Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2013., 09:38   #1821
Pozdrav

Molio bih pomoć - djeca su mi zaključala tablet i iskreno ne znam kako ga otključat

imam tablet prestigio p5080b
na tabletu je bila postavljena pattern lozinka
ne znam u kojoj fazi je zaključan da li u ovoj ili nekoj drugoj uglavnom sad mi javlja da upišem username (email) i password na crnom ekranu, i to je otprilike sve kaj mogu na njemu trenutno
kad ih upišem (prijavljene na google acount) javlja da su pogrešni. iako sa njima uredno ulazim u mail account.
na tabletu je trenutno zadnje verzija androida 4.nešto, koju je imao na upgrade

hvala
savate is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 10:52   #1822
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
količina memorije je jako bitna, no, čitanje stranice na 7" i 8" jednostavno nije isti. što se padanja na guzicu tiče, davno sam ja ustao nakon "šoka" od rada na 10" uređaju. i da, razliak je ogromna, samo je ergonomija zaklinac, pogotovo kada su u krevetu.
Ako ti tablet služi isključivo za surfanje netom i čitanje PDF-ova (nagađam da se tu radi o korištenju tableta kao e-book readera), čemu onda mučiti oči sa 7 ili 8" zaslonom kad postoje i jeftini 10-incheri?
Osim toga, žali bože korištenja tableta kao e-book readera. E-ink zasloni su mila majka za tu namjenu jer bi čak i (karikiram malo) 5" e-ink bio daleko zahvalniji za oči prilikom čitanja knjiga nego ijedan 10" tablet. Ako ne vjeruješ/nemaš iskustva, navrati u najbliži dućan i zamoli prodavača da ti pokaže
Memorija je bitna ali CPU ne spominješ, kao da je sasvim - nebitan?? Možda, ako se tablet koristi samo i isključivo za surfanje i e-knjige. Oni koji ipak pokrenu i kakvu igru ili preko tableta reproduciraju FullHD sadržaj na tv-u (itd itd) se baš i ne bi složili s tobom.
Tebi 1 inch čini drastičnu razliku a meni - nebitnu. Vjerujem (tj. znam iz osobnih "work-related" iskustava) da ipak postoji više tablet-korisnika koji s vremenom shvate kako bi im hardware-ski "jači" tablet bolje došao nego par milimetara veći ekran.
Win-chung is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 19:23   #1823
ne, ne.... moj prvi tablet je bio samsungov p1000. 7". nakon njega sam odustao od tableta i koristio netbooke da bih se na koncu vratio na asusa tf101, prvi transformer, 10", dock... i na tabletima nisam pročitao ni jednu e-knjigu jer nema smisla,kako si sam napisao, trošiti tablet na e-knige. a ni prikaz nije uvijek dobar. nakon tog asusa prošlo mi je android uređaja kroz ruke dovoljno da znam o čemu govorim.
što se procesora tiče. da, više je bolje, no, ne uvijek. pogotovo za one kojima su angri birdsi vrhunac zabave. uvijek sam i uvijek ću dati prednost tabletu koji ima više memorije, a procesor je druga ili čak treća stavka koju gledam kod korištenja. ok, to je moje mišljenje i za sada me nije prevarilo, a tko će se a tko neće složiti... sto ljudi sto čudi. tako da odgovor - ne, procesor nije nebitan, ali nije presudan. memorija je. i bitna i presudna. pogotovo za uređaje koji su počeli isporučivati ICS.
hd sadržaj bio on reproduciran na tv-u ili tabeltu je sasvim nebitno. ako trza na tabletu, trzat će i na tv-u.

razlika nije drastična ali je osjetna. no, da je razlika u milimetrima i nije. ako ih prodaješ, onda bi to trebao znati. malo je tu više milimetara nego kako ti predstavljaš.

