Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2008., 19:57   #1
Upala koja ne prolazi

Pozdrav,

primjetila sam prije tri tjedna peckanje, svrab, bol i crvenilo, te sam potrošila kutiju Rojazol vaginaleta, a onda i Gyno Daktila (tako nekako, ako se ne varam).
Bol i svrab je prestao, ali još uvijek me peče prilikom seksa, a i neovisno o istom.
Sad imam menstruaciju i sve me strah što me poslije čeka.
Ginekologica mi je preko telefona rekla da što si ja mislim da to može proći samo tako.
A s obzirom da je do nje (radi njene med. sestre) teže doći no do pape, razmišljam o alternativi.
Prijedlozi, savjeti?
Thx
amper123 is offline  
Old 27.05.2008., 20:28   #2
Odi privatniku.
Ja sam odustala od svih socijalnih specijalista - od okuliste, ginekologa, pa na dalje.
Ja idem kod ginekologa u polikliniku Harni i prezadovoljna sam.
Pregled, ultrazvuk, papa test i test na trudnoću sam sve skupa platila 450 kuna, a inače ti običan redoviti (kontrolni) pregled košta 150 kn.
Posvete ti punu pažnju, ja sam bila sat vremena kod doktorice, a ovaj socijalni - em što mi treba mjesec dana da me naruče, em onda dođem pa do kraja radnog vremena uopće ne signem na red, em kada stignem na red, obavi sve na brzaka i spraši me van brže nego što sam ušla.
I naravno, nikad ništa ne objasni.

(Čast iznimkama, ovo je samo moje iskustvo)

P.S. Što se tiče dijagnoze, bilo bi neodgovorno od ikoga ovdje nagađati što ti je - može biti gljivica, bakterija, prehlada... svašta.
U svakom slučaju, odi ginekologu što prije da ti propiše potrebnu terapiju.
Hobby is offline  
Old 28.05.2008., 00:34   #3
napravi briseve ili kod svoje ili kod privatnika pa ćeš saznati točno koji uzročnik ti to uzrukuje i odmah ćeš s nalazima dobiti i antibiogram šta piti ili stavljati ako nađu uzročnika tj. ako ga ima.jednostavno reci svojoj da želiš napraviti briseve,ti imaš pravo na to tako da to zahtjevaj i nemoj da ti kaže da neće jer mora.rojazol i gyno daktarin a ne daktil su za gljivice,svrbež je karakterističan za njih ali možda imaš neku drugu bakteriju koja ima slične simptome ili imaš i gljivice i neku bakteriju,i to se može desiti da imaš par vrsta beštija.traži ti lijepo briseve i odmah ćeš znati cijelu vaginalnu floru šta imaš.
valneahana is offline  
Old 28.05.2008., 14:38   #4
kod moje ginekologice se s upalom dolazi na red onaj dan kad nazoveš il sljedeći. dođi tamo i ne daj se van dok te ne pregleda.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 28.05.2008., 18:27   #5
Hvala drage dame
amper123 is offline  
Old 29.05.2008., 01:23   #6
sretno
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 09.10.2008., 02:31   #7
ja ponekad imam peckanje i svrab +bolni odnos doktorica kaze spolna upala. e sad mene muci taj termin "spolna upala". kakva je to glupava izjava valjda treba imati neki strucni naziv jer nigdje ne mogu naci nista pod tim nazivom da se informiram malo.upala cega????isto kako hobby kaze na brzinu me sprasi van uz termin spolna upala i receptom grrrrrrr.dosad sam dobivala nolicin + vagilalete a zadnji put mi dala one od joda.cudno je to sto za istu stvar svaki put dobijem drugaciji lijek.nikad mi nista ne objasni niti mi za partnera nista ne kaze.samo prvi put je rekla da mora i on kremicu mazat. ko je tu lud?' jel ima ko iskustva sa "spolnom upalom" da mi pojasni malo??
ryana is offline  
Old 09.10.2008., 21:30   #8
Quote:
ryana kaže: Pogledaj post
ja ponekad imam peckanje i svrab +bolni odnos doktorica kaze spolna upala. e sad mene muci taj termin "spolna upala". kakva je to glupava izjava valjda treba imati neki strucni naziv jer nigdje ne mogu naci nista pod tim nazivom da se informiram malo.upala cega????isto kako hobby kaze na brzinu me sprasi van uz termin spolna upala i receptom grrrrrrr.dosad sam dobivala nolicin + vagilalete a zadnji put mi dala one od joda.cudno je to sto za istu stvar svaki put dobijem drugaciji lijek.nikad mi nista ne objasni niti mi za partnera nista ne kaze.samo prvi put je rekla da mora i on kremicu mazat. ko je tu lud?' jel ima ko iskustva sa "spolnom upalom" da mi pojasni malo??
spolna upala je njezin naziv(naziv kako tvoja dr, to naziva)

što se misli pod tim?misli se na upalu u vagini od nekog uzročnika ali vidljivo ti nemože reći od kojeg,isto tako ni papa test ne pokazuje sve uzročnike ali zato to rade brisevi,oni će izolirati bilo koju bakteriju

da čudno je to što ti uvijek da različiti lijek i to napamet-to je zato što ti neuzme briseve da vidi što ti je točno pa da ciljano liječi a ne napamet kako ona ali i većina ginića radi

zato odi do nje i zahtjevaj cervikalne briseve na koje imaš pravo
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.