Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2013., 00:58   #1
Smile Mišljenje o televiziji

Molio bih pripadnice lijepšeg spola da iznesu svoje mišljenje o televiziji u Hrvatskoj


Radim istraživanje za završni rad. Stavio sam ovu anketu na 2-3 foruma i desilo mi se da su mi anketu uglavnom popunili "visuljci". No potrebno mi je i žensko mišljenje. Stoga vam nudim priliku da ga iznesete. Pokažite da ste ravnopravne i navalite:

https://docs.google.com/forms/d/1iCM...c7BD8/viewform


Hvala
plavi08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 08:41   #2
Ovako diskriminatorski thread nisam odavno vidio. Kako te nije sram, homofobčino jedna?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 10:58   #3
Evo ja sam ti ispunila anketu iako ne posjedujem TV i svi su mi odgovori bili ne gledam televiziju. Sretno!
bricolage is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 13:17   #4
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Ovako diskriminatorski thread nisam odavno vidio. Kako te nije sram, homofobčino jedna?
Zamolio sam pripadnice lijepšeg spola, no slobodno i ti ispuniš. Anketa je namijenjena za oba spola.Stvar je u tome da kad sam postavio link na 2-3 foruma + grupe na facebook-u desilo se da imam 76% muških i svega 24% ženskih ispitanica. Razlog za forume mi je jasan jer je većinom muška ekipa, no zašto me izbjegavaju na fejsu nisam shavtil.

U dosadašanjim rezultatima sam primjetio da žene ipak imaju malo drugačija razmišljanja, pa kako bi to potvrdio treba mi veći uzorak. Stoga sam došao ovdje u nadi da ću dobiti odgovore

Vidim da se stvar malo poboljšava, Hvala Vam na odgovorima
plavi08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 15:18   #5
Ispunila sam anketu, sretno.

Ako dopuštaš, mislim da je anketa ipak malo prekratka za diplomski, fali dobar uvod standardan za neko znanstveno relevantno istraživanje i ne znam kako bi uz ovakva pitanja mogao potvrditi neku relevantnu hipotezu.

Zadnje uređivanje Carla Marx : 12.08.2013. at 15:29.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 15:27   #6
Quote:
plavi08 kaže: Pogledaj post
U dosadašanjim rezultatima sam primjetio da žene ipak imaju malo drugačija razmišljanja, ...
To smo ti mogli odmah reć.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 15:51   #7
Quote:
plavi08 kaže: Pogledaj post
U dosadašanjim rezultatima sam primjetio da žene ipak imaju malo drugačija razmišljanja...
Žene imaju malo drugačije - što????



Iskreno, ja bih jako volio znati tko je mentor završnom radu koji se temelji na ovako formuliranoj anketi. Zanima me tko će to dodijeliti nekome titulu bakalara za analizu pitanja poput "ocijenite kvalitetu sadržaja programa naših TV-kuća, od 1 do 10".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 15:59   #8
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Iskreno, ja bih jako volio znati tko je mentor završnom radu koji se temelji na ovako formuliranoj anketi. Zanima me tko će to dodijeliti nekome titulu bakalara za analizu pitanja poput "ocijenite kvalitetu sadržaja programa naših TV-kuća, od 1 do 10".
Baš sam i ja to pomislila. Plus - reprezentativnost uzorka, dobna raspodjela, svrha ovako formulirane ankete, da ne idem dalje u detalje.

Nije mi jasno koja je uopće hipoteza koju ispituje ova anketa?
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 16:04   #9
Ovih dana sam intenzivno pratila emisije naziva Najsmrtonosnije životinje Australije/Afrike/Sj.Amerike/..., al da me jebeš, tko preživi ŽK, može i dinosaure.

Ispunila sam anketu, sretno!
Iceland is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 16:04   #10
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Ispunila sam anketu, sretno.

Ako dopuštaš, mislim da je anketa ipak malo prekratka za diplomski, fali dobar uvod standardan za neko znanstveno relevantno istraživanje i ne znam kako bi uz ovakva pitanja mogao potvrditi neku relevantnu hipotezu.
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post

Iskreno, ja bih jako volio znati tko je mentor završnom radu koji se temelji na ovako formuliranoj anketi. Zanima me tko će to dodijeliti nekome titulu bakalara za analizu pitanja poput "ocijenite kvalitetu sadržaja programa naših TV-kuća, od 1 do 10".
Ma nije anketa tema rada, ne brinite. To bi bilo ipak neozbiljno. Anketa je samo sastavni dio tj. više kao dodatak

Temu sam nazavao mišljenje o televiziji čisto da stavim neki privlačan naziv. Možete primjetiti da što se mišljenja tiće ima samo ta ocjena. Ostatak je ispitivanje posjedujete li nešto i koristite li nešto.Procjenio sam da mi je za ovo dovljan segmentacija na muško/žensko.