što se tiče "zamoliti trgovca", ako sam u pravu, ti si u primorsko goranskoj županiji, barem po ovome što piše ispod avatara, pa ako si još u rijeci, onda se bojim pitati u kojoj trgovini radiš, jer osim u čipoteci i linksu, ali samo ako nema ljudi, nema tog trgovca koji je spreman pomoći u trgovini u rijeci. a o paljenju da ne govorim. zato niti ne pokušavam to tražiti jer znam da neću to i doživjeti. radije otići u zagreb, sloveniju ili nedajbog trst pa tamo pogledati i isprobati.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 21:31   #1824
info za one koji čekaju novi 10" prestigio. ugl, samo što nije, za sada, cijena tableta bez 3g-a je 2000, a sa 2100. s time da možda postoji još malo prostora za korekciju cijene.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 14:02   #1825
Quote:
Win-chung kaže: Pogledaj post
Ako ti tablet služi isključivo za surfanje netom i čitanje PDF-ova (nagađam da se tu radi o korištenju tableta kao e-book readera), čemu onda mučiti oči sa 7 ili 8" zaslonom kad postoje i jeftini 10-incheri?
Osim toga, žali bože korištenja tableta kao e-book readera. E-ink zasloni su mila majka za tu namjenu jer bi čak i (karikiram malo) 5" e-ink bio daleko zahvalniji za oči prilikom čitanja knjiga nego ijedan 10" tablet. Ako ne vjeruješ/nemaš iskustva, navrati u najbliži dućan i zamoli prodavača da ti pokaže
Memorija je bitna ali CPU ne spominješ, kao da je sasvim - nebitan?? Možda, ako se tablet koristi samo i isključivo za surfanje i e-knjige. Oni koji ipak pokrenu i kakvu igru ili preko tableta reproduciraju FullHD sadržaj na tv-u (itd itd) se baš i ne bi složili s tobom.
Tebi 1 inch čini drastičnu razliku a meni - nebitnu. Vjerujem (tj. znam iz osobnih "work-related" iskustava) da ipak postoji više tablet-korisnika koji s vremenom shvate kako bi im hardware-ski "jači" tablet bolje došao nego par milimetara veći ekran.
Koju veličinu i šta bi uzeo za čitanje hrpe PDF knjiga? Best buy po mogućnosti?
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 18:25   #1826
Quote:
Selina Kyle kaže: Pogledaj post
Kupila bih GoCleverov T75 (ima ga u Harvey Normanu na akciji), ali ne znam ništa o tom proizvođaču. Treba mi za čitanje knjiga, pdf-ova, tu i tamo gledanje serija i za internet. Ne planiram igrati igrice niti slušati muziku na tome i zato ne bih dala više od 700 kuna za takav uređaj. 7'' mi je taman veličina, memorije ima dosta za to kaj mi treba i voljela bih čuti iskustva s tim tabletom ili proizvođačem.
ovo i mene zanima
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 20:32   #1827
Quote:
Daddy_o7 kaže: Pogledaj post
Uzeo sam ovaj 5570c prije neki dan u Tehnomarketu i vrlo sam zadovoljan. Zapravo sam tražio upravo to. Malen brz tablet s odličnim ekranom i pristupačnom cijenom jer kako sam novi u tome ipak je bolje istraživati za početak sa jeftinijim uređajem a kasnije kada ionako budu padale cijene a performanse rasle uzeti neki bolji, veći, jači..
Što se tiče baterije meni drži bez problema 3-3,5h s upaljenim wirelessom i čak neznam šta mi sve radi u pozadini tako da bi se vjerojatno to moglo i malo produžiti. Zvučnik je možda slabija točka jer nije preglasan a i nešto me malo skype zeza no osim malo zagrijavanja s donje strane kučišta ostalo radi ko podmazano. 8' je vjerojatno bolji od 7' ali ako biram između TFT-a i IPS-a definitivno bih uzeo IPS. Sad jedino čekam upgrade na Jelly i to je to...
hmmm... 3-3,5 sata ti radi... po tvom postu cu srljati pa zakljuciti da se nisi bavio nikada pretjerano sa androidom, pa ga nisi pretjerano u dubinu istrazio... pozadinski procesi, widgeti i live wallpaperi znaju dosta brzo iscrpiti bateriju, tako da se to da rijesiti.... onda bi i tablet mogao i bolje i dulje raditi...



cekaj malo.... jel to 3-3,5 sati kontinuiranog rada na njemu ili ako ga ukljucis pa da drzis na stand-by-u?

mislim da vec imas update na prestigiovoj stranici:
http://www.prestigio.com/products/pe...ad_7.0_PRO_DUO

