Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2008., 19:09   #1
Najbolja pizza u Rijeci?

Meni osobno u onom Pizza cut-u ko0d pravoslavne i Hambyu.Što mislite?
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 18:30   #2
Meni pizzeria Delfin, ali u Lovranu (pa blizu je Rijeke...), a pizza cut bas i ne volim. ja volim lijepo sjesti i jesti...
labyrinth_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 18:36   #3
"Monaco", kod BMW Tomica i stanice za teh. pregled auta na Skurinju, prosao sam neki dan tamo i sad vidim neko novo ime "Maslina" pa ne znam da li se vlasnik promijenio, inace odlicne pizze...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 18:38   #4
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Meni osobno u onom Pizza cut-u ko0d pravoslavne....
Mislis na Tomato???
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 19:29   #5
Ma znam da se zove Tomatto ali ne znam spada li to pod reklamiranje koje je zabranjeno.
Ali pizza mi je prvoklasna a u piccolu je totalni shit.
Dobra pizza je i u Braceri mislim da se tako zove u onom prolazu karaj Filodramatice.Ali im je prreskupa.36 kuna za srednju je ipak malo previše.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 19:42   #6
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Ma znam da se zove Tomatto ali ne znam spada li to pod reklamiranje koje je zabranjeno.
Ali pizza mi je prvoklasna a u piccolu je totalni shit.
Dobra pizza je i u Braceri mislim da se tako zove u onom prolazu karaj Filodramatice.Ali im je prreskupa.36 kuna za srednju je ipak malo previše.
Nemam pojma da li je zabranjeno, mozda i je, vidis nisam se toga sjetio good point, neka moderator pobrise ili upozori ako je zabranjeno ... Cujem da Jeans na Viskovu ima takodjer zakon pizze, a i Van Gogh kraj Plodina(prema Pehlinu)...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 13:47   #7
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
"Monaco", kod BMW Tomica i stanice za teh. pregled auta na Skurinju, prosao sam neki dan tamo i sad vidim neko novo ime "Maslina" pa ne znam da li se vlasnik promijenio, inace odlicne pizze...
Monaco je bio zakooon. No prostor je promijenio zakupca pa je sad tamo Maslina, a decki koji su radili u Monacu su se preselili u onu pizzeriju ispod medicinskog faxa.

Maslina je navodno super, ali mi smo jednom u firmu narucili dostavu i to je bila apsolutna katastrofa

Zato je Silvester iznad Kauflanda odlican. Brzi (20 minuta od poziva!) i jako fine pizze.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 14:03   #8
Delfin Lovran, Maslina i Monacco isto ok posebno slavonska (Lei pravo zbori u vezi te dvije pizzerije), Podroom u VTC Viskovo, nesto skuplja, ali fina, drugacija.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 15:42   #9
Meni je ok i Pariz u biti nije baš u gradu već u Kostreni ali sve je to isto.
Zna li to kakva je u Kokolu?
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 18:02   #10
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Monaco je bio zakooon. No prostor je promijenio zakupca pa je sad tamo Maslina, a decki koji su radili u Monacu su se preselili u onu pizzeriju ispod medicinskog faxa.

Maslina je navodno super, ali mi smo jednom u firmu narucili dostavu i to je bila apsolutna katastrofa

Zato je Silvester iznad Kauflanda odlican. Brzi (20 minuta od poziva!) i jako fine pizze.
Kod medicinskog faxa kazes??? Da to nije pizzeria "Sokol"???