Da budem konkretniji cilj ankete mi je saznati koliko populacije gleda TV, koliko ih posjeduje mogućnosti interaktivne televizije, što koriste, koliko se obaziru na reklame. Analizom ovih jednostavnih odgovora dobitu ću predžbu koliko je TV u Hrvatskoj danas podoban za provođenje direktnog marketinga. Dakle sve je orjentirano na marketing, ne na ocjenjivanje Tv-a. Stoga je i naslov marketinški nastrojen
plavi08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 16:08   #11
Ako je marketinški nastrojeno, smatram da je ipak bitna i raspodjela po dobi, obrazovanju i financijama, odnosno prihodima.

Jer sam spol ne govori puno, a ne smatram da je korištenje dodatnih usluga bitno kao gorespomenute stavke, ako je već naglasak na televiziji kao mediju za reklamiranje.

Edit: Byron me podsjetio, ako nisi izašao na teren i anketirao i ljude koji nisu na forumu, Facebooku i slično, uzorak ti nije reprezentativan, ako te već zanima populacija Hrvatske, a samim time ti i istraživanje i zaključci istog nisu relevantni.

Zadnje uređivanje Carla Marx : 12.08.2013. at 16:14.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 16:09   #12
Quote:
plavi08 kaže: Pogledaj post
Da budem konkretniji cilj ankete mi je saznati koliko populacije gleda TV...
"Populacija" je i baba-Mare iz Vučine Gornje, koja će te mlatnut' svojim štapom kad ju pitaš za fejs i forum. Spomeneš li joj direktni marketing, svi su izgledi da će radit' i kubura...

Ako nisi riskirao svoja leđa i otišao pitati babu-Maru, s rezultatima bilo kakve ankete provedene na forumu/fejsu, o "populaciji" možeš zaključiti onoliko koliko i o brzini trčanja "populacije" na 100 metara na temelju mjerenja u - atletskom klubu.

Ali, tko sam ja da ti sudim? Dobro tvom mentoru, dobro i meni...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 16:25   #13
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Ako je marketinški nastrojeno, smatram da je ipak bitna i raspodjela po dobi, obrazovanju i financijama, odnosno prihodima.

Jer sam spol ne govori puno, a ne smatram da je korištenje dodatnih usluga bitno kao gorespomenute stavke, ako je već naglasak na televiziji kao mediju za reklamiranje.
Ma shvaćam ja što želiš reći. Da mi je anketa temelj i bila bi tako napravljena. Namjerno je jednostavnija jer služi kao dodatak, a i ljudi ne vole ispunjavati duže stvari.

Cilj mi je dobiti odgovore na ova pitanja:

Koliko ukupne populacije barem nekad gleda TV?

Koliko ih posjeduje mogućnosti interaktivne televizije? ( zašto baš to, zato što je ona danas temelj u svijetu za pružanje direktnog marketing dok u Hrvatskoj zaostaje..pa da vidimo stanje).

Koje usluge koriste?( da vidimo što je popularno,di je veće tržište, di je potreban napredak)

Koliko prate reklame (ovdje mi je zapravo i bitna podjela na muško/žensko jer bez obzira na neke promjene, žene su još uvijek više otvorene prema ovim oblicima marketinga..ili muški ne žele priznati )

Ocjena mi je manje bitna, dok pak odabir omiljenog programa mi dopušta da vidim koje programe preferiraju muški , a koji žene. Pa s obzirom na sadržaj se može doći do zaključka zašto.


Mislim može to puno detaljnije se analizirati da sam na početku dodao par pitanja koje mi omogućavaju detaljniju segmentaciju..no zaključio sam da mi ovo u ovom slučaju zadovoljava potrebe

Inče si potpuno u pravu
plavi08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 17:05   #14
Eto, ja sam ispunila. Sretno.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 19:58   #15
Već su ti Byron i Carla rekli bit pa ću se samo osvrnuti na zadnji post:

Quote:
plavi08 kaže: Pogledaj post
Koliko ukupne populacije barem nekad gleda TV?
Ne možeš s ovom anketom dobiti odgovor na ovo pitanje. Prvo, uzorkovanje ti je krivo i nema šanse da iz njega išta zaključuješ o populaciji. Drugo, pitanje ti je nevaljano i bilo bi bolje da si procjenjivao učestalost gledanja televizije (a i to bi trebao malo specifičnije odrediti jer nije jasno ciljaš li na nacionalne kuće ili strane programe).

