Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2013., 20:01   #2001
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Tony, koliko vidim imaš Trst-Milano 7.12. u 9:38 direktnu Frecciabiancu, druga klasa je rasprodana, ali imaš prvu za 29€, a to ispunjuje uvjete za akciju 10€ popusta, dakle sutra bi ju trebao dobiti za 19€.
I
Hvala na pomoći! Kupio sam upravo ovo što si mi preporučio! Platio samo 19 eura, direktnu Frecciabiancu za Milano! Sada još tražim neki hotel u Milanu blizu Milano Centrale. Ako imaš neku preporuku može na pm ili ovdje.
Tony Balloni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 21:32   #2002
Quote:
Tony Balloni kaže: Pogledaj post
Hvala na pomoći! Kupio sam upravo ovo što si mi preporučio! Platio samo 19 eura, direktnu Frecciabiancu za Milano! Sada još tražim neki hotel u Milanu blizu Milano Centrale. Ako imaš neku preporuku može na pm ili ovdje.
Super, baš mi je drago. Znači uspio si dobiti popust? Ja sam jučer nešto probao, čisto za test, ali dobio sam grešku. Valjda je kasnije proradio.
A nemam nikakvu preporuku za hotel. Možda netko drugi ima.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 21:39   #2003
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
Da, talijanski vlakovi su zbilja jeftini, samo ne zaboravite štancati kartu na aparatima da vam kondukteri ne bi srali.
Istina, karte treba štancati, ali samo ako su kupljene na blagajni. Karte kupljene online ne treba validirati. Dovoljno je samo ju isprintati, ili čak samo sms.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 22:06   #2004
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Tema je glomazna ali ako cemo sjeckati teme u pojedine drzave/regije - onda ce se tema tek pogubiti.
Ne znam. Nisam siguran da svi vlakovi u svim državama svijeta baš spadaju u istu temu. Malo se ovdje stvorio kupus svega i svačega i još je teže naći prave informacije. Putovanje vlakom od npr. Firenze do Rima nema puno veze sa onim od Vinkovaca do Osijeka. Mislim da bi ljudi lakše našli korisne informacije ako bi se tema podjelila u razumljive cjeline. Ali dobro, ako mora ovako.
Čini mi se daleko sličnije putovanje npr. Ryanairom ili Easyjetom od Venecije do Londona, a oni su podjeljeni u posebne teme. Hoću reću, putovanje vlakom je daleko se više razlikuje, više je određeno regionalno i tematski da bi se guralo u istu temu. Teško se i ovako snaći.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 23:28   #2005
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Istina, karte treba štancati, ali samo ako su kupljene na blagajni. Karte kupljene online ne treba validirati. Dovoljno je samo ju isprintati, ili čak samo sms.
Kupljenu na blagajni - meni ju je kondukter postambiljao.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 23:31   #2006
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Ne znam. Nisam siguran da svi vlakovi u svim državama svijeta baš spadaju u istu temu. Malo se ovdje stvorio kupus svega i svačega i još je teže naći prave informacije. Putovanje vlakom od npr. Firenze do Rima nema puno veze sa onim od Vinkovaca do Osijeka. Mislim da bi ljudi lakše našli korisne informacije ako bi se tema podjelila u razumljive cjeline. Ali dobro, ako mora ovako.
Čini mi se daleko sličnije putovanje npr. Ryanairom ili Easyjetom od Venecije do Londona, a oni su podjeljeni u posebne teme. Hoću reću, putovanje vlakom je daleko se više razlikuje, više je određeno regionalno i tematski da bi se guralo u istu temu. Teško se i ovako snaći.
Gileg,
ti si tek odnedavno aktivan u ivom dijelu foruma ili sam te ja sad zamijetila. Slobodno otvoris teme ali ce ti se sasvim sigurno dogoditi opisano. Takodjer, tko ce ekstrahirati pidatje sa prethidnih 100 stranica u korusni Faq? :nezna:
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 23:45   #2007
Gileg, na zalost, ljudi puno vise putuju avionima nego vlakovima (pa tako i forumasi), stoga su zato ovorene zasebne teme o Easyjetu i Ryanairu.
Sto se tice zeljeznice, pisalo se ili na ovoj temi ili na destinacijskim temama.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 23:55   #2008
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Gileg,
ti si tek odnedavno aktivan u ivom dijelu foruma ili sam te ja sad zamijetila. Slobodno otvoris teme ali ce ti se sasvim sigurno dogoditi opisano. Takodjer, tko ce ekstrahirati pidatje sa prethidnih 100 stranica u korusni Faq? :nezna:
Tako je, tek sam odnedavno aktivan na forumu općenito. Temu sam i bio otvorio ali je evo završila ovdje. A je nije lako, niti valja imati sto sličnih tema koje će se preklapati, niti valja sve gurati u jednu. Teško je naći pravu mjeru, zar ne. Meni, iskreno, kako novom korisniku nije uvijek lako shvatiti gdje se što nalazi, uglavnom se svodi na slučajno nalaženje ili pretragu preko Google-a.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 00:01   #2009
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Gileg, na zalost, ljudi puno vise putuju avionima nego vlakovima (pa tako i forumasi), stoga su zato ovorene zasebne teme o Easyjetu i Ryanairu.
Sto se tice zeljeznice, pisalo se ili na ovoj temi ili na destinacijskim temama.
Na zalost, slažem se. Vlakovi su prilično zapostavljeni u današnje vrijeme. Šteta.
A naravno, i ja češće putujem avionom nego vlakom. Teme o Easyjetu i Ryanairu su i više nego korisne, naravno.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 00:18   #2010
ja sam valjda jedna od rijetkih koja vise putuje vlakom, busom, autom, brodom, skuterom, (e ovo mi je najdraze u zadnje vrijeme, da imam punoo g.o., samo bih skuterom obilazila) nego avionom po Europi.
Sto se tice snalazenja na ovom podforumu, imas ovdje popis tema koju redovito azuriram i pokriva vecinu spomenutih destinacija i drugih tema (naravno da nisu sve teme ubacene, jer mnoge teme koje se odnose na istu destinaciju spajam i sl.):
https://www.forum.hr/showthread.php?t=178218
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 00:49   #2011
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
ja sam valjda jedna od rijetkih koja vise putuje vlakom, busom, autom, brodom, skuterom, (e ovo mi je najdraze u zadnje vrijeme, da imam punoo g.o., samo bih skuterom obilazila) nego avionom po Europi.
Sto se tice snalazenja na ovom podforumu, imas ovdje popis tema koju redovito azuriram i pokriva vecinu spomenutih destinacija i drugih tema (naravno da nisu sve teme ubacene, jer mnoge teme koje se odnose na istu destinaciju spajam i sl.):
https://www.forum.hr/showthread.php?t=178218
Eeee, da je više g.o. i ja bi isto. Dobro bi došao jedan lijepi slow travel. Ovako se sve svodi na vidjeti što više u što manje vremena.
Thanks za listu, biće od pomoći.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 09:36   #2012
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Tako je, tek sam odnedavno aktivan na forumu općenito. Temu sam i bio otvorio ali je evo završila ovdje. A je nije lako, niti valja imati sto sličnih tema koje će se preklapati, niti valja sve gurati u jednu. Teško je naći pravu mjeru, zar ne. Meni, iskreno, kako novom korisniku nije uvijek lako shvatiti gdje se što nalazi, uglavnom se svodi na slučajno nalaženje ili pretragu preko Google-a.
Eh, to ti ja kažem: ljudi ne vide niti sticky teme a nekmoli parcijalne teme tipa pojedine zeljeznice. Zavrsi ti to u ropotarnici milijun tema...