Quote:
sinisa_7 kaže: Pogledaj post
Ja imam 5580C sad kojih mjesec dana i vrlo sam zadovoljan. Nema nikakvih problema sa brzinom i trzanjem. Baterija me stvarno oduševila, nisam mislio da može tak dugo izdržati. Ono što sam ja zakljucio do sad je definitivno - veci ekran je way to go. :-)
jel mi mozes otprilike reci koliko ga aktivno dnevno koristis... ono, sto od aplikacija... jel to samo fejsbuk, i surfanje ili i za neke druge stvari? i koliko to dugo ti baterija izdura?

ja sam skuzio nakon dva android tableta, da je ponekad potrebno i po nekoliko dana, mozda cak i do dva tjedna kontinuiranog punjenja da se baterija u potpunosti formira i dodje na neki svoj vrhunac iskoristivosti. mozda serem, jer nisam strucan, ali sam dobio takav osjecaj... u pocetku se prazni nevjerojatno brzo, i tek nakon nekoliko dana mu baterija pocne malo dulje durati...
neverone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 20:45   #1828
Pozdrav forumašima..

Ja se isto nalazim u dilemi oko svog prvog tableta. ZA oko mi je bio zapeo ovaj model r74 ili r 75 GoClevera... no kopajući po netu u potrazi za prihvaljivim modelom (i nazivajući x trgovina i gnjaveći prodavače), nekako sam došla do idućeg modela da bi mi bio najbliže onom što bih mogla dobiti za određeni cjenovni rang:

PRESTIGIO MultiPad 7.0 Pro Duo (7.0''IPS,1024x600,8GB,Android 4.0,DC 1.6GHz,1GB,4100mAh,2.0MP,miniUSB,miniHDMI,WiFi,Cas e) Black Retail

za razliku od GoClevera, za otprilike isti iznos mogu u njemu dobiti tablet sa dvojezgrenim procesorom i 1gb rama.

E sad ono što me zanima je kolko dugo drži ova baterija od 4100mAh?

Imate li iskustva s ovim modelom i kakvi su vam utisci?

Napominjem da tablet prvenstveno namjeravam uzeti radi čitanja knjiga na njemu, a želim 7" da mi bude što praktičniji za prenošenje u torbi, čitanje iz kreveta itd... Ne smatram da je premalen jer sam do sad već dosad već dosta knjiga pročitala na I phonu, i samo mi je jedna bila baš problematična zbog fonta...Dakle sve veće od telefona je ok.. Također netreba mi 3g mreža jer bih po potrebi koristila telefon kao hot spot.

Dvoumila sam se između e book readera i tableta,no nekako je prevagnulo sve ovo što tablet nudi uz mogućnost čitanja knjiga.. A ruku na srce ne vjerujem da ću biti u mogućnosti čitati u komadu 10 sati da se zabrinjavam oko umora očiju...

Dakle,samo me muči pitanje baterije.
Imate li neki savjet ili iskustvo iz prve ruke s dotičnim modelom?
Sekhmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 20:56   #1829
i da se samo nadovezem na svoj prosli post: nakon 2 godine koristenja android tableta opcenito, i dva modela koja sam koristio zbilja mogu reci da mi je tablet postao gotovo pa neophodan dio mog zivota:

- radim u skoli, predajem engleski. i od pocetka sam si stavljao SVE dnevne pripreme na tablet, da ne nosim milijunpapira i biljeznica na sat. sripao sam si sve audio cd-e u mp3 i stavio na tablet, tako da umjesto nekog gigantskog cd-playera, na sat ponesem tablet koji mi stane u dzep i zvucnike. na tabletu imam kompletnu evidenciju svih ucenika, svih njihovih ocjena, zalaganja na satu i slicno. svi testovi koje su dosad pisali i koje ce pisati, imam u pripremi, samo se spojim na komp sa printerom, i ako je potrebno, u roku od 10min imam spremne testove.

- u slobodno vrijeme najvise na tabletu cackam po netu i citam stripove. opera mi je dosad najbolji browser, iako nisam probao ovaj novi chrome jos... fb aplikacija za android mi dosad nikad nije ispravno radila. ni na mobitelu, ni na ijednom tabletu.

-kad putujem negdje, volim si pustiti neki film ili pokoju epizodu serije, to mi dobro dodje za ubijanje vremena.

