Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2012., 12:20   #3061
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
koliko je ovo loše (pišem samo vrijednosti koje odstupaju od referentnih):

hemoglobin 112 (ref. 119-157)
MCV 82 (ref. 83-97.2)
MCH 25.8 (ref. 27.4-33.9)
MCHC 314 (ref. 320-345)
hematokrit 0.356 (ref. 0.356-0.470)

i kod anulocita i hipokromije je +

doktorica mi je prepisala heferol, ali me nakon malo guglanja nekako strah počet to piti
Poštovana,

iz dijela nalaza koji ste naveli može se zaključiti kako ste slabokrvni i kako se radi o blažoj anemiji, a nešto manji volumen crvenih krvnih stanica, kao i njihova bljedoća i posebnosti u izgledu daju naslutiti da se ovdje radi o slabokrvnosti nastaloj zbog nedostatka željeza.

Kakve su Vam, ako smijem pitati, menstruacije? Kakva Vam je prehrana, jeste li na kakvoj dijeti, konzumirate li meso? Je li utvrđeno koji je razlog pojave slabokrvnosti?
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 21:40   #3062
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovana,

iz dijela nalaza koji ste naveli može se zaključiti kako ste slabokrvni i kako se radi o blažoj anemiji, a nešto manji volumen crvenih krvnih stanica, kao i njihova bljedoća i posebnosti u izgledu daju naslutiti da se ovdje radi o slabokrvnosti nastaloj zbog nedostatka željeza.

Kakve su Vam, ako smijem pitati, menstruacije? Kakva Vam je prehrana, jeste li na kakvoj dijeti, konzumirate li meso? Je li utvrđeno koji je razlog pojave slabokrvnosti?
menstruacije su normalne, prva dva dana malo obilnije, ali ništa dramatično vegetarijanka sam (lakto-ovo)
znao mi je i prije hemoglobin biti na donjoj granici, ali nikad nisam uzimala nikakve lijekove niti mi je doktorica nudila išta.
a ne znam koji je razlog anemije, valjda ne unosim prehranom dovoljno željeza
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 09:25   #3063
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovana,

analiza pod mikroskopom pokazala je da se radilo o dugotrajnoj upali u stijenci žučnog mjehura a uz nju se u većini slučajeva nalaze i žučni kamenci (iako ne isključivo i iako se čini da kamenci ne igraju glavnu ulogu u nastanku upale), a mehanizam njezina nastanka jest vjerojatno dugotrajna iritacija uslijed prezasićene žuči ili ponavljajuće epizode akutne upale, uslijed čega dolazi do zadebljanja i prožimanja stijenke žučnog mjehura vezivnim tkivom.

Nalaz je očekivan u osobe koja je imala problema s ranijim upalama žučnog mjehura, u najvećem broju slučajeva udružena je s kamencima, smatra se najčešćom bolešću žučnog mjehura i ne predstavlja nikakav razlog za zabrinutost.

Lijep pozdrav.

Zahvaljujem na odgovoru

Dakle, radi se o upali o kojoj ste rekli udruženoj sa 70 kamenčića koje sam dobila na poklon od kirurga
martina_SB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 15:31   #3064
Molim vas mišljenje...laboratorijski nalaz krvi za žensku osobu od 30 godina
Ca 2,53
P 0,96
K 4,9
PTH cekam red pa taj nalaz nemam. Inače prije 7 dana u urinu nađeni oksalati 1-2 i inače sam se borila sa pjeskom u bubregu i urinarnim infekcijama pa zato ova kontrola.Hvala
Dea2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 17:45   #3065
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
menstruacije su normalne, prva dva dana malo obilnije, ali ništa dramatično vegetarijanka sam (lakto-ovo)
znao mi je i prije hemoglobin biti na donjoj granici, ali nikad nisam uzimala nikakve lijekove niti mi je doktorica nudila išta.
a ne znam koji je razlog anemije, valjda ne unosim prehranom dovoljno željeza
Poštovana,

svakako je važno utvrditi točan uzrok slabokrvnosti. Činjenica jest kako su vegetarijanci izloženi većem riziku od sideropenije, tj. smanjene količine željeza u organizmu.

