Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2015., 18:24   #3321
Evo...
Bili sinoc u Intrade. Meni skroz okej.
Ima razlicitih jela i kombinacija.
Isla sam nekako na sigurno pa sam jela ramstek a muz lignje.
Kazem, super je bilo. Ugodjaj isto lip, onako "konobski"
Konobar...a ono, sve uredno al nekako prekrut i presluzben za moj gust. Al to nije prominilo okus mesa
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 18:53   #3322
Sad smo se dotakli imena tih nekih splitskih klasika i mislim da ih jednostavno vrime gazi i da nove moderne snage prvenstveno u centru grada a i van njega (matoni,movie,zora bila itd..) pruzimaju primat.neka ih je sta vise i sta raznovrsnijih,konkurencija ce izbaciti kvalitetu na vrh...
Pomorac35st is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 18:57   #3323
vezano za duju..

koliko san ja upucena ti konobari su tu godinama i malo su stariji.
ne znam, meni su uvik korektni i spremni za zajebanciju.. meni je to ok. ne volim mrgude nikad i nigdi

u duje je stvar, da je dosta gostiju redovito tu pa su i gosti valjda naviknuti na njih i opusteni. ka domaca je atmosfera.. meni to prija, jer se volim i u restoranu i kaficu osjecat domaca, ili ko da sam doma..opusteno.

kruh obicni tamo nikad nisam dobila tako da mi je to cudno?! jer uvijek su one pogacice njihove.. a pastetu od skampi njihovu sanjam

prosla sam jako jako puno restorana i u nas i u svijetu. minimum 3 puta tjedno sam u restoranu.

od razlicitih restorana razlicite stvari i ocekujem. za duju bi sve rekla osim da je ekskluzivan al ako se tako reklamira .. tako da da, ako si ocekiva nesto ekslkuzivno a dobija duju da i ja bi se razocarala al meni je tamo hrana stvaarno dobra.

sto se porcija tice, opet mozda nisam mjerodavna, al njihov rizot na bijelo s kozicama nikad (to najcesce jedem tamo), al nikad nisam uspila pojest do kraja. dodjem do pola i nema sanse.. sto se mene tice to je procija za dvoje ljudi


sve sam samo ne gurman i mozda sam premlada da bi cijenila i odusevljavala se npr. posteljicom od sljiva i pjenicom od rogaca (nista osobno, odmah kazem da nisam "takvog" nepca i hranu smatram necim sto se "mora" odradit svaki dan, odnosno obrok.. nije to istinsko uzivanje kao sto uzivam u nekim drugim stvarima) i to je jedini razlog zasto cesce ne pisem na ovoj temi iako Vas redovito citam

eto to je neko moje misljenje o Duji..

al ka sta se kaze sto ljudi, sto cudi.. sto zena, 200...
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 19:11   #3324
Ako di dobro procitala moj post,ja sam kuhara i okus pohvalio(osim premale porcije jer sam ja po upisima ovde ocekivao ogromnu),ali konobari nisu domaca atmosfera nego nemar..domaca atmosfera je meni " lovac "kad ti konobarica objasnjava kako njen stari cisti spuze koje upravo jedes ili kad gazda nosi rakiju koju skupa degustirate..mozda sam ja naletio u krivom momentu i stvarno ih nemam namjeru gadit bez veze,ali mene vise nece vidit!
Pomorac35st is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 19:19   #3325
procitala sam detaljno al nisam kritizirala tvoj post, nego dala svoje misljenje i vidjenje istog restorana iz dosadasnjih iskustava

za spuze i rakiju se isto slazem..
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 20:34   #3326
Quote:
frabos kaže: Pogledaj post
Normalno da je da nam masu ljudi tu po forumu nisu mjerodavni svojim komentarima, ali kad bi opet naceli takve off topic teme vjerovatno bi nam vecinu postova administratori izbrisali...Ipak jasno mi je da dosta ljudi radi lose financijske situacije nikad nisu bili van Hrvatske, a rijetko i do Zagreba, pa na zalost ne znaju kakve razlicite zanimljive seme restorana, te serviranja hrane postoje, dok su neki nasi Splitski restorani ostali u 80-tima...
Bija sam nedavno u oni Babilon na nekom rodendanu i stvarno nisam moga virovat da jos uvik postoje restorani sa onakvim koltrinama iz 80-tih, a i opcenito mi nije jasno da netko u onakvom ambientu zeli slavit rodendan...
Al Babilon ima sasvim uredno meso sa roštilja. Meni jedno od boljih u Splitu
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 10:07   #3327
Quote:
stadleter kaže: Pogledaj post
Al Babilon ima sasvim uredno meso sa roštilja. Meni jedno od boljih u Splitu
Spiza je bila ono klasicno nemastovito, ali uredno:

Prsut, dvi vrste sira, francuska, te posli mesna peka. Ne mogu rec da je bilo lose, a iskreno nisam ni ocekiva bolje od takvog mista koje je zapelo u 80-tim...

Ambient je ono ka da si dosa u salu za pireve iz 80-tih
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 10:19   #3328
Quote:
buba-e kaže: Pogledaj post
vezano za duju..

koliko san ja upucena ti konobari su tu godinama i malo su stariji.
ne znam, meni su uvik korektni i spremni za zajebanciju.. meni je to ok. ne volim mrgude nikad i nigdi

u duje je stvar, da je dosta gostiju redovito tu pa su i gosti valjda naviknuti na njih i opusteni. ka domaca je atmosfera.. meni to prija, jer se volim i u restoranu i kaficu osjecat domaca, ili ko da sam doma..opusteno.

kruh obicni tamo nikad nisam dobila tako da mi je to cudno?! jer uvijek su one pogacice njihove.. a pastetu od skampi njihovu sanjam

prosla sam jako jako puno restorana i u nas i u svijetu. minimum 3 puta tjedno sam u restoranu.

od razlicitih restorana razlicite stvari i ocekujem. za duju bi sve rekla osim da je ekskluzivan al ako se tako reklamira .. tako da da, ako si ocekiva nesto ekslkuzivno a dobija duju da i ja bi se razocarala al meni je tamo hrana stvaarno dobra.

sto se porcija tice, opet mozda nisam mjerodavna, al njihov rizot na bijelo s kozicama nikad (to najcesce jedem tamo), al nikad nisam uspila pojest do kraja. dodjem do pola i nema sanse.. sto se mene tice to je procija za dvoje ljudi


sve sam samo ne gurman i mozda sam premlada da bi cijenila i odusevljavala se npr. posteljicom od sljiva i pjenicom od rogaca (nista osobno, odmah kazem da nisam "takvog" nepca i hranu smatram necim sto se "mora" odradit svaki dan, odnosno obrok.. nije to istinsko uzivanje kao sto uzivam u nekim drugim stvarima) i to je jedini razlog zasto cesce ne pisem na ovoj temi iako Vas redovito citam

eto to je neko moje misljenje o Duji..

al ka sta se kaze sto ljudi, sto cudi.. sto zena, 200...
U svemu se slažem s tobom. U Duje nisam nikad jeo običan kruh, nego njihov "pizza bread", savršenstvo, baš kao i njihova pašteta od škampa. To plus bilo koje jelo znači da ću bit presit, a svaki zalogaj uživancija.

Pomorac35st - iako si napravio početničku pogrešku pitajući za točeno pivo (been there, done that), taj novi konobar je vrlo loše reagirao. To ona dva standardna konobara ne bi nikad napravila.
mward2205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 10:23   #3329
ja sam isto prošlo lito bia par puta u babilona, čisto iz baze jer je u centru grada i ima takav imidž.

konobarica crocs iz polja, kratke gaće, čarapice... ajme

neka mista koja učine puni krug bi se komodno mogla reklamirat kao split 80ih đir. meni to ništa ne smeta, postoje momenti kad sam raspoložen za različite ambijente, ono šta mora zadovoljit je spiza i cijena.