Povremeno rjesenje bi bilo izvlacenje ekstrakta bitnog te formiranje odredjene vrste Faq-a: ali tko ima vremena za to?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 09:59   #2013
Imali smo FAQ na temi London, također i na Istanbul, ali nažalost nije urodilo plodom jer se ista pitanja ponavljaju over and over again.
Tako da je pisanje FAQ sizifov posao, najlakše je postavit pitanje i čekat danima odgovor, iako je ponekad za odgovor na pitanje potrebno napisati samo 2 riječi u google.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 14:06   #2014
Zanima m,e koliko kosta JEDNOSMJERNA karta Zg - Bg?
..jer me ne zanima dvosmjerna

+ Ako slucajno znate dali primaju ISIC karticu za popust?
__________________
It's not what you are underneath it's what you do that defines you!
Komercijalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 21:32   #2015
Quote:
Komercijalist kaže: Pogledaj post
Zanima m,e koliko kosta JEDNOSMJERNA karta Zg - Bg?
..jer me ne zanima dvosmjerna

+ Ako slucajno znate dali primaju ISIC karticu za popust?
Povratna karta ti je jeftinija od jednosmjerne, cak mislim da ni ne mozes kupiti jednosmjernu... a cijena ti je cca 300 kn, ali ako putuje vise osoba dobije se neki popust....

Na ISIC se dobije popust od 25% ali samo unutar Hr
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 22:04   #2016
Mozes kupiti jednosmjernu kartu ZG-BG.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 23:10   #2017
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Mozes kupiti jednosmjernu kartu ZG-BG.
Istina. Provjerio sam 170 kn je jednosmjerna.

Samo ne razumijem kako ne mogu koristiti ISIC karticu, zar ona ne bi trebala biti međunarodna?

Mogu li onda Euro26 karticu koristiti?
Imaju li ikakve popuste za takva putovanja...
__________________
It's not what you are underneath it's what you do that defines you!
Komercijalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 14:34   #2018
Kupi kartu do granice - Tovarnik - s ISCI popustom. Zatim se "švercaj" do Šida. Tu tutni 2 eura kondukteru ili plati kartu.

tako ti je jeftinije. ISIC ne vrijedi popust za ZG - BG jer je to neka promo karta za 170 kn.
ili se javi ovoj grupi - imaš dosta ljudi što idu

https://www.facebook.com/groups/179429912175023/
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 12:18   #2019
zna neko kad ima vlak budimpesta-beograd uvece?
jeleros is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 12:48   #2020
Quote:
jeleros kaže: Pogledaj post
zna neko kad ima vlak budimpesta-beograd uvece?
http://elvira.mav-start.hu/elvira.dl...=2&ed=5274C5E6


sve ostale informacije toga tipa na mav.hu
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.