Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2013., 14:57   #81
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Ne znam da li se što mijenjalo i što će biti kad uđemo u EU, ali prije par godina su nam jasno dali do znanja da akcija Kupujmo hrvatsko nije u skladu s europskim propisima i pravilima o slobodnom kretanju robe i ravnopravnom tretiranju proizvoda na tržištu. Irci su čak zbog slične akcije izgubili spor na Europskom sudu pravde.


Ontopično:
Došla prijaviti Izraelski kulinarski tjedan koji završava sutra i Ca su kuhale naše noni, 23.6. u Rapcu,
Pa nisu li nakon toga promijenili slogan u Hrvatska kvaliteta ?

http://www2.hgk.hr/znakovi/kvaliteta/kvaliteta.asp
__________________
Don't waste your talent
loveNY is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 15:29   #82
Quote:
loveNY kaže: Pogledaj post
Pa nisu li nakon toga promijenili slogan u Hrvatska kvaliteta ?

http://www2.hgk.hr/znakovi/kvaliteta/kvaliteta.asp
Od travnja do rujna se u nizu hrvatskih gradova odvijaju akcije i prodaja proizvoda pod imenom Kupujmo hrvatsko.


http://www.hgk.hr/zk/sisak/akcije-ku...-ruke-u-kutini
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 15:32   #83
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Od travnja do rujna se u nizu hrvatskih gradova odvijaju akcije i prodaja proizvoda pod imenom Kupujmo hrvatsko.


http://www.hgk.hr/zk/sisak/akcije-ku...-ruke-u-kutini
Nisam to vidjela. Znam da je bio problem sa time i da su onda promijenili u hrv kvaliteta.

Bumo vidli kako će to EU tolerirati
__________________
Don't waste your talent
loveNY is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 15:42   #84
Pa na sajtu kojeg sam linkala, od Hrvatske gospodarske komore, uredno svugdje piše Kupujmo hrvatsko i te akcije se odvijaju i dalje.

Hrvatska kvaliteta i Izvorno hrvatsko su oznake na nekim proizvodima, tipa Jamnica, Bajadera itd. To nije isto što i akcija Kupujmo hrvatsko.

http://www2.hgk.hr/znakovi/index.asp
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 18:30   #85
Noćni Mali plac na Tavanu!

Subota, 29.6., od 18h!


Oni koji su pitali za Pelleov pesto, smrčke i razna čudesa koja radi - Pelle je tamo!

Ovaj put nema Patke, ali osim Pellea ima i raznih drugih, odličnih izlagača. Hrana, piće, kozmetika - vina Rossi, nekoliko odličnih OPG-a, jako simpa Ekolica, prefini Bamboo Garden.. Listu čekirajte na Fejsu, vjerujem da ima ponešto za svakoga.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 00:26   #86
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Noćni Mali plac na Tavanu!

Subota, 29.6., od 18h!


Oni koji su pitali za Pelleov pesto, smrčke i razna čudesa koja radi - Pelle je tamo!

Ovaj put nema Patke, ali osim Pellea ima i raznih drugih, odličnih izlagača. Hrana, piće, kozmetika - vina Rossi, nekoliko odličnih OPG-a, jako simpa Ekolica, prefini Bamboo Garden.. Listu čekirajte na Fejsu, vjerujem da ima ponešto za svakoga.
Bila!

I kupila Pelletov pesto od lučica medvjeđeg luka s tostiranim bademima i pireom od ljutike te rulet džem (pijane murve i šumske jagode).

Odmah večeras navalili na pesto. Savršen. Al stvarno.

Muž kaže da ima osjećaj da jede prstace dok jede taj pesto. Ja ne bih znala jer ne podržavam uništavanje obale pa ne znam kakvog su okusa prstaci. Meni je jednostavno savršen.

Džem još nismo probali ali sudeći po sastojcima mora biti fantazija.

Na žalost nismo uspjeli obići sve ostale izlagače jer smo bili u žurbi, a bila je gužva ali i ono malo što sam vidjela mi se jako svidjelo. Svakako podržavam. Šteta jedino što je prostor tako skučen.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 11:27   #87
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Bila!

I kupila Pelletov pesto od lučica medvjeđeg luka s tostiranim bademima i pireom od ljutike te rulet džem (pijane murve i šumske jagode).

Odmah večeras navalili na pesto. Savršen. Al stvarno.

Muž kaže da ima osjećaj da jede prstace dok jede taj pesto. Ja ne bih znala jer ne podržavam uništavanje obale pa ne znam kakvog su okusa prstaci. Meni je jednostavno savršen.