Ako ti treba taj podatak, nazovi tv kuće ili agencije za istraživanje tržišta i pitaj imaju li podatke o tome koliko je ljudi u proteklih mjesec dana redovito gledalo televiziju.

Quote:
Koliko ih posjeduje mogućnosti interaktivne televizije?
Ovo nisi ni pitao. Pitao si koriste li ih. To su dvije potpuno različite stvari.

Quote:
Ocjena mi je manje bitna, dok pak odabir omiljenog programa mi dopušta da vidim koje programe preferiraju muški , a koji žene. Pa s obzirom na sadržaj se može doći do zaključka zašto.
Nisi ni ovo pitao, pitao si ih da se opredijele za jednu nacionalnu kuću, a ne i za specifičan program.

Od svih mogućih podjela, ona na spol ti je najbezveznija i vjerojatno ćeš najmanje dobiti s njom osim ako se nisi u teorijskoj elaboraciji pozvao na istraživanja koja se baš bave razlikama između muškaraca i žena pri konzumaciji marketinških sadržaja... ali ovako, odokativno, puno važnije nezavisne varijable su ti stupanj obrazovanja, visina primanja, dob i čuj, lokacija, jer baba-Mara iz Vučine Gornje možda ima tri doktorata i para kao blata, ali tamo jedva da se probija signal, a provajdere da i ne spominjemo...
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 20:20   #16
Ma i ti si u pravu, ali za ono što meni treba je ovo dosta.Kad bi mi to bio temelj nečega napravio bi kompletniju anketu. Ovo je površno istraživanje.Služiti će mi kao okvirno stanje. Nije konkretna analiza iz koje bi se mogli izvući kvalitetniji zaključci
plavi08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 02:47   #17
Moj otužni fakultet je ipak inzistirao na nečemu pametnome, a to je da bi izrada dobre ankete bila skoro pa rad za sebe, a ne samo metoda.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 03:39   #18
Ispunila...

Anketa iznenadjujuce kratka.

Djeluje pomalo besmisleno...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 07:53   #19
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Moj otužni fakultet je ipak inzistirao na nečemu pametnome, a to je da bi izrada dobre ankete bila skoro pa rad za sebe, a ne samo metoda.
Na razini završnoga rada, poanta i jest u tome da pristupnik pokaže da je u stanju sastaviti valjanu anketu, a ne da iz besmislene ankete izvlači neutemeljene zaključke, a sve uz opravdanje "ma ja to samo onako, kad bude stvarna situacija onda ću ja to drugačije".

"Kad bude stvarna situacija" postojat će posve jednaki problem pronalaženja reprezentativnog uzorka za anketiranje. Osim toga - a to je puno važnije - ako i zanemarimo sakupljanje podataka na forumu za dolazak do zaključaka o stavovima cijele populacije, mogla se sastaviti smislena anketa i sve rezultate popratiti komentarom "svjestan sam nereprezentativnosti uzorka".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 15:57   #20
Ne može ovo biti na razini cijele populacije jer onda internet mi ne može biti medij sakupljanja. Jer koliko god se trudi postaviti pitanja anketu će ionako moći popuniti oni koji koriste internet.


Ovo je anketa na razini korisnika društvenih mreža. To su kod nas u večini mlađi od 40 godina.No dobor, iskoristit ću to kako sam zamislio teško mi to sada ovdje objasniti.

Namjerno sam iašo na jednostvaniju da ne odbijem ljude, jer smatram da mi je bolji uzorak s većim brojem odgovra, nego sa puno manjim brojem a precizinijh odgovora.

Kad sam prije godinu dana napravi ozbiljniju anketu od 30-ak pitanja.Djelio sam na sličan način kao i ovu i dobio sam jako malen broj odgovora. I u tom malenom broju se vidjelo da su neki poklikali bzvz samo da se riješe. Tako da za ozbiljnije zaključke internet ankete su relativno slabi alat. Osim ako se plaća ljudima da ih popune.



Hvala svima koji su popunili
plavi08 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.