Quote:
spaljena kaže:
Meni je ok i Pariz u biti nije baš u gradu već u Kostreni ali sve je to isto.
Zna li to kakva je u Kokolu?
Bio sam neki dan u Kokolu, razocarao se duboko...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 18:27   #11
meni je dobra u Pampasu (cini mi se da je to na trsatu - nisam rodjena rijecanka tako da mi dijelovi grada nisu bas jaca strana),a dobra mi je i u Unu (cavle ako se ne varam)
__________________
zivot je poput priče,nije važno koliko je dug,već koliko je dobar!
(seneka)
kiki69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 19:39   #12
Nije baš u Rijeci, ali definitivno - Petrus u Kraljevici.
__________________
"I'm so tired
I can't sleep..."
Ribica_lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 20:37   #13
A Bracera, vidim da je nitko ne spominje..pice su mi ok, jedino osoblje zna biti dosta sporo
__________________
bez panike
apić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 23:25   #14
Quote:
apić kaže: Pogledaj post
A Bracera, vidim da je nitko ne spominje..pice su mi ok, jedino osoblje zna biti dosta sporo
To znači da nisi baš pošteno pročitala temu.Ja sam spomenula Braceru i to da mi je preskupa što pogotovo dolazi do izražajakada uzimaš pizzu za van.
Pizza nije ništa posebno a ima cijenu koda jest.Ok , picarija je u centru grada i lojkacija i sve to moraju nečim pokriti troškove ali za tu cijenu moraju ponuditi nešto drugačije.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 23:55   #15
Dobre pizze sam jeo u Girasole (bivši San Marco) na Zametu, Aniću i Parizu u Kostreni (u Parizu se zna dosta čekati), Maslini (bivši Monaco).

Delfino u Lovranu, Ex na Srdočima i Turist u Matuljima spadaju pod nekakav prosjek (ajmo to tako nazvati): pizze nisu loše, ali nisu niti nešto posebno dobre.

Loše pizze jeo sam u Dionisu na Zametu (dosta davno - radi li ta rupa još uopće?), Ellefantu na Vežici (sada je tamo nekakav pub, čini mi se) i jednom je šef naručio pizzu od nekog na Pećinama (ne znam točno tko i gdje, ali osim što je pizza bila prilično loša, trebalo mu je oko ure i pol od Pećina do Brajdice).

Kokolo je priča za sebe: pizze variraju od katastrofalnih do odličnih, a najviše ovisi o pizzaiolu, gužvi i dobu dana. Ako dođete prije nego se smrači (dobro, ljeti su dani duži, ali generalno do oko 18h), garantirano jedete najlošiju pizzu u Rijeci. Kada padne mrak i pizzerija se lagano popuni, pizze postaju bolje, ali ako je gužva prevelika, opet budu loše.

U Pampasu na Trsatu, Orijentovom ognjišću, Ružmarinu u Opatiji i bivšoj Zlatnoj školjki sam čuo da su pizze odlične, ali ih nisam probao.

Pizza cutove ne ubrajam pod klasične pizzerije. Nije isti štih, pa valjda zato. U toj konkurenciji bez premca je Sylvester iznad Kauflanda. Odličan je i Piggy u Matuljima i dok je radio onaj preko puta HKD-a (sad je tamo butik sa vjenčanicama!). Piccolo i Tomato su stepenicu ispod (Piccolo razvlači tijesto strojno, zbog čega poslije pečenja bude lagano hrustavo - netko ne voli, ja volim). Prilično lošu pizzu jeo sam na placi u onoj ulici desno od ulaza u ribarnicu i u cutu preko puta željezničke. Također u pekari u Kauflandu cutovi su niš posebno, a Hamby je pandan Kokolu (oscilacije od odličnog do bezobrazno lošeg...).
__________________
...rasipam korake k'o pijan dinare...
Jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 00:56   #16
Quote:
Jean kaže: Pogledaj post
Dobre pizze sam jeo u Girasole (bivši San Marco) na Zametu, Aniću i Parizu u Kostreni (u Parizu se zna dosta čekati), Maslini (bivši Monaco).

Delfino u Lovranu, Ex na Srdočima i Turist u Matuljima spadaju pod nekakav prosjek (ajmo to tako nazvati): pizze nisu loše, ali nisu niti nešto posebno dobre.

Loše pizze jeo sam u Dionisu na Zametu (dosta davno - radi li ta rupa još uopće?), Ellefantu na Vežici (sada je tamo nekakav pub, čini mi se) i jednom je šef naručio pizzu od nekog na Pećinama (ne znam točno tko i gdje, ali osim što je pizza bila prilično loša, trebalo mu je oko ure i pol od Pećina do Brajdice).