- ako sam negdje sam, ili sjednem na kavu, volim se spojiti na wifi ili mobilnu mrezi mobitela pa cackat po netu, citati vijesti i slicno.

e, sad, po svemu ovome, vjerojatno bi netko zakljucio da bi mi bolje dosao 8" tablet, ali ja sam se voljan odreci tog jednog inca ako cu s time dobiti vecu brzinu, ako te mi tablet gladje raditi, samo me brine ta baterija, pregrijavanje, ono sto mi nije u pocetku bitno, ali kasnije je - hoce li se, ili moze li se ijedan od ta dva tableta rootati?
neverone is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 12:32   #1830
Quote:
neverone kaže: Pogledaj post
hmmm... 3-3,5 sata ti radi... po tvom postu cu srljati pa zakljuciti da se nisi bavio nikada pretjerano sa androidom, pa ga nisi pretjerano u dubinu istrazio... pozadinski procesi, widgeti i live wallpaperi znaju dosta brzo iscrpiti bateriju, tako da se to da rijesiti.... onda bi i tablet mogao i bolje i dulje raditi...
Dobro si pretpostavio, moj prvi ozbiljniji susret s androidom je star niti tjedan dana ali baš zato sam ga izgnjavio koliko god sam imao vremena da skužim osnovne stvari. Probao sam izgasiti sve pozadinske procese koje sam mogao i smanjiti brightnes na oku ugodnu razinu. Nemam live wallpapera niti widgeta. Barem mislim da nemam jer mi je home screen čist. Stavio sam Apex Launcher i instalirao jedno desetak free programa s marketa.



Quote:
neverone kaže: Pogledaj post
cekaj malo.... jel to 3-3,5 sati kontinuiranog rada na njemu ili ako ga ukljucis pa da drzis na stand-by-u?
Neznam gdje da pogledam koliko dugo tablet radi otkad se ponovno upali taj dan pa da mogu sigurno reći koliko dugo s njim radim. Mislim da sam išao tamo na settingse od baterije ali mi je dao ukupno trajanje baterije otkad je kupljen i prikazuje neki grafikon potrošnje baterije. Možda ima neki bolji program za baterije. Evo budem pogledao Cloud Atlas s upaljenim wifi-jem pa ćemo znati


Quote:
neverone kaže: Pogledaj post
mislim da vec imas update na prestigiovoj stranici:
http://www.prestigio.com/products/pe...ad_7.0_PRO_DUO
Misliš update na Jelly Bean? Nisam ga još vidio...

Quote:
neverone kaže: Pogledaj post
jel mi mozes otprilike reci koliko ga aktivno dnevno koristis... ono, sto od aplikacija... jel to samo fejsbuk, i surfanje ili i za neke druge stvari? i koliko to dugo ti baterija izdura?
Evo mogu samo onako grubo reći da sam ga prvih dana koristio otprilike pola dana i to sva moguća isprobavanja, istraživanje settingsa spajanje na market i traženje appova, instaliranje - deinstaliranje...surfanje, gledanje Big Lebowskoga ali skoro nikakvog igranja odnosno zahtjevnijeg 3d-a. Meni se činilo, dakle pocrtavam ovo "činilo" da baterija traje oko 3 sata do jedno 7% od kad sam je opet punio no kasnije je nisam opet iscrpio do kraja nego je na recimo 30-40% punio. Dakle trebao bih neki app staviti koji ima statistiku baterije pa ako netko ima prijedlog rado bih to instalirao.

Quote:
neverone kaže: Pogledaj post
ja sam skuzio nakon dva android tableta, da je ponekad potrebno i po nekoliko dana, mozda cak i do dva tjedna kontinuiranog punjenja da se baterija u potpunosti formira i dodje na neki svoj vrhunac iskoristivosti. mozda serem, jer nisam strucan, ali sam dobio takav osjecaj... u pocetku se prazni nevjerojatno brzo, i tek nakon nekoliko dana mu baterija pocne malo dulje durati...
Ja sam prema preporuci stavio app koji se zove ZD Box AllInOne za čišćenje cache-a i ubijanje procesa te raznih drugih stvari i neznam kako ali mi prikaže uvijek da neki procesi neobjašnjivo rade u pozadini iako ih nisam pokrenuo. Neznam, možda su vezani za neke aplikacije pa se automatski pokrenu. Npr. probam neku igricu i izađem iz nje i onda krenem surfati pa nakon toga provjerim procese i vidim da ta igrica radi u pozadini i ubijem proces oslobodim memoriju i mislim sad je sve ok da bi se nakon nekog vremena opet pokazala da radi u pozadini iako nije uopće aktivna.
I druga stva je što se tiče memorije ili storage-a. Dakle ovaj 5570c ima 8gb interne a ja sam još dodao 16gb sd i sad mi se prikazuje internal storage total space 1,97, nand space 3,94, sd card 14,83...jeli to ispravno?
Daddy_o7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 12:47   #1831
Evo možemo probati ovaj Battery Compare: http://youtu.be/eUTexNkm-Is pa ću vam reći stvarne rezultate benchmarka..
Daddy_o7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 14:02   #1832
Quote:
Daddy_o7 kaže: Pogledaj post
Dobro si pretpostavio, moj prvi ozbiljniji susret s androidom je star niti tjedan dana ali baš zato sam ga izgnjavio koliko god sam imao vremena da skužim osnovne stvari. Probao sam izgasiti sve pozadinske procese koje sam mogao i smanjiti brightnes na oku ugodnu razinu. Nemam live wallpapera niti widgeta. Barem mislim da nemam jer mi je home screen čist. Stavio sam Apex Launcher i instalirao jedno desetak free programa s marketa.
oho, pa dosta si ti s njim radio! u isto vrijeme si ga dosta i opteretio... ja isto volim eksperimentirati s drugim launcherima, ali se nekako uvijek vratim na tvornicki, jer mi svaki nakon nekog vremena pocne jako usporavati, trzati ili se cak rusiti... to je sve u svemu prilicno iscrpna uporaba tableta

Quote:
Daddy_o7 kaže: Pogledaj post
Neznam gdje da pogledam koliko dugo tablet radi otkad se ponovno upali taj dan pa da mogu sigurno reći koliko dugo s njim radim. Mislim da sam išao tamo na settingse od baterije ali mi je dao ukupno trajanje baterije otkad je kupljen i prikazuje neki grafikon potrošnje baterije. Možda ima neki bolji program za baterije. Evo budem pogledao Cloud Atlas s upaljenim wifi-jem pa ćemo znati
ma neee! mislio sam ovako - znaci, od trena kad ga skines s punjaca, jel ti dura 3,5 sati na stand by-u, kao da nista ne radis na njemu, ili mozes cackati i igrati se na njemu 3,5 sati, intenzivno, pa da se onda isprazni?

Quote:
Daddy_o7 kaže: Pogledaj post
Evo mogu samo onako grubo reći da sam ga prvih dana koristio otprilike pola dana i to sva moguća isprobavanja, istraživanje settingsa spajanje na market i traženje appova, instaliranje - deinstaliranje...surfanje, gledanje Big Lebowskoga ali skoro nikakvog igranja odnosno zahtjevnijeg 3d-a. Meni se činilo, dakle pocrtavam ovo "činilo" da baterija traje oko 3 sata do jedno 7% od kad sam je opet punio no kasnije je nisam opet iscrpio do kraja nego je na recimo 30-40% punio. Dakle trebao bih neki app staviti koji ima statistiku baterije pa ako netko ima prijedlog rado bih to instalirao.
cloud atlas.... big lebowski dobar ukus
ma mislim ja da je ta baterija sasvim u redu! ne igram ni ja pretjerano te 3d igrice i slicno, i mislim da mi najvise baterije crpi ako pogledam neki film ili seriju... a to je rijetko, tako da mislim da ce biti ok
misilm da ics sam po sebi ima neke statistike uporabe baterije pod settings... jesi provjerio?



Quote:
Daddy_o7 kaže: Pogledaj post
Ja sam prema preporuci stavio app koji se zove ZD Box AllInOne za čišćenje cache-a i ubijanje procesa te raznih drugih stvari i neznam kako ali mi prikaže uvijek da neki procesi neobjašnjivo rade u pozadini iako ih nisam pokrenuo. Neznam, možda su vezani za neke aplikacije pa se automatski pokrenu. Npr. probam neku igricu i izađem iz nje i onda krenem surfati pa nakon toga provjerim procese i vidim da ta igrica radi u pozadini i ubijem proces oslobodim memoriju i mislim sad je sve ok da bi se nakon nekog vremena opet pokazala da radi u pozadini iako nije uopće aktivna.
I druga stva je što se tiče memorije ili storage-a. Dakle ovaj 5570c ima 8gb interne a ja sam još dodao 16gb sd i sad mi se prikazuje internal storage total space 1,97, nand space 3,94, sd card 14,83...jeli to ispravno?
u principu app killeri rade svoj posao i ako se dobro podese, mogu produljiti rad baterije dosta. ja sam uvijek koristio "advanced task killer", i bio prilicno zadovoljan s njim. ali ima kvaka. ako ga podesis da ti precesto ubija aplikacije, onda ce ti njegov radi zapravo jos vise trositi baterije. meni je na mobitelu i tabletu obicno finkcionirao sistem brutalnog app killa, ali tek svakih sat vremena...

medjutim jedino ti zapravo root pristup moze omoguciti ozbiljniju ustedu baterije i rijesiti problem aplikacija koje se samovoljno startaju u pozadini. root ti omogucava pristup sistemskom folderu gdje ti se nalaze sve one nepotrebne aplikacije koje dobijes sa sistemom, a ne trebaju ti. pa ih lijepo obrises. u startu si ubrzas rad tableta i smanjih potrosnju baterije. takodjer, onda mozes clockati procesor, pa si namjestis rezime rada procesora, tako da npr. dok je ekran ugasen i dok ne radis na njemu, ti pada frekvencija rada procesora, a kad upalis ekran, ti poraste. meni je to dramaticno ustedilo baterije.

ovo sto si napisao o slobodnom prostoru me navodi da mi se cini da sve sto si instaliravao ili kopirao na tablet si stavljao u njegovu memoriju, pa si brzo popunio onih 8gb
neverone is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 20:02   #1833
Quote:
neverone kaže: Pogledaj post
ma neee! mislio sam ovako - znaci, od trena kad ga skines s punjaca, jel ti dura 3,5 sati na stand by-u, kao da nista ne radis na njemu, ili mozes cackati i igrati se na njemu 3,5 sati, intenzivno, pa da se onda isprazni?
Evo popodne sam uključio na max. brightness+wireless te odvrtio Antutu benchmark (8120) i kasnije 20tak min. browsao i pokrenuo neki film da se vrti. Nakon toga sam pogledao na battery compare kojeg sam isto pokrenuo da je nakon 2h baterija pala na 23%. Onda sam malo prčkao s nekom igricom koja je više 2d...hill climb racer.. da potrošim ostatak i prošlo je jedno pol sada i nikako da padne ispod 5%....na net nisam bio cijelo vrijeme spojen (nešto prčkao po kabelu od rutera) ali je wireless radio i kad je nakon malo isprobavanja ostalih settingsa pala na 3% onda sam smanjio brightness na 30% i ugasio wireless. E to je bilo kao da sam dodao bateriju jer nikako da se potroši do kraja...e da , nakon filma ga stavio u standby mode i tako je stajao nekih pol ure...
Sve u svemu komotnih 3 sata čačkanja ali mislim da bi to bilo i duže da se smanji brightness na onu veličinu koja je sasvim ugodna za gledanje a to je sa ovim ekranom meni na 30-40%
Uglavnom ovih dana ću malo to preciznije mjeriti ali na ekranu o statistici baterije mi piše da je 4.50h on battery a od toga 45%screen, 23%wifi, 13%tablet idle, 6% media server, 4%android os, 3%video, 3%android system, 3%hill climb, 2%antutu
Na koncu možda i griješim pa ne trošim bateriju onako žestoko no moram naći neki mod koji najviše jede bateriju a to bi vjerojatno bilo skidanje kakvog torrenta, nabrijavanje brightnessa na max i igranje neke igrice...



