Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2015., 16:46   #4781
https://www.svijet-medija.hr/art/tab...-1-plavi/63066

- ne nalazim mu zamjerke, kad gledam opis, e sad vjerojatno ćete reći da je zamjerka ime
luna103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 19:26   #4782
da ne misliš da sam ja odustao, ja se priklanjam vikingovom mišljenju jer ga smatram meritornijim i informiranijim u priči oko tableta
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 19:53   #4783
luna, mislim da niti čitaš niti slušaš što ti se govori. počela si sa ovim modelima:

Tablet Vivax TPC 7101 - u Tisak mediji 400 kn
MeanIT tablet Promise M759 na Tisku 396 kn
Tablet QUADRO T-D1018BR - u Pevecu 629 kn

napisao sam ti da niti jedan ne uzimaš.
pa se javio taipan, linkao ti je asusa i lenova.

onda si se ušutila desetak dana, pa si došla sa novim popisom, redom su tableti bili skuplji po 1000kn,
lenovo a5500
iconia b1-810
samsung t110.

i opet ti pokušam objasniti što i kako, pokušavam ti suziti na 7 ili 8", pa ti ne paše više 7", nego bi 8". pa ti kažem da bez veze bacaš novce na 3G modele, jer to niti si igdje spomenula niti ih nisi izbacila iz svojih izbora.

sada opet nova "žrtva", prestigio, 10", 3G. za 1500kn. dakle, niti jedan tablet kojeg si odabrala nema veze sa nekim drugim, neku poveznicu (veličina storage-a, količina rama, veličina ekrana (da ne spominjem vrstu matrice). jedino čega se držiš je android.

za 1500kn možeš na njuškalu uzeti samsunga t535, koji pojede sve ove prijespomenute za doručak.

ugl. ako želiš (od mene) savjet, suzi izbor na neku konstantu, jer se ovako možemo dopisivati do sudnjeg dana.

a ako prestigu ne nalaziš zamjerke, onda je to to. sad ti je možda pre kasno za stići u dućan ali sutra rade barem do 15 sati.

sorry, ali nema smisla ovako nabrajati modele.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 20:54   #4784
Quote:
luna103 kaže: Pogledaj post
https://www.svijet-medija.hr/art/tab...-1-plavi/63066

- ne nalazim mu zamjerke, kad gledam opis, e sad vjerojatno ćete reći da je zamjerka ime
ja imam tablet od 300 kn i sve moje potrebe izvršava,čisto surfanje i youtube,radio,tv a netko i sa 1300kn je ne zadovoljan,a velikoj večini je tablet samo pomoćno sredstvo jer svi imaju comp,laptop,dakle ako imaš dobru plaću kupi skuplji,ako nemaš ni za kiflu onda ti i ne treba
dell12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 10:05   #4785
Quote:
viking kaže: Pogledaj post

sorry, ali nema smisla ovako nabrajati modele.
Nije mi bila namjera da bez veze nabrajam, ali kako smo počeli razmišljati da kupimo tab., na prvu smo pomislili da će im neka jeftinija igračka biti dovoljna, ali smo uzeli u obzir prvi savjet te smo sve više počeli gledali poznate marke i povećali buđet jer su nam dečki pažljivi i čuvaju stvari tako da se ne bojimo dati im neku skuplju "igračku", koja bi i nama bila od koristi. Jer mi nije teško izdvojit 1 500 kn, a da nemam ni za "kiflu" ne bi ni gledala takve stvari...
Jučer smo bili u trgovini i malo proučavali ali imali su samo te prestigio a svidio im se 10". I zato sam jučer postavila link na taj prestigio od 10", očekivala sam takvu reakciju...

hvala na savjetima i strpljenju
luna103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 10:17   #4786
ma, sve je to ok. ali ti od prvog momenta "šaraš" sa izborom. stavljaš i 7" i 8" i 7.85" i 10" modele. stavljaš modele sa i bez 3G modula. skočila si sa 500 na 1500kn. i kako tu dati nekakav konkretniji savjet jer ni sama nisi sigurna što želiš.

napisao sam ti - na njuškalu imaš samsunga t535 za 1500 (do 2000), novi uređaji, i taj model je ono što će zadovoljiti sve u kućanstvu. moći će se i poigrati i sufrati i pogledati film.