u babilona je bilo prosječno, ok. ništa za izdvojiti.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 10:26   #3330
ja u pravilu zaobilazim objekte koji imaju samo pive 0,33 (i to uglavnom bude loš izbor), ta politika me strašno odbija, prije svega ostalog.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 12:08   #3331
Ne vidim to kao nešto posebno da se ima toceno pivo. Ako je restoran i pogotovo oni koji imaju dobar izbor vina i konobare koje ih znaju prodati pivo je tu nevažno. Prodaje se tu manje pive i s time je bačva gubitak. Jer možeš svaki dan baciti prve 1-2 pive. A sa pravim vinima i stručnim konobarima (da nisu samo taxi naručenog) će se prodati veoma malo pive, znači da je uopće neće držati u bačvi ili u nekom izboru.
Uz koje jelo bi sada većini bilo draže piti pivo nego korespondirajuce vino? Pivo ide za mene samo uz umake u kojima ima već piva unutra.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 12:10   #3332
Quote:
lovački kaže: Pogledaj post
ja u pravilu zaobilazim objekte koji imaju samo pive 0,33 (i to uglavnom bude loš izbor), ta politika me strašno odbija, prije svega ostalog.
i ja isto, prvo šalju poruku da su "ekskluzivno mjesto" i da si ti tu zbog njih a ne oni zbog tebe, a drugo da ćeš se bome iskrcati što god naručio... takva mjesta prekrižim i memoriram da više nikad ne odem tamo
što je najgore, te male pive koje imaju uopće nisu neke dobre nego Becks, Heiniken, Staropramen i ostali koji uopće nisu strane pive nego licencne koje se rade kod nas
edit: @Njezna, mjera za pivo je 0.5 a 0.33 je snobizam koji sa pivom nema nikakve veze
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 12:52   #3333
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Ne vidim to kao nešto posebno da se ima toceno pivo. Ako je restoran i pogotovo oni koji imaju dobar izbor vina i konobare koje ih znaju prodati pivo je tu nevažno. Prodaje se tu manje pive i s time je bačva gubitak. Jer možeš svaki dan baciti prve 1-2 pive. A sa pravim vinima i stručnim konobarima (da nisu samo taxi naručenog) će se prodati veoma malo pive, znači da je uopće neće držati u bačvi ili u nekom izboru.
Uz koje jelo bi sada većini bilo draže piti pivo nego korespondirajuce vino? Pivo ide za mene samo uz umake u kojima ima već piva unutra.
da ne duljim, mogu samo reći da se ovo razmišljanje potpuno razlikuje od mog.
čak i uz činjenicu da nismo naveli o kakvom se objektu radi. niti mi prije, niti ti u postu. tim više je promašena tema.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 13:14   #3334
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
i ja isto, prvo šalju poruku da su "ekskluzivno mjesto" i da si ti tu zbog njih a ne oni zbog tebe, a drugo da ćeš se bome iskrcati što god naručio... takva mjesta prekrižim i memoriram da više nikad ne odem tamo
što je najgore, te male pive koje imaju uopće nisu neke dobre nego Becks, Heiniken, Staropramen i ostali koji uopće nisu strane pive nego licencne koje se rade kod nas
edit: @Njezna, mjera za pivo je 0.5 a 0.33 je snobizam koji sa pivom nema nikakve veze
Totalno se slazem s ovim gore navedenim,apsolutno krivi nacin glumljenja eskluzive..

Sta naruciti ako je popodne i zena s tobom nece da pije alkohol?? Narucit 0.7 dcl samo za sebe popodne mi i nije opcija..pivo ostaje dakle prava solucija poslije mesa....neznam zasto se u dalmaciji pretjeruje u sablaznjavanju pive u restoranima,kao fensi je riba i vino
Pomorac35st is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 13:26   #3335
Quote:
lovački kaže: Pogledaj post
da ne duljim, mogu samo reći da se ovo razmišljanje potpuno razlikuje od mog.
čak i uz činjenicu da nismo naveli o kakvom se objektu radi. niti mi prije, niti ti u postu. tim više je promašena tema.
Pričamo o restoranima, jer su ovdje tema. Ako je u pitanju izlazak u neki bar koji nije izuzetno Cocktailbar, se može i mora očekivati toceno pivo i to više vrsti te još par vrsti u bocama.
Ja gledam izlazak u restoran nešto Šta radim radi jela, a ne radi pića. Ako je u društvu od više od jedne osobe rado sa odgovarajućim vinom. U četiri osobe idealno ide uz svaki sljed odgovarajuće vino.
Pivo mi odgovara kod jela skoro samo kod malo vise spicy jela i tada čak više Radler, što nije vise bas piva. Doma skoro ne pijem vino ali odgovorajuce vino može jelo podignuti još pola stepena bliže prema savršenstvu. Nešto što će pivo teško uspjeti ili bolje rečeno nemamo izbor piva i restorana sa toj ponudi piva da se to "celebrira " kao Šta treba. Jela sam meni uz koje se serviralo samo pive dosada u pragu i Belgiji i razlicost servirane pive je bila kao ili čak veća od razlike među vina.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 13:43   #3336
mi smo pričali ovde o dalmatinskim restoranima di se jede i riba i meso i pica. najčešće ti prezentiraju finoću kroz konobarov posprdni odgovor i domet je leffe uz čašu od žuje.