Kokolo je priča za sebe: pizze variraju od katastrofalnih do odličnih, a najviše ovisi o pizzaiolu, gužvi i dobu dana. Ako dođete prije nego se smrači (dobro, ljeti su dani duži, ali generalno do oko 18h), garantirano jedete najlošiju pizzu u Rijeci. Kada padne mrak i pizzerija se lagano popuni, pizze postaju bolje, ali ako je gužva prevelika, opet budu loše.

U Pampasu na Trsatu, Orijentovom ognjišću, Ružmarinu u Opatiji i bivšoj Zlatnoj školjki sam čuo da su pizze odlične, ali ih nisam probao.

Pizza cutove ne ubrajam pod klasične pizzerije. Nije isti štih, pa valjda zato. U toj konkurenciji bez premca je Sylvester iznad Kauflanda. Odličan je i Piggy u Matuljima i dok je radio onaj preko puta HKD-a (sad je tamo butik sa vjenčanicama!). Piccolo i Tomato su stepenicu ispod (Piccolo razvlači tijesto strojno, zbog čega poslije pečenja bude lagano hrustavo - netko ne voli, ja volim). Prilično lošu pizzu jeo sam na placi u onoj ulici desno od ulaza u ribarnicu i u cutu preko puta željezničke. Također u pekari u Kauflandu cutovi su niš posebno, a Hamby je pandan Kokolu (oscilacije od odličnog do bezobrazno lošeg...).
Hm...Ja sam više orijentirana na pizzca cutove , a inače na posao obavezno naručujem iz Tomata.Za Silvestera ne znam jer nemam toliko kontakta sa zapadnom stranom Rijeke.
U pizzarije u Rijeci baš i ne idem često ,više sam orijentirana na cutove što zbog nedostatka vremena ,što zbog blizine istih.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 01:44   #17
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Hm...Ja sam više orijentirana na pizzca cutove , a inače na posao obavezno naručujem iz Tomata.Za Silvestera ne znam jer nemam toliko kontakta sa zapadnom stranom Rijeke.
U pizzarije u Rijeci baš i ne idem često ,više sam orijentirana na cutove što zbog nedostatka vremena ,što zbog blizine istih.
Ja u principu izbjegavam cutove jer se ne mogu oteti dojmu da te pizze stoje pod onim staklom prilično dugo (par puta su i organoleptičko-fizička svojstva pizze to potvrdila), dok kod klasičnih pizzerija barem znam da kad naručim peku mi frišku pizzu. No svejedno znam (pogotovo na marendi) zaletiti u cut. Ti cutovi, to mi je nekako više na razini fast-foodova - onako za snogu ili za van. No, praktični su kada ti je cijela pizza previše.

No, svejedno bi mogla i napisati kakvu preporuku - neko mjesto koje nisam naveo ili čak niti ne znam za njega...

E, sjetih se još jednog cuta: onaj u Ulici Žrtava fašizma, na dnu prije križanja sa Fiumarom (gdje je nekad bio dućan sa namještajem). Tamo sam išao po pizzu kolegama s posla, ali ju ja nisam jeo. Sjećam se samo da sam jako dugo morao čekati da se ispeče i da je kutija u koju ju pakiraju daleko veća negoli sama pizza. Ima još jedan cut gore preko puta Građevinskog fakulteta, ali tamo nisam nikad jeo.

Još jedan detalj vezan za Piccolo: pizze su ukusne i cutovi su dosta veliki, ali znaju biti prilično masni. Dosta puta me od te silne maščobe znala žgaravica čopiti.
__________________
...rasipam korake k'o pijan dinare...
Jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 17:38   #18
Sve to za cutove stoji no ja baš nemam previše vremena za odlazak u pizzarije.Piccolo je za moj ukus loš jer je tjesto dosta tvrdo,i masno.U tome kod Fiumare sam išla često prije par godina onda nisam jedno vrijem i pizza im se pokvarila nedavno sam probala,i nekako mi prostor djelčuje ošugavljeno.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 18:24   #19
Ja bio u nekoj pizzeriji na Trsatu, ali ne mogu se sjetit kak se zvala.
Sve pizze su imale neke piratske nazive (kao pizza Jack Sparrow). Pizza je bila odlična, njami..
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 20:32   #20
Pampas
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.