Džem još nismo probali ali sudeći po sastojcima mora biti fantazija.

Na žalost nismo uspjeli obići sve ostale izlagače jer smo bili u žurbi, a bila je gužva ali i ono malo što sam vidjela mi se jako svidjelo. Svakako podržavam. Šteta jedino što je prostor tako skučen.
Bas mi drago da je nas Pelle rasturio.Pesta su mu doista prefina.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 11:49   #88
Kad je sljedeća rasturačina? nisam mogla jučer po pesto
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 12:39   #89
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Kad je sljedeća rasturačina? nisam mogla jučer po pesto
Za sada J&J planiraju 13.7. no to još nije sigurno ali zvanična obavijest će uslijediti uskoro na Malotavanskom fejsu.


Usput, zahvalio bih se svim forumašima koji su bili na mom štandu, bilo da su kupili ili degustirali moja pesta i džemove. Poseban pozdrav našoj simpatičnoj coffeebreak koja je jedina forumašica koja je rekla: "Bok, ja sam ........, ali me znaš kao coffeebreak". Coffee hvala ti za javne pohvale.

Hvala i svim ostalim forumašima, a bili ste relativno brojni, a koji su bili raznih imena ali su ostali tajnih nickova u čemu je također bila svojevrsna draž jer poznato je da je "mačka ubila znatiželja".

Prvi noćni Tavan je bio fantastičan, pravo malo gastronomsko druženje, ugodne prijateljske atmosfere s obiljem divnih i produhovljenih, s osjetnom ljubavlju rađenih, kulinarskih divota među kojima prema mom ukusu moram izdvojiti sireve od mlijeka sretnih krafica obiteljskog gospodarstva "Naša farma", veganska umjetnička djela u tehnici kolača od povrća, rad Bamboo Gardena, a možete si samo dočarati koliko je jedan mačak mesožder nepovjerljiv prema veganskim specijalitetima, ali samo dok ih ne proba. Nadalje, ulje konoplje od Canna-bio koje mi je vrlo ugodno iznenađenje svojim specifičnim orašastim okusom da ću ga uskoro implementirati u jedan moj novi pesto. I kao šećer na kraju, posebno izdvajam delicije Mlinareve kći koji kompleksnošću okusa jednostavno plijene.
U svemu lijepom jedino mi je nedostajala naša Zlopatka sa svojim gastrosadističkim pitama i baklavama. Zaista ne kužim kako netko između brčkanja u moru i Tavana odabere brčkanje. Za to fakat moraš biti Patka.

Osvrt ne bi bio potpun da ne pohvalim šefice Tavana, Jelenu&Jelenu, JIN - Jelenu Ivu Nikolić i Jelenu Mikin kojima moramo zahvaliti što je Zagreb dobio tako kvalitetan i ugodan gastro događaj, a JIN uz sve rečeno još radi i tako maštovite koktelčiće kao npr. od miksane lubenice, gina i mrvićka ružmarina s kojim bi sve bilo u najboljem redu da stara mačorčina zna popiti samo dva-tri.

Jelene, da Vas nema, trebalo bi Vas izmisliti !
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 14:41   #90
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Za sada J&J planiraju 13.7. no to još nije sigurno ali zvanična obavijest će uslijediti uskoro na Malotavanskom fejsu.


Usput, zahvalio bih se svim forumašima koji su bili na mom štandu, bilo da su kupili ili degustirali moja pesta i džemove. Poseban pozdrav našoj simpatičnoj coffeebreak koja je jedina forumašica koja je rekla: "Bok, ja sam ........, ali me znaš kao coffeebreak". Coffee hvala ti za javne pohvale.

Hvala i svim ostalim forumašima, a bili ste relativno brojni, a koji su bili raznih imena ali su ostali tajnih nickova u čemu je također bila svojevrsna draž jer poznato je da je "mačka ubila znatiželja".

