Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2009., 18:33   #201
Quote:
loptica02 kaže: Pogledaj post
Oprosti, tiskaš kao i kada ležiš, ali ne toliko jako jer gravitacija pomaže pa beba lakše klizne van, a i sestra ti masira međicu i stavlja tople obloge da je omekša. Zato žene rijetko pucaju što je velika prednost, a i manja je vjerojatnost da će ti tako izać hemoroidi ako imaš problema s njima. Ja sam samo u trudnoćama imala, a između ništa.
uh olakšanje....
nikada nisam imala hemoroide, nadam se da neću... valjda neću popucati...ma idem na stolčić pa šta bude bude, samo da beba bude dobro.
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 19:39   #202
Znači,definitivno si se odlučila za porod na stolčiću?Ja još ne znam...Jedno je sigurno,već na ulasku u bolnicu ću se počet derat: EPIDURALNA !Najgore je i što se epi daje kad si otvorena 3-4 cm,a doći do toga je itekako bolno .

Zadnje uređivanje MalaLola : 07.02.2009. at 21:52. Reason: off obrisan
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 19:45   #203
Navodno da ti i prilikom izgona djeteta isključe dozer za epiduralnu tako da možeš osjetit kad moraš tiskat ! Moja frendica je primila epiduralnu za vrijeme poroda i ništa joj nije pomogla jer je sve trudove imala u trbuhu,a leđa su joj odrvenila...valjda joj nisu dobro namjestitli kateter za epi,pa nije djelovala .Ne znam...Bojim se svega ko vraga...

Najprije sam navijala za carski,ali mi je sad vjenčana kuma rodila na carski i imala je grozno iskustvo pa me to osvjestilo... Osim toga,morala je biti 8 dana u bolnici .
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 19:50   #204
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
...

Znači,definitivno si se odlučila za porod na stolčiću?Ja još ne znam...Jedno je sigurno,već na ulasku u bolnicu ću se počet derat: EPIDURALNANajgore je i što se epi daje kad si otvorena 3-4 cm,a doći do toga je itekako bolno :.
Ma ja se na moment odlučim i ono kao definitivno idem, pa uvijek nešto pročitam pa se prestrašim kakva jesam... pa razmišljam opet...
Ali uglavnom su sva iskustva pozitivna pa... samo me zabrinjava ta epiziotomija, neko kaže da se može izvest neko da ne može-ma pitati ću ja gin. kad budem išla.
E tog se i ja plašim...ja odmah kad me nešto boli vičem da me opale po glavi pa nek bol prođe dok ja neznam..
A ne bi htjela epiduralnu- i igle se bojim

Zadnje uređivanje MalaLola : 07.02.2009. at 21:53.
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 21:02   #205
Quote:
loptica02 kaže: Pogledaj post
Na stolčiću ne rade epiziotomiju, već ti jedna sestra "masira" međicu kako bi u trenutku poroda bila što elastičnija, osim ako sama ne pukneš pa te poslije sašiju. I na stolčiću moraš prodisat trudove, nesmiješ tiskat. Beba mora sama van.
e da imaš pravo malo sam zaboravila šta i kako ide
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 23:04   #206
Unhappy

Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
Ma ja se na moment odlučim i ono kao definitivno idem, pa uvijek nešto pročitam pa se prestrašim kakva jesam... pa razmišljam opet...
Ali uglavnom su sva iskustva pozitivna pa... samo me zabrinjava ta epiziotomija, neko kaže da se može izvest neko da ne može-ma pitati ću ja gin. kad budem išla.
E tog se i ja plašim...ja odmah kad me nešto boli vičem da me opale po glavi pa nek bol prođe dok ja neznam..
A ne bi htjela epiduralnu- i igle se bojim
Žare,ako te najviše muči strah od epiziotomije, stolčić ti je najbolje rješenje jer tu su najmanje šanse da popucaš il da te režu. Neka istraživanja pokazuju da je još gore kad te oni zarežu, bez obzira što je rez ravan, nego kad popucaš sama (imaš tekstove o tome na rodinim stranicama, mislim da se jedan zove mitovi i istine o epiziotomiji). U većini naših rodilišta je problem u tome što režu sve od reda,rutinski, i kad treba i kad ne treba. Trebali bi pričekat i procijenit dal može proć i bez toga. Naravno da bi svaka od nas bez razmišljanja pristala na epiziotomiju kad bi dijete na bilo koji način bilo ugroženo jer je izlaz preuzak...ali ne razumijem zašto se to u nekim rodilištima radi i kad ne treba. Svaki porod je priča za sebe, a tako je i svaka međica drugačija...
Na zapadu izbjegavaju rezanje ako je moguće i to je prestalo bit rutinski zahvat, mi nažalost malo kasnimo u svemu pa i u tome...
zbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 12:06   #207
Zanima me što po vašem mišljenju (ili iskustvu) na kraju najviše olakša porod? Kretanje u trudnoći,vježbe na lopti,masaža međice ili nešto četvrto ? Znam da je sve to individualno i da ovisi o puno faktora,ali ipak...
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 13:05   #208
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Zanima me što po vašem mišljenju (ili iskustvu) na kraju najviše olakša porod? Kretanje u trudnoći,vježbe na lopti,masaža međice ili nešto četvrto ? Znam da je sve to individualno i da ovisi o puno faktora,ali ipak...
U literaturi ćeš nać da treba hodat što više, vježbat (na lopti ili bez), radit Kegelove vježbe, masirat međicu zadnjh 6 tjedana...Ako si zdrava i ako je trudnoća ok, zašto ne? Bar ćeš kad dođe do velikog trenutka znat da si učinila sve što je u tvojoj moći da se fizički pripremiš za porod, a to će ti možda donijet i naku psihičku smirenost...
Ja već više od mjesec dana moram mirovat i fizički ne radim apsolutno ništa osim što se okrećem s boka na bok. Mišići su mi totalno atrofirali i uspušem se čim napravim par koraka više po kući...Nadam se da neću morat mirovat do kraja jer ne znam kako će taj porod izgledat, osjećam kao da uopće nemam snage u tijelu.
Dok je sve bilo ok, dosta sam šetala i hodala, ponekad malo vježbala i osjećala se skroz dobro.
Moja ginekologica kaže da je Kegelove vježbe važnije radit poslije poroda, nego sad, a da masaža međice od 34.tjedna ne pomaže puno, pitanje je kaže isključivo elastičnosti kože i masaže tijekom samog poroda. To je samo njeno mišljenje, a svaki doktor će ti reć nešto svoje...
zbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 13:19   #209
ja sam rodila u Rijeci prije 14 mjeseci i drugo planiram tamo, ljubazni su bili svi u rađaoni, čak me i sestra mazila po nozi u trudu iako je mm bio sa mnom!!!
na odjelu babinjača samo je jedna imala loš dan, ali je idući dan bila nova osoba.
za doktore sam svašta čula, ali njih sam i najmanje vidjela.
jedino što sam ja već u predrađaoni rekla da želim na stolčić i rekli su mi da mi je već kasno za stolčić, a rodila sam tek za 5 sati!!?? tako da mi nije jasno zašto nisam mogla ići na stolčić jer mi je u trudnoći bilo sve ok, ali sada ću se izboriti makar se i sama digla i sjela na njega kad osjetim da mi je vrijeme, he he
inače sve pohvale riječkom rodilištu
__________________
Ne boj se sutrašnjeg dana, Bog je već tamo
ameliee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 13:26   #210
Quote:
zbuki kaže: Pogledaj post
Žare,ako te najviše muči strah od epiziotomije, stolčić ti je najbolje rješenje jer tu su najmanje šanse da popucaš il da te režu. Neka istraživanja pokazuju da je još gore kad te oni zarežu, bez obzira što je rez ravan, nego kad popucaš sama (imaš tekstove o tome na rodinim stranicama, mislim da se jedan zove mitovi i istine o epiziotomiji). U većini naših rodilišta je problem u tome što režu sve od reda,rutinski, i kad treba i kad ne treba. Trebali bi pričekat i procijenit dal može proć i bez toga. Naravno da bi svaka od nas bez razmišljanja pristala na epiziotomiju kad bi dijete na bilo koji način bilo ugroženo jer je izlaz preuzak...ali ne razumijem zašto se to u nekim rodilištima radi i kad ne treba. Svaki porod je priča za sebe, a tako je i svaka međica drugačija...
Na zapadu izbjegavaju rezanje ako je moguće i to je prestalo bit rutinski zahvat, mi nažalost malo kasnimo u svemu pa i u tome...
hvala...
Pa to je i meni baš bezveze šta režu i kad treba i kad ne treba...ma ja sam mislila ako ne uspijem na stolčiću , a nadam se da hoću, reći im da ako ne bude potreba za rezanjem i ako se vidi da neću popucati neka me ne diraju!
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 13:29   #211
Quote:
ameliee kaže: Pogledaj post
ja sam rodila u Rijeci prije 14 mjeseci i drugo planiram tamo, ljubazni su bili svi u rađaoni, čak me i sestra mazila po nozi u trudu iako je mm bio sa mnom!!!
na odjelu babinjača samo je jedna imala loš dan, ali je idući dan bila nova osoba.
za doktore sam svašta čula, ali njih sam i najmanje vidjela.
jedino što sam ja već u predrađaoni rekla da želim na stolčić i rekli su mi da mi je već kasno za stolčić, a rodila sam tek za 5 sati!!?? tako da mi nije jasno zašto nisam mogla ići na stolčić jer mi je u trudnoći bilo sve ok, ali sada ću se izboriti makar se i sama digla i sjela na njega kad osjetim da mi je vrijeme, he he
inače sve pohvale riječkom rodilištu
Evo još jedno dobro iskustvo !
Rekli su da za stolčić treba napomenuti odmah pri ulasku u bolnicu , možda te zato nisu mogli stavit na stolčić jer si prekasno rekla...
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 14:04   #212
ameliee, slažem se za Riječko rodilište, same pohvale. Ja ću i treći put u Rijeci. Samo da prođe još koji mjesec pa da mogu ostat trudna.