prestigio je.... prestigio. nema garancije da će raditi kao ni da neće. od svih modela, izabrala si model koji je relativno friški na tržištu. kod prestigia ne očekuj nadogradnje i bugfix-e OS-a.
ali, kako želiš.

ono napisano u prethodnom odgovoru - daj neku konstantu, daj nešto što ŽELIŠ i tražiš od tableta, pa da ti se od toga proba isfiltrirati. to i dalje stoji.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 10:30   #4787
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
na njuškalu imaš samsunga t535 za 1500
Upravo jedan takav i gledam

Quote:
viking kaže: Pogledaj post
i moći će se i poigrati i sufrati i pogledati film
za to mi i treba,

a možda da mu se doda tipkovnica pa ga mogu uzet na posao i koristit za malo pisanja i za projekcije ppt?
luna103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 10:34   #4788
Quote:
luna103 kaže: Pogledaj post
a možda da mu se doda tipkovnica pa ga mogu uzet na posao i koristit za malo pisanja i za projekcije ppt?
... za to mi treba windows?
luna103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 10:50   #4789
tipkovnica je dobar dodatak ako misliš PUNO pisati. s time da, po meni, nema smisla kupovati samsungovu tipkovnicu koja doduše služi i kao stalak i kao zaštita ekrana kada ju se ne koristi, plus što nema HR znakova. de facto, bilo koja BT tipkovnica će raditi, pa čak i ona iz konzuma za 120kn. naravno, neki proizvođači stavljaju na svoje tipkovnice neke specijalne funkcije koje generička tipkovnica (vjerojatno) nema, ali to je ionako nekakva kombinacija tipki koja se ionako može provesti kroz sučelje.

što se PPT tiče, ne ne treba ti windows tablet jer android ima dovoljno dobrih i kvalitetnih office paketa koji najnormalnije vrte prezentacije. čak i besplatna rješenja. tako da to ne smije biti dealbreaker kod kupovine.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 11:01   #4790
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
tipkovnica je dobar dodatak, pa čak i ona iz konzuma za 120kn.

što se PPT tiče, ne ne treba ti windows tablet jer android ima dovoljno dobrih i kvalitetnih office paketa koji najnormalnije vrte prezentacije. čak i besplatna rješenja. tako da to ne smije biti dealbreaker kod kupovine.
hvala
luna103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 19:01   #4791
[QUOTE=viking;na njuškalu imaš samsunga t535 za 1500 [/QUOTE]

upravo taj u mojim rukama već 4 dana, svi smo jako zadovoljni i mislim da smo se za dobrog odlučili, hvala na sugestijama
luna103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 20:01   #4792
drago mi je čuti! želim da tako i ostane! a onda kada ga malo "savladate", napiši koju riječ, možda ćeš nekome pomoći pri izboru.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 20:07   #4793
Može li mi netko pomoći...imam tablet samsung t330 a na sebi nema hdmi priključak. Htio bih ga spojiti sa tvom a kako nemam sve te đinđe za wifi ostaje mi samo preko hdmija. Uzeo sam onaj MHL pretvarač koji ima na jednoj strani hdmi ženski priključak, a na drugoj microusb. Na sebi ima prikljucak za punjenje putem standardnog punjača za androide.
Spojio sam ga sa tvom i sa strujom i sa tabletom naravno ali kad prebacim tv na hdmi plava slika.
Gdje griješim...što da provjerim??
Neno Svemirac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 20:14   #4794
Samsung t330 ne podržava mhl.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 20:42   #4795
Po gsmareni ima i hdmi port a nema
Neno Svemirac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 20:45   #4796
hdmi sigurno nema, ali mhl bi trebao raditi. probaj spojiti bez napajanja. ili, jednostavnije, probaj drugi mhl adapter. ako ne, onda wifi/miracrast.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 20:50   #4797
Ovdje i ovdje kažu da ne podržava. Na Samsungovim stranicama se spominje samo za američki model da podržava.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 20:57   #4798
Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (GT-T31xx): MHL compatible. 3rd generation.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 21:14   #4799
On je napisao da ima t330.
Samsung Galaxy Tab 4 8.0 (SM-T33x): NOT MHL COMPATIBLE
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 22:17   #4800
A galaxy s3 neo i9301
Neno Svemirac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.