Prvi noćni Tavan je bio fantastičan, pravo malo gastronomsko druženje, ugodne prijateljske atmosfere s obiljem divnih i produhovljenih, s osjetnom ljubavlju rađenih, kulinarskih divota među kojima prema mom ukusu moram izdvojiti sireve od mlijeka sretnih krafica obiteljskog gospodarstva "Naša farma", veganska umjetnička djela u tehnici kolača od povrća, rad Bamboo Gardena, a možete si samo dočarati koliko je jedan mačak mesožder nepovjerljiv prema veganskim specijalitetima, ali samo dok ih ne proba. Nadalje, ulje konoplje od Canna-bio koje mi je vrlo ugodno iznenađenje svojim specifičnim orašastim okusom da ću ga uskoro implementirati u jedan moj novi pesto. I kao šećer na kraju, posebno izdvajam delicije Mlinareve kći koji kompleksnošću okusa jednostavno plijene.
U svemu lijepom jedino mi je nedostajala naša Zlopatka sa svojim gastrosadističkim pitama i baklavama. Zaista ne kužim kako netko između brčkanja u moru i Tavana odabere brčkanje. Za to fakat moraš biti Patka.

Osvrt ne bi bio potpun da ne pohvalim šefice Tavana, Jelenu&Jelenu, JIN - Jelenu Ivu Nikolić i Jelenu Mikin kojima moramo zahvaliti što je Zagreb dobio tako kvalitetan i ugodan gastro događaj, a JIN uz sve rečeno još radi i tako maštovite koktelčiće kao npr. od miksane lubenice, gina i mrvićka ružmarina s kojim bi sve bilo u najboljem redu da stara mačorčina zna popiti samo dva-tri.

Jelene, da Vas nema, trebalo bi Vas izmisliti !
Za sve boldano: Nema na čemu, i drugi put!
A pohvale su iskrene i više nego zaslužene!

Jedva čekam idući Tavan!
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 14:42   #91
naš Pelle opal na tavan ko Mujo na sevdalinku.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 14:48   #92
Dlapek, nisi normalna. Suze mi idu.

Meni je baš drago da je Tavan bio uspješan.
Ja sam bila na putu, ali oni koje sam poslala oduševljeni su Pelleovim i svim drugim proizvodima.
Veseli me što je novi već za dva tjedna.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 14:52   #93
Bravo, Pelle, drago mi je da je sve prošlo odlično kako vidim. Žao mi je da nisam zbog svog bizmisa mogao nazočiti, ali ću to ispraviti prvom sljedećom prilikom, a narudžbu ću odraditi koji dan prije dolaska.
Ako ne i prije.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 15:19   #94
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Dlapek, nisi normalna. Suze mi idu.

Meni je baš drago da je Tavan bio uspješan.
Ja sam bila na putu, ali oni koje sam poslala oduševljeni su Pelleovim i svim drugim proizvodima.
Veseli me što je novi već za dva tjedna.
Meni je prefora i uzasno me veseli kaj jake snage foruma.hr pomele tavanišku.
jeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!!
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 19:28   #95
Zavidim vam na Tavanu. Ima dostavu?
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 23:55   #96
Evo, Noćni Tavan i službeno potvrđen za 13.7. u istom terminu, od 18 do 01.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 00:36   #97
u jednom od prethodnih postova spominjala se guzva i mali prostor. moze par rijeci o tome posto mislimo doci s malom bebom? tnx
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 02:04   #98
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
u jednom od prethodnih postova spominjala se guzva i mali prostor. moze par rijeci o tome posto mislimo doci s malom bebom? tnx
Za bebu nemaš nikakvih probema. Prostor je više skučen nama izlagačima nego posjetiteljima. Ovaj puta, u prošlu subotu bilo je dosta posjetitelja i nitko nije imao problema s kretanjem i prilazom bilo kojem štandu. Možda je povremeno na pokojem prodajnom mjestu trebalo pričekati minutu dvije na kupnju i to je sve. Uz to postoji i ugodna terasa sa sjedalicama. Vidio sam dosta mamica s bebama i dolazak ti ne bih preporučio isključivo u slučaju da na Tavan želiš unijeti i kolica za dijete, a i to samo zbog uskog i nespretnog stepeništa. Drugi razlog za nedolazak s bebom nemaš.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 02:08   #99
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Žao mi je da nisam zbog svog bizmisa mogao nazočiti...
Potegnuti ću sve veze i poznanstva da se 13.7 zabrane sprovodi i vjenčanja.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 07:21   #100
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Potegnuti ću sve veze i poznanstva da se 13.7 zabrane sprovodi i vjenčanja.
jeje, jadan, piva za novce! neće mu ostat za pesto ak mu oduzmeš gažu.

eh, planirao sam navratiti ovaj put, no bio sam spriječen od strane punice! za sljedeći put, opet mi je datum škakljiv, vjerojatno sam na moru.

koliko ti tog pesta imaš? ako tako dobro ide prodaja.
nije valjda samo coffiebrak kupila iz sažaljenja!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.