Quote:
neverone kaže: Pogledaj post
medjutim jedino ti zapravo root pristup moze omoguciti ozbiljniju ustedu baterije i rijesiti problem aplikacija koje se samovoljno startaju u pozadini. root ti omogucava pristup sistemskom folderu gdje ti se nalaze sve one nepotrebne aplikacije koje dobijes sa sistemom, a ne trebaju ti. pa ih lijepo obrises. u startu si ubrzas rad tableta i smanjih potrosnju baterije. takodjer, onda mozes clockati procesor, pa si namjestis rezime rada procesora, tako da npr. dok je ekran ugasen i dok ne radis na njemu, ti pada frekvencija rada procesora, a kad upalis ekran, ti poraste. meni je to dramaticno ustedilo baterije.
Eh da ali nisam siguran jeli se ovaj 5570 može još sigurno rootati. No i ovako mi radi sasvim solidno pa ćemo još vidjeti ako bude jelly bio još bolji (navodno je spreman za njega) onda neći niš ni prčkati...barem dok je tih 2 godine garancije
Daddy_o7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 20:33   #1834
Quote:
Stoop kaže: Pogledaj post
U Linksa su dobili novi LC POWER Tyon Sina-1, 10.1 po cijeni od 1.700kn. Ako ga je tko kupio može li kakvi dojmovi.
Procesor je dual core 1.Ghz - ARM Cortex A9, 1 GB DDR3,Bluetooth 4.0 ,Resoultion display 1280 x 800 ,IPS panel, G sensor, materijal aluminium i plastika.
Po ovome bi se reklo prilično dobar
Takoder i mene zanima,po ovome bi trebalo biti dobro,pa eto ako ga je netko imao priliku koristiti,nek se javi.
miomao12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 01:15   #1835
Quote:
neverone kaže: Pogledaj post
ma neee! mislio sam ovako - znaci, od trena kad ga skines s punjaca, jel ti dura 3,5 sati na stand by-u, kao da nista ne radis na njemu, ili mozes cackati i igrati se na njemu 3,5 sati, intenzivno, pa da se onda isprazni?
Evo novi podatak... odvrtio film točno 3h 2min bez wirelessa i cca 40% brightnessa, volume 80% a baterija na 53%...
Daddy_o7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 10:36   #1836
Quote:
neverone kaže: Pogledaj post

jel mi mozes otprilike reci koliko ga aktivno dnevno koristis... ono, sto od aplikacija... jel to samo fejsbuk, i surfanje ili i za neke druge stvari? i koliko to dugo ti baterija izdura?...
A ovisi. Npr, najčešće ga koristimo za gledanje serija i filmova. Tu po specifikacijama izdrži oko 5 sati, a mislim tako stvarno i je jer nakon filma od sat i pol ostane još ajmo reć 65%-70% baterije.
Ja ga još koristim i za surfanje, čitanje stripova, imam i par korisnih programa (praćenje kućnog budžeta, car maintenance...itd.).
Uglavnom, navečer ga stavim puniti i izdrži bez problema do sljedeće večeri.

Ako ga samo ostavim u stand-by modu sa ugašenim wifi, onda ne gubi skoro ništa struje.

Ima i jedan "fail" a to je kad baterija padne na 15%, onda ima još minutu-dvije do kad se ne ugasi.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 11:26   #1837
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Koju veličinu i šta bi uzeo za čitanje hrpe PDF knjiga? Best buy po mogućnosti?
Best buy, isključivo za čitanje PDF-ova....dakle e-book reader only?
Nešto sa e-ink zaslonom, tipa....ovo:

http://www.ventex.hr/pd/0770381/pg/1...R-6003G.wshtml

Neću lagati, nije baš oličenje savršenstva i glatkoga rada ali obzirom na namjenu, ništa jeftinijeg od toga nisam našao u domaćim shopovima (ne računam e-bay i slične web-shopove). 6" i nije neka dijagonala ali ipak je bolje od spominjanih 5" u prethodnom postu
Win-chung is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 11:38   #1838
Quote:
Daddy_o7 kaže: Pogledaj post
Evo novi podatak... odvrtio film točno 3h 2min bez wirelessa i cca 40% brightnessa, volume 80% a baterija na 53%...
ma daj covjece, pa to je super! toliko ni moj zadnji tablet nije mogao, a bio je manje hardverski zahtjevan.... ovo je odlicno!

Quote:
sinisa_7 kaže: Pogledaj post
A ovisi. Npr, najčešće ga koristimo za gledanje serija i filmova. Tu po specifikacijama izdrži oko 5 sati, a mislim tako stvarno i je jer nakon filma od sat i pol ostane još ajmo reć 65%-70% baterije.
Ja ga još koristim i za surfanje, čitanje stripova, imam i par korisnih programa (praćenje kućnog budžeta, car maintenance...itd.).
Uglavnom, navečer ga stavim puniti i izdrži bez problema do sljedeće večeri.

