Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2015., 12:34   #2321
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Uvijek sam malo skeptična kad vidim da je cijena karte 3 puta jeftinija od obične karte pa da vas pitam...
ovo su cijene za vlakove. piše da ove od 9 € treba rezervirati ranije. može mi netko objasniti da li je to obična karta, samo je duplo ili trostruko jeftinija od obične? može ju kupiti bilo tko?

Nemojte mi se smijati na pitanju, inače samostalno putujem.
Piše ti da je ograničena za specifičan vagon/vlak.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 12:36   #2322
Da - zašto ne? Vani se cijene formiraju tržišno prema zahtjevu i gustoći prometa a da pokrije ev. manjak zarade u "pusta" vremena s opet da se linije ne ukidaju.

Idem uskoro u Njemačku, kupila karte online za 100 vlakova koji idu to popodne i svaka ima svoju cijenu koja se ohoho razlikuje. Pošto meni vrijeme nije bitno - odabrala najjeftiniju ali onome kome je bitno... Jer ovdje vlak češći od naših zg tramvaja a to je top prometne organizacije u HR.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 12:44   #2323
Ok super upravo sam si rezervirala karte. Da idem direkt vlakom Ljubljana - Salzburg došlo bi me 55 €. Ovako idem Ljubljana - VIllach za 21 € i presjedam na isti vlak na kojeg bi presjedala i s kartom kupljenom u Ljubljani, ali od Villacha do Salzburga košta 9 €. Isto tako i za povratak.
Prvi put mi se dogodilo da sam toliko ušparala, zato mi je bilo nepojmljivo da je to moguće.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 12:46   #2324
Ima ti toga u Europi, kod nas nema, gdje će i biti kod nas kada su uništili željeznicu, dva vlaka voze od zg do st.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 00:54   #2325
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Ok super upravo sam si rezervirala karte. Da idem direkt vlakom Ljubljana - Salzburg došlo bi me 55 €. Ovako idem Ljubljana - VIllach za 21 € i presjedam na isti vlak na kojeg bi presjedala i s kartom kupljenom u Ljubljani, ali od Villacha do Salzburga košta 9 €. Isto tako i za povratak.
Prvi put mi se dogodilo da sam toliko ušparala, zato mi je bilo nepojmljivo da je to moguće.

Može, može
Ja sam sad kupila Bahncard na koji dobijem na svaku kupljenu kartu 50% popusta Što se više voziš - više štediš
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 19:56   #2326
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Ok super upravo sam si rezervirala karte. Da idem direkt vlakom Ljubljana - Salzburg došlo bi me 55 €. Ovako idem Ljubljana - VIllach za 21 € i presjedam na isti vlak na kojeg bi presjedala i s kartom kupljenom u Ljubljani, ali od Villacha do Salzburga košta 9 €. Isto tako i za povratak.
Prvi put mi se dogodilo da sam toliko ušparala, zato mi je bilo nepojmljivo da je to moguće.
e sad, ima još jeftinija varijanta vjerovala ili ne
znači, možeš kupiti Ljubljana - München za 29€ po smjeru. to znači 58€ povratno vlak staje redovno u Salzburgu i samo siđeš tamo.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 20:56   #2327
29 za Ljubljana - Munchen, a 27 za Rijeka - Ljubljana u staroj krntiji od vlaka.
Ipak me ovo tvoje ne dođe jeftinije jer od Salzburga još moram onda nazad u jedno selo za 5 €, pa me to dođe 68 €. Ovako sam si kupila povratnu Ljubljana - Villach za 42 € i Villach - Golling, Golling - Villackh 14 + 9. Sve skupa 65 €.
Jedino ako taj vlak Ljubljana - Munchen staje i po selima pa bi mogla izaći u Gollingu, onda bi me došlo tih 7 € jeftinije. Ali to sad više manje, karte sam već kupila. Bitnije mi je da sam ušparala 45 € nego 7.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 21:59   #2328
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
29 za Ljubljana - Munchen, a 27 za Rijeka - Ljubljana u staroj krntiji od vlaka.
Ipak me ovo tvoje ne dođe jeftinije jer od Salzburga još moram onda nazad u jedno selo za 5 €, pa me to dođe 68 €. Ovako sam si kupila povratnu Ljubljana - Villach za 42 € i Villach - Golling, Golling - Villackh 14 + 9. Sve skupa 65 €.
Jedino ako taj vlak Ljubljana - Munchen staje i po selima pa bi mogla izaći u Gollingu, onda bi me došlo tih 7 € jeftinije. Ali to sad više manje, karte sam već kupila. Bitnije mi je da sam ušparala 45 € nego 7.
imaš i i Zagreba za isti vlak do Münchena za 39€ čini mi se po smjeru
al jbg kad HŽ nije čuo za Rijeku, šta ćeš
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 23:53   #2329
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
29 za Ljubljana - Munchen, a 27 za Rijeka - Ljubljana u staroj krntiji od vlaka.
Ipak me ovo tvoje ne dođe jeftinije jer od Salzburga još moram onda nazad u jedno selo za 5 €, pa me to dođe 68 €. Ovako sam si kupila povratnu Ljubljana - Villach za 42 € i Villach - Golling, Golling - Villackh 14 + 9. Sve skupa 65 €.
Jedino ako taj vlak Ljubljana - Munchen staje i po selima pa bi mogla izaći u Gollingu, onda bi me došlo tih 7 € jeftinije. Ali to sad više manje, karte sam već kupila. Bitnije mi je da sam ušparala 45 € nego 7.