Ipak, da bi došlo do prave anemije, koja se manifestira padom hemoglobina, treba u pravilu postojati još neki razlog uz navedeni, a u žena su to najčešće obilnije menstruacije, ali su mogući i drugi razlozi, što treba razriješiti.

Svakako bi trebalo uzeti detaljniju anamnezu, točne podatke o namirnicama koje jedete, obrocima, preciznije definirati menstruacije na temelju ciljanih pitanja, postaviti još neka pitanja, uzeti u obzir eventualne prijašnje trudnoće, obiteljsku anamnezu, dob i na temelju svega procijeniti zašto je do anemije došlo.

Tek kada je utvrđen točan razlog anemije, treba pristupiti liječenju koje se provodi pripravkom željeza, a jedan od njih jest i Heferol.

Lijep pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 13.11.2012. at 18:05.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 18:46   #3066
Molim za odgovor, da li može imati utjecaja gripa koja prolazi na nalaze koji se vade radi operacije. Tj. uzimanje Tylolhot i sl
Hvala
meduka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 18:52   #3067
Vadila sam krv i urin da mogu predočiti hematologu na pregledu što noviji nalaz (hematologu idem zbog lim. čvorova koji su upaljeni od 7 mj..)

Krv je u redu (nema smisla pisati stavke), štoviše samo mi je MCHC van okvira (347 -> ref. vrij: 320-345) iako nije ništa strašno.
Ali urin...

Nemam poteškoća sa uriniranjem, urin je normalne boje (možda samo ujutro prvi mrvu tamniji, no ne mogu reći da je dosta taman), nema intezivan miris, jedino što me ponekad (nije svakodnevno) malo zna primiti slabi grč u jajniku. Bubrezi ne bole..

Izgled: zaprašen (bistar)
Boja: žuta (svijetlo žuta)
pH: 5,0 (5,0-9,0)
Rel. vol. masa: 1,025 (1,002-1,030)
Glukoza: neg (norm.)
Bilirubin: neg (0/neg.)
Ketoni: neg (0/neg.)
Erc/Hb: 3 (0/neg.)
Proteini: neg (0/neg.)
Urobilinogen: norm (norm.)
Nitriti: neg (0/neg.)
Leuk. esteraza: neg (0/neg.)

Leukociti: 1-3 (0-2)
Eritrociti: 40-50 (0-2)
Pl. epitel: dosta (0-1)
Bakterije: nešto (0/neg.)
Sluz: dosta (0/neg.)

Vezano uz sluz, imam dosta dugo problema sa time, no ginekolog je rekao da je sve super. I papa i pregled..
Inače zadnjih 6-9 (više se ne sjećam) godina imam uvijek tragove krvi u urinu, no nikada nisam ovako imala uvijek je do recimo 6-7..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 14:38   #3068
Quote:
Dea2012 kaže: Pogledaj post
Molim vas mišljenje...laboratorijski nalaz krvi za žensku osobu od 30 godina
Ca 2,53
P 0,96
K 4,9
PTH cekam red pa taj nalaz nemam. Inače prije 7 dana u urinu nađeni oksalati 1-2 i inače sam se borila sa pjeskom u bubregu i urinarnim infekcijama pa zato ova kontrola.Hvala
Trebate pročitati prvi post/uputu.

Quote:
meduka kaže: Pogledaj post
Molim za odgovor, da li može imati utjecaja gripa koja prolazi na nalaze koji se vade radi operacije. Tj. uzimanje Tylolhot i sl
Hvala
Influenca kao i svaka druga akutna bolest može povisiti upalne parametre.

Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Vadila sam krv i urin da mogu predočiti hematologu na pregledu što noviji nalaz (hematologu idem zbog lim. čvorova koji su upaljeni od 7 mj..)

Krv je u redu (nema smisla pisati stavke), štoviše samo mi je MCHC van okvira (347 -> ref. vrij: 320-345) iako nije ništa strašno.
Ali urin...

Nemam poteškoća sa uriniranjem, urin je normalne boje (možda samo ujutro prvi mrvu tamniji, no ne mogu reći da je dosta taman), nema intezivan miris, jedino što me ponekad (nije svakodnevno) malo zna primiti slabi grč u jajniku. Bubrezi ne bole..

Izgled: zaprašen (bistar)
Boja: žuta (svijetlo žuta)
pH: 5,0 (5,0-9,0)
Rel. vol. masa: 1,025 (1,002-1,030)
Glukoza: neg (norm.)
Bilirubin: neg (0/neg.)
Ketoni: neg (0/neg.)
Erc/Hb: 3 (0/neg.)
Proteini: neg (0/neg.)
Urobilinogen: norm (norm.)
Nitriti: neg (0/neg.)
Leuk. esteraza: neg (0/neg.)

Leukociti: 1-3 (0-2)
Eritrociti: 40-50 (0-2)
Pl. epitel: dosta (0-1)
Bakterije: nešto (0/neg.)
Sluz: dosta (0/neg.)

Vezano uz sluz, imam dosta dugo problema sa time, no ginekolog je rekao da je sve super. I papa i pregled..
Inače zadnjih 6-9 (više se ne sjećam) godina imam uvijek tragove krvi u urinu, no nikada nisam ovako imala uvijek je do recimo 6-7..
Dali je rađena kakva urološka obrada,UZV i sl.?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 17:46   #3069
Prvo isprika ne nepotpuno pitanje...
Molim mišljenje na nalz krvi kreatinin 82 ref.interval 63-107, Ca 2,53 ref.interval 2,14-2,53, P 0,96 ref.interval 1,07-1,64, Na 143 ref.interval 137-146, K 4,9 ref.interval 3,5-4,7
Za PTH nemam rezultate jer sam naručena tek za 12.mjesec. Prije 7 dana u urinu nađeni oksalati 1-2, početkom godine pijesak u bubregu, urinokultura jedan uzorak sterilan a dva uzorka fiziološka flora. Nalazi su od ženske osobe koja ima 30 godina. Hvala
Dea2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 18:01   #3070
Quote:
Dea2012 kaže: Pogledaj post
Prvo isprika ne nepotpuno pitanje...
Molim mišljenje na nalz krvi kreatinin 82 ref.interval 63-107, Ca 2,53 ref.interval 2,14-2,53, P 0,96 ref.interval 1,07-1,64, Na 143 ref.interval 137-146, K 4,9 ref.interval 3,5-4,7
Za PTH nemam rezultate jer sam naručena tek za 12.mjesec. Prije 7 dana u urinu nađeni oksalati 1-2, početkom godine pijesak u bubregu, urinokultura jedan uzorak sterilan a dva uzorka fiziološka flora. Nalazi su od ženske osobe koja ima 30 godina. Hvala
Definitivno treba sačekati nalaz PTH te provjeriti RR/tlak.
A može uz njega napraviti Ca++/ionski kalcij koji je bolji pokazatelj,nevidim da je rađen ALP.
te obzir od neke spec. obrade dolazi i 24h kalcijurija , 24h P,te klirens fosfora ako bude kl. indikacije za to. Na osnovi kl. indikacije učiniti UZV parotidnih žlijezda s štitnjačom.
Pri nalazima je važno da nebudete dehidrirani.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 23:22   #3071
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post

Dali je rađena kakva urološka obrada,UZV i sl.?
Nije, krv sam vadila i pregledala urin samo da mogu predočiti hematologu na pregledu reda radi da se vidi KKS i urin zadnji.
Nije bilo inače potrebe raditi to.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 18:16   #3072
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovana,

svakako je važno utvrditi točan uzrok slabokrvnosti. Činjenica jest kako su vegetarijanci izloženi većem riziku od sideropenije, tj. smanjene količine željeza u organizmu.