A što se tiče lakšeg poroda nitko ti ne garantira da ako se puno krećeš i vježbaš da će bit brže i lakše. Ja sam u prvoj trudnoći svaki dan hodala sat vremena i zadnja dva mjeseca dodatno pješačila umjesto vožnje autom (kraće relacije) i vježbala sam na pilates lopti. Dobila sam 10 kg i svi su mi govorili da ću prije termina i lako. Prenesla sam 7 dana, a za porod, stvarno nije bilo teško, ali i moj prag boli je jako visok. A za drugu sam dobila 19 kg, nisam se mogla kretat jer sam strašno oticala i sve me bolilo, pa sam rodila 9 dana prije. Trudovi su bili svake 2-3 minute, ali ništa strašno, i tada su me zbog pupčane vrpce koja je pala ispred glavice hitno na carski. Na kraju krajeva unutra je i van mora, samo je pitanje kuda. Bol prođe, a tvoje zlato ti ostaje (nekima Anđeo...)
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 17:14   #213
Koliko dana se ostaje u rodilištu ako porod prođe bez komplikacija?
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:13   #214
Kako izgleda porod na stolčiću, hm... krivo formulirano pitanje, zanima me gdje je postavljen stolčić (na podu ili na nekakvom uzvišenju), doc i babica onda kleče ili? Koliko je visok? Može li MM biti sa mnom ako se odlučim za stolčić? I znate li imaju li ga u Puli? Uh koliko pitanja
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:20   #215
Mogu ti samo reći da sam 99% sigurna da stolčić ima samo u Rijeci. Tj. imaju dva komada.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:26   #216
da...u rijeci ga imaju....stoji nisko...muž može biti s tobom...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:36   #217
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Koliko dana se ostaje u rodilištu ako porod prođe bez komplikacija?
Ako je prirodan porod, treći dan ideš doma, a nakon carskog ostaješ 7 dana, osim ako živiš blizu rodilišta. Onda ti daju mogućnost da već četvrti dan ideš doma, ali se osmi vraćaš na vađenje šavova.
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:36   #218
Quote:
adriatica kaže: Pogledaj post
Kako izgleda porod na stolčiću, hm... krivo formulirano pitanje, zanima me gdje je postavljen stolčić (na podu ili na nekakvom uzvišenju), doc i babica onda kleče ili? Koliko je visok? Može li MM biti sa mnom ako se odlučim za stolčić? I znate li imaju li ga u Puli? Uh koliko pitanja
Imaš na stranici kbc rijeka - odsjek rađaonice kako izgleda stolčić i koje uvjete moraš ispuniti da bih mogla tako roditi .
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:38   #219
Quote:
adriatica kaže: Pogledaj post
Kako izgleda porod na stolčiću, hm... krivo formulirano pitanje, zanima me gdje je postavljen stolčić (na podu ili na nekakvom uzvišenju), doc i babica onda kleče ili? Koliko je visok? Može li MM biti sa mnom ako se odlučim za stolčić? I znate li imaju li ga u Puli? Uh koliko pitanja
evo pogledaj kako izgleda,ima slika na stranicama rodilišta u rijeci
http://www.kbc-rijeka.hr/images/stolcic.jpg.

ja sam bila malo razočarana kad sam ga vidjela, al kažu da čuda radi....
imaju ga i puli, prijateljica mi je rodila tamo prije godinu dana i rekla da je bilo super...
zbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 14:40   #220
Quote:
adriatica kaže: Pogledaj post
Kako izgleda porod na stolčiću, hm... krivo formulirano pitanje, zanima me gdje je postavljen stolčić (na podu ili na nekakvom uzvišenju), doc i babica onda kleče ili? Koliko je visok? Može li MM biti sa mnom ako se odlučim za stolčić? I znate li imaju li ga u Puli? Uh koliko pitanja
Nedavno sam pročitala da je Pulskom rodilištu poklonjen jedan stolčić, pa sad hm..raspitaj se malo još...
Možeš pogledati na stranici www.kbc-rijeka.hr i vidjeti kako stolčić izgleda otprilike...
Netko mora biti iza tebe da ti bude oslonac inače bi pala sa stolčića
Ako nema muža onda bude sestra neka ili netko. A babica dolje kleči.
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.