onda si ti upala sa pričom da generalno to nije tako kako mi kažemo, i da uopće nije problem jer se maltene mora pit vino ako se nešto jede i ako je bar al nije koktel bar

a ja sam reka da si falila temu, i da se tvoje razmišljanje ne poklapa s mojim

jer objekt može biti picerija, restoran ove ili one kuhinje blablabla itd neće biti finiji ako nema pivo od pola litre ili točeno.


bit će finiji ako ne prodaje pizdarije kao žuja i pan i tako to ili ako već mora da se potrudi nabaviti nešto craft ili bilo šta zanimljivije.

to je poanta cijele ove priče.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 14:20   #3337
Ima ljudi koji će uvijek radije popiti pivo nego vino. Ako si fino mjesto, ponudi im i fino pivo po finoj cijeni
Ali kao što su drugi napisali, ne žuju i pan 0,33.

Npr. Mundoaka ima španjolsko pivo za 40-ak kuna.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 14:32   #3338
Bia nekidan do Teute (ne znam da li je Teuta, Premijer ili oboje) pokraj Trilja.
Fini konobski ambijent sa kaminom pokraj stola, okolo priroda, cijene bezobrazno niske.
Jedino je glavno jelo podbacilo tako da Lovac ostaje definitivno broj 1. Ne znam koja je situacija s Blizancima, to je na istom putu prema ovamo.
Juhe domaće super, možda i najbolji trenutak uz domaći kruv koji je izvrstan. 10 kn svaka juha. Od glavnog jela punjena pastrva sa orasima i rižom, zanimljivo, ali ništa posebno, povrće na žaru uz to vrh.. Sote stroganov bez dovoljno toča i malo bezvezno servirano.
Dva glavna jela s prilogom, dvi juhe, salata, kruv, mineralna, kava i 2 litre vina (pošipa) 305 kn. Počastili palačinkama, konobar mlađi, ugodan. Ko voli može pit vino kuće po 40 kn (kujundžuša).
Špageti, manistre i pice su 30 Kn.

Vratit ću se opet, ali samo kad bude sezona rakova i žaba, početkom 4-og kažu, pa da probam te riječne rakove.
__________________
Rodni list, ali ne stariji od 6 mjeseci.
Lyngby is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 16:28   #3339
Predpostavljam da vecini ljudi kao i meni osobno piva vise pase od vina kada jedemo pizzu, cevape, eventualno mjesano meso, dok uz veliku vecinu druge spize meni bolje ide vino.
Eto kako cujem Dva Tona ce kada otvore imat i spizu, a mislim da su jedini u gradu imali onako dobar izbor pive. To misto ce kao i do sad bit pivnica, a po meni bi svaka pizzerija trabala imat slican izbor pivi, a ne samo ono smece od karlovacke, ozujske, pana, te eventulano stellu, becks i sl pive koje se pune u Hrvatskoj. Meni su sve ove pive skoro istog okusa, te u njima ne mogu uzivat kao u vecini Belgijskih, pravih Ceskih, a od nedavno i nekih nasih pivi kao npr. Servolo i Zmajsko.
Iako sam veci ponavatelj i ljubitelj vina ponekad volim popit pravu dobru pivu, a osim Dva Tona i one male butige na Matejusci, bas se i ne mozemo pohvalit velikim izborom dobrog piva u kaficima, konobama i restoranima.
Piva mi najbolje pase uz pizzu, ali meni osobno su sve ove pizze u Splitu srednja zalost, tako da nemam di ni pojist dobru pizzu...
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 17:58   #3340
Jel ima ko preporuku za neko misto za dvoje onako da je dobra spiza i da je lipi ambijent tija bi iznenadi dragu
m1989st is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.