili ga ostaviti samog u kući, jer ga smatram kao člana obitelji.

Pošto će do mora biti star skoro pet mjeseci, da li mi netko može dati savjet, da li je pas još možda premlad za odlazak na more, i još jedno pitanje, kako bi podnio drukčiju klimu i sve ostalo?

Hvala unaprijed na odgovorima.

Igor
igor.poturic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 18:55   #80
vodi ga na more, niš mu nebu, ali se raspitaj za obližnje vet. stanice, ja to obavazno radim kud god da idem, zlu ne trebalo
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.