Na www.bahn.com provjeriš na kojim stanicama stoji vlak
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 09:41   #2330
Jeli moguće da je ukinut izravni vlak Zagreb-Beč sa polaskom iz Zagreba u 07:25 ujutro (EC Croatia)?

Na bahn.de se više ne pojavljuje u pretragama iako se nalazi u voznom redu HŽ-ea za 2015-u godinu

Gdje bi se mogle pronaći dodatne informacije? Pretragom medijskih portala nisam naišao na vijesti o ukidanju tog vlaka, anyone?
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 11:36   #2331
Bahn.de cesto u rezultatima pretrage ne izbacuje sve vlakove koji voze na odredjenoj liniji (npr. ne prikazuje mnoge vlakove po Italiji).
Stoga vec duze vremena ne gledam stranicu bahn.de, nego radije pribjegavam pretrazivanju lokalnih stranica (najpouzdanije je na jeziku one zemlje po kojoj bih putovala vlakom), ili trazenjem sluzbenih stranica prijevoznika.

Vlak do Beča i dalje vozi, imas i ovdje potvrdu:
http://www.putovnica.net/prijevoz/vl...zeljeznice-obb
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 05.03.2015. at 12:25.
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 12:03   #2332
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post

Vlak do Beča i dalje vozi, imas i ovdje potvrdu:
http://www.putovnica.net/prijevoz/vl...zeljeznice-obb
Odlično hvala - trebat će mi uskoro! Već me bio oblio hladni znoj

EDIT: - Telefonski razgovarao sa informacijama na Wien Hauptbanhoff-u. EC 158 Croatia (Zagreb-Beč) ipak je trenutno suspendiran i to zbog rekonstrukcije željezničke pruge od Leibnitza do Spielfelda (Šentilja). Vlak prometuje sa redovitim polaskom iz Zagreba u 07:25, ali samo do kolodvora Speilfeld-Strass gdje svi putnici prelaze na autobuse koji ih voze do kolodvora Werndorf, odakle nastavljaju vlakom prema Grazu i dalje do Beča. Ovaj biti će na snazi od 05.03 do 02 travnja; od 03. travnja nastavlja se prometovanje po uobičajenom voznom redu od Zagreba do Beča bez presjedanja:

Privremeni vozni red od 05.03. do 02.04. 2015.:
Quote:
Station Arrival Departure Platform Current
Zagreb Glavni Kolod. 07:25
Dobova 07:57 08:12
Krsko 08:24 08:25
Sevnica 08:38 08:39
Lasko 09:07 09:08
Celje 09:16 09:18
Poljcane 09:45 09:46
Pragersko 09:58 09:59
Maribor 10:14 10:19
Spielfeld-Straß 10:38
Vozni red zamjenskog autobusa:

Quote:
Station Arrival Departure Platform Current
Spielfeld-Straß 10:48
Leibnitz 10:57 10:58
Werndorf 11:25
Nastavak putovanja vlakom Werndorf-Beč:
Quote:
Station Arrival Departure Platform Current
Werndorf 11:30
Graz Hbf 11:41 11:47 5
Bruck/Mur 12:23 12:25 2
Kapfenberg 12:30 12:32 2
Mürzzuschlag 12:53 12:55 3
Wiener Neustadt Hbf 13:50 13:52 3
Wien Meidling 14:16 14:19 6
Wien Hbf 14:24
Sve riješeno