Ipak, da bi došlo do prave anemije, koja se manifestira padom hemoglobina, treba u pravilu postojati još neki razlog uz navedeni, a u žena su to najčešće obilnije menstruacije, ali su mogući i drugi razlozi, što treba razriješiti.

Svakako bi trebalo uzeti detaljniju anamnezu, točne podatke o namirnicama koje jedete, obrocima, preciznije definirati menstruacije na temelju ciljanih pitanja, postaviti još neka pitanja, uzeti u obzir eventualne prijašnje trudnoće, obiteljsku anamnezu, dob i na temelju svega procijeniti zašto je do anemije došlo.

Tek kada je utvrđen točan razlog anemije, treba pristupiti liječenju koje se provodi pripravkom željeza, a jedan od njih jest i Heferol.

Lijep pozdrav.
no krasno meni je dr. odmah dala heferol i bok
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 12:06   #3073
Pozdrav, imam pitanje vezano uz pretrage krvi . Ovi rezultati jedini odstupaju od normalnog.

Žensko / 26 g.

Eritrociti - 5,15, ref. intervali (3.86-5.08)
RDW - 13,5, ref.interval (14.6-16.5)
Glukoza - 6,2, ref.interval (4,2 - 6,0)


Unaprijed hvala.
Maja32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 14:33   #3074
Napravio sam sistematski i KKS (37 god., muško).
Leukociti 6,0 (3,4-9,7)
Eritrociti 4,22 (4,34-5,72) Lo
Hemoglobin 138 (138-175)
Hematokrit 0,413 (0,415-0,53) Lo
MCV 98,0 (83-97,2) Hi
MCH 32,7 (27,4-33,9)
MCHC 334 (320-345)
Trombociti 255 (158-424)
MPV-prosj.volumen trombocita 8,0 (6,8-10,4)

Od ostalog još samo kolesterol 6,3.

U zaključku uglavnom piše sve OK, osim naravno: naznačena makrocitna anemija. Preporuka: pretraga folna kiselina i B12. Ovo još nisam napravio.
Napominjem da sam ja od kad znam za sebe blago bljedunjavi i mršavi, jednostavno takve sam konstitucije.
Jel ta anemija sa mojim vrijednostima opasna?
kolibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 11:52   #3075
Moze li mi molim vas pojasniti nalaz?
Djevojka, 19 godina. Vađenje hormona štitnjače TSH, FT3, FT4. Razlog vađenja je bio pretjerano debljanje.

TSH/mIu/L (s) Rezultat: 2,28 Referentne vrijednosti: 0.55-4.78
FT4/pmol/L (s) Rezultat: 16.2 Referentne vrijednosti: 11.5-22.7
FT3/pmol/L (s) Rezultat: 4.90 Referentne vrijednosti: 3.5-6.5

Hvala!
justmeandyou is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 11:57   #3076
pomozite ....

dragi ljudi, upomoć - evo da vas pitam za mamu - vratila se s groznim nalazom - sve ukazuje na nekakvu žešću upalu - a ona 'dolje' nema nikakvih simptoma. simptoma ima 'gore' (ja sam tražila i tražila po netu al ne mogu naći što bi to sve moglo značiti): bole je USTA, i usta i usne, peče je jezik i stežu joj se usne, stalno ih maže (ne zna ni ona više čime da ih maže), što god da jede, peče je 'kao u oko' ...
gle'te ovaj nalaz (pišem samo vrijednosti koje nisu u normali):

pretraga ----------------------- rezultat --------- j. mj. ------- ref. interval
U - leukocitna esteraza ----------- +++ ------0/neg.do 3/+++ --- (00-00)
U - leukociti ---------------------- 171 ---- br.čestica/vid.polju -- (00-5)
U - stanice pločastog epitela ------- 40 ---- br.čestica/vid.polju -- (00-1)