Ako ga samo ostavim u stand-by modu sa ugašenim wifi, onda ne gubi skoro ništa struje.

Ima i jedan "fail" a to je kad baterija padne na 15%, onda ima još minutu-dvije do kad se ne ugasi.
da... to zbilja je cudno i to jako, iako, ako je nov tablet, moze biti da mu nije baterija jos skroz formirana. ja sam dozivljavao na starijim tabletima da mu je tako baterija na 15-13%, i onda ga ostavis, i izdura cijeli dan na stand by-u tako :P

ali ako gledas film ili igras neku igricu u tom trenu kad ti padne baterija na 15%, onda da, onda se zna dogoditi da ti se za 5min samo ugasi. to sam dozivljavao


mislim da sam se zasad odlucio po pitanju ta dva modela... volio bih 8" ali mi je srce ipak nekako blize kvaliteti ekrana i performansama 7".....

kad dodjem u trgovinu cu pitati ciku da mi svakako otvori i jedan i drugi da ih isprobam, i ako me onaj 8-incni zbilja ne impresionira velicinom ekrana i kvalitetom slike, mislim da se odlucujem za 7-incni... prakticniji je za prenijeti, a i od starog mi je tableta ostala navlaka-korice za 7-incni tablet

hvala vam ljudi na iskustvima! pomogla su!

ako vam usput mogu pomoci oko nekih iskustva androida, aplikacija i slicno, samo javite! rootao sam si mobitel, zadnji tablet mi je dosao rootan iz kutije, modificirao sam si romove, dizao custom romove, pa ono... nisam strucnjak, ali znam poneku fintu

Zadnje uređivanje neverone : 08.01.2013. at 12:03.
neverone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 12:17   #1839
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
što se tiče "zamoliti trgovca", ako sam u pravu, ti si u primorsko goranskoj županiji, barem po ovome što piše ispod avatara, pa ako si još u rijeci, onda se bojim pitati u kojoj trgovini radiš, jer osim u čipoteci i linksu, ali samo ako nema ljudi, nema tog trgovca koji je spreman pomoći u trgovini u rijeci. a o paljenju da ne govorim. zato niti ne pokušavam to tražiti jer znam da neću to i doživjeti. radije otići u zagreb, sloveniju ili nedajbog trst pa tamo pogledati i isprobati.
Ima još pokoji IT shop u PGŽ-u Malo ću offtopičariti ali!! ... Ali upaliti i pokazati čovjeku tablet u dućanu je više stvar politike firme i dogovora s dobavljačima nego do same volje prodavača. U nekim slučajevima se gubi pravo povrata robe ukoliko je bila otvarana (nedajbože da je celofan skinut s kutije!!), kod nekih uređaja se traži registracija da bi se pojavio homescreen (tipa Asus Nexus koji traži aktivaciju preko Google Play-a) itd itd. Da ne spominjem sve one ljude/kupce kojima smeta sve što je u izlogu a kamoli par puta upaljeno jer to je onda korištena roba i na to treba dati minimalno 50% popusta. Bi li ti kupio tablet koji je bio upaljen 4-5 puta, prošao kroz 10 ruku a sve što ti prodavač može ponuditi je 5% popusta i to samo u slučaju plaćanja cash-om?? Ako da - svaka ti čast, izuzetak si ali...nekako sumnjam u to.
Da ne ispadne kako branim sve prodavače, evo...prvi ću priznati da, ukoliko imam 10-ak ljudi u dućanu, neću ići paliti i pokazivati tablet i puštati ostatak kupaca da čeka 15-20 minuta više no što bi trebalo. Ako nema gužve i ako mi sam tablet to dopusti, nema problema - upaliti ću. Eto, gad sam, neka

A ontopic: da, razlike postoje između 7 i 8 incha. Meni nebitna, tebi bitna. Da nađemo tablete iste cijene, ti bi otišao na onog od 8 incha i single-coreom a ja na manjega ali s dual-coreom. Razlike u stajalištima i potrebama - that's all.
Win-chung is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 12:31   #1840
Jel problem za te e ink čitače što mi je većina PDF knjiga u boji?
Pretpostavljam da će onda biti crno bijela svaka koju budem čitao
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.