Zadnje uređivanje PowerLock : 05.03.2015. at 13:13.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 13:23   #2333
Nisam sad citao po prethodnim stranicama, ali za pocetak samo jednostavno pitanje, je li putovao tko od vas ovdje (pretpostavljam da je) legendarnom Transsibirskom zeljeznicom ?
Zbilja oduvijek sam volio putovanja vlakom i svasta sto ime veze s vlakovima i prugom, a i od osnovne skole od kad znam za Transsibirsku prugu to mi je nesto ekstra zanimljivo pa tako sam se evo sada slucajno krenuo malo vise informirati i otkriti o tome... vidio sam da postoji i tema Transibirska / Transmongolska zeljeznica, ali evo prvo ovdje pitam
__________________
The Truth Is Out There
Aeternus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 18:10   #2334
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Odlično hvala - trebat će mi uskoro! Već me bio oblio hladni znoj

EDIT: - Telefonski razgovarao sa informacijama na Wien Hauptbanhoff-u. EC 158 Croatia (Zagreb-Beč) ipak je trenutno suspendiran i to zbog rekonstrukcije željezničke pruge od Leibnitza do Spielfelda (Šentilja). Vlak prometuje sa redovitim polaskom iz Zagreba u 07:25, ali samo do kolodvora Speilfeld-Strass gdje svi putnici prelaze na autobuse koji ih voze do kolodvora Werndorf, odakle nastavljaju vlakom prema Grazu i dalje do Beča. Ovaj biti će na snazi od 05.03 do 02 travnja; od 03. travnja nastavlja se prometovanje po uobičajenom voznom redu od Zagreba do Beča bez presjedanja:

Privremeni vozni red od 05.03. do 02.04. 2015.:


Vozni red zamjenskog autobusa:



Nastavak putovanja vlakom Werndorf-Beč:


Sve riješeno
da se ne iznenadiš - imaš još jedan autobusni dio - između Graza i Brucka. nisam siguran je li na cijeloj dionici ili samo dio jer se prije tjedan dana srušio autocestovni most na prugu.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 22:44   #2335
Znači i u majčici Državi od Davnina - je nešto trulo?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 14:25   #2336
Razmišljam ići vlakom od düsseldorf do zg, gledala sam malo karte i ne ispadne me baš puno jeftinije od avion. Dobro, ja nisam bas fleksibilna, bitno mi je da je sto manje presjedanja i da put kraće traje. Jedino me malo frka tog presjedanja jer sam zadnji put putovala vlakom prije 20 god i to kratka relacija.
Ajde neka me netko utješi
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 14:43   #2337
Nije ti nikakav problem presjedanje, "prosto kao pasulj".
Nedavno smo uputili jednog mladog forumasa koji dotad nije putovao vlakom kako da dodje iz Zg do Trsta (busom) i kako da od Trsta ide vlakom do Mestre i presjeda za vlak do Verone i isto tako natrag. A forumas ne zna talijanski, pa smo ga lijepo ovdje uputili i javio mi se da je sve proslo odlicno, da se odlicno snasao nakon nasih uputa.
Stvarno je presjedanje u drugi vlak puno puno jednostavnije nego u avion. Neusporedivo jednostavnije.
Samo pratis na koji peron dolazi vlak na koji moras ici. Sve je svugdje jako dobro oznaceno (osim ako presjedas na nekoj seoskoj stanici, ali na takvim stanicama imas samo jedan peron, pa ni tad ne mozes pogrijesiti s krivim peronom kad imas samo jedan a i uvijek imas kog pitati).
Ako ti treba pomoci kako i gdje presjedati ili gdje gledati vozni red, reci, rado cemo ovdje pomoci.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 16:45   #2338
Quote:
Limačica. kaže: Pogledaj post
Razmišljam ići vlakom od düsseldorf do zg, gledala sam malo karte i ne ispadne me baš puno jeftinije od avion. Dobro, ja nisam bas fleksibilna, bitno mi je da je sto manje presjedanja i da put kraće traje. Jedino me malo frka tog presjedanja jer sam zadnji put putovala vlakom prije 20 god i to kratka relacija.
Ajde neka me netko utješi
Presjedanje ti je kao prelazak ceste.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 17:06   #2339
Mene nekako ne muči da ću na krivi peron, muči me da neću skuziti na kojoj stanici moram dolje.
I za zg i nazad bi imala samo jedno presjedanje.
Još nešto, koja je razlika izmedju prve i druge klase? Što se točno nudi u prvoj klasi? Nemojte se smijati, ne putujem vlako. Nikad.
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 17:17   #2340
Ako ti je stalo do love, ideš drugim razredom.
Pa piše ti gdje i kada vlak dolazi na stanicu.
Jesi plavuša?
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.