... ne 'kužim' se, ali vidim da su vrijednosti jako jako povećane, pa ... upomoć ako tko što zna
mama jes' sklona upalama mjehura, ali čudno je kako simptoma, bar 'dolje', nema nikakvih. a to s ustima što joj se događa, to je za glavom u zid - prešla je sve moguće liječnike i nitko ne razumije o čemu se radi, a njoj je za izludjeti. ne bih bezveze pisala, prošli smo fazu ''brzo kod liječnika'', više puta - više ne znam kome bi se obratili, pa hvala unaprijed za bilo kakvu ideju
xsuncanax is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 22:28   #3077
Evo ovako 1.put sam sad radila krvnu sl.,ugl je ok osim ovog odstupanja: rdw-cv 15.6, mtv 11.9:-/ sto to znaci??
Urinokulturu radim sutra zbog ovog: leukociti 30-40,bakterije:masa.
Imam 26g i nisam bolesna skoro nikad i nista me ne boli pa me sad strah ovih bakterija:-(
Ako mi netko moze rec i ovo za krv.
Hvala:-)
__________________
The day after tomorrow is the third day of the rest of your life.
xx..viva..xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 09:32   #3078
Imam jedan nalaz iz blood testa pa bih molio za pomoc malu za objasnjenje sto to znaci. Kaze ovako:

HIV combi (HIV-I p24 antigen and antibodies to HIV - I and HIV-II)

Hvala unaprijed
rujanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 20:02   #3079
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Nije, krv sam vadila i pregledala urin samo da mogu predočiti hematologu na pregledu reda radi da se vidi KKS i urin zadnji.
Nije bilo inače potrebe raditi to.
Trebalo bi učiniti UK. Te na osnovu kl. indikacije ECHO mokraćnog sustava.

Quote:
Maja32 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam pitanje vezano uz pretrage krvi . Ovi rezultati jedini odstupaju od normalnog.

Žensko / 26 g.

Eritrociti - 5,15, ref. intervali (3.86-5.08)
RDW - 13,5, ref.interval (14.6-16.5)
Glukoza - 6,2, ref.interval (4,2 - 6,0)


Unaprijed hvala.
Pročitajte prvi post.

Quote:
kolibri kaže: Pogledaj post
Napravio sam sistematski i KKS (37 god., muško).
Leukociti 6,0 (3,4-9,7)
Eritrociti 4,22 (4,34-5,72) Lo
Hemoglobin 138 (138-175)
Hematokrit 0,413 (0,415-0,53) Lo
MCV 98,0 (83-97,2) Hi
MCH 32,7 (27,4-33,9)
MCHC 334 (320-345)
Trombociti 255 (158-424)
MPV-prosj.volumen trombocita 8,0 (6,8-10,4)

Od ostalog još samo kolesterol 6,3.

U zaključku uglavnom piše sve OK, osim naravno: naznačena makrocitna anemija. Preporuka: pretraga folna kiselina i B12. Ovo još nisam napravio.
Napominjem da sam ja od kad znam za sebe blago bljedunjavi i mršavi, jednostavno takve sam konstitucije.
Jel ta anemija sa mojim vrijednostima opasna?
Osobno nebih odmah indicirao te pretrage pogotovo na osnovu praktički urednih nalaza.
Svakako ponoviti KKS.

Quote:
justmeandyou kaže: Pogledaj post
Moze li mi molim vas pojasniti nalaz?
Djevojka, 19 godina. Vađenje hormona štitnjače TSH, FT3, FT4. Razlog vađenja je bio pretjerano debljanje.

TSH/mIu/L (s) Rezultat: 2,28 Referentne vrijednosti: 0.55-4.78
FT4/pmol/L (s) Rezultat: 16.2 Referentne vrijednosti: 11.5-22.7
FT3/pmol/L (s) Rezultat: 4.90 Referentne vrijednosti: 3.5-6.5

Hvala!
Uredni nalazi.
Savjetujem na temelju kl. indikacije obradu nadopuniti lipidogramom, transaminazama,GUK,te kortizolom.

Quote:
xsuncanax kaže: Pogledaj post
dragi ljudi, upomoć - evo da vas pitam za mamu - vratila se s groznim nalazom - sve ukazuje na nekakvu žešću upalu - a ona 'dolje' nema nikakvih simptoma. simptoma ima 'gore' (ja sam tražila i tražila po netu al ne mogu naći što bi to sve moglo značiti): bole je USTA, i usta i usne, peče je jezik i stežu joj se usne, stalno ih maže (ne zna ni ona više čime da ih maže), što god da jede, peče je 'kao u oko' ...
gle'te ovaj nalaz (pišem samo vrijednosti koje nisu u normali):

pretraga ----------------------- rezultat --------- j. mj. ------- ref. interval
U - leukocitna esteraza ----------- +++ ------0/neg.do 3/+++ --- (00-00)
U - leukociti ---------------------- 171 ---- br.čestica/vid.polju -- (00-5)
U - stanice pločastog epitela ------- 40 ---- br.čestica/vid.polju -- (00-1)

... ne 'kužim' se, ali vidim da su vrijednosti jako jako povećane, pa ... upomoć ako tko što zna
mama jes' sklona upalama mjehura, ali čudno je kako simptoma, bar 'dolje', nema nikakvih. a to s ustima što joj se događa, to je za glavom u zid - prešla je sve moguće liječnike i nitko ne razumije o čemu se radi, a njoj je za izludjeti. ne bih bezveze pisala, prošli smo fazu ''brzo kod liječnika'', više puta - više ne znam kome bi se obratili, pa hvala unaprijed za bilo kakvu ideju
To što vi mislite za nalaze je posve irelevantno.
Ako ju peku usta zašto je onda rađena analiza urina?
Učiniti UK te ,KKS,CRP.
Ad stomatologia.

Quote:
xx..viva..xx kaže: Pogledaj post
Evo ovako 1.put sam sad radila krvnu sl.,ugl je ok osim ovog odstupanja: rdw-cv 15.6, mtv 11.9:-/ sto to znaci??
Urinokulturu radim sutra zbog ovog: leukociti 30-40,bakterije:masa.
Imam 26g i nisam bolesna skoro nikad i nista me ne boli pa me sad strah ovih bakterija:-(
Ako mi netko moze rec i ovo za krv.
Hvala:-)
Pročitajte prvi post.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 00:52   #3080
markeri na hepatitis

poštovani
u zadnjih 2 mijeseseca sam vadio krv tri puta i svaki put su mi bili uvećani nalazi jetrenih enzma.
vrijednosti iz zadnjih nalaza:
AST 72 ref(11-38)
ALT 195 ref(12-48)
yGT 56 ref(11-55)
bilirubin ukupni 13.4 ref (3.0-20.0)

radio sam markere na hepatiti i sad me zanima dali bi mi mogli pomoći u iščitavanju nalaza jer sam spriječen posjetiti doktora do idućeg tjedna. moram napomenuti da sam cijepljen u sklopu redovnog cijepljenja u osnovnoj školi protiv hepatitisa b.
vrijednosti nalaza markera:
hepatitis B surface antigen - nereaktivan
antitijela protiv HBSAg - 59.50 mlU/ml
antitijela protiv HBc antigena - reaktivan
antitijela protiv HBc antigena IgM - nereaktivan
antitijela protiv HBe antigena - nereaktivan
hepatitis B e antigen - nereaktivan
antitijela protiv hepatitis C virusa - nereaktivan

unaprijed zahvaljujem na odgovorima